apaság, fiktív név


ObudaFan # 2008.06.06. 15:56

emilióóó!

Az örökbefogadás nem fog menni 3 hónap alatt. Ugyanakkor az menne pillanatok alatt, ha nem örökbefogadnád, hanem teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tennél. Ezt akkor is tehetsz, ha nem te vagy a biológiai apa valójában. Más kérdés, hogy ezzel egy fokkal még erősebb kötődést vállalsz, mint az örökbefogadással. Viszont jelen helyzetben a biológiai apa egy ilyen lépés után meglehetősen esélytelen lenne arra, hogy bármit tehessen. Ha ugyanis van vélelmezett apa, nem indíthat pert a saját apaságának megállapítására, a te apaságod megdöntése iránt pedig ő nem indíthat pert.

emilióóó # 2008.06.07. 10:30

Tisztelt ÓbudaFan!
Szívesen tennék én apasági nyilatkozatot, de nem tehetem: az unokámról van szó!
Ha valaki apasági nyilatkozatot tett, és utána örökbeadja a kicsit, akkor továbbra is "elkötelezett" marad? Tehát örököl utána a gyerek, alá kell írnia a táborba engedésről a szülői nyilatkozatot, stb?
Köszönöm!
Emilióóó

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.07. 12:55

Csak az első fele.

xabri3 # 2008.06.09. 14:56

Hello, Szeretnem megtudni hogy tudnam a kulfoldi szuletesu gyermekemet anyakonyveztetni a biologiai apa nevere? A baba szuletesekor en elvaltam es a valas jogerore emelkedett kulfoldon, de a magyar torvenyek szerint pedig nem volt meg a 300 nap jogerore emelkedes.
Itthon csak es kizarolag a volt ferj nevere hajlandok anyakonyveztetni, amit bar en meg tudnek tamadni, meg sem anyakonyveztetem a babat.
Szeretnem megtudni, hogy van-e valami kiskapu?
Valaszokat varom a xabri3@yahoo.ca e-mail cimre.
Koszonettel:Xabri3

ObudaFan # 2008.06.09. 18:27

Vagy a volt férjnek, vagy a gyermek nevében a gyámhatóság által kirendelt eseti gondnoknak az apaság megdöntése iránt pert kell indítani, utána lehet a biológiai apa apaságát megállapítani.

reker # 2008.06.11. 14:40

sziasztok
Két hónapja volt tárgyalásunk apaság megállapításáért. Apuka nem ismerte el a gyermeket. gondolom dns-re küldenek minket. Mikorra várható idézés valamelyik intézménybe vizsgálatra? Már két hónapja erre várok.

Másik kérdésem az lenne, hogy a kelengye összegének a felét apukának ki kell fizetnie számla nélkül a gyemek egy éves koráig. És mi van akkor, ha az apaság csak egy éves kor után lesz megállapítva, akkor már kell a számla?

Inka001 # 2008.06.12. 13:51

Reker:
Csak kiváncsiságból:
Nálatok mennyibe került a kelengye?
Mert nálunk ebből volt a patália és ezt senki sehol fel nem hozta, hogy még ezt is kéne fizetnem a tartásdíjon kívül a gyerektartási perben.
Másfelöl apukakként én pl nem szívesen finanszíroznám a 300 000Ft-os bababútorcsaládot, csak mert anyóskartársnak az is megtetszett a bababoltban.

ObudaFan # 2008.06.12. 16:57

Sem egy éves korig, sem azután nem feltétlenül kell számla, de neked kell az összeget bizonyítani.

Inka001 # 2008.06.13. 06:14

Tehát lehet nyugta is... :)))

reker # 2008.06.13. 09:03

nem 300 ezer forintról van szó. ÉN reális összeget kérek. 130 ezer forint. Akinek van gyerek, tdja, hogy az olcsóbb holmik sem olyan olcsók a végére.

De most ha nem kell számla, akkor mivel bizonyítsam, hogy mi mennyibe került? Meg én nem kértem számlát semmiről. fizetési blokkom van csak

kalamalyka # 2008.06.13. 10:24

Tökéletes a számla.

Inka001 # 2008.06.13. 14:51

A fizetési blokk, tudtommal nyugta hivatalosan.

De mindenki tudja azt is, akinek gyereke van, hogy az anyuka kap anyasági segélyt, ami a minimál összege tudtommal, csak 4 vizsgálati pöcsét kell hozzá.

reker # 2008.06.13. 20:05

Inka azt én megkaptam. De az jár akkor is, ha a gyereknek van hivatalosan apja akkor is.

kaméleon # 2008.06.14. 08:28

De az jár akkor is, ha a gyereknek van hivatalosan apja akkor is.” - és akkor az apának van "hivatalosan" gyereke is.
Ez így lenne fer, de ettől a csipkelődéstől még, ami "hivatalosan" jár, azt nem szégyen megszerezni.

reker # 2008.06.16. 18:49

köszi Kaméleon a kipártolást. Nem lopni, csalni akarok, csak ami jár az jár. Miért nem gondolt erre kedves apuka, akkor mikor részt vett azon a bizonyos éjszakán. :)

monalisa1 # 2008.06.16. 19:35

"Apuka" vélem egész mással volt elfoglalva azon az éjszakán (...), valamint a védekezés elsősorban a nő dolga - csak ezt bizonyos esetben elfelejtik...

Később persze "széles az arcuk" meg minden.

A férfi csak egy kalandot akart - igaz nem kis kockázata van már ennek is -, de nem ÉLETPÁRT azzal a nővel. És gyermeket is inkább egy másvalakitől - nem az egyéjszakástól...

Peche volt, csőbe húzták.

reker # 2008.06.16. 20:09

nem húzták csőbe. 3 évig voltunk együtt. Úgyhogy benne volt a pakliban a gyerek és tisztában volt vele. De erről már kár is beszélni, mert megtörtént és a gyereket viszont nem érdekli, hgoy hogy lett. van és elkell látni őt. és ez nem csak az anya kötelessége, hanem az apáé is, mert van neki.

monalisa1 # 2008.06.16. 20:26

Egy három éve tartó kapcsolatnál "anyuka" ne írja, hogy a férfi részt vett azon a bizonyos éjszakán - volt ott hasonló már előzőekben is...

Persze, és mindentől függetlenül, a gyermekről gondoskodni kell, az egyik azzal hogy neveli, a másik hogy a neveléshez anyagiakkal tőle telhetően hozzájárul.

monalisa1 # 2008.06.16. 20:29

Egy három éve tartó kapcsolatnál, szándékosan nem védekeztél?...

reker # 2008.06.17. 05:52

Nem VÉDEKEZTÜNK, mert ugyebár ketten voltunk. Tisztában volt ahelyzettel, hogy gyerek is lehet. Egy 30 éves fiatalembernek ne én magyarázzam már el hogy hogy nem kell gyereket csinálni. Tudta ő mit csinál.

monalisa1 # 2008.06.17. 15:08

Két "okos" ember...

Judmi # 2008.06.18. 05:40

Reker! Monalisa-nak igaza van,hogy általában a nő dolga védekezni. És ahhoz mit szóltál vola,hogyha a kelengyét nem te hanem az apa veszi meg??? Hozzájárult volna a gyerekhez,és akkor nem kellett volna neked fizetnie egy ft-ot sem. Vagy neked itt a pénz a lényeg? Nekem nagyon úgy tűnik(már bocsi,ha nem így van),hogy le akarsz nyúzni minden bőrt róla. Különben,hogyha tudtad,hogy nem szeretné az apa a gyereket,miért nem vetetted el?? És ha nem vetted el,azt azért nem tetted,mert vállaltad azt,hogy feltudod nevelni...anyagiakban nem okoz problémát. Tudom,hogy úgy gondolod,hogyha "megcsinálta" akkor vállalja a felelősséget-ez így természetes,de nem kell minden forintot kicsikarni belőle. És azt is tudnod kell,hogyha az apa hozzájárul a gyerek neveléséhez (ez nem csak a pénzre értem),neked biztosítanod kell(ene) az apa és a gyerek felhőtlen kapcsolatát. És ha annyira szükséged van a segítségre,nem csak a pénzt fogadod el,hanem bármit amit tőle kap a baba. (Sajnos ez elég kevés helyen van így. Minidg csak a pénz, a pénz, a pénz...)

reker # 2008.06.19. 18:55

Judmi és mindenki más aki azt hiszi, hogy a pénzért csinálom. Anyagias világot élünk. Nekem is fontos a pénz, mindenkinek fontos. De nem árt figylemen kívül hagyni, hogy a gyereknek akkor is van apja.
a gyereket viszont azért tartottam meg, mert úgy akartam. Vállaltam így is. azért mert ő fizet, attól én még egyedül nevelem, egyedül vagyok vele.
Senki ne ítélkezzen felettem hisz nem ismerik a részleteket.
Különben meg ez már nem erre a fórumra tartozik.

nandy # 2008.06.19. 21:21

Ne haragudjatok, de én kissé megdöbbentem a hozzászólásokon.

az anyuka kap anyasági segélyt

amivel gyakorlatilag kitörölheti a hátsó felét...

ami „hivatalosan“ jár, azt nem szégyen megszerezni

Talán nem véletlenül jár hivatalosan... és még az sem sok...

(…), valamint a védekezés elsősorban a nő dolga

monalisa, el sem hiszem, hogy te nő vagy... Miért csak a nő dolga lenne? Persze, az nem kétséges, hogy elsősorban a nő ÉRDEKE. De hogy csak az ő felelőssége lenne???

Peche volt, csőbe húzták

Hát ez a kedvenc mondatom. Remélem, érted az iróniát.

Vagy neked itt a pénz a lényeg?

nem értem. Itt mindenki főállású anyukaként otthon van, akit eltart a férje? VAgy olyan sokat keres, hogy futja bébiszitterre?
Ha a válasz nem, akkor az az anya tudhatná, hogy gyerekkel, egyedülállóként piszok nehéz munkát találni. Így a bevétel is kérdéses, tehát duplán rá van szorulva arra a nyűves gyerektartásra - amiért sokszor megalázó módon könyörögni, fenyegetőzni, perelni kell...

monalisa1 # 2008.06.19. 21:30

Azzal, hogy világra hozom a "mi" gyermekünket, még nem biztos, hogy a férfi továbbra is szeretni fog engemet...

De sokszor leírták már, hogy a nő saját magát csapja be azzal, ha "palifogóként" szül egy gyermeket.

Valóban van apja a gyermeknek, de nem biztos, hogy a férfi "kérte" a gyermeket...