Ez a vitától messze van.
Kérdeztem.
Végrehajtói költségek és jutalék
Tisztelt Ügyvéd úr!
Azután érdeklődnék, hogy ha egy végrehajtói iroda megszűnik akkor az folyamatban lévő ügyei hova kerülnek? Ha érintve van valaki akkor kinél érdeklődhet az ügyében?
Üdvözlettel
OFF Végrehajtási ügyben nem a végrehajtói iroda jár el, hanem a végrehajtó. Ő az, akit a miniszter kinevez az illetékes bíróság mellé. Ezután ő alapít egy végrehajtói irodát, amelynek keretein belül végzi a végrehajtói tevékenységét, de a hatóság továbbra is a végrehajtó személyesen, nem pedig az irodája. ON
Ha egy végrehajtó szolgálata megszűnik, akkor helyettes végrehajtó viszi tovább a hivatalát mindaddig, amíg új végrehajtót nem nevez ki oda a miniszter.
@picurka68: Ha a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar weboldalán található névjegyzékben (http://mbvk.hu/nevjegyzek.php) a korábbi végrehajtó nevére vagy a jelvényszámára (az ügyszám eleje, a V-betű előtt: pl. 987.V.6543/2100 esetén '987') keresel, akkor kiadja, hogy ki vette át az ügyeket.
Ha esetleg így nem találod meg (mert az új végrehajtónak más a jelvényszáma), akkor pedig az MBVK-t kell felhívnod és ott meg tudják mondani neked.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Szeretnék segítséget kérni az alábbi helyzetben.
Van egy végrehajtás alatt lévő (banki)ingatlanon bejegyzett elmaradt gyerektartás. A végrehajtás kérő kérte a gyerektartás behajtásának a megszüntetését, amire kiküldött a végrehajtó egy 203e Ft-s (jutalék, költség...) díjat.
Most ezt az ingatlant sikerülne eladni, miután a GYT is törölve van róla.
A VH költséget (a levélben volt) az adóstól illetve a VH kérőtől is beszedhetik.
A kérdésem az lenne, mivel szerintünk nem reális ez a 203e Ft, ha most ki van fizetve, hogy letöröljék a bejegyzést a tulajdoni lapról, később még lehet-e reklamációt benyújtani
a költség miatt, vagy csak a levélben említett 15 napon belül.
Köszönöm
A díjat törvény szabja meg.
Szerinted rosszul lett kiszámolva?
Vagy csak úgy sokallod?
Ha csak sokallod az nem hat meg senkit.
Azért sokallom, mert volt egy másik kb 6 M Ft-s adótartozás, ami után 185e Ft VH költség jött, a GYT meg töredéke sem volt.
A kérdés még mindig, hogy a kifizetés után utólag lehet-e reklamálni.
A nav nem szed jutalékot, hiszen magának (az államnak) hajt be. 6M forintnak, ha végrehajtó hajtja be 480 ezer forint lett volna csak a jutaléka.
460 ezer. De nem ez a lényeg. Hanem az, hogy a végrehajtót megilleti munkadíj, költségátalány, készkiadás, behejatási jutalék, a végrehajtói kart általános költségátlányt. Összesen kb. 711 ezer forint, amiből a jutalék 460 ezer.
Köszönöm az eddigi észrevételeket. Elnéztem az előbbiekben, nem 203e Ft, hanem 231e Ft, de nem is ez a lényeg.
Attól függetlenül, hogy a végrehajtó nem szedte be az összeget, hanem a végrehajtás megszüntetése lett kérve, jár neki ekkora összeg?
Ebből a 231e-ből 173e Ft a behajtási jutalék.
Az eredeti kérdésre sajnos még nem kaptam választ. Köszönöm
Nem megszüntetés lesz az, hanem befejezés. A végrehajtót a végrehajtás eredményétől függetlenül megilleti a munkadíj, költségátalány, készkiadás; részben vagy teljesen eredményes végrehajtás esetén megilleti a végrehajtói kart az általános költségátalány, valamint a végrehajtót a behajtott ügyérték után a jutalék.
fogaz1980
A Vht. szerint a végrehajtót az eredményes vagy részben eredményes végrehajtás esetén illeti meg a jutalék.
Azt írtad, hogy a végrehajtást kérő kérte a végrehajtás megszüntetését, de azt nem, hogy mire hivatkozással (nem is tartoztál, közvetlenül neki fizetted, a végrehajtás során megtérült?).
Azt sem írtad, hogy a díjjegyzéket mikor kaptátok kézhez. Ha még nincs 15 napja, akkor a végrehajtási kifogás benyújtására nyitva álló határidő még nem járt le.
Ne keverjük a megszűnés, megszüntetés, befejezés fogalmakat!
A végrehajtás befejezését a végrehajtó állapítja meg. Teszi ezt a feltételek fennállása esetén saját hatáskörben, vagy a végrehajtást kérő kérelmére. Nem állapítja meg a befejezést, ha a végrehajtási költségek nem térültek meg.
Végrehajtást csak a bíróság szüntethet meg. A megszüntető végzésben a bíróság rendelkezik a végrehajtási költségekről is.
Továbbá, meg is szűnhet egy végrehajtás, szó szerint kétszer használja ezt a kifejezést a Vht. Ezeken felül végrehajtási lap visszavonása, a záradék törlése pedig kimondatlanul is a végrehajtás megszűnésével jár. Megszűnés esetén nem lehet költségigényt érvényesíteni.
A végrehajtást kérő kérte a végrehajtás befejezését, mert a követelés megtérült (ki lett neki fizetve).
Tehát ha nem is a végrehajtó szedte be a követelést, akkor is jár neki a behajtási jutalék, mert azt írta vh kérő, hogy megtérült a követelése? Jól értelmezem? Mert akkor igazából nincs is mit tenni.
A díjjegyzék egyébként még 15 napon belül van.
De azért kérdeztem, mert most az lenne az első, hogy minél előbb letörlődjön a végrehajtás a tulajdoni lapról, hogy az ingatlant el lehessen adni, de ha most fellebbeznénk a vh költség miatt, az legalább még 1-1,5 hónap lenne, és lehet, hogy nem is lenne semmi értelme, mert jogos a jutalék és a költség.
Jól értelmezted. Jár neki.
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Van egy törlesztési folyamatban lévő tartozasom (1046000 ft).
A behajtó cég tájékoztatása szerint ha egy összegben fizetem ki a tartozásom (530000 ft) akkor is van még egy olyan hogy végrehajtási díj de arról nem tudnak tájékoztatást adni.A kérdés a következő:
Mit takar ez a díj és ki tudja megmondani hogy ez kb milyen nagyságrendű hogy felkészítsem magam a fizetendő összegre?
Előre is köszönöm a válaszokat!
@koomajoe: A 35/2015. IM rendelet szerint a végrehajtót, valamint az 1994. évi LIII. törvény 34/A. § alapján a Végrehajtói Kart és az Igazságügyi Minisztériumot megillető díj.
Nem tudjuk, hogy a végrehajtó részére történt-e már befizetés és az a díjak egy részét fedezi-e, ezért pontos összeget csak a végrehajtó tud mondani.
Ha az arányosan és a fixen megfizetendő összegeket egybeszámolom, az általad a jogosult részére eddig és még megfizetésre kerülő összegek legalább 10-13%-a valószínűleg a végrehajtási költség.
koomajoe
150-200 eFt
Tisztelt Fórumozók!
Amennyiben a végrehajtást kérő és az adós megegyezik a lefoglalt ingatlan árverésen kívüli értékesítésében a végrehajtó jutalékát mi alapján kell megállapítani. A vételár vagy az elrendelt végrehajtás összege alapján?
Egyik sem.A behajtott ügyérték után.
Üdv mindenkinek!
Volt a Faktoring felé tartozásom, vh alá vonva. Faktoringgal megegyeztem, elengedtek a kamatokból valamennyit, egyben kifizettem a tartozást. Végrehajtói díjat kell még megfizetnem, a Faktoring a nullás igazolásra vár, vh pedig az idő közben megszűnt munkáltatómtól próbálja megtudni, hogy mennyit küldtek neki. Volt főnökömmel beszéltem, a felszámoló biztost nem éri el, nem reagál semmire, nem csak az én ügyemben.Kérdés: a vh-nak fogalma sincs róla, nem vezet nyilvántartást arról, hogy kitől mikor milyen összeget szedett be és azt mire?
Válaszokat köszönöm!
Valószínűleg nem igaz, amit kérdezel.
A végrehajtó nagyon jól tudja, hozzá mennyi végrehajtási költség folyt be. Őt inkább az érdekli, mennyit kapott letiltásból a vh-kérő, csak azt nem értem, hogy miért nem inkább a vh-kérőtől akarja megtudni.
A (volt) munkáltató nem köteles ilyet kimutatni, a felszámolója pláne nem. A levonás kimutatása alapvetően az adós érdekkörébe tartozik (Vht. 41. § esetében) ezért értehetetlen, amit írsz.
Ha mégis igaz, amit kérdezel, az nagyon gáz a végrehajtó szempontjából. Viszont akkor neked szükséged lehet arra, hogy bizonyítani tudd, mennyi vh-költséget fizettél meg letiltás útján.
Üdv. Érdeklődnék, hogy a 8% behajtási jutalék az évi 8%, vagy az egész ügyérték után, egyszeri 8 %. Válaszokat előre is köszönöm!
Se.
A behajtott összeg után 8%.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02