végrehajtás kérdések


Angyalka630308 # 2014.05.13. 05:38

Kedves "Gerbera317" !

Köszönöm válaszodat, melyben eléggé "szúrós" mondatokkal válaszoltál. Én levezettem, hogy mi miért történt, és nem azért, hogy TE lekezelő módon alkoss véleményt az első 5 soromra. Igaz, ahogy itt olvasgatom/olvasgattam a bejegyzéseket mindenki ezt kapja Tőled.
Velem együtt, aki ilyen helyzetbe kerül nem hiszem, hogy olyan jó hangulatban, kedvvel írja e sorokat. Én is, más is érezzük magunkat olyan értékes embereknek, hogy szeretnénk ugyanazt visszakapni, amit az életben, munkánkban adunk másnak. TE ebben a szakmában tudsz segíteni, én meg másban.

Sajnos a devizahitel elég sokunkat súlyt, és érdeklődni kell, mert jogilag mi nem tudjuk a válaszokat a miértekre.

Köszönöm, hogy "elolvastad" a soraimat!
További szép napot kívánok!!!

gerbera317 # 2014.05.12. 20:10

tehetek-e ezzel kapcsolatban a végrehajtónál (vagy KINÉL?) észrevételt?

Ugyan minek? A végrehajtási záradék olyan közjegyzői iratot záradékol, ami neked egyébként is rendelkezésedre áll. Érdemi kifogásod nincs?

zálogkötelezettek a hitelben, rájuk is vonatkozik-e az esetleges munkabérletiltás

A zálogkötelezett csak a zálogtárggyal felel, tehát tűrni köteles, hogy a jogosult a zálogtárgyból keressen kielégítést. Egyéb módon nem felel a tartozásért.

Az első 5 pontot akár el is hagyhattad volna.

Angyalka630308 # 2014.05.12. 18:45

Sziasztok!

Kérem, legyetek szívesek tanácsot adni az alábbi esettel kapcsolatban:

  • 2008-ban 2,8 millió jelzáloghitelt vettünk fel EURO-ban (folyósítás EURO-ban történt), melyben én vagyok az adós, és a két gyermekem zálogkötelezett
  • 2010-ben kiváltottuk Ft hitelre, ahol a 2,8 millió Ft-ból lett 4,2 millió (a felállás ugyanaz adós és zálogkötelezett vonatkozásában)
  • közbejött: nem várt betegség (42 %-ban rokkant lettem), munkanélküliség, élettársam szívműtétje (Őt is lerokkantosították 67 %-ra,.....fizetésképtelenné váltam a magas törlesztőrészlet miatt.
  • próbálkoztam másik hitelt/hiteleket felvenni, hogy mentsem a menthetőt, de az is kudarcba fulladt, így munkabéremből már vonják az 50 %-ot.
  • összejött 1.200.000,- ft hátralékom, mely azelmaradásból adódott a jelzáloghitelben, melyet a bank végrehajtásra adott.
  • közjegyzői okiratban csak a második hitellel kapcsolatos okiratot csatolták, holott deviza hitellel indult az egész
  • tehetek-e ezzel kapcsolatban a végrehajtónál (vagy KINÉL?) észrevételt?
  • Gyermekeim zálogkötelezettek a hitelben, rájuk is vonatkozik-e az esetleges munkabérletiltás, annak ellenére, hogy sem ADÓSOK, sem ADÓSTÁRSAK.

Köszönöm megtisztelő válaszotokat, tanácsotokat!!!!

mz72 # 2014.05.12. 17:00

Nagyon szépen köszönöm válaszod,Igy már érthetö a dolog.Csak tudod az egyszerü kisembert nemnagyon érdekli,hogy a végrehajtás hogyan müködik,mi csak azt vesszük észre,hogy elvitte a fizetés 70%-át akkor,amikor elvileg csak 50-et lehetne.
De igy már világos,nagyon szépen köszönöm mégegyszer

gerbera317 # 2014.05.12. 14:04

Akkor ez 50% letiltás igy?

Nem. Összemosod a fogalmakat.
Van a jövedelem végrehajtás alá vonása (letiltás), és van a végrehajtás pénzintézeti számlára (inkasszó). Ezeket a Vht. két külön fejezete tárgyalja. Nemrégiben jelent meg itt a publikációk között egy olyan tanulmány, amely éppen ezt vizsgálja, és - nagyon helyesen - azt állapítja meg, hogy ezeknek az össze nem hangolása mögött jogalkotói szándék rejlik, magyarán: ami a munkabér-letiltásból megmarad, az bankszámla-végrehajtással tovább apasztható.

Megjegyzem, hogy az inkasszó egyszeri cselekmény, és csak speciális esetben ismételhető, úgyhogy többnyire az első fizu esik áldozatául ennek a kettősségnek.

Ha nagyon biztos vagy a jogsértésben, próbálkozz kifogással. Meglátod, hogy a bíróság sem fog ebben kivetnivalót találni.

mz72 # 2014.05.12. 13:15

Igy a végrehajtó a jövedelm 50%-át letiltja a bérböl és még kb 20 %-ot elvesz a bankszámláról.Akkor ez 50% letiltás igy?
Nem hiszem el,hogy ez igy törvényes

mz72 # 2014.05.12. 13:13

Kedves gerbera 317!
Köszönöm válaszod.És ha ez igy van,akkor mit ér az a törvény,ami kimondja hogy a munkabér max 50%-a tiltható le???

gerbera317 # 2014.05.12. 12:58

Igen.
Igen.

mz72 # 2014.05.12. 10:36

Másik kérdésem,hogy ha csak 1 hetet dolgoztam,akkor is kell-e belöle tartásdijat vonni?Ha nem érem el az öregségi nyugdij összegét akkor is?
Köszönöm a válaszokat

mz72 # 2014.05.12. 10:34

Üdvözlök mindenkit!
Segitséget szeretnék kérni végrehajtási kérdésben.
Egy ismerösöm fizetését 50 % letiltás terheli,több tartozása miatt.A végrehajtó tiltja az 50% nettó fizetését és most fizetéskor a számlájára inkasszót helyezett és ezzel még levett 15000 Ft-ot,igy 29000 Ft maradt rajta.Kérdezném,hogy törvényes-e ez igy???
Tudomásom szerint a jövedelem max.50%-a vonható le,a másik 50% megy a számlára,abból is levont 15000Ft-ot igy tulajdonképpen a jövedelem közel 70 %-át elvitte.
Kérdésem,hogy mit lehet ez ellen tenni?
Köszönöm szépen a válaszokat

improvisátor # 2014.05.11. 20:07

Elnézést kérek....saját problémámmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Az Erste banktól pár éve felvettem egy millió forint személyi kölcsönt.....soha el nem hangzott, hogy svájci frankban kezelt hitelről van szó (egy éves zárásban láttam meg, hogy frank tartozásom van)...de most nem is ez a lényeg. A nyugdíjam 79 ezer forint. Mivel több jogcímen is tartozok így annak 50 %-a végrehajtásra kerül. Marad 39.500.-Ft-om (annyi sem mert másik bank kezelési költséget stb-t számol fel). Egy lakásban élek a feleségemmel, de már nem vagyonközösségben. A rezsi részem 20 ezer forint, azt adnom kell. Marad 18 ezer forintom egy hónapra az életre. Betegségeim miatt munkát nem tudok végezni (mégha lenne akkor sem..bár itt vidéken semmi nincs). Ebből nem lehet élni. Mit tehetek? Ki tud segíteni? Ügyvédre persze egy fillérem sincs. Mit tegyek?
Köszönöm ha valaki tanácsot tud adni.

Imre

gerbera317 # 2014.04.17. 07:23

a 3 kieső év és az ítélet óta eltelt időre kérhetek-e valamilyen kártérítést

Kérhetsz, csak nem kártérítésnek hívják, hanem késedelmi kamatnak.

Genkas # 2014.04.17. 07:09

A kár rendezése alatt a motor értékét értettem,de ezen felesleges lovagolni. :D Köszönöm szépen a segítségeket még egyszer!Mint írtam a bíróság megítélt x ezer forintot,amit nem fizetnek az elkövetők.A kérdés arra vonatkozott,van-e még valamilyen lehetőség,hogy a 3 kieső év és az ítélet óta eltelt időre kérhetek-e valamilyen kártérítést. :D Kellemes Ünnepeket!

gerbera317 # 2014.04.16. 15:47

született jogerős bírói ítélet, melyben szerepelt a kár rendezése is

És akkor ez mi?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.16. 14:30

Nem, ő nem terjesztett elő kárigényt. Csak a motor értéke lett megtérítve.

gerbera317 # 2014.04.16. 14:15

Khmmm, a kérdező kárigénye egész' véletlenül nem res iudicata?

Genkas # 2014.04.16. 13:45

Köszönöm szépen az eddigi segítséget! :D Mivel abszolút nem vagyok jártas,ezért kérdeztem,hogy milyen lehetőségek vannak.Tudom,hogy én bajom,de rohadt dühtő,hogy veszek vmit,ellopják,több évig áll benn a pénzem és csak x összeget állapít meg a bíróság.Munkába járáshoz,illetve munkához kellett,mert a párom munkájának egy része motoros ellátást "követel". Immaculata-nak külön köszi,az elmaradt vagyoni előny említéséhez.Ilyenekre gondoltam.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.16. 13:17

Genkas

Szerintem kérjél, azzal, hogy a motorod értékét megtérítik, azzal még a károd nem térül meg teljes mértékben. A kár nem merül ki a motorod értékében, ide tartozik még az elmaradt vagyoni előny, és ha összefüggésben áll a betegségeddel, akkor kérhetsz nem vagyoni kártérítést is.

pazs # 2014.04.16. 12:53

Azért kérne kártérítést, mert négy évvel ezelőtt félt a garázsba egyedül lemenni egy darabig pusztán azért, mert valaki más is járt ott és ellopta a motort. Kérni mindent lehet, de nem fogsz kapni.

gerbera317 # 2014.04.16. 12:50

Az ítélettel beballagsz az első fokon eljárt bíróság végrehajtási lajstromába, és kéred az ítéletben foglalt követelésed végrehajtásának az elrendelését, megtoldva azt a teljesítési határidő eltelte óta, a teljesítés napjáig felszámítható késedelmi kamattal.

kérhetek-e kártérítést (nem vagyoni kártérítés?)

Mi???

Genkas # 2014.04.16. 12:44

Tisztelt Fórumozók! 2010.decemberében elloptak egy tulajdonomat képező motort.A lopás egy társasház mélygarázsából történt,ahova az esetet követően hónapokig nem mertem egyedül lemenni,illetve a lakásban is féltem,minden esetben zártam az ajtót,sötétben nem mertem kimenni.2011-ben megtalálták a járművet,de csak 2013.december 3-án született jogerős bírói ítélet,melyben szerepelt a kár rendezése is,de a mai napig nem történt kifizetés(a motort átépítették,nem teljes mértékben az eredeti,ezért nem kapom vissza).Érdeklődnék,hogy a bírósághoz benyújtott végrehajtási kérelmen kívül milyen lehetőségeim vannak,hogy rendezve legyen az ügy?A tőketartozáson kívül kérhetek-e kártérítést (nem vagyoni kártérítés?),ennek mi lenne a menete? A válaszokat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2014.04.11. 09:43

Tűrni kell, és meg kell várni, míg letelik az inkasszó 35 napos sorbaállítási ideje.

liliom0321 # 2014.04.11. 06:53

Tisztelt vàlaszadò!nekem egy olyan kèrdèsemm lenne hogy végre halytàs miatt vontak le a szàmlàmrôl pènzt,de amaradèkot nem tudom levenni!azt ìrja ki hogy nem tàmogatott tranzakciò!most mit tegyek?vàlaszàt előre is köszönöm.

gerbera317 # 2014.04.10. 13:03

Kedves tudatlan_a_köbön,

A végrehajtó felhívásával egyidejűleg kaptál egy végrehajtható okiratot is. (Pontosabban: a végrehajtható okirat mellé, puszta szívességből, kaptál egy összegzést is arról, hogyan kell értelmezni a végrehajtható okiratot.) Akkor most leülsz, és kielemzed a vh-okiratot, és szépen eldöntöd, hogy a végrehajtónak mész-e neki, vagy az elrendelő bíróságnak, vagy az ügyvédednek, vagy csak simán magadhoz nyúlsz. Menni fog?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.10. 10:25

Nem tudhatjuk. Attól függ, ki rontotta el - ha elrontotta egyáltalán valaki.