Letiltás bérből


manda # 2011.07.03. 10:35

de ha jogos, azt nem veszik figyelembe, hogy az egész jövedelmemet elveszik és ezzel a megélhetésem kerül veszélybe. A bíróság is csak a fizetésem 33%-át tilthatja le. akkor ők miért vehetik el az egészet?

végrehajtó1 # 2011.07.03. 10:48

Mert erre nem vonatkozik a 33%.És ez nem letíltás.

ObudaFan # 2011.07.03. 11:40

A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.

A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50%-a is végrehajtás alá vonható.

manda # 2011.07.03. 19:30

Köszönöm mindenkinek a választ!

Tehát ha jól értelmezem most úgy állok, hogy az egész havi jövedelmem beolvadt a tartozásomba és mivel a "jó" törvényünk engedi én e miatt ebben a hónapban majd nézem a Paprika Tv-ét és elgondolom milyen is az étel íze!!!???a többi kiadásom persze már csak hab azon a tortán amit oda képzelek majd a tányéromba!!!!Éljenek a rendesen dolgozó magyar emberek!!!!(ameddig tudnak)

Ruiz # 2011.07.05. 07:57

Köszönöm a válaszokat, hamarosan kiderül az igazság a végkielégitésem ügyében.6 hónap végkielégités jár, plusz a 3 hónap felmondási időt nem kell ledolgozni azt kifizeti a cég elszámoláskor. Ilyen esetben meddig hány hónapig nem vagyok ill. leszek jogosult munkanélküli ellátásra. erről sok mindent hallottam van aki azt mondja hogy 3 hónapig van aki azt mondja hogy 6 hónapig, mi lehet itt az igazság?Üdv.:

végrehajtó1 # 2011.07.05. 08:25

ahány hónap végkielégítést kaptál

Ruiz # 2011.07.05. 08:58

Végrehajtó ez komoly?!Erre azért nem számitottam, azt reméltem hogy a 3 hónap felmondási ideig nem jár semmi, de ezek szerint 6 hónapig?!Voltaképpen azt a pénzt akkor nagyon be kell osztani+fére kell tenni a 2011 évi adóbevalláshoz az adók plusz járulékok részét...Hm

valaki65 # 2011.07.15. 14:11

Üdv mindenkinek.
Ha valaki tud segitsen!!
Nekem mobil tartozásom van, ami már ott tart hogy végrehajtásra került.
a folyószámlám megterhelték ami közös a nejemmel,de nekem a számlára pénz nem megy csak a nejem családi pótlék,és gyes megy.
a kérdésem az lenne vonhatnak-e igy a számláról és hogy a gyes csalpót-ból vonhatnak-e?
vagy mindegy hogy mi megy a számlára akkor is vonnak????
Választ nagyon köszönöm

pazs # 2011.07.15. 14:24

A bankszámlán pénz van, nem családi pótlék és gyes; ráadásul házastársi közös vagyon. Azt bizony leinkasszózhatják.

valaki65 # 2011.07.15. 14:29

hozzá nyulhatnak a családihoz és gyeshez a számlán???

pazs # 2011.07.15. 14:31

Hozzá. Ha postán keresztül kéritek, akkor nem. Így viszont csak bankszámlapénz, nem nézik, hogy kié és hogy került oda.

valaki65 # 2011.07.15. 14:36

Köszönöm a választ.

sz.évi # 2011.08.04. 16:00

Köszöntök mindenkit!

Nekem az lenne a kérdésem,hogy 1 számlát 2 különböző dátummal inkasszózhat-e ugyanaz a végrehajtó.Nálunk ugyanis 07.22-l is van egy letiltás,majd 07.25-l még egy .Mindkét esetben a lejárat vége 35 nap elteltével van.

marosi11 # 2011.08.15. 19:34

Üdvözlök Mindenkit!
Felmondott szem.hitelem van 2 éve tiltja a bank a fizetésem 33%.át Most kaptam egy levelet hogy jogi eljárást indít eddig a 3m-ra 1.5 m késedelmi kamatot számolt.Ezt kéri hogy ismerjem el és kaphatok részletfizetést amit gyakorlatilag nem tudnék teljesíteni.Lakás tulajdonom nincs gondolom ha végrehajtásra kerül sor az önkormányzati lakásba is bejöhet és viheti az ingóságot. Szeretném megkérdezni van e rá valamilyen lehetőség hogy a végrehajtó ne vigye el még az utolsó kanalat is.Valamilyen nyilatkozat amin kijelenti egy másik személy hogy az ő tulajdona csak én használom.Mivel a hitel kiegyenlítéséig folyamatosan megy rá a késedelmi kamat most 100 ezer körül akkor ennek soha nincs vége?mert amit levon tőlem max 50-60 ezer körül van vagyis még a kamatra sem elég.Ha tőlem nem tud és az adóstárstól sem végrehajtani az Ő fizetését is elkezdheti letiltani akkor is ha az enyémet már tiltja? Elmúlt 2 évben a bank elutasító volt nem kaptam semmi segítséget amikor kértem a PSZÁF közben járásával annyit értem el kérhetem a hitel visszaállítását de erre a mai napig nem válaszoltak.Annyit mondtak utólag ha nem kapott választ valószínű elutasítottuk.

marosi11 # 2011.08.15. 20:42

szeretném még kérdezni hogy kötelezhet e a munkáltató hogy csak folyószámlára utalással vehetem fel a fizetésem.Ők arra hivatkoznak hogy megszűnt a pénztári kifizetés.A kollektív szerződésben csak annyit találtam hogy rájuk mi vonatkozik PL: 8.-án kell utalni ilyesmi.

Franyo78 # 2011.08.19. 13:40

Tisztel Végrehajtó!

Feleségemmel és kisfiammal élünk együtt egy családi házban ami jelzáloggal terhelt.Feleségemnek nincsen munkahelye és jövedelme sem.Egy kiskorú gyermeket nevelünk.A fizetésemnek a 33%-át letiltja egy önálló bírósági végrehajtó az ingatlanhitel törlesztése jogcímén.A bankkal sikerült megegyeznünk úgy hogy a végrehajtó letiltásán felül,még fizetünk feléjük 100 eurót,és azt mondták amint megtérül a végrehajtó munkadíja leveszik a terhelést a fizetésemről,de ez még kb 10 hónap.Ezen kívül van még két hitelünk ami szintén végrehajtásra került,és az lenne kérdésem ,hogy a fennmaradó 60000 ezer forintból,letiltathatják-e 50%-ig ha ez az-az összeg amiből hármunknak kell megélni???

végrehajtó1 # 2011.08.19. 14:25

marosi11
Nem kötelezhet.Kérd postai kifizetéssel

végrehajtó1 # 2011.08.19. 14:31

Franyo78
a nettó jövedelmed 50%-át lehet letiltani.Te tudod mennyi a nettó..:)
De ha bankszámlára utalod akkor onnan is lekapják:(

skorpió13 # 2011.08.19. 22:03

Ha postai kifizetéssel kéred,a munkáltatónak akkor is kötelessége levonni a letiltást.

skorpió13 # 2011.08.19. 22:08

Ruiz!én ugy tudom,hogy annyi hónapra nem jár munkanélküli,ahány hónapra végkielégitést kaptál.De javaslom,hivd fel a munkanélküli hivatalt,az a biztos.

skorpió13 # 2011.08.19. 22:12

Még 1 gondolat.Ha munkát találsz közben,nyugodtan elhelyezkedhetsz. Végrehajtó 1!Bocs,később vettem észre,hogy már válaszoltál.

Picur65 # 2011.08.29. 17:22

Jogi segítséget szeretnék kérni. Egy régebbi tartozásom végrehajtóhoz került, aki nem tudom, hogy jogszerűen jár-e el. Az ingatlanomon jelzálog van, amit X banknál a folyószámlámra történő befizetéssel törlesztek, onnan vonják. Ide érkezik a családi pótlék és a segélyem is. Erre a számlára a végrehajtó hatósági átutalási megbízást rakatott a tartozás teljes összege erejéig. Tette mindezt annak ellenére, hogy személyesen egyeztettem vele, hogy megkeresem azt, akinek tartozom, valamilyen könnyítésért. Ezt meg is tettem és erről ajánlott levélben írásban tájékoztattam a végrehajtót, megküldtem neki a másik fél felé küldött levelemet is. Akinek tartozom az pedig még nem válaszolt. Emellett a végrehajtó a Földhivatalnál is végrehajtási jogot jegyeztetett be.
Jelenleg munkanélküli vagyok: az önkormányzati bérpótló juttatásból (28.500,-Ft) és az egyedülállóként kapott családi pótlékból (13.700,- Ft) élünk a gyerekkel.
Kérdéseim:

  • jogosan járt-e el a végrehajtó, mivel a végrehajtást kérővel még egyeztetés alatt áll az ügy, de a végrehajtó már ilyen intézkedéseket tesz? Mi alapján?
  • a segélyből és a családpótlékból levehet-e pénzt a végrehajtó? Valahol azt olvastam, hogy nem.
  • fellebbezhetek-e a Földhivatal felé, mert a végrehajtó nem várta meg az egyeztetés végét?
  • a bank a törlesztésemet fogja vajon levenni először a számlára érkező pénzből vagy az adósság miatti letiltást?
  • egy összegben veszik le a tartozásomat vagy minden befolyó összegből és minden befolyó összeget teljes egészében levehetnek a tartozás miatt?

Előre is köszönöm a választ.

Picur65 # 2011.09.01. 06:53

Kérem válaszoljanak, nagyon sürgős lenne! Köszönöm!!!

rebimark # 2011.09.01. 08:25

Segítséget szeretnék kérni. A cetelem banknál van 2 áruhitel kártya és egy személyi kölcsönöm és az érdekelne ,hogy mennyit tilthatnak a fizetésemből 3 gyermeket nevelünk a feleségem gyesen van az én bérem amit kézhez kapok 123 e forint a családi pótlékot a feleségem kapja 50% vagy 33% lesz amit tiltanak majd most már bíróságon vagyunk úgyhogy szerintem nemsokára arra kerül a sor.Köszönöm a segítséget előre is.

Picur65 # 2011.09.06. 21:39

Rebimark ne törd magad, nézd meg nekem sem válaszolnak, pedig a helyzetem dettó, ügyvédre nincs pénzem és még ezek sem törik magukat, hogy legalább tanácsot, választ adjanak! :((