végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 15:22

Tudom. :)

gerbera317 # 2016.01.11. 14:44

Félreértesz, Sándor. Én viszont nem értettelek félre téged. Egyszerűen csak lefordítottam emberi nyelvre a (7) bekezdés közlendőjét.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 14:37

Én nem nem ezt mondtam? Ahhoz képest, hogy annyira nem értek hozzá.

gerbera317 # 2016.01.11. 12:57

A lényega (7) bekezdésben található, és az magyarul annyit tesz, hogy az átvételi ár (ami általában azonos a minimálárral) felét mindenképp ki kell csengetni, ami azután az általános részesedési szabályok szerint kerül felosztásra a végrehajtó és a végrehajtást kérők között.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 11:43

Ki tudod bogarászni, vagy kérsz segítséget?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 11:42

Nem érdemled meg, csak azért küldöm, hogy nehogy szégyenben maradjak:
158. § (1) Ha a 156. § alapján megtartott második árverés is sikertelen volt, úgy a végrehajtást kérő veheti át az ingatlant a becsérték felének, a 147. § (3) bekezdése szerinti ingatlan esetében pedig 70%-ának megfelelő átvételi összegben. Ha több végrehajtást kérő van, az ingatlant az veheti át, aki a becsérték felét vagy 70%-át meghaladó legmagasabb összegű árajánlatot tette.
(2) Az árverés sikertelenségének tényéről a végrehajtó 15 napon belül értesíti a végrehajtást kérőt és

  1. 15 napos határidőt biztosít részére az átvételre vonatkozó nyilatkozat megtételére,
  2. több végrehajtást kérő esetében tájékoztatást ad arról, hogy elektronikus átvételi eljárás tartására kerül sor.

(3) Több végrehajtást kérő esetén a végrehajtó elektronikus átvételi eljárást tart, amelyre az ingatlanárverés szabályait kell alkalmazni az e §-ban foglalt eltérésekkel Az elektronikus átvételi eljárást a végrehajtó hirdetménnyel tűzi ki; a hirdetményt csak az elektronikus árverési hirdetmények nyilvántartásában kell közzétenni és a feleknek kell kézbesíteni. A hirdetmény a következő adatokat tartalmazza:

  1. a 143. § (1) bekezdés a)-f) pontjában foglalt adatok,
  2. a minimális átvételi ár és az ahhoz tartozó licitküszöb,
  3. az átvételi eljárás kezdő és befejező időpontja és
  4. az átvételi ajánlattétel feltételei és módja.

(4) Az ingatlanra a végrehajtást kérők a vételi ajánlatok megtételére vonatkozó szabályok szerint tehetnek átvételi ajánlatot. Az átvételi ajánlatot az elektronikus árverési rendszer az átvételi ajánlat összegével, a közzététel időpontjával és az átvételi ajánlatot tevő végrehajtást kérő nevének (elnevezésének) feltüntetésével teszi közzé a licitnaplóban.
(5) Az elektronikus átvételi eljárás az átvételi hirdetmény közzétételétől számított 15. napnak a végrehajtó által meghatározott 8 és 20 óra közé eső órájáig tart azzal, hogy ha az átvételi eljárás befejezését megelőző öt percen belül újabb átvételi ajánlat érkezik, az átvételi eljárás időtartama ezen ajánlattételtől számított öt perccel automatikusan meghosszabbodik az utolsó átvételi ajánlat megtételét követő ötödik perc végéig.
(6) Az ingatlan átvevője az automatikusan lezárt licitnaplóban utolsóként közzétett átvételi ajánlatot tevő végrehajtást kérő. Az átvétel jogkövetkezménye azonos az árverési vétel jogkövetkezményével.
(7) Az átvételi ár 50%-ának megfelelő összeget be kell számítani a végrehajtást kérő követelésébe. A végrehajtást kérő az átvételi ár fennmaradó 50%-át, továbbá ha a követelésének összege nem éri el az átvételi ár 50%-át sem, úgy az 50%-áig terjedő különbözetet is köteles az árverési vevőre nézve irányadó szabályok szerint befizetni, melyből a végrehajtási költségek és több végrehajtást kérő esetén a többi végrehajtást kérő követelésének kielégítését követően részesülhet. A 171. § (2) bekezdését az átvételi ár felosztása során is alkalmazni kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 11:40

Jujj!

matroz100 # 2016.01.11. 11:36

Kedves kbs. Ezt a hozzáfűzést kár volt megtenni. Ha nem ért a végrehajtáshoz, vagy nem akar megoldást javasolni, akkor nem kell "csak úgy" írni valamit. A legkisebb vételár nem létezik, legnagyobb igen!. matroz100

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 11:10

Rémlik, hogy a legkisebb vételár felét ki kell fizetnie az ingatlant átvevő vh-kérőnek, és azt osztják ki a többieknek.

matroz100 # 2016.01.11. 10:53

Üdv.
Ingatlanra volt két sikertelen árverés, most jön az átvételi eljárás, én jelzálog jogosult és végrehajtást kérő vagyok. Az a kérdésem, hogy ha az átvételi eljárásban más végrehajtást kérő követelés beszámítással átveszi az ingatlant, akkor a végrehajtó hogyan osztja fel a befolyó vételárat? Azért kérdezem mert a törvény 158§ (7) bekezdése szerint a vételárat a költségek és a végrehajtó díjainak levonása után a többi végrehajtást kérő között kell felosztani: "vételár - melyből a végrehajtási költségek és több végrehajtást kérő esetén a többi végrehajtást kérő követelésének kielégítését követően részesülhet. "
De a törvény nem hivatkozik vissza a felosztási sorrendre, tehát azt nem tudom kivenni a törvényből, hogy mindenki - a jelzálog jogosult is- követelés arányosan kap a megmaradt vételárból, vagy először az ő követelését elégítik ki és utána a többi egyéb végrehajtást kérőt? Nem mindegy matek szempontjából nekem, ezért kérem a segítséget. Köszönöm.

sissy074 # 2016.01.05. 15:45

Kedves gerbera317!Nagyon szépen köszönöm a segítséged!! :-)

gerbera317 # 2016.01.05. 15:04

Tehát teljes megtérülés megállapításával történt a befejezés. Ebben az esetben a végrehajtó intézkedik a végrehajtási jog törlése iránt. Az ügyfél nem feltétlenül kap az intézkedésből, hanem csak a határozatot (meg a 6600 forintos csekket) kapja meg a földhivataltól.

Egy telefont (kizárólag telefonos ügyfélfogadási időben!) mindenképpen megér a dolog, emlékeztetve a végrehajtót, a foglalt ingatlanra. Ja, és ne úgy telefonálj, hogy "Jonnapot, a futrinka utcai ingatlanról mikor vesszik le a végrehajtást, he?", hanem így: "Jó napot kívánok, Adós Sissy vagyok, az ügyszámom valamennyi.V.valamennyi/évészám, és érdeklődni szeretnék, hogy tekintettel a vüsz 33-as befejezésre, a lefoglalt ingatlan vonatkozásában a végrehajtási jog törlése iránti intézkedés megtörtént-e, mert én még nem kaptam határozatot a földhivataltól." Meg fogsz lepődni, milyen készségesen válaszolnak majd neked.

És nem jelzálogjog, hanem végrehajtási jog!

sissy074 # 2016.01.05. 11:17

Kedves gerbera317!Köszönöm a választ.A jegyzőkönyvben ez szerepel:Az eljárás során a végrehajtást kérő bejelenti,hogy az adós a tartozását megfizette.Mivel a végrehajtási költségek kiegyenlítésre kerültek ezért az 1/20002.(i.17) IM rendelet 33 § a pontjának első fordulata alapján az eljárás befejeződik.

Ez alapján kell még bármit kapnom a jelzálogjog törléséhez?

gerbera317 # 2016.01.04. 11:11

A végrehajtási jogot a végrehajtó törölteti, feltéve, hogy az a díjjegyzék és jegyzőkönyv érdemi befejezésről szólnak. A kérdésed hiányos, így csak ezt a választ kaphatod.

sissy074 # 2016.01.04. 07:25

Tisztelt Fórumozók!

Kaptam a végrehajtótól egy díjjegyzéket,és egy jegyzőkönyvet amiben leírja a végrehajtás befejezésének dátumát(2015.11.30.). Kérdésem,hogy ezen kívül kell még kapnom valamit a jelzálog jog törléséhez?Vagy ezzel tudok menni a földhivatalba töröltetni?Vagy a végrehajtónak kell küldenie valamit a földhivatalba,és nekem semmi dolgom?Köszönöm a választ előre is.

magyalka # 2016.01.01. 09:08

Köszönöm!

gerbera317 # 2015.12.31. 14:56

azt tudom, hogy jelentős részét viszik
Konkrétan 33 (vagy több letiltás esetén 50) százalékát, hacsak mentességi vagy kiterjesztő szabály másként nem rendelkezik.

a végrehajtó az árult autókat (is)le tudja e foglalni?
Ha a vagyon felkutatásakor éppen a neveden volt, és még a foglaláskor is a tied, akkor igen.

az úgy már legális lenne?
Mármint, hogy illegális? Igen. Viszont nem tudja a végrehajtó akkor lefoglalni. Hacsak az ellen, akinek a nevén vannak az autók, nem folyik szintén végrehajtás. Volt ilyen miatt már sírás-rívás itt a fórumon is.

magyalka # 2015.12.29. 15:31

Köszönöm a gyors választ! Igazság szerint már olyan régóta vonják a jövedelmem, hogy azt tudom, hogy jelentős részét viszik.
Csak az miatt aggódok, hogy a végrehajtó az árult autókat (is)le tudja e foglalni? És ha mondjuk más nevén menne a dolog, de én adnám a helyet az autóknak és én is árusítanám őket, az úgy már legális lenne?

gerbera317 # 2015.12.29. 15:09

A végrehajtó (így egyesszámban) ugyan honnan tudná meg? Az adóhatóság meg ne tudja, mert akkor tényleg véged.

Keveslem azt a 30 százalékot. Biztos, hogy csak annyi?

magyalka # 2015.12.29. 14:50

Tisztelt Szakértők!

Sajnos banki végrehajtás miatt árverés alatt áll a házam, már évek óta. Szerencsére eddig még nem vette meg senki. Azonban a banki tartozásomon kívül még számos más végrehajtási ügyem is van. Sajnos nagyon el vagyok adósodva egy régi, rossz döntés miatt. A jövedelmem 30%át is vonják természetesen. Szeretnék belevágni egy dologba, amiből be nem jelentett jövedelmet tudnék csinálni. Konkrétan külföldi autók itthoni eladására gondolok. (természetesen feketén, ezt csak halkan mondom). A kérdésem az lenne, ha a végrehajtók esetleg megtudnák, hogy van más forrásból be nem jelentett jövedelmem mit csinálnak? Köszönöm a választ!

BertaZoltán # 2015.12.29. 13:40

Sziasztok.

Az intrum nemrég megkeresett egy 2011-es telenoros telefonszámla tartozás miatt. Az összeg amúgy nem jelentős, de 4 évig nem kerestek és most a kétszeresét akarják behajtani. Én hivatkoztam egy panasz levélben az elektronikus hírközlésről szóló 2003. Évi C. törvény 143. § 2. pontjára, ami kimondja:
"Az előfizetői szerződésekből eredő polgári jogi igények egy év alatt évülnek el,"
"Az előfizetői szerződéssel kapcsolatos hatósági ügy tekintetében egy éven túl hatósági eljárás nem kezdeményezhető. E határidő jogvesztő."

Erre ezt válaszolták:

Hivatkozva levelére, engedje meg, hogy felhívjam figyelmét arra, hogy a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:23. § (1) bekezdése (régi Ptk. 325.§ (1) bekezdés) szerint, az elévülés jogkövetkezménye, hogy az adott követelés bírósági úton nem érvényesíthető, ez nem jelenti azonban a követelés megszűntét. Ez alapján cégünk nem tekint el az Ön által elévültnek minősített követelés megfizettetésétől.

Szerintem jogilag ez egy elévült ügy esetleg van itt olyan ügyvéd akinek volt ilyen ügye? Az összeg amúgy 14.000 ft ami tényleg kis összeg. De ha jogtalan akkor engem a 200 ft is bosszant. Ráadásul az eredeti összeget még ki is fizetném de a dupla uzsora kamatokat nem. Ezt összeget meg inkább oda adom egy ügyvédnek.

forsberg # 2015.12.29. 11:17

Ezek szerint az adóstól már nem követelhetett volna semmilyen tartozást 13 év elteltével a végrehajtó ill. a végrehajtást kérő?/inkasszó/

A követelés lefoglalását követően a végrehajtást kérő ill.a harmadik fél egymás között kellett volna az adós tartozását lerendezni?!

gerbera317 # 2015.12.29. 10:12

Bár, így nem igazán értem, hogyan jön a képbe az inkasszó mint felelősségi kérdés.

gerbera317 # 2015.12.29. 10:07

Vagy úgy, tényleg. Így a harmadik személy, de a végrehajtást kérőnek kell cselekednie (112-113. §).

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.29. 09:41

Nem a végrehajtást kérőnek fizetett, hanem az adósnak.