végrehajtás kérdések


Csuklósbusz # 2020.05.11. 19:04

Köszönöm az infókat, félreértésekben éltem vagy kevertem a földárverésekkel.

Az árverésből kiszállásra kell szólni vagy elég ha csak néma maradok és nem teszek ajánlatot.

drbjozsef # 2020.05.11. 19:22

A végrehajtó nem jós. Szerinted hogy utalja vissza "haladéktalanul" ?
Egyébként elvileg "haladéktalanul" visszautalja a licit lezárása után az előlegeket.

Csuklósbusz # 2020.05.11. 19:33

AZ utolsó pillanatban akarok licitálni, lehet nem is tudok bejelentkezni vagy licitet leadni nethiba vagy kompatibilitási gond miatt.
Annyira nem fontos, 10 ezer Ft-al akarok fölé lőni, ha nem jön be így akarta a sors...

gerbera317 # 2020.05.12. 06:47

Nem akarok kötekedni, de ahogy az árverési tételnél van egy [vételi ajánlat]-gomb, ugyanúgy kell lennie egy [kiszállás az árverésből]-gombnak is. Meg kell keresni, kattintással ki kell próbálni. Elméletileg megerősítést kér, tehát élesítés helyett lehet visszakozni.
lehet nem is tudok bejelentkezni vagy licitet leadni nethiba vagy kompatibilitási gond miatt.
A net kimaradása a te kockázatod. A kompatibilitást könnyen ellenőrizheted azzal, ha most belépsz (gy.k.: a belépés nem azonos a vételi ajánlat megtételével).
10 ezer Ft-al akarok fölé lőni
Akkor ez valami igencsak occsó ingatlan lehet, mert félmillió forintos kikiáltási árnál ennyi a licitküszöb.

Csuklósbusz # 2020.05.12. 10:49

Nem veszem kötekedésnek, de amíg nem aktivál a végrehajtó addig a gombok sem látszódnak és nincs mit kipróbálni.

De ahhoz hogy aktiváljon ki kell fizetni az előleget.
Igen nem drága ingatlan, 260 ezer... 10 ezres licitlépcsővel.

Az előleget már kifizettem, ha aktiválnak még van is esélyem kipróbálni ( 3 nap múlva lesz vége).

De mivelhogy már van érvényes licit így elvileg nekem az aktiválási kérelemmel nem kötelező érvényes ajánlatot tennem.

Ha nem lenne rajta licit akkor viszont kötelezően szokta kérni hogy bizony érvényes vételi ajánlatot is kell tenni. ( Bár ez utóbbi lehet csak "folyamatos" árverés esetén van.

Elvileg ha beaktiváltak de nem tudok licitálni ( utolsó percekben akarok ez a taktika) mert nem vagyok otthon és mobiltelefonról tudok csak netezni akkor előfordulhatnak kompatibilitási gondok.

Nehéz felfogású vagyok, de ha aktiválás után nem teszek semmit akkor visszakapom az előleget. Ha licitálok és nyerek akkor fizetni kell...

gerbera317 # 2020.05.12. 11:04

De mivelhogy már van érvényes licit így elvileg nekem az aktiválási kérelemmel nem kötelező érvényes ajánlatot tennem.
Nincs ok-okozati összefüggés. Ha nem volna érvényes licit, akkor sem lenne kötelező az aktiválási kérelemmel együtt vételi ajánlatot tenni.
Ha nem lenne rajta licit akkor viszont kötelezően szokta kérni hogy bizony érvényes vételi ajánlatot is kell tenni
Jól van, tanítsd csak a fórumot. Aztán mondd csak, hogyan teszed meg azt a "kötelező" vételi ajánlatot, amíg nem aktiváltál. Vagy ha aktiváltál, hogyan tudja kikényszeríteni tőled a vételi ajánlatot?
Bár ez utóbbi lehet csak "folyamatos" árverés esetén van
A "folyamatos"-t nem kell idézőjelbe tenni. Van hatféle árverési hirdetmény, abból az egyik a folyamatos árverési hirdetmény, idézőjel nélkül. És még a folyamatos árverés iránti aktiválási kérelem esetén sem kötelező az egyidejű ajánlattétel.
Nehéz felfogású vagyok, de ha aktiválás után nem teszek semmit akkor visszakapom az előleget
Itt nincs ok-okozati összefüggés. Ha gyors felfogású vagy, akkor is ugyanúgy visszakapod az előleget. És ugyanígy, ha gyors felfogással teszel vételi ajánlatot, akkor is ugyanúgy fizetned kell.

Csuklósbusz # 2020.05.12. 11:04

Azt meglehet tudni előre hogy a fennálló licitálók közül valakinek van-e előárverésre való elővételi joga? Vagy ez csak a végén derül ki?

gerbera317 # 2020.05.12. 11:11

Az elővásárlási jogot csak előárverezéssel lehet érvényesíteni. A vételi ajánlatokon lehet látni, hogy van-e ilyen: ha a licitösszeg ugyanannyi, mint az előző ajánlaté, akkor az a licitáló előárverező. De mit számít az? Az árverést az nyeri, akié a legutolsó vételi ajánlat, és teljesen mindegy, milyen státusszal.

Csuklósbusz # 2020.05.12. 12:28

Egyetlen egy licit van, egyetlen egy összeggel, lehet majd ha lesz mégegy licit akkor bukik ki hogy előárverező-e valaki.

Ez kivett gazdasági épület, udvar.

De van olyan végrehajtási árverés is aminél a tulajdonostársakat elővásárlási jog nem illeti meg?

Pl tanyánál ( földtörvényes) ?

gerbera317 # 2020.05.12. 13:06

Most mit vagy úgy oda ezzel az előárverezéssel? Ennél az árverésnél legfeljebb 5 ezer (esetleg 6 ezer) forintot tud az - eseteleges - előárverező spórolni (kamu a 10 ezres licitküszöb). Ennyi pénzt én bármelyik kabátzsebemben találok. Te nem?

draki84 # 2020.05.13. 08:14

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne. Hogy egy 2009es provident kölcsönt. Most adtak át végre hajtónak. És végrehajtó, inkasszó. Amit csak a banki értesítőből tudtunk meg. Kérdés egyrészt hogy ez hogy lehetséges idáig? A másik kérdés miért nem adnak részlet fizetést?

gerbera317 # 2020.05.13. 08:27

ez hogy lehetséges idáig?
Nyilvánvaló, hogy a vonatkozó szabályok részletes betartásával. Az esetleírásban a saját mulasztásaidat bölcsen elhallgatod, úgyhogy ennél több választ erre nem kaphatsz.
miért nem adnak részlet fizetést?
Kellett volna? Segítek: akár kellhetett is volna, csakhogy itt is lényeges részleteket hallgatsz el.

Tapirus # 2020.05.13. 17:16

Üdv,

Ingatlanárverésen vásároltam egy házat, februárban ki is lett fizetve, viszont az adós, és a végrehajtást kérő személy még nem kapták meg a végrehajtótól. Van erre szabály, hogy mikor és meddig köteles a végrehajtó kifizetni a feleket?

Köszönöm,

gerbera317 # 2020.05.13. 17:32

Mit érdekel az téged, mi lesz a sorsa a vételárnak?

wers # 2020.05.14. 04:22

Mit érdekel az téged, mi lesz a sorsa a vételárnak?

:)

Sejtésem, hogy az adós is és a végrehajtás kérő is őt zaklatja, hogy biztos még nem fizetett azért nem kaptak még semmit a vételárból.

Ha már felmerült a kérdés. Az árverési vevő május 15-ig kapott fizetési haladékot. Remélem fizet. Utána kb. milyen határidőkre lehet számítani, mikor tudom meg nekem mennyi jut a felosztás után és mikor landol a számlámon?

gerbera317 # 2020.05.14. 06:44

@wers
halaszott fizetés esetén az adós kiköltözési határideje a halasztás szerinti határnap. És akkor innentől számolódnak azok a határidők, amik a főszabály szerint az árverést követő 30 nap elteltével indulnának.
Hogy mennyi jut neked a vételárból, ahhoz a vételárat és a többi követelést is ismerni kell.
A végrehajtó mindenekelőtt valamennyi ügyben a végrehajtási költséget elégíti ki, majd a végrehajtást kérők végrehajtási költségeit; ha az adós időben lelépett és kérte, akkor az ő lelépési pénzét még ennél is előbb. Ezt követi a gyermektartás, majd jelzálogjogosult(ak) követelése a ranghelyeik sorrendjében; ha ez után is marad, akkor jön az adótartozás. S ha még mindig marad, akkor jön a többi vh-kérő, a követeléseik arányában. A részletes szabályozást ld. 164-170.
§§.
S hogy mindezt mikor? Elméletileg az árverés jogerőre emelkedésétkövető 15 napon belül, gyakorlatilag pedig akkor, amikor a végrehajtó méltóztatik elkészíteni a felosztási tervet.
Azt hiszem ez egyben Tapirus kérdésére is az érdemi válasz.

Tapirus # 2020.05.14. 09:05

@wers,gerbera317

Azért érdekel mert a bent lakó adós addig nem tud kiköltözni, amíg nem kapja meg a pénzét.
A kilakoltatási moratórium ellenére kiköltözne már..

Ezért érdekelt hogy meddig fog még a végrehajtó a pénzen ülni, esetleg tudok-e tenni valamit hogy megsürgessem a kifizetést.

gerbera317 # 2020.05.14. 09:17

Nos, akkor a határidőket már tudod. A többit a végrehajtót sürgetve tudod intézni.
Arra nem kérdeztél rá, mi van (lesz) akkor, ha az adós az ígérete és a pénz ellenére nem fog kiköltözni.

Ági2013 # 2020.05.14. 10:41

Eladó házat hirdettem melyen a bejárati ajtónak rossz volt a zárja, ezt az egyik vevőjelölt kiszúrhatta. A ház üres volt de nem volt bezárva. Megmutattam a házat, megnézték, majd legközelebb már azt vettem észre hogy önhatalmúlag beköltöztek, azt állították én engedtem meg és ne gondoljam meg magam.

Ilyenkor mit tudok tenni?

Tegnap történt, természetesen gondolom azért tették mert látták hogy elhagyatott és fizetéssel is hitegetnek de egy vasuk sincs, szerintem máshonnan is úgy dobták ki őket.

gerbera317 # 2020.05.14. 11:26

Kirakni vagy elűzni számtalan módon lehet az önkényes lakásfoglalókat, de törvényes út csak egy létezik, ez pedig a Vht. 183. § szerinti út. Elolvashatod például itt:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Ági2013 # 2020.05.14. 11:54

Rendőrség ki se jött mondván senkit nem lakoltatnak ki a járványhelyzet alatt, a jogsegélyszolgálat meg azt mondta hogy kellene a társtulajdonos véleménye is aki Ausztráliában tartózkodik és elérhetetlen.

Felújítás jogcímmel ablak, ajtó leszerelés? Birtokvédelmet gondolom nem fognak kapni.. ?

gerbera317 # 2020.05.14. 12:32

aki Ausztráliában tartózkodik és elérhetetlen
És akkor hogyan akarod eladni a házat?

Ági2013 # 2020.05.14. 12:46

Résztulajdonrész eladáshoz elvileg nem kell a másik fél.

drbjozsef # 2020.05.14. 16:58

Ági2013,

A szerződés megkötéséhez nem kell, de elővételi joga van, azt le kell zongorázni.

gerbera leírta : van az egy jogszerű út.
Minden más nem nagyon az, ezek tárháza viszont közel végtelen, szóval ami jólesik és mered.

Szomorú örökös # 2020.05.14. 17:21

Ági2013

Rendőrség ki se jött mondván senkit nem lakoltatnak ki a járványhelyzet alatt

Nyilván nem egy jogszerű megoldás, de nehézfiúkkal megjelenni és kitenni őket - lehetőleg úgy, hogy épp ne legyen közülük senki otthon - mielőtt még egy rakás rezsiköltséget is generálnak úgy, hogy cseszik kifizetni. Aztán zárcsere, cuccaikat egy zárt helyre elszállítani az ingatlanból és azt követően rendesen levédeni, hogy meg ne próbálják még egyszer. Akár még én azt is bevállalnám, hogy baráti segítséggel élőerővel, netán kutyával őriztetném egy jó darabig.

Viszont arra azért kíváncsi lennék, hogy akkor vajon kimennének-e a rendőrök - és gyakorlatilag mit tennének - ha így tennéd ki őket és ők hívnák ki a yardot. Mit mondanának a rendőröknek, hogy milyen alapon tartózkodnak az ingatlan területén? :-)

Ha viszont törvényesen akarod őket kitenni, akkor az jelenleg hatalmas szívás. Viszont mivel érvényes szerződésük nincs az ott tartózkodásra, így akár én a szolgáltatások szüneteltetésével is megpróbálkoznék. Úgysem tudják újrakötni ezeket a szerződéseket, mert nincs bejegyzett tulajdonjoguk az ingatlanban.

Nem véletlen egy ingatlan-maffiába sikerült beletenyerelni? :-O