Letiltás bérből


C a s a b l a n c a # 2011.09.07. 05:57

Picur!

A válaszok:

  1. Igen, mivel az "egyeztetésnek" a végrehajtási eljárásra vonatkozóan nincs halasztó hatálya.
  2. A segélyt, családi pótlékot letiltani nem lehet. Viszont ha beérkezik a bankszámládra, onnan már minden összeg inkasszálható.
  3. Nem. Sehova nem nyújthatol be fellebbezést, főleg nem a Földhivatalhoz. Semmilyen beadványnak, hivatalos levélnek, fellebbezésnek stb. nincs halasztó hatálya a végrehajtásra.
  4. Valószínűleg a végrehajtó inkasszálása megelőzi majd a bank tartozást. Ergo: előbb-utóbb megbukik a hiteltörlesztésed. Természetesen amint a bank értesül arról, hogy a végrehajtó jelzálogot tett az ingatlanra, azonnal felmondja a hitelszerződésedet.
  5. Teljes összegre lesz az inkasszálás. Azaz: senkit nem érdekel, hogy mi marad neked, miből élsz, halsz...
C a s a b l a n c a # 2011.09.07. 05:58

Rebimark:

Elmennek 50%-ig, ne "aggódj"...

végrehajtó1 # 2011.09.07. 06:14

Picur65

Ha viszza olvasgattál volna akkor a választ is tudnád...

esztivagyok # 2011.10.21. 07:24

78000 Ft fizetést kapok jött az értesítés hogy levonják a fizetésem 33%-át ennek az egész összegnek a 33%-át levonják vagy csak a a minimum nyugdíj feletti összeg 33%-át azaz 78000-28500 33%-át?

dina33 # 2011.11.02. 09:09

Főállású anyaságiból, gyesből és gyedből is letilthatnak?

végrehajtó1 # 2011.11.02. 10:38

esztivagyok

a nettó 33%-át.

végrehajtó1 # 2011.11.02. 10:43

dina33

Banki ,adó , közüzemi díj, stb tartozást nem tilthatnak belőle.

dina33 # 2011.11.02. 11:04

a volt férj felé tartozás van, ami be van adva a bíróságra fizetési meghagyás címen?Akkor se tilthatnak le?

végrehajtó1 # 2011.11.02. 11:44

Milyen tartozás?

dina33 # 2011.11.02. 12:46

Közös jelzáloghitelük van és a nő az adóstárs. A férj fizeti a nő helyett már egy éve.

ius latratus # 2011.11.02. 13:02

Na, én már megint nem értem...
Most a volt férj az neked a volt férj, vagy egy másik nőnek?
De akkor meg kivel szemben van jogerős fmh?

Végrehajtó1

Te ezt érted?

végrehajtó1 # 2011.11.02. 13:44

Nagyon sokszor nem értem mit akarnak kérdezni mert nem merik leírni a teljes történetet, csak ködösítenek.:)

De az biztos hogy nem vonhatnak belőle le banki tartozást.

Mert mintha erről lenne szó a kérdező esetében.

A férj fizeti a nő helyett már egy éve.

De ha fizeti akkor miért kell tiltani??

Most hogy is van..?

ius latratus # 2011.11.02. 14:00

Tehát: a volt férjnek tartozik a nő (hogy most melyik, az -ugye? - rejtély), s a férj meg követeli rajta. Namármost.
Ha közös a hitel, s a férj eddig a teljes hitelt fizette, s gondolom, hogy igényt tart(ana) arra az összegre, amit a nő (hogy ez ki, az -ugye?- rejtély) helyett fizetett be.
Nem ide tartozik, de veszett nehéz dolga lesz emberünknek, de mindegy.

Már ha egyáltalán jól értelmezem ezt a katyvaszt.

A lényeg: tényleg nem tilthatják le, de hát itt még nem is tart a dolog...

dina

Azért nem árt majd postán kérni a dolgot....

dina33 # 2011.11.02. 19:49

Tömören a lényeg: párom válófélben van, már két éve. Van közös jelzálog hitelük amit egészen addig míg a felesége össze nem jött egy pasival, addig fizették felesbe a hitelt. Egyszer kijelentette a felesége őt többet nem érdekli semmi és fizetni sem fog, ezért a párom fizette a teljes összeget amit ügyvédjével együtt beadtak a feleség ellen fizetési meghagyás címen. Én úgy tudom, ha van közös hitel akkor azt felesbe kell fizetni, nem?

Gabicsek # 2011.11.02. 21:38

Kéne. Ha nem, az fizet, aki fizet, illetve attól az adóstárstól tiltják, akitől tudják. A bankot nem érdekli, a lényeg, hogy fizetve legyen. Gondolom, azért lett beadva a fizetési meghagyás, mert az egyik fél többet fizetett, mint a ráeső rész. Ez így működik.

dina33 # 2011.11.02. 22:29

Nem, hogy többet fizetett ill. fizet hanem mindent!

eva29 # 2011.11.08. 20:08

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni,hogy kaptam egy hitelintézettől méltányossági kérelem nyilatkozatot mivel felmondták a szerződésem,és én újra kértem.Csatolom a jövedelem igazolásom,megjelöltem mennyivel tudnám törleszteni.Ez most mit jelent?Vonják majd a béremből?Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.08. 22:18

Nem. Fizeted. Aztán ha egyszer is késel, na akkor tényleg jön a nemulass.

robertp # 2011.11.15. 08:25

Üdvözlök mindenkit!

Olyan jellegű problémám lenne, hogy évekkel ezelőtt segítettem a szüleimnek a hitelükben és hogy hosszabb futamidőt kaphassanak beszálltam adóstársként. Eljutottak odáig, hogy már nem tudják fizetni, még az én segítségemmel se. Ha elárverezik a házukat és eladják, akkor is maradni fog 5-6M forint ami nem fog kijönni az összegből. Gondolom ezt behajtják és majd vonni fognak az én fizetésemből is.
Kell-e félnem hogy emellett végrehajtanak és a hitelre vett, még ki nem fizetett kocsimat elviszik, továbbá, hogy bejönnek a lakásomba és elvisznek cuccokat, esetleg olyat ami a barátnőmé? (nincs házasság vagy hivatalos élettársi viszony)

R.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.15. 09:12

A kocsit biztosan, a többi ingóra is fennáll a foglalás elvi lehetősége.

robertp # 2011.11.15. 09:21

Köszönöm a választ, a kocsi hogyan nézne ki, eladják azt is, kifizet belőle finanszírózó, a maradék az övék, vagy csak elviszik eladják, én meg fizetem tovább a már nem létező kocsit is? A másikra megoldás egy nyilatkozat, hogy melyik ingóság melyikünké?

R.

végrehajtó1 # 2011.11.15. 10:02
  • Bank megkapja az eladott kocsi árát.A többit (mivel biztos hogy nem fedte be a teljes hitelt) fizeted te annak ellenére hogy nincs már autód.
  • Megoldás lehet.
robertp # 2011.11.15. 10:07

Köszönöm a gyors válaszokat

R.

gerbera317 # 2011.11.15. 23:31

Bank megkapja az eladott kocsi árát.

Mármint melyik bank? A vh-kérő bank, nem? Az autófinanszírozó nem kap egy kanyi vasat sem. Persze, csak ha már végrehajtás folyik, és lefoglalták az autót.

Amíg nincs ellened végrehajtás, addig szabadulj meg az autótól, mert utána már nem lesz rá lehetőséged. Ha az autófinanszírozó visszavásárolja a kocsit, szerencsés esetben nullával, esetleg némi mínusszal tudsz kiszállni. Ha viszont a végrehajtás során árverezik el az autót, akkor az negyedáron fog elmenni, a befolyt vételár éppen elég lesz végrehajtási költségre, te meg fizetheted a teljes hitelt a nemlétező autód után.
Ingatlanod van? 5-6 M fennmaradó követelésnél nem fogják beérni a munkabéred 33 százalékával, és árverezni fogják az ingatlanodat is, ha van. Most még cselekedhetsz okosan...

Juc1 # 2011.11.20. 14:00

Tisztelt Jogi fórum.

Érdeklödni szeretnék a végrehajtással kapcsolatosan.
Jelenleg 2 végrehajtó cég credit express és egy kisebb küldött tájékoztatást,hogy következő lépésük a fizetési meghagyás lesz és perre adják a 200 e ft os tartozásom,közben ott tartok hogy egy harmadik bank nál sem tudom már fizetni a hitelem igy valószinű ök is végrehajtani perelni fognak engem majd ez egy magasabb összeg már csak 2 év lett volna hátra egy 5 éves hitelböl összege 700e..A kérdésem innen jön.Lakásom már nincs mert eladtam,nemtudtudtuk fizetni,férjemnél lakok a szülei házában,nincs a nevemen semmi,nem dolgozom gyeden vagyok ugyan az bankszámlára megy,tilthat e a munkáltatomnál ami tb kifizetöhely és ahonnan jön a gyedem,valamint ha nem megy folyószámlámra semmi pénz hozzányulhat e férjeméhez vagy a lakásrészéhez,?Illetve az autójához ami hiteles??Nem adóstársam férjem sehol sem és a hitel hamarabb volt a nevemen mint ,hogy összeházasodtunk.Már belerokkantam teljesen,Előre is Köszönöm válaszukat.