Letiltás bérből


lajcsó # 2011.11.20. 18:36

Mifelénk ezt úgy oldják meg hogy a házastársak elválnak és az adós bevállal 50% gyermektartást. (De a válás ellenére tovább élnek együtt.) Az 50% fölötti részre pedig nem lehet végrehajtást vezetni.

zsozsoo # 2011.11.20. 21:40

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a feleségem kezese volt a testvérének egy kölcsönnél és úgy néz ki, hogy végrehajtás lesz a dologból. A végrehajtó tilthatja a feleségem fizetésének és a testvére fizetésének a 33%-át és ezen kívül az enyémet is vonathatja?
Köszönöm a választ előre is!

pioneer # 2011.11.21. 05:47

Üdv!

Azt szeretném megtudni, hogy ha van egy SZEMÉLYI KÖLCSÖNÖM amit nem tudtam fizetni, azt a fizetésem 33% -ra terhelhetik "csak", vagy a hiteles autót is elvihetik, esetleg testvér vagy szülő fizetéséből vonhatnak-e!
Gyakorlatilag született egy megállapodás a Követeléskezelővel de úgy néz ki, hogy nem fogom tudni teljesíteni. A nevemen nincs se ingatlan se semmi.

Köszönöm a mielőbbi választ

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.21. 07:28

Ahhoz előbb kellene valami jogerős marasztalás veled szemben.

zsozsoo # 2011.11.21. 07:44

Köszönöm a választ!

Azaz ha a feleségem testvérét mint adóst és feleségemet mint készfizető kezest jogerős végrehajtást állapítanak meg és én nem szereplek sehol semmilyen szerződésben, akkor az én fizetésemből nem vonhatnak az ő kölcsönügyletük miatt?!

zsozsoo # 2011.11.21. 07:48

Ooo...!

Most nézem, hogy lehet nem is nekem válaszoltál. Na mindegy, lenne még egy kérdés. Ugyan ez az ügy. Ha kiderül, hogy az adós hamis munkáltatóival kötötte a kölcsönszerződést, akkor ezzel meg lehet támadni a szerződést és így valahogy szabadulni a készfizető kezesség alól?

pioneer # 2011.11.21. 09:21

"Ahhoz előbb kellene valami jogerős marasztalás veled szemben."

Elnézést ha érthetetlennek tűnök de akkor a szülőt, testvért, hiteles autót belekavarhatják, vagy sem?

Köszönöm válaszát

Üdv
pioneer

végrehajtó1 # 2011.11.21. 10:04

Autót foglalhatják.A szülő testvér nem.

zsozsoo # 2011.11.21. 10:17

Tisztelt Végrehajtó1!

Számomra van valmi ötleted a kérdéseimmel kapcsolatban?

végrehajtó1 # 2011.11.21. 10:22

igen , közösen feleltek.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.21. 11:25

Bocsánat, ha félreértést okoztam, zsozsonak válaszoltam.

pioneer # 2011.11.21. 11:37

Köszönöm a segítséget végrehajtó1 !

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, épp időben,mert
nekem minden egyes ismerősöm azt mondta, hogy mivel a bank tulajdona a kocsi, ezért azt nem viheti egy másik bank. Ezek szerint tévedtek.
Még egyszer köszönöm !

zsozsoo # 2011.11.21. 11:37

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Akkor ezt nekem írtad?:
"Ahhoz előbb kellene valami jogerős marasztalás veled szemben."

Akkor ez azt jelenti, hogy ha engem külön személy szerint nem marasztalnak el, akkor az én fizetésemet nem tilthatják?

Poorus # 2011.11.23. 19:37

Üdv!

Volna egy gondom, ami miatt fizetésből letiltással fenyegetnek, a Budapest Bank behajtási csoportjától. Címszavakban: végtörlesztettem november 04-én részben önerőből, részben más bank hiteléből 4.500.000.-Ft-ot. Aznap elutalták a pénzt a BB banknak, hogy még a következő részlet esedékessége előtt megérkezzen, ami 10-e. A végtörlesztési igazolást a BB bank úgy állította ki, hogy november hónapra kértem, de azt mondták, hogy két hónapra előre tudják kiállítani, így lett 2011. 12. 27-e az időpont. A bank most követelni fogja ez alapján a 11.10-i és a 12. 10-i részletet is (mondták) mert ők az utalásomat 2011. 12. 27-én írják majd jóvá. A végtörlesztett összeg is már plusz összegekkel növelt, amit azt mondták, majd visszautalnak. Jogszerű ez? Ülhetnek a pénzemen és még követelhetnek is tőlem részleteket és fenyegethetnek fizetésből letiltással? Az ügyintéző vert át, amikor 60 nappal előredátumozta az igazolást, vagy tényleg csak így állíthatta ki? A behajtási csoportjuk munkatársa szerint fizetnem kell, de majd visszakapom, csakhogy közben már az új forinthitelt is törlesztenem kell! Ezt meg lehet tenni egy családdal? Mi tévő legyek? Kérem segítsenek! Én nem tartozom senkinek!

ovariz # 2011.11.27. 14:46

Tisztelt Végrehajtó1!

Egy sajnálatos baleset miatt tartozom a banknak. Elvált vagyok, a fizetésemet bíróság tiltotta 50%-ig. A munkabérem megmaradt részét a munkáltatóm egy családtagom bankszámlájára utalja. Kérdésem az lenne hogy a más nevén lévő bankszámláról is levehető a maradék 50% bérem?
Köszönettel:

Zoli

Dr.Attika # 2011.11.27. 14:54

A munkáltató ebbe belement, hogy a családtag számlájára utalja a fizetést? Ezt engedményezési szerződés alapján teheti meg, mely esetben a rokonnál ez adóköteles jövedelem. Ha nincs engedményezés, akkor a rokonnál tartozatlan fizetés, önnél pedig munkabér nem fizetés.

végrehajtó1 # 2011.11.27. 15:40

Nem vehető le.

Sokan csinálják.A munkavállaló közli a számlaszámot és a bank nevét a munkáltatóval.Munkáltatót ez nem érdekli.Utalja és kész.

Onnan meg a munkavállaló kiveszi.

Dr.Attika # 2011.11.27. 16:24

Nagy hiba és felelőtlenség.

ovariz # 2011.11.27. 17:16

köszönöm szépen a válszokat

galibaba68 # 2011.11.30. 11:09

Tiszteletem az Uraknak!
Lenne egy kérdésem. A helyzetem a következő. Feleségemtől 3 éve elváltam. A válás után kifizetett utánam, illetve az együttélésünk alatt felhalmozott kb. 2 millió Ft-ot különböző helyekre. Én ezt ügyvéd előtt elismertem és felhatalmaztam a munkáltatómat, hogy a mindenkori munkabéremből 33% erejéig utalja az exem számlájára. z 2009 óta ment is rendesen. Most egy kicsit megváltozott az életem és megállapodtam a feleségemmel, hogy nem százalékos levonás legyen, hanem fix összeg. Erről én készítettem egy megállapodást, amit két tanú jelenlétében aláírtunk.
Bevittem a munkahelyemre, ahol visszadobták és azt közölték Velem, hogy vigyek ügyvéd által aláírt megállapodást, mert csak azt tudják elfogadni.
A kérdésem a következő, ha közös megegyezéssel készült az irat, akkor miért nem lehet elfogadni?
A válaszokat előre is köszönöm!

J.E. # 2011.12.06. 16:38

Tisztelt végrehajtó1!

Rendelkezem nem adóköteles jövedelemmel, adóköteles jövedelemmel, és devizában is kapok pénzt a munkahelyemről. Ha letiltják a fizetésem felét, mindet alapul veszik, vagy csak az adóköteles jövedelmet?
A fizetésem nagyon változó, így minden hónapban kiszámolják majd az 50%-ot? Köszönöm szépen a válaszát.

Tisztelettel: J.E.

tibike1212 # 2011.12.07. 15:53

Kérem segítsenek. Csak azt szeretném kérdezni hogy a kozségi onkormányzat vonhat e le úgy a munkabéremből hogy nem kapok értesítést a levonásról nem az én nevemre szól a tartozás csak a bejelentett lakcímemre és nem a munkáltatómnak küldte be a levonást hanem a helyi takarékszovetkezetbe ráadásul le is inkasszózták a számlámat? Szerintem nem, és ha igazam van akkor mit tehetek?

Steva # 2011.12.12. 17:51

Egy kérdésem lenne nekem is, ami a következő:
Letíltás van a fizetésemre mivel van egy tartozásom, tehát már a munkáltatómnál le van vonva a fizetésemből, és amikor megkapom a fizetést rövidesen ismét kapok rá egy "terhelés beszedés" címen, vagyis gyakorlatilag a fizetésem 1/4-ét kapom meg, ez így jogos?

Evian15 # 2012.01.02. 12:54

Üdv!

Kérdésem a következő: a Bírósági letiltó végzésen a behajtási jutalékot a végzésen szereplő összes tétel után ki kell számolni (pl. perköltség, tőkekövetelés, ezek kamatai, általános költségátalány, előleg), vagy vannak olyan költségek, amelyek kivételt képeznek? Ha igen, melyek ezek?

Segítségüket előre is köszönöm!

finer # 2012.02.07. 08:05

Tisztelt uram.Az lenne a kérdésem hogy 2011 júniustól 33% letiltásom van a fizetésemből.
Most a Januári fizetésemből 142500ft-ótt kaptam csak.
A brúttom 800000ft körül volt.Levontak több mint 400000ft
letiltásra a nettómból.Ez hogy lehet.Sajnos így csak
nőnek a tartozásaim más fele.Oda az egyszeri béremelésem.