Letiltás bérből


Sonnya # 2012.10.31. 11:11

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor ilyen esetben mi a teendő? Írjam meg válaszban, hogy már terhelve van a bérem? Gondolom ha a mostani tartozásom lejár, akkor újra fogják indítani a levonást.

ObudaFan # 2012.11.01. 16:49

Azt hiába írod vissza, attól még a tartozásod fennáll(hat), még ha egyelőre nem is lehet végrehajtani.

zsuzsek # 2012.11.09. 12:39

Munkavállalónknak 3 db letiltása van, melyek 3 különféle időpontban hozott határozatok. Abban az esetben, ha én ezeket egyszerre kapom meg az előző munkáltatójától, akkor egy kategóriába eső tartozásoknál mi a helyes levonási sorrend.

Mások problémám az, hogy több levonás esetén 50%-ig terjedhet a levonás. Hogyan értelmezendő?

  1. az első letiltásra vonok és utalok 50%-ot
  2. összesen 50%-ot vonok, az elsőnek utalok 33%-ot, a másodiknak pedig 17%-ot?

Melyik megoldás a helyes? ( Megjegyzem, a Munkaadói Levelek válaszában az első megoldást olvastam)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.09. 14:57

2

ius latratus # 2012.11.09. 18:23

...s abból indulunk ki, hogy az "első letiltása" pl. nem gyermektartásdíj.

ius latratus # 2012.11.09. 18:23

Ja, nem.
Bocsi.

gerbera317 # 2012.11.11. 22:41

És arra is ügyelj, hogy a 33 : 17 megosztás ugyanúgy legyen, mint az előző munkahelyen!

szösziii # 2012.11.14. 18:11

Tisztelt Jogi Fórum!

Érdeklődni szeretnék hogy van több hitelem amiket fizetek. Viszont van egy lakáshitelem is a volt férjemmel. Ő maradt a lakásba válás után és vállalta hogy fizeti de mint utólag kiderült ezt nem teszi. Letilthatják a munkabérem ugy hogy a fizetésem igy is adóságra megy el szinte amiket persze én törlesztek.

szatu1 # 2012.11.22. 19:23

Tisztelt Szakértők!

32 hetes egyedülálló terhes nő vagyok. A gyermek apjával nem voltunk házasok, az apaságot elismerte, a gyermek után tartásdíjat hajlandó fizetni nekem. Ahhoz, hogy ezt a tartásdíjat a munkabéréből levonják elegendő egy ügyvéd előtt aláírt nyilatkozatot küldeni a munkáltatónak, vagy mindenképpen bírósági út kell hozzá? Egyikőnk sem szeretne bíróságra menni, a fizetése 20%át ő fölajánlotta, én elfogadtam.
Válaszukat előre is köszönöm!

Steinberg # 2012.11.26. 11:25

Tiszteletem!

Az alábbi kialakult helyzetemben kérném ki az Önök hozzáértő véleményét.
A feleségemmel már korábban megromlott a viszonyunk így külön költöztünk.Van 2 kiskorú gyermekünk amit Ő nevel.Idén januártól tiltanak a fizetésemből 33 %-ot ( elmaradt hiteltörlesztés ),de gyerektartást eddig "hivatalosan" nem fizettem,mivel még nem mondták ki a válást.A kérdésem az lenne,ha a béremből levonásra kerül a gyerektartás havi összege a fennmaradó részt,hogy kezelik?Levonásra kerül a gyerektartás és az a feletti rész 50%-át tilthatják vagy a kettő együtt lehet max. 50%?

Válaszát előre is köszönöm!

Alexu # 2012.11.28. 16:40

Segítséget szeretnék kérni, szeretném tudni milyen esetben alkalmazható az1994.éviLIII tv 63 §-a amely szerint a nyugdíjminimum 5x -e feletti rész korlátlanul levonható, hiszen a 61§ mást mond és utána a többi is.
Az én problémám a bérem elszámolták, ezért korrigálni kellett 10 hónapra visszamenőleg. Így ugye többet kaptam volna, de fizetésem 33%-os letiltás terheli, így levonta 33% helyett 53%-ot, mert a 63§ szabályait vették alapul, de én arról nem tehettem hogy 10 hónapig nem jól számfejtettek, én mire hivatkozhatok, mert 60 ezer Ft ról beszélünk, ami nem mindegy.
A bírósági végrehajtói végzés 33%-ról szól.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 16:43

Steinberg, a kölcsöntartozásra nem jut. Majd végrehajtják másból.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 16:44

én mire hivatkozhatok,
Semmire.

Pinkry # 2012.12.04. 13:00

Üdvözlöm!
Egyedülálló, 2 kiskorú gyermek édesanyja vagyok. Az idősebb gyermekem édesapjától 7 éve váltam el. A fiatalabb gyermekem édesapjával nem kötöttünk házasságot, nem éltünk együtt, azonban az apaságot elismerte. Kettőnk között történt megállapodás szerint a gyermek születése napjától fizeti a gyermektartásdíjat, azonban a gyakorlatban ez nem valósult meg (2,5 hónapos a gyermek). Szeretném bírósági úton letiltatni fiatalabb gyermekem édesapjának a béréből a gyermektartásdíjat. Az a kérdésem, hogy mi ennek a menete? Milyen dokumentumokat kell kitöltenem? Milyen mellékleteket kell csatolnom? Előre is köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.04. 17:28

Pert kell indítani. A gyerek születési anyakönyvi kivonata kell.

Rian48 # 2012.12.04. 19:38

Tisztelt Szakértö!

Szeretném megtudni,hogy mikor alkalmazható a végrehajtási törvény 1994.éviLIII tv 63 § ?
Válaszát előre is köszönöm!

zsofia89 # 2013.02.14. 12:45

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szüleim felvettek még a nevemre meg tesóm nevére, hogy megvásároljunk egy házat 30 millió forintot (svájci frank) nem tudták a szüleim fizetni, majd a bank felmondta a szerződésünket. Majd ezután egy engedményezési nyilatkozattal átvette egy magánszemély a követelésünket a bank felé( 41 millió forint) majd ők követelik rajtam, tesómon és a szüleimen az összeget. Én és testvérem tulajdonosok vagyunk, míg szüleim pedig haszonélvezők.
Az lenne a kérdés, hogy most árverezni akarják a házat, az én részemre eső összeg: 22millió forint, és ha nem sikerül árverezni a 1/2 lakásrészt, akkor a fizetésemre rá tudnak menni a végrehajtók, ha ilyen nagy összeggel tartozom? Hallottam egy olyan törvényt miszerint ha ilyen nagy összegről van szó és beláthatatlan idő alatt tudnák visszaszedni a fizetésemből, akkor is vonják életem végéig vagy ez hogyan működik?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.14. 18:18

Szeretném megtudni,hogy mikor alkalmazható a végrehajtási törvény 1994.éviLIII tv 63 § ?
Mindig.

Mit akartál valójában kérdezni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.14. 18:20

Zsofi, a fogalmazásod elég sajátos, de lényegében igen.
Biztos, hogy te adós vagy? Kiskorúként a gyámhatóság nem szokott ebbe beleegyezni, nagykorúként pedig már kellett volna legyen annyi eszed, hogy te ne egyezz bele.

monalisa1 # 2013.02.14. 21:10

zsófia89

Igen, "itéletnapig" fogják vonni, sőt bizonyos esetben a tartozás maradékét gyermeket meg is örökli majd. (Amúgy 22 M Ft tartozásnak iszonyú összeg a késedelmi kamata.)

----
  • laikus hozzászóló
Totya925 # 2013.02.19. 19:34

Azt szeretném megtudni, hogy ha felmondok pl. a hónap közepén. Akkor a munkáltatónak mennyi bért kell nekem kifizetnie, ha van letiltásom? Időarányosan tiltja le, vagy az egész havi fizetésemet veszi alapul?

A választ előre is köszönöm!

Netelek001 # 2013.02.25. 17:11

Üdvözlöm!

Olyan kérdésem lenne hogy jelenleg 50%al tiltja a VH a fizetésemet már kb 2éve, " 2különböző kölcsön miatt.
De közben a párommal született egy kislányunk, és így a párom mivel nincs meg a munkaviszonya igy GYes-re ment, ami tudjuk hogy kevés. Nekem meg maradt az 50% letiltás. Érdekelne hogy van-e rá mód vagy lehetőség csökkentést kérni szociális helyzetre való tekintettel. Így is szükösen élünk már. köszönöm

Tisztelettel
Netelek

GuzsiDina # 2013.02.26. 12:46

Üdvözlöm!

Egy ismerősöm kérdését szeretném tolmácsolni segítségkérés végett.

A történet a következő: ismerősömnek végrehajtás van a háza ellen, már nem lakik benne, összeköltözött a párjával. Esküvőt szeretnének (két tanúval). A kérdés az lenne, hogy ha házasok lesznek, az ismerősöm tartozását levonhatják a jövendő férj számlájáról? Ha igen, akkor milyen lehetőségek vannak esetlegesen, hogy ez nem történjen meg? (Házassági szerződésük lesz.)

Válaszukat megköszönöm: G.E.

gerbera317 # 2013.02.26. 14:23

levonhatják a jövendő férj számlájáról?

De még a két tanúéról is, sőt, a papéról is. :-)

zoltán21 # 2013.03.03. 15:29

Tisztelt Szakértők!
Segítségüket kérném a következő kérdésekben:
Férjemmel 2006-ban vettünk lakást, melyen 5-5 m Ft forint, ill. deviza hitel volt, közalkalmazottak révén állami kezességvállalással. Férjem 2 éve fizetés nélkül maradt, így hiteleinket nem tudtuk törleszteni. Az OTP felmondta, így az állam fizette az elmaradt forinthitelünket, amit most egy összegben 3,2 mFt-ot követel tőlünk. Fizetni nem tudunk, egyéb hiteleink is vannak, a lakásunk jelzáloggal terhelt, nekem van jövedelmem (közalkalmazotti), valamint 1 kiskorú gyermekem.
Mit tehetünk? Elárverezik a lakást, letiltják a jövedelmem (APEH hány %-ot tilthat le)?
Segítő válaszukat köszönöm!