Végrehajtói költségek és jutalék


Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.23. 07:34

Sovány vigasz, de lehetne például 10 millió is. Mondjuk, még lehet...

gerbera317 # 2020.04.23. 08:06

Ha nem sikerül megoldani, hogy bejegyezzék a tulajdonjogodat, akkor van egy másik út. A követelésed az eladóval szemben - ugyebár - a már kifizetett vételár visszatérítése. Nos, ezt érvényesíted ellene fizetési meghagyással, jogerő után rögtön pedig végrehajtást indítasz ellene, azonnali vh-jog bejegyzéssel, sürgetve a végrehajtót, hogy a legrövidebb határidőkkel jusson el a végrehajtás az árverésig, lehetőleg lakottan, lakott becsértékkel. Árverésen pedig pedig megvásárolod az ingatlant, követelés-beszámítással. Feltételezem, hogy már bent laksz, úgyhogy a birtokba adás eleve okafogyott.
Ha a követelés-beszámítás mellett fizetned kell a többi vh-kérő követeléséért, azért kárpótol majd a lakott vételár. Ha mégis aránytalanul sokat kellene fizetned, akkor két sikertelen árverést követően átvételi eljárásban átveszed az ingatlant, mert az az olcsóbb.

drbjozsef # 2020.04.23. 08:10

Ha mégis aránytalanul sokat kellene fizetned, akkor két sikertelen árverést követően átvételi eljárásban átveszed az ingatlant, mert az az olcsóbb.

Hacsak másvalaki nem gondolja aránytalanul drágának, és megveszi a feje felül. Bár, szerencséjére akkor is lakottan, és legalább a pénzéhez hozzájut.

(Egyébként aki ilyen agyament konstrukcióba belement, annak feltételezem nemhogy magának nincs elég pénze akár csak az ingatlan értékének negyedének kifizetésére, de valószínűleg valamiért még hitelt sem kapott. Ez elégge a lóf_sz rossz oldalának tűnik.)

gerbera317 # 2020.04.23. 08:19

A lakottság eleve visszatartó erő. Ha mégis akad más érdeklődő, versenybe kell vele szállni legalább addig, amíg még veszteségmentesen lehet tied az ingatlan, vagy ha már látod, hogy a felosztásból veszteségmentesen részesülhetsz. Előzetes matek kell hozzá, semmi más.
Viszont mindezt minél előbb, még mielőtt elszaporodnak a vh-jogok a tulajdoni lapon, mert akkor lőttek a jelzálogos biztosíték nélküli mutatványnak!

Zampir # 2020.04.23. 12:31

gerbera317
A tulajdoni papírra a földhivatalban fent vagyunk jegyezve a párommal. Tulajdonjog vásárlással vettük meg a házat 2017 telén kezdtük el fizetni. Ezt ügyvéd előtt le is lett papírozva. A végrehajtó utánunk jegyezte be magát. Ha jól értelmezem akkor akkor a fennmaradt vételárból legyen levonva az adósság és egyezek meg a végrehajtóval hogy én kifizetem? Ebben az esetben azonnal a nevemre kerülne az ingatlan. Igen bent is lakom és nem keveset költöttem rá. A villanyt is én vezetettem be.

Kérlek egyszerűen fogalmazd meg. Tegnap óta egy kicsit elkopott az agyam az idegtől. Köszönöm.

drbjozsef kényszerből mentem bele. Vagy ez vagy az utca egy pár hónapos gyerekkel.

drbjozsef # 2020.04.23. 16:34

Zampír,

Ez sajnálatos, de akkor sem szerencsés. Most akár elveszítheted a már kifizetett részleteket, és később a lakást is. A vészhelyzet végéig biztos nem kerülsz utcára, ha ez vígasztal.

Ezt ügyvéd előtt le is lett papírozva.
Ez jó, legalább a szerződésen nagyon nem lehet vitázni. De ezen kívül ezzel nem sokkal vagy előrébb.

A végrehajtó utánunk jegyezte be magát. Ha jól értelmezem akkor akkor a fennmaradt vételárból legyen levonva az adósság és egyezek meg a végrehajtóval hogy én kifizetem?
Ez nagyon nem ilyen egyszerű. Te nem tudsz megegyezni a végrehajtóval, csak az adós. Ha egyébként hajlandó rá, akkor legfeljebb neki adhatod a pénzt, és vele együtt fizetitek be a végrehajtónak, hogy ellenőrizd, és ne nyúlja le azt is. De csak úgy ne adj neki! A teljes tartozást, plusz a végrehajtási költségekkel együtt kifizetitek, akkor lehet kérni a végrehajtás megszüntetését. És akkor erről kell írni egy papírt, lehetőleg azt is ügyvéd előtt, de minimum két tanúval, hogy ennyit kifizettél neki, ennyivel csökken a tartozásod neki.

Ebben az esetben azonnal a nevemre kerülne az ingatlan.
Nem. Miért kerülne? Tartozás megfizetve, végrehajtás törölve, megy minden tovább, legfeljebb kevesebbel tartozol. Ha eljut az ügy az árverésig, és ott sikerül megvenned vagy átvenned az ingatlant, akkor igen. De az nem biztos, hogy annyira olcsó lenne.

gerbera317 # 2020.04.23. 19:47

Az előző javaslatom az a visszafelé menekülésre hajaz, majd ott poziciót foglalva lehet támadni. Itt egy verzió, ami előremenkülésről szól:
Számtan. Azt nyilván tudod, mennyi vételárral tartozol még. Azt kell még kiderítened, mennyit a követelés ellene a két végrehajtásban. Ha az kevesebb, mint a te hátralékod, akkor jó lehetsz.
Az nem megoldás, hogy kifizeted az adós helyett a tartozását, mert ő mondhatja erre, hogy "köszi, de most akkor fizesd meg nekem a vételárat is". Aztán pereskedhetsz, amit vagy megnyersz, vagy nem.
Ehelyett hozd a végrehajtó tudomására, hogy az adósnak követelése van veled szemben (és még csak véletlenül sem feléd!), amit éppen megfizetnél neki. A végrehajtó erre gyorsan lefoglalja az adós veled szembeni követelését azzal, hogy amit neki fizetnél, azt köteles vagy a végrehajtó számlájára teljesíteni. Előfordulhat, hogy az adós erre is ugyanazt mondja, hogy "köszi", viszont ha erre pert indítasz ellene, azt biztos, hogy megnyered. Ez a per ráadásul feljegyzésre kerül a tulajdoni lapra is, tehát ez biztosítaná azt is, hogy az esetleg ez után bejegyzett végrehajtási jogok a per kimenetelétől függően, az ítélet alapján behajtás nélkül is törlésre kerülnek.

Zampir # 2020.04.23. 20:58

Beszéltem az ügyvéddel. És ő azt mondta hogy a fennmaradó Kb 900.000Ft (Ház ára 1.800.000Ft volt) részletből ki lesz fizetve a végrehajtó. A fennmaradó összeget viszont le fogjuk alkudni. Így jól járnak ők is és mi is. Nekik eltűnik az adósság nekünk meg megmarad a ház. Vagy ellenkező esetben szerződés szegés miatt a bíróságra mehetünk. Mivelhogy a szerződésben ki van kötve hogy

"Állag-eladó felelőssége teljes tudatában kijelenti hogy harmadik személynek nincs olyan joga amely a vevő tehermentes tulajdonszerzését és háborítatlan birtoklását akadályozza. (ptk 6:175.§ (1)"

Azt lett az ügyvéddel megbeszélve hogy megpróbálja őket felhívni pénteken. Legkésőbb hétfőn. Addig meg várok és pár szívrohamot óránkét átélek. Nem elég hogy a vírus miatt megszüntettem a kézműves vállalkozásomat még ez is rátett egy lapáttal.

Zampir # 2020.04.23. 21:01

Félreérthetően fogalmaztam. Átvállalom a tartozást de csak akkor ha a nevemre kerül a ház és ezt az eladók az ügyvéd előtt írásba is adják.

Zampir # 2020.04.23. 21:53

Ha lett volna 1.8 millio forintom egy összegben vettem volna meg. De valahogy nem úgy hozta az élet. Hanem csak így tudtam megoldani. Volt kb másfél hónapom rá hogy egy olyan lakást találjak amit eladnak részletre nagyjából lakható és nincs akkor rajta végrehajtás. Ez akkor lett is ellenőrizve.

Azt akarom elérni hogy az eladó a fennmaradó részt elengedi mivelhogy tartozás került a házra. És aláírja a tulajdonjog átruházást.

Annyit tudok hogy a 800.000Ft kevesebb a tartozás mert ennyit elárult a végrehajtó nekem.
És a végrehajtó jól tudja hogy én veszem meg a házat ezt jeleztem neki telefonban is. Azért is tudom hogy kevesebb mint 800.000Ft tartozás van rajta. Mert megmondtam neki hogy kb még ennyi van vissza a ház részletéből és megkérdeztem hogy ebbe bele e fér a végrehajtató díj.

drbjozsef # 2020.04.24. 01:58

Van ügyvéd, ő tudja, te hiszel neki, hajrá.

Akkor nincs kérdés.
(tartok tőle: majd lesz)

Lagopagosz # 2020.04.24. 20:43

Zampir nagyon óvatosan, ismerősömet vágták át így. Elkérték a pénzt hogy rendezik a tartozást de végül vettek belőle maguknak egy tehermentes házat...

Hiába perled szerződésszegésért, ha nincs miből behajtanod. Kb szerintem eleve azért a házra terhelték mert jövedelme nincs, abból élt amit te fizettél neki. De ahol van egy VH ott lehet és lesz is több is, az ilyenek provi, cofidis, hitelkártya stb tartozásokat is felhalmoznak és csak idő kérdése mikor kerülnek ezek is rá a házra.

Tehát nem elég hogy ügyvéd előtt aláír mert attól még átcseszhet mint ahogy tette is, kb kézenfogva kell bemenned a végrehajtóhoz vele és úgy kifizetned.

Ui: én is így veszek házat, a kérdésem az hogyha fix időre olcsóért közben felrakatom magamat haszonélvezőnek az kivédheti-e a végrehajtási jog felrakását?

gerbera317 # 2020.04.24. 20:59

Én meg nem magyarázom el mégegyszer.

Zampir # 2020.04.25. 11:42

ELADÓ NEM LÁT TÖBB PÉNZT TŐLEM

Lagopagosz

Nem akarom előre végrehajtás ELŐRE kifizetni csakis akkor ha az én tulajdonom lesz a lakás. De azt már csakis a végrehajtónak fizetem ki nem az eladón keresztül. Azaz terhelve veszem meg a házat és az eladó meg lemond minden követelésről. Ezért akarom minél előbb lerendezni hogy több tartozás ne legyen bejegyezve rá. Onnantól kezdve ahogy a földhivatalban is az én nevem szerepel már úgy sem tud ráterhelni más tartozását.

Zampir # 2020.04.25. 11:51

gerbera317 az a baj hogy nekem túl bonyolultan van megfogalmazva. Nem értem mire akarsz kilyukadni. Bocsi ha ezt nem tudtam korábban megírni.

drbjozsef # 2020.04.25. 12:13

Zampir,

Úgy érted, hogy most van annyi pénzed, hogy a teljes hátralévő részletet ki tudnád fizetni az eladódnak?

Ha nem, akkor nem is értem, miért gondolnád, hogy a nevedre kerül az ingatlan.

Zampir # 2020.04.25. 13:47

drbjozsef van egy élő szerződésünk ügyvéd által készített. AZ eladó velem bejön az ügyvédhez és aláírja hogy ki van fizetve a ház. Azaz elengedi a ház visszamaradó árát

Ezzel elmegyek a végrehajtóhoz hogy a tulajdon már az én nevemen van. És a végrehajtási összeget kifizetném neki.
Legalábbis ez a terv.

Ha az eladó vagy a végrehajtó nem megy bele esetleg túl sok lesz a tartozásuk akkor az ügyvédnő szerint mehetek bíróságra.

gerbera317 # 2020.04.25. 14:55

nekem túl bonyolultan van megfogalmazás
Van ügyvéded. Neki is bonyolult?

alsovonal # 2020.05.08. 09:11

Sziasztok!

Adott egy jogerős jogutódlás. Árverést is kitűztek de a tartozást időben kifizettük.
A jogutódot mint bekapcsolódó zálogjogosult követeléskezelőt nyikatkozattételre hívta fel a vh.: ők nem kérték a végrehajtás folytatását és bejelentették, hogy egyezségünk alapján X összeg folyt be a tartozásból.

Vh. küldött levelet a követeléskezelő nyilatkozatára hivatkozva, hogy ügyviteli nyilvántartása alapján az alábbi vh. költségek állnak fenn.

  • Munkadíj (7,8,9,10,11§): ~ 21k
  • Költségátalány: ~ 19k
  • Behajtási jutalék: 9000 Ft

Össz: ~ 50k

  • MBVK költségátalány: ~ 108k

Zálogjogosult bekapcsolódása jogcímen ~11,2M Ft és járulékai iránt indult a vh. ügy. A követrléskezelővel ~13M összegre kötöttem részletfizetési megállapodást s most felhívták a figyelmem, hogy a részletfizetési megállapodás X pontja tartalmazza, hogy a folyamatban lévő végrehajtási költségek megfizetése is engem terhel.

A végrehajtó jegyzőkönyvén az szerepel, hogy egyetemlegesen felelünk a költségek megfizetéséért..

Szeretném kérdezni, hogy:

  • Számomra a tartozás mértékéhez meglepően alacsony (?) (megegyezés óta 1,5M térülés) vh. költségeken változtathat-e érdemben, hogy a jegyzőkönyv kelte után további 500k Ft-ot utaltam a követeléskezelőnek? MBVK ktg. átalányt hogy kell számítani?
  • Az egyetemleges felelősség vagy a megegyezés a mérvadó s valóban nem könyvelhetik az eddigi befizetéseim vh. költségekre?
  • Nem nagy összeg, de a havi 500k sem kevés. A vh. költségekre engedélyezhető részletfizetés? (természetesen egy részének megfizetése után)

Kicsit hosszú lett bocsi. Köszi a válaszokat!

alsovonal # 2020.05.08. 09:22

megegyezés óta 1,5M térülés

Javítom: 4+1,5M!

gerbera317 # 2020.05.08. 09:41

A munkadíjat, költségátalányt és általános költségátalányt a végrehajtható okirat végrehajtóhoz történő érkezésének napján fennálló ügyérték alapján állapítja meg a végrehajtó. Tehát ha a végrehajtó azt mondja, hogy annyi, akkor annyi.
A jutalék a teljesítés arányában, azzal egyidejűleg illeti meg a végrehajtót.
Mindegyik a 164. § szerint, mindent megelőzve.
OFF Szakszövegekben az "anyám, anyád" jellegű birtokviszonyoknál a főnevet illik ragozni mind tárgy-, mind részes esetben (gy.k.: anyámat, anyádat, anyámnak, anyádnak stb. - aki érti, érti. Aki nem érti, annak úgyis mindegy, de meg is érdemli, hogy félreértsék a közlendőjét) ON

alsovonal # 2020.05.08. 11:11

Köszi gerbera!

Értem. OFF A nyelvtani kitérőt is. (jav.: befizetéseimet.) ON

Abban viszont segíts még kérlek, hogy: a végrehajtási költségekre engedélyezhet a végrehajtó részletfizetést?

Illetve a Vht. 34. § (5) bekezdése és a megállapodásunk nincs egy hullámhosszon, de mivel aláírtam, gondolom már bánhatom. Jelenleg jobb lenne, ha s követeléskezelő kifizetné, én meg annyival többet fizetnék a futamidő végén.

Ez áll a levél végén:
Kérem Feleket, a jutalék összegét a fent hivatkozott rendelet szerint, a Végrehajtást Kérő követelésre történő befizetés arányában szíveskedjenek korrigálni és a befolyt összegeket a Vht. 40. §-a figyelemmel bejelenteni szíveskedjenek, amennyiben az korábban elmaradt!

Ha a 40. §-ra hivatkozva bejelentem, hogy a jkv. kelte óta még fizettem 500k-t, akkor változik a jutalék mértéke s azzal együtt az összköltség is? Ezt jól értelmezem?

gerbera317 # 2020.05.08. 12:09

Persze, hogy engedélyezhet, hiszen senki nem tiltja meg neki. Viszont senki nem is kötelezi rá. Tehát ha nem ad, akkor nem ad.
jobb lenne, ha s követeléskezelő kifizetné
Főszabály szerint a költségeket az adós viseli. De ha az adós a tartozását közvetlenül a végrehajtást kérőnek fizeti meg (és nem fizet a végrehajtónak végrehajtási költséget), akkor a végrehajtó a végrehajtást kérőtől követeli a vh-költségeket. Nem utólag, hanem azonnal, az adóstól felvett összegekből. Ha a vh-kérő erre kényszerül, akkor az adós helyetti helytállás után nem azt mondja, hogy akkor annyivel hosszabb lesz a futamidő, hanem azt, hogy az adós felrúgta a részletfizetési megállapodást, tehát a követelés úgyból egyösszegben esedékessé vált, ráadásul az eredeti tartalommal, tehát ha a kedvezményt kapott, akkor azt is elveszítette.
Lehet, bennem van a hiba, de még mindig nem világos, hogy kinek fogsz részletekben teljesíteni: a vh-kérőnek, vagy a végrehajtónak?

alsovonal # 2020.05.08. 14:28

Értem.

A megállapodást nem szeretném felrúgni, lenne vesztenivalóm.

kinek fogsz részletekben teljesíteni

Mindkettőnek szeretnék.

Az engedményezett tartozást részletekben fizetem a bank jogutódjának megállapodásunk szerint: 2020. januárjában 4M, majd azóta havi 500E-Ft még egy ideig...

A felmerült végrehajtási költségeket a végrehajtónak fizetném pár hónap alatt.
Azt nem értem, hogy a jogelőd sem fizetett semmilyen végrehajtási költséget, hogy ez most így kibukott?!

OFF Levegővételhez szeretnék jutni: az árverés elkerülésével járó tartozás egyösszegű (1,3M) kifizetése keresztül húzta számításaim. ON

A levélben hivatkozott 40. § szerint van bejelentési kötelezettségem? Megnéztem a törvényi részt s ott a végrehajtás kérő kötelezettsége szerepel, a végrehajtó viszont a Feleket kéri a jegyzőkönyvön.

Bocs, ha fárasztalak...

gerbera317 # 2020.05.10. 09:14

A felmerült végrehajtási költségeket a végrehajtónak fizetném pár hónap alatt.
Hát tedd azt. A munkadíj, költségátalány, általános költségátalány és készkiadás az, amit mindeneket megelőzve, elméletileg egyben kell(ene) megfizetni. A jutalékot viszont csak a teljesítéssel egyidejűleg, a teljesített összeghez igazodva kell megfizetni.