névváltoztatás


zoli82 # 2011.03.03. 08:00

Kedves Egyenes.Ági.!

Köszönöm szépen a válaszod!
Nem tévedtél, édesanyám anyukájának a nevét szeretném felvenni.
Akkor ez nem olyan bonyolult mint gondoltam. Azt hittem 1raklap papírt kell majd beszereznem hozzá, meg oldalakat majd kell írnom arról miért is szeretném ezt tenni, de ezek szerint teljesen 1xű.
Az enyémmel nem lesz gond, édesanyáméval sem (gondolom én is kikérhetem), viszont a nagymamámé nem lesz könnyű, mivel Ő külföldön (Franciaországban) született.......szóval ezzel kapcsolatban most 1kicsit megtorpantam. Ilyenkor mi van?

Nem tudom ki ejtene ezért könnycseppet vagy ki nem, mivel tudni sem fognak róla. Túlságosan régi vágásúak és nem hiszem, hogy megértenék az indokaimat.

zoli82 # 2011.03.03. 08:08

Még 1 kérdés....
Ha megvannak az a.kivonatok, akkor ezt csak az állandó lakóhely szerinti önkormányzatnál intézhetem, vagy esetleg megtehetem a tartózkodási hely szerinti illetékes önkormányzatnál is?

zoli82 # 2011.03.04. 08:47

Értem, köszi. Meglátjuk, hogy mit sikerül intézni. Halotti biz. van, azon ugyanúgy rajta van minden, szóval lehet az is jó lesz meg anyám és az én születésim.......De ha végképp nem megy akkor természetesen tudom, hol született és mikor, úgy mivel EU van nyilván az a verzió sem különösebb probléma.

Küldtem e-mail-t, megérkezett?

zoli82 # 2011.03.05. 15:25

Elküldtem még1x az e-mail-t.
Értem és köszönöm, ezeket nem gond beszerezni. Ha megvannak a papírok, akkor hol tudom ezt intézni? Csak az állandó lakóhely szerinti önkormányzatnál, vagy lehet a tartózkodási hely szerinti önkormányzatnál. Azért kérdezem mert a kettőt 70km választja el. És ha nem volna muszáj nem rohangálnék le bp-ről ennyit.

kingu81 # 2011.03.11. 07:22

Tisztelt forumozok!

Bár korábban teljesen ellene voltam annak hogy a volt párom elismerhesse a gyerekét, hogy köze legyen hozzá (nem engedtem nyilatkozni, szülésnél sem jelőltem meg apát), de rájöttem ez nem jó /a gyámügynek is része volt ebben/ ezért jövőhéten aláírjuk az apaságit /már van időpont/.

A kérdésem a következő: A kicsi az én nevem van, de az apja szeretné azt hogy az ő nevén legyen, vagy legalább kettős névvel, ő ott ezt kérheti amikor nyilatkozik? Ha igen nekem ehhez kell az engedélyem, vagy nem is kell kérnie mert automatikusan az apanevét kapja ilyenkor /a kicsi 2 hetes/

kéti # 2011.04.17. 11:23

lehet-e olyan asszonynevet felvenni, hogy mondjuk:
kovács pálné, kis róza magda. tehát hogy a leánynév két keresztnévvel szerepel benne.

monalisa1 # 2011.04.18. 16:31

kingu81

Automatikusan nem kapja meg az apja nevét, vagyis ahogy ti arról megállapodtok.

monalisa1 # 2011.04.18. 16:37

kéti

A kérdésed nem jogi kérdés, az igen-nem választ az Anyakönyvi Hivatal akár telefonon is megmondja.

(Nekem is kettős keresztnevem van minden okmányomon, folyamatosággal.)

A te esetedben legfeljebb annyi lehet a probléma -vélem -, hogy az egyik-másik okmány kiállításakor hány karakter fér el az igazolványt kinyomtató hivatali sz.gépen/automatán/.

monaLuis
laikus hozzászóló

Giszke # 2011.05.12. 11:54

Üdv mindenkinek!
Az apuka nevéről átírhatom-e az én vezetéknevemre a fiam nevét? nem voltunk, vagyunk házasok.
Most múlik 14 éves. Kell az apa beleeggyezése?
..ezt nem én szeretném, abszolult a gyermek vágya évek óta..aki az apjával élete során max 10-xer találkozott.( sőt, megmerném kockáztatni, hogy napi rendszerességgel fájó pont neki.jelenlegi párommal-véletlen hozta így-u.az a vezetéknevünk.így gyerekek a családba(tesói)..stb..mind u.az a vezetéknevünk..)
apa maradna, csak a név változna..hogy ne érezze úgy -kilóg a családból..
köszönöm

monalisa1 # 2011.05.12. 13:26

Sajnos szükséges az "apa" hozzájárulása a tervezett névváltoztatáshoz. (Ha nem járul hozzá akkor adott esetben (= megfelelő indok alapján) a bíróság helyettesítheti azt.

A gyermek összes eddigi igazolványát, okiratát stb. le kell cserélni., nem kevés pénz és elfoglaltság...

monalisa1 # 2011.05.12. 13:27

A 18. életév betöltését követően már nem fog kelleni az apát megkérdezni.

tabakbazár # 2011.05.18. 05:40

Azt szeretném megkérdezni, hogy amennyiben a gyermek teljes felügyeleti joga nálam van, megváltoztathatom -e a nevét az apa beleegyezése, megkérdezése nélkül? Egyáltalán nem tartják a kapcsolatot...

monalisa1 # 2011.05.18. 06:36

Mint a gyermek történyes képviselője előterjeszthetsz névváltoztatási kérelmet, de kell az apa hozzájárulása is. Ettől csak akkor lehet eltekinteni ha az apa a kapcsolattartástól el van tiltva, és ezt jogerős bírói végzés igazolja.

sarose (törölt felhasználó) # 2011.05.19. 14:21

Tisztelt Hozzászólók!
A mai napon voltam a helyi anyakönyvvezetőhöz, érdeklődni, hogy hogyan tudom a férjes nevemet (x yné-ról xné leánykori név-re) megváltoztatni. Azt a választ kaptam, hogy erre már nincs lehetőség csak válás vagy özvegyülés esetén. Szeretnék változtatni, mert anyósommal egyforma a nevünk, ez sok kellemetlenséghez szokott vezetni! (na meg persze én én vagyok és nem ő!!!) Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan lehet ezt mégis megvalósítani?

sarose (törölt felhasználó) # 2011.05.19. 19:07

Tisztelt Fórumozók!
A mai napon jártam a helyi anyakönyvvezetőnél amiatt, hogy a nevemet XYné-ról Xné lánykori névre szeretném változtatni. Azt mondta, hogy erre már csak akkor van lehetőség, ha válás vagy özvegyülés van. (soha nem változtattam még így nevet!) Régebben volt ilyen, aminek 10ezer Ft volt a díja, de megszűnt. Nem szeretném továbbra is az anyósom nevét viselni! Valaki tud erre megoldást találni? Nem hiszem el, hogy ilyen dolgot képesek megszüntetni!

tzatziki # 2011.07.11. 14:01

Kedves Forumozok!

Erdeklodni szeretnek, hogy ha valaki Paprol Papp-ra szeretne valtoztatni nevet, akkor ahhoz kell-e valami, az "archaikusabb" format igazolo dokumentum az anyakonyvezetonel. Ha igen, akkor peldaul egy negyvenes evekbeli szarmazasi okiratot elfogadnak-e (korabeli hatosag allitotta ki).

Valaszotokat elore is halasan koszonom!

Udv,
tz

NClau # 2011.07.26. 08:09

Kedves Fórumozók!
Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy mi a módja, ha a keresztnevem szeretném Klaudiáról Claudiára változtatni?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.26. 08:48

A magyartól eltérő nemzetiségűnek kell vallanod magad.

Tündee # 2011.07.26. 15:56

Jó Napot!

8 hónapos állapotos vagyok érdeklődni szeretnénk a Párommal, hogy apai beleegyező nyilatkozat ellenében van -e lehetőség arra , hogy a születendő gyermekünk az én vezetéknevemet vegye fel.

Köszönettel
Tünde

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.26. 17:31

Megegyezhettek a gyermek nevét illetően így is. (De azért nem az elismerő nyilatkozat "ellenében".)

Lotusz30 # 2011.07.27. 11:44

Beadtam egy keresetet az apa szülői felügyeleti jogának szüneteltetésére, mert ismeretlen helyen tartózkodik, valószínűleg már magyarországi lakcíme sincs. Három közös gyermekünk van, a két nagyobb az én, a kicsi az ő vezetéknevét viseli. Ha elbírálják a keresetemet és én gyakorlom majd a felügyeleti jogot, megváltoztathatom a kicsi vezetéknevét is az enyémre?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.27. 12:43

Igen.

Lotusz30 # 2011.07.27. 12:59

Köszönöm!

Gabi1972 # 2011.08.01. 19:33

Jó estét kívánok!

Segítségre lenne szükségem. Kiskorú gyermekem vezetéknevének megváltoztatását intézem 2 nap múlva. A gyermek apjától több évvel ezelőtt elváltam, gyerektartást nagy ritkán fizet (évekig egy fillért sem küldött).
Miután most vállalja végre, hogy levehetem a nevéről közös gyermekünket, a továbbiakban nem kíván gyerektartást fizetni. Megteheti ezt? (jelenleg is végrehajtónál van az elmaradt gyerektartási "követelésem", ami 4 év gyerektartási díját tartalmazza)

A válaszra sürgősen szükségem lenne, mert aug. 3-án, szerdán intézzük a névváltozást, és jogi ismereteim hiányában nem tudtam eddig erre a felvetésére mit válaszolni.

A segítséget előre is tisztelettel megköszönöm:
Gabriella

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.01. 20:09

Marhaság. Attól még szülő marad, tartási kötelezettsége van.