névváltoztatás


végrehajtó1 # 2011.12.09. 10:50

Googlizd le.Mindent megtalálsz a neten e témában.

haragszom # 2011.12.18. 10:56

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. A férjem 3 éve meghalt. Szeretném visszavenni a leánykori nevem. Hol tudom ezt elindítani, és ennek vannak-e költségei?

Ellinida # 2012.02.06. 14:39

Üdvözlet!
Mennyi idő alatt bírálják el körülbelül a kérelmet vezetéknév változtatására?
Köszönöm

cuper77 # 2012.02.08. 16:09

Sziasztok!
Egy elég kényes és kacifántos dologban szeretnék tanácsot kérni hátha van valakinek valami ötlete:)
A következő a gondom van egy 10 éves nevelt lányom akit már hosszú évek óta én nevelek és nagyon oda vagyunk egymásért:)Természetesen Apunak hív:)A biológiai Apja egyáltalán nem törődik a gyerekkel évente 1 szer a születés napján ír egy emailt de ennyibe meg is áll az Apa szerep ami nem is baj mert nem szeretném a gyerek közelébe tudni!Természetesen már többször próbáltuk kérni hogy mondjon le a gyerekről hogy a nevemre vehessem de erről még csak hallani sem akar igazából mindig azt mondja majd ha a lány elég nagy lesz hozzá eldönti mit akar!Ezzel nem is lenne baj ha nem a gyerek akarná hanem mi erőltetnénk rá a dolgot de erről szó sincs egy nap oda állt elénk és azt mondta az én vezeték nevem szeretné:)Értelmes gyerek nagyon és nem is nagyon lehet becsapni és nem is szeretném:)
A kérdésem az lenne van valami jógi kiskapu akár mi hogy nevet változtathasson a gyerek?Az Apa nem fizet gyerek tartást nem él a látogatási jógával sem így nincs semmi kapcsolat közte és a gyerek között!

cuper77 # 2012.02.08. 16:10

Sziasztok!
Egy elég kényes és kacifántos dologban szeretnék tanácsot kérni hátha van valakinek valami ötlete:)
A következő a gondom van egy 10 éves nevelt lányom akit már hosszú évek óta én nevelek és nagyon oda vagyunk egymásért:)Természetesen Apunak hív:)A biológiai Apja egyáltalán nem törődik a gyerekkel évente 1 szer a születés napján ír egy emailt de ennyibe meg is áll az Apa szerep ami nem is baj mert nem szeretném a gyerek közelébe tudni!Természetesen már többször próbáltuk kérni hogy mondjon le a gyerekről hogy a nevemre vehessem de erről még csak hallani sem akar igazából mindig azt mondja majd ha a lány elég nagy lesz hozzá eldönti mit akar!Ezzel nem is lenne baj ha nem a gyerek akarná hanem mi erőltetnénk rá a dolgot de erről szó sincs egy nap oda állt elénk és azt mondta az én vezeték nevem szeretné:)Értelmes gyerek nagyon és nem is nagyon lehet becsapni és nem is szeretném:)
A kérdésem az lenne van valami jógi kiskapu akár mi hogy nevet változtathasson a gyerek?Az Apa nem fizet gyerek tartást nem él a látogatási jógával sem így nincs semmi kapcsolat közte és a gyerek között!

pazs # 2012.02.08. 16:29

Nincs. Majd 18 éves korában megváltoztathatja a vezetéknevét, addig csak mindkét szülője hozzájárulásával, de ha az apja nem járult hozzá, hogy örökbefogadd, akkor nem hiszem, hogy a vezetéknévcserébe beleegyezne.

cuper77 # 2012.02.08. 16:55

pazs köszönöm szépen a választ:)

Ellinida # 2012.02.09. 10:16

Discipline, nem valtoztat a vizum ervenyessegen. Amikor megerkezik a hatarozat a nevvaltoztatasrol, el kell menned a nagykovetsegre, ahol uj utlevelet fognak neked kiadni. De mivel a regiben van benne a vizumod, ezert az is nalad fog maradni es a ketto egyutt lesz ervenyes vizum szempontjabol. De ezt az ottani nagykovetsegen fokjak intezni, en azt gondolom, hogy amikor megerkezel, eressz meg egy telefont ezugyben.

verziok # 2012.02.23. 12:44

Tiszteletem!

Szeretném megtudni van-e arra mód, hogy a volt férjem vezetéknevét megtartva a keresztnevemet hozzáadva változtassam meg a nevem.pl.Kovács Zoltán Árpádné vagyok jelenleg, és most szeretném Kovács Jolánra változtatni, volt férjem ehez hozzájárul, ha szükséges.(a Jolán név a születéskori keresztnevem)
22 éve váltunk el,nem tudom ez számít-e bármit is,akkor nem kértem névváltoztatást.
Az Okmányirodában kell ezt a fajta névváltoztatást intéznem?
Nehezen kiejthető és leírható a születéskori családnevem, ezért nem azt szeretném vissza venni.
Köszönöm előre is a választ

gytt # 2012.04.21. 08:02

Üdv!
Kérem a segítségét hozzáértőnek.
Röviden:
Születtem Szögedi néven,anyám férje nevét kaptam.8évesen herce-hurca,apasági-elvették a vezeték nevem,és megkaptam a biológiai apám vezeték nevét.Legyen Tóth.
Visszaszeretném kapni,és megváltoztatni a nevem Szögedire.
Hivatkozhatok e Szegedre,mert ott lakom és mennyire szeretem...?És régi szép magyar név a Szöged?
Vagy ha leírom az igazat, hogy miért, a halottra való tekintettel nem utasítanak el? 1988ban meghalt.semmilyen hagyatéka nincs.De van 4 gyereke,akik féltestvéreim.
Kérem válaszoljanak,nem szeretném ha elutasítanának a belügyminisztériumból.Köszönöm!

gytt # 2012.04.21. 08:08

Szögedi néven születtem ANYÁM FÉRJE VEZETÉK NEVÉT KAPTAM.
8ÉVESEN hercehurca-apasági-majd névváltoztatás,és megkaptam a biologiai apám nevét
35éves vagyok.
szeretném visszakapni a nevem.
elutasítanak ha az igazat írom?van 4féltestvérem,akik nem ellenzik.1988ban meghalt a fater,Hagyaték már nincs.
Csak a nevem akarom,van rá mód?

gytt # 2012.04.21. 08:09

Szögedi néven születtem ANYÁM FÉRJE VEZETÉK NEVÉT KAPTAM.
8ÉVESEN hercehurca-apasági-majd névváltoztatás,és megkaptam a biologiai apám nevét.
35éves vagyok.
szeretném visszakapni a nevem.
elutasítanak ha az igazat írom?van 4féltestvérem,akik nem ellenzik.1988ban meghalt a fater,Hagyaték már nincs.
Csak a nevem akarom,van rá mód?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.21. 08:17

Meg kell próbálni. Valószínűleg teljesítik.

gytt # 2012.04.21. 08:20

Köszönöm a válaszát!, de az a baj csak egyszer lehet próbálkozni,nem akarom elszúrni.inkább mellé beszélek, de tudna valami elfogadható indokot adni?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.21. 09:00

Ki mondta, hogy egyszer lehet "próbálkozni"?
Az indoklásnak szvsz a legjobb lesz, ha a mostani vezetéknék gyakoriságára hivatkozol, arra, hogy érzelmi kötődésed nem a biológiai, hanem a nevelőapádhoz volt, rokoni kapcsolatot ezekkel a féltestvéreiddel tartod csak. Hasznos, ha csatolod a névviselők nyilatkozatát is, hogy nem ellenzik.

gytt # 2012.06.03. 12:36

Tiszteletem!
Az lenne a kérésem, hogyan kell meg írni a beleegyező nyilatkozatot a hozzá tartozóknak, akik azt a nevet viselik amit én is akarok.
Tehát mi legyen a szövege.Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.03. 17:48

Miért, annyira ritka? Vagy történelmi?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.03. 17:49

De ha ragaszkodsz, hozzá, akkor két tanúval.

gytt # 2012.06.04. 06:10

köszönöm a választ.Mondták, hogy úgy legyen a szövege, hogy nem sért semmilyen...ezt felejtettem el,erre lennék kíváncsi.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.04. 07:41

Nincs kötött szöveg.

gytt # 2012.06.04. 08:41

A nevet engedélyező-már azt a nevet viselőknek , mely jogai nem sérülnek a név felvételével?

ius latratus # 2012.06.04. 09:02

Miért, milyen nevet akar felvenni? Adott név viselőjének ugyan milyen jogai sérülnének attól, hogy más is pályázik a nevére?
Mondjuk, ha Generali Általános Biztosító János akar lenni, akkor megértem a kérdést, de így...

Zsuzsanna412 # 2012.06.19. 10:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!

20 éves főiskolás vagyok, Zsuzsa Klaudia keresztnevekkel anyakönyvezve. Házasságkötéskor majd a férjem vezetékneve mellé a Zsuzsannát szeretném felvenni, tehát a keresztnév hosszabb alakját, második keresztnév nélkül. Ez milyen eljárással és milyen költségekkel jár? Valamint: érettségi bizonyítvány, nyelvvizsga bizonyítvány, diploma módosítása szükséges-e?

Előre is köszönöm a választ!

Harrcos # 2012.07.03. 20:13

Tisztelt szakik!

Különböző okok miatt (tisztelet, külfödre költözés, német menyasszony) édesanyám német, férjezett családnevét szeretném felvenni. A probléma, hogy a férj időközben sajnos elhunyt, így ő már nem tudja engedélyezni a felvételt, rokonságával pedig nincs kapcsolatom. Az okmányirodában nem bíztattak sikerrel, önök szerint lehetséges keresztülvinni az ügyet, és ha igen, akkor milyen indoklással a legesélyesebb?

Előre is köszönöm válaszukat, további pontos részleteket e-mail-ben tudok megadni.

HarRcos

Istvan_Budapest # 2012.07.26. 13:00

Tisztelt Fórumozók!

Ismételt névváltoztatással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

A tavalyi évben névváltoztatást kértem, és felvettem egyik nagyszülőm születési nevét.
Sajnos elmulasztottam megváltoztatni a keresztnevemet, úgy tudtam azt nem lehet.

Viszont mivel külföldön élek nagy nehézséget okoz nekem a keresztnevem a mindennapokban, mert nem tudják helyesen kiejteni és állandóan magyarázkodnom kell, és miután elmagyaráztam megpróbálják kiejteni de azután is folyamatosan rosszul mondják.

Emiatt szeretnék felvenni egy másik keresztnevet, vagy esetleg megtartani az eredetit és elé tenni egy nemzetközileg is kiejthető magyarázkodásmentes problémák nélküli keresztnevet. Ha szükséges felvenném anyám lánykori családnevét mellé.

A KIM anyakönyvi osztályán az a tájékoztatást kaptam, hogy 2012 január 1-től olyan törvénymódosítás lépett életbe, mely szerint 5 éven belül nem lehet újbóli névváltoztatást kérni, azt csak különös méltányosság miatt engedélyezhetik.

Megkérdeztem, hogy mi jelent különös méltányosságot, erre azt mondták, hogy gyakorlatilag az ha az eredeti nevemet akarom vissza, ami számomra nem megoldás.

Tudna ebben nekem valaki segíteni, hogy mit tehetnék illetve ajánlani egy ügyvédet aki segítene ezt elintézni?

Ha valaki tényleg tud segíteni akkor a jaguani@gmail.com címen elérhető vagyok. Ha vannak ötletek várom a tippeket, előre is nagyon szépen köszönöm.