Munkajogi kérdések.


muller-r # 2021.06.11. 09:46

"Gondolom kapsz róla fizetési jegyzéket, "
Nem kapok /nem kapunk soha nem is kaptam. Van aki 20 éve itt van és még soha nem látott bérjegyzéket.
Nem vicc és nem túlzás.

Én az első 1-2 hónapban kaptam, azóta nem és vagy 5 éve itt vagyok. Magyar KKV akinek "mindent szabad".

wers # 2021.06.11. 09:48

Hogyan kapod a fizetésedet? Zsebbe, átutalással? Aláírod, hogy mennyit kaptál?

muller-r # 2021.06.11. 09:50

" Aláírod, hogy mennyit kaptál?"

Sose kérte senki hogy bármit is aláírjak. Utalva.
Még amikor kaptam bérlapot a legeslegelejln még akkor sem kérte senki az aláírást.

muller-r # 2021.06.11. 09:50

" Aláírod, hogy mennyit kaptál?"

Sose kérte senki hogy bármit is aláírjak. Utalva.
Még amikor kaptam bérlapot a legeslegelejln még akkor sem kérte senki az aláírást.

wers # 2021.06.11. 10:01

Szerintem beszélj a munkáltatóddal. Gyanítom ennek előbb-utóbb szakítás lesz a vége.

wers # 2021.06.11. 10:04

Ha utalja a munkabéredet, és megfelel a szerződéses összegnek akkor tényleg hívd fel a figyelmet, hogy szerinted tévedés lehet, és javítsák. (persze tudjuk, hogy nem tévedés)

Az is tény, hogy a hatóság igen keményen bünteti a "tévedéseket".

muller-r # 2021.06.11. 10:09

Jól sejtem hogy ha én ebből ügyet csinálok akér helyi, akár hatósági szinten (NAV) akkor igen hamar állás nélkül leszek?
Az igazammal együtt kerülök utcára?

wers # 2021.06.11. 10:35

Az igazammal együtt kerülök utcára?

A munkáltató igen gyorsan tud találni okot, hogy felmondja a munkaszerződéseteket. Nem ez lesz az indok.
Más kérdés, hogy hosszú távon mennyire nagy öröm egy ilyen munkáltatónak dolgozni. Bár a kényszer nagy úr!

muller-r # 2021.06.11. 10:50

A jelen vázolt szituáció jogalapot ad nekem arra hogy azonnali hatállyal felmondjak és követeljem mindazt, ami akkor járna HA a munkáltató mondott volna felé (3 havi végkieg)?

És ha jogalap elegendő milyen időkeretem van erre?

wers # 2021.06.11. 11:12

Nem tudom, lenne-e olyan vakmerő tanácsadó, aki tutira beígérné neked, hogy mit döntene a bíróság. Bár ígérni bármit lehet.

Én általában óvatosabban nézem és nem nagyon biztatnálak - bár teljesen jogosnak találnám (nem nekem kell dönteni)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.11. 12:46

Nem.

A munkáltató nem a munkavállalóval, hanem az állammal szembeni kötelezettségét szegte meg.

Cabron_ # 2021.06.11. 13:26

Hát, azért a munkavállalóval szembenit is. Pl. nyugdíj szempontjából nem mindegy, hogy mennyi az annyi hivatalosan. A munkavállaló ebben az esetben meg lett tévesztve. Bár nem tudom, hogy a munkavállaló megtévesztése munkáltatói részről, jogilag mennyire kötelezettségszegés.

Petr@ # 2021.06.11. 14:10

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy a kézzel történő elektronikus bérjegyzék kiküldést hogyan lehet kivitelezni?
E-mailben, vagy esetleg valamilyen felhős megoldás a jobb választás? Hogyan lehet megoldani a titkosítást? Felhős megoldás esetén látszik hitelt érdemlően a feltöltés dátuma?
A segítő választ előre is köszönöm!

Andinak # 2021.06.23. 17:08

Sziasztok!

Munkahelyen átszervezések vannak.
Két lehetőség van.
Elküldenek ez esetben adnak végkielégítést.
A másik lehetőség, hogy másik munkakört ajánlanak fel.
Itt két lehetőség van. Elfogadni a másik munkakört s dolgozni tovább.
A másik nem elfogadni a másik munkakört.
Ha nem fogadom el a felajánlott másik munkakört akkor jár a végkielégítés?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.23. 18:03

Te magad írtad: „Két lehetőség van.

drbjozsef # 2021.06.23. 18:46

Andinak,

Munkaszerződést - aminek rész a munkakör - módosítani csak közös megegyezéssel lehet. Ha te nem fogadod el, de a munkáltatód a mostani szerint nem akar foglalkoztatni, akkor neki kell felmondania, és akkor természetesen jár a végkielégítés (ha jár ugye).

Andinak # 2021.06.24. 02:07

Kovács Béla Sándor

Köszönöm válaszod.
Igen két lehetőség van. De. Ha a munkáltató így akar kibújni a végkielégítés fizetése alól? Nem fogadom el a felajánlott munkakört (pl. szellemi munka helyett fizikai munka)akkor el kell küldenie ha jól gondolom. Ebben az esetben kell fizetnie végkielégítést a munkáltatónak?

Andinak # 2021.06.24. 02:09

drbjozsef

Köszönöm válaszod. 23 évnyi munkaviszony után csak jár valami.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.24. 06:31

Nem fogadom el a felajánlott munkakört (pl. szellemi munka helyett fizikai munka)akkor el kell küldenie ha jól gondolom.
Ezt éppenséggel nem jól gondolod. Nem kell elküldenie.

Dolby # 2021.06.24. 12:30

Tisztelt Szakértők!

Egy bentlakásos intézményben dolgozom, közalkalmazottként. A bentlakók folyamatos felügyeletet igényelnek, ezért 12-12 órás műszakokban (nappal és éjszaka) váltjuk egymást a munkatársakkal.

Arra keresném a választ, hogyha a kollégám nem vált le engem este, mert mondjuk délelőtt telefonált a vezetőnek, hogy kórházba került, akkor a vezető mennyi idő alatt kell, hogy váltást biztosítson számomra, miután letelt a 12 óra munkaidőm? Tehát magyarán meddig tarthat bent a munkáltató munkaidőn túl a törvény szerint?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.24. 12:42

Mert ha lejár, hazamész? Otthagyod az ellátottakat a csudába?

Dolby # 2021.06.24. 13:21

Kovács Béla Sándor, köszönöm az újabb "segítőkész" hozzászólásodat.

Képzeld, van háttértörténet is. Ha érdekel, kulturáltabb lenne megkérdezni, minthogy állandóan személyeskedésbe kezdesz.

Van története a dolognak, és azt leírtam a Nők Lapja Caféban. Itt pedig (a jogi fórumon) megkérdezem, hogy milyen jogi szabályozás vonatkozik rá.

A munkajogi kérdés ide való, a sírás pedig oda. Mi a bajod ezzel neked állandóan? Vagy csak muszáj valakibe belekötnöd időről-időre? Erről van szó? Mert semmi más értelmét nem látom a posztodnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.24. 14:09

Nekem baj, ha te nem tudsz követni. Talánm vigasztal, hogy vannak ezzel így mások is.

(Úgy se fogod elhinni, amit írtam, abban semmi személyeskedés nem volt. Az volt a jogi lényeg.)

Andinak # 2021.06.24. 17:10

Kovács Béla Sándor!

"„Nem fogadom el a felajánlott munkakört (pl. szellemi munka helyett fizikai munka)akkor el kell küldenie ha jól gondolom.”
Ezt éppenséggel nem jól gondolod. Nem kell elküldenie."

Mit tehet még?

drbjozsef # 2021.06.24. 17:52

Andinak,

Hát foglalkoztat tovább az eredeti munkaszerződéseddel. Nem tilos az. Hogy nem AKAR esetleg, az az ő baja.