Ingatlanügyek


pazs # 2012.06.01. 16:46

Milyen reményt befagyasztó mondatok? Megmondtuk, hogy ha bármit el akar érni az ismerősöd, perelnie kell.
Ehhez képest most éppen önkormányzathoz akartok menni, hogy az majd hátha szól a közjegyzőnek és akkor lesz valami, pedig egyikük sem tud semmit tenni az érdeketekben és nem is fog.
Ettől függetlenül nyugodtan hallgass a hús-vér ügyvédre, végülis neki fizettél, tehát felelősséget vállalt a tanácsaiért, mi meg nem. Csak a lelkiismeretünk, már ha az anyagiasítható így névtelenül egy fórumon.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.01. 16:46

Hazudhatnék is, csak hogy jobban érzed magad. De biztos, hogy azzal segítenék?

Nesi45 # 2012.06.01. 16:42

Hálás vagyok minden reményt befagyasztó mondatáért.
Ígérem szem előtt fogom tartani!
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.01. 16:30

Sem a jegyző, sem a közjegyző nem mediátor.

Nesi45 # 2012.06.01. 16:22

Jól van Sándor, értem én, vagyis úgy csinálok!:))
De valahol csak le kéne ülni az örökösökkel, hol máshol, ha semmire nem reagálnak!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.01. 16:16

Se nem jegyző, se nem közjegyző, bíróság, per. De mintha ezt már napokkal ezelőtt mondtuk volna.

Nesi45 # 2012.06.01. 16:00

Paraszti észjárást követve, ha mi még beadjuk az igényt ide az Önkormányzathoz, az is megy tovább a Közjegyzőnek!
Gondolom én!

Nesi45 # 2012.06.01. 15:55

Akkor ki küldte ide az itteni Önkormányzatos néniket felmérni a házat? Nem az elhunyt lakóhelye szerinti hagyatéki osztály aki készíti a hagyatéki leltárt?
Majd a felmért ingatlan papírjai, vissza a kérőnek, ők meg gondolom továbbítják a Közjegyzőnek!
Vagy nem?

pazs # 2012.06.01. 15:48

És az önkormányzat honnan tudná?

Nesi45 # 2012.06.01. 15:40

Köszönöm!
A lakhely az meg van, de a mikor az nincs meg!

pazs # 2012.06.01. 15:33

De azt csak tudjátok, hol lakott és mikor halt meg, nem? Itt ki lehet keresni, hogy ki a közjegyző: http://www.mokk.hu/

Nesi45 # 2012.06.01. 15:29

Mert fogalmunk sincs ki a közjegyző!
Ezért az elhunyt lakhelye szerint önkormányzat hagyatéki osztálya.

pazs # 2012.06.01. 15:25

Az oké, hogy bejelentitek a közjegyzőnél is, de ennek mi köze az Önkormányzat hagyatéki osztályának?
Mindegy, a bejelentés nem árthat.

Nesi45 # 2012.06.01. 15:18

Mert a Közjegyzőnek bele kell venni a hagyatékba a mi igényünket!
Na most teszem magam töltőre, mert lemerültem!:)))

Nesi45 # 2012.06.01. 15:13

Ügyvéd!
Állítólag be kell jelenteni az igényt!

pazs # 2012.06.01. 15:05

Szerintem rossz tanácsot kaptatok, mert a hagyatéki osztály nem fogja elbírálni a tulajdonjogi igényt különös tekintettel arra, hogy nektek az ajándékot kellene visszakövetelnetek. Ki adta a tanácsot?

Nesi45 # 2012.06.01. 14:39

Szép napot mindenkinek!

Az ügy folytatásaként azt a tanácsot kaptuk, hogy az elhunyt lakóhelye szerinti Önkormányzat hagyatéki osztályán, tulajdonigényt kell benyújtani.
Aztán ha ez járható, akkor a hagyatéki tárgyaláson lehet egyezkedni.
Szerintetek előrébb lettünk?

ObudaFan # 2012.06.01. 12:21

Béláné

Jogilag el lehet adni a földet, nyilván a vevő feltétele az lesz, hogy a vételárból legyen kifizetve a végrehajtás alapjául szolgáló teljes követelés járulékostul, már ha egyáltalán fedezi ezt a vételár. Ebből persze az következik, hogy ténylegesen nem biztos, hogy el lehet adni.

ObudaFan # 2012.06.01. 12:19

Hát miben állapodtál meg velük?

79Szilvi # 2012.06.01. 12:07

Segitséget szeretnék kérni ,nem tudom,hogy jo helyre irok e.

A problémám röviden 2008-ban vásároltam egy házat lakáshitellel.2010-ben családi okok miatt átadtam a törlesztést egy fiatal párnak szerződéssel ,hogy ők fizessék(a tulajdonos továbbra is én vagyokÖ,egy idő után nem fizették,a bank természetesen felmondta a hitelt.Majd a behajtocéggel megegyeztem a részlet fizetésben és a továbbiakban én fizettem.Mivel elég messze lakom igy nem jártam már régota ott.Most kiderült,hogy ők hirdetik az ingatlant albérletnek.Kérdésem ezt,hogy tehetik?Mit lehet ilyenkor tenni?Választ előre is köszönöm.
Üdvözlettel:Szilvia

Béláné # 2012.05.30. 11:17

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben:

Van egy 76 AK értékű 2,5769 ha területű termőföldünk, melynek felét 2001-ben örökültük a két testvéremmel együtt egyenlő arányban. Édesanyámnak haszonélvezeti jog van rajta.
A termőföld bérbe van adva, évente 2X 16 ezer Ft-ot kap érte anyu.
A termőföld másik részének tulajdonosa apu testvére. Illetve ő eladott 1/12 részt belőle.
(Az 1/12 rész a bérlő Kft. Tulajdonosáé.) Most is ő lenne a vevő.
A mi közös részünkön sajnos végrehajtási jog van a bátyám tartozásai miatt kb. 450 ezer Ft. Illetve idén januárban a hugom tartozása miatt látatlanban felbecsülték a 2/12 részt lakottan 38.502.- Ft-ra, beköltözhetően 64.170.- Ft-ra.
Nekem semmilyen terhelésem nincs rajta.

Kérdéseim:

  • Hogy lehet egy szántóföldet lakottan és beköltözhetően felbecsülni? Mit jelent ez?
  • Szeretnénk az egész földet (mind a 76AK-t) eladni. Ebben az esetben a teljes vételárból levonnák a végrehajtandó összegeket vagy ez megoszlik a tulajdonarány mértékében? (én hozzájutnék-e a részemhez vagy az is rámenne a testvéreim tartozására?)
  • Egyáltalán így el tudjuk-e adni a földet?
  • Ez után kellene-e adót fizetni?

Remélem sikerült minden fontos részletet leírnom. Várom mielőbbi válaszukat.
Tisztelettel:
Bárdos Judit

Nesi45 # 2012.05.29. 13:19

Köszönöm!

Talán sikerült neki péntekre időpontot kapni az ügyvédhez!

pazs # 2012.05.29. 11:04

Nesi45: már mindent elmondtunk, amit lehetett így a neten keresztül. Ha megfogadjátok, jó, ha nem, nekünk az is jó.

wers # 2012.05.29. 10:42

Mindenképpen jó ügyvédet keress először is.

Mi úgy vettük a házunkat, amin jelzálog volt, hogy az eladóval bementünk a bankba, vittük a foglalót (hitel összege), és ott helyebn befizette a számlájára és indította a végtörlesztést.
Ezután aláírtuk a szerződést, ott beleírtuk, a maradékot meddig kell kifizetnünk.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.29. 07:09

elképzelhető, hogy a teher még rajta van
Biztos, hogy rajta van. És rajta is marad, amíg valaki ki nem egyenlíti a teljes tartozást.
Ne az ingatlanost kérdezd, mert ő el akarja adni az ingatlant, abból jön a pénze. Az kevéssé érdekli, hogy te aztán hogy jösz ki az üzletből. Egy ügyvédet kérdezz!