Parkolási felszólítás/elévülés?


végrehajtó1 # 2010.12.30. 16:56

Sok zavar van:-a bíróság nem büntet.Hanem eldönti a jogvitát.A másik te irtad hogy levelet kaptál hogy ..."15.000Ft-ot fizessek be,..."

Ezután értetlenkedsz ..."Ha tudom hogy, be kell befizetnem a 15.000Ft-ot akkor befizetem, ..."

:)

katalin10 # 2010.12.30. 17:20

Azért nemfizettem be, mert írtam egy levelet az autopálya kezelőnek, és vártam, hogy válaszoljanak rá, csak telt az idő és nem küldtek vissza semmit. Most meg egy ügyvédi irodától jön a levél amiben már az áll hogy 3 napon belül fizessek be 70.125Ft-ot.
De ha visszaírnak, hogy sajnos nem engedik el a tartozást vagy nem lehet részletre, akkor én azonnal befizettem volna a 15.000Ft-ot.

monalisa1 # 2010.12.30. 17:23

Azt az autópályadíj nemfizetést jó ideje tudod te már csak eddig homokba dugtad a fejedet. A 15e Ft nem más mint az ügyvéd munkadíja., a titkárnővel 5 perc megíratott egy séma felszólító levelet - nem rossz órabér...

Kérj részletfizetésre lehetőséget., ha bíróságra kerül az ügy az tovább növeli a fizetni valókat, egy esetleges végrehajtás még további költséget okoz.

Végső esetben a havi jövedelmed 33%-ig letiltást eszközölhetnek - egálig.

A családi állapotod senkit sem fog meghatni.

Máskor ha autópályán mész válts matricát -januártól jól megdrágult-, vagy ott van az ingyenes főutvonal, párhuzamosan.

monalisa1 # 2010.12.30. 17:26

Ugye nem gondolod komolyan hogy 15e Ft befizetés ellenében elengedik a 70e Ft tartozást... A 15e Ft az rá a 70e Ft-ra.

katalin10 # 2010.12.30. 17:27

Én nem akartam autopályán, menni csak véletlenül eggyel később mentünk le.

katalin10 # 2010.12.30. 17:29

ja és én a 15 ezer forintra kértem a részlet fizetést.

casablanca10 # 2011.01.18. 16:12

Kedves Hozzászólók!

Egy kérdéssel fordulnék Önökhöz, az eset a következő:
Megállni tilos tábla mögött parkoltam. A tábla egy kisebb beugróban van, tehát én nem vettem észre. Valószínűleg ez nem mentesít a büntetés alól, azért írtam le, mert e figyelmetlenség miatt, illetve látván, hogy rajtam kívül mások is rendszeresen itt parkoltak, én majdnem minden nap itt tettem le az autót (évek óta). 2010 Novemberében érkezett egy 5000 Ft befizetésére felszólító csekk (2010 októberi parkolásra). Ezt befizettem, és reméltem, hogy megúszom és nem jön több csekk. Azóta természetesen nem állok oda, és más sem (gondolom őket is szépen megbüntették). Ami felháborított, hogy a szélvédőn semmi jelzést nem hagytak, tehát ezután még több hétig itt álltam meg, amíg meg nem érkezett a fent említett büntetés.
Ma (2011. jan 18.) kaptam 2 db rendőrségi feljelentésről szóló levelet, melyek 2 db 2010 szeptemberi parkolásról szólnak (ugyanazon az említett helyen). Előszöris nem értem, hogy miért kaptam most ilyen levelet, miért nem sima csekket, mint az előbbi esetben? Másrészt hogyan lehetséges az, hogy az októberi tilosban parkolásról novemberben értesítettek, a szeptemberiről pedig közel 4 hónappal az eset után, januárban?
Van jogom bármilyen fellebezzésre? Közelítőleg mennyibe kerül egy ilyen feljelentési bírság, illetve mennyi az elévülési idő?

Előre is nagyon köszönöm a válaszukat!

fanky00 # 2011.07.04. 11:20

Tisztelt Fórumozók!

2010 októberében három egymást követő alkalommal parkolójegy nélkül parkoltam. Egyszerűen figyelmetlen voltam, nem gondoltam, hogy nem egységes Budapesten, hogy meddig kell fizetni. Este 6-ra mentem dolgozni, így nem vettem jegyet. Mikuláscsomagot nem kaptam csak a 3. alkalommal, ott vált számomra világossá, hogy 20 óráig kell fizetnem. Azt be is fizettem. Eszembe sem jutott,hogy az előző két hétvégén is megbüntethettek, azt gondoltam, hogy szerencsém volt. Március 1-én kaptam egy ajánlott levelet a Centrumtól, hogy van két büntetésem fizessek be 36000 Ft-ot. Megnéztem a törvényt örültem, hogy jól kifogok rajtuk, mert lejárt a 60 napos jogvesztő határidő. Meg is írtam nekik. Válaszul azt kaptam, hogy ők már novemberben küldtek levelet. Nagyon sajnálják, hogy én azt nem kaptam meg, de így jártam, fizessek. Ismét törvényt próbáltam értelmezni, de nem sikerült.

Mit takar az, hogy bizonyítható módon értesíteniük kell 60 napon belül?

1.Nagyon furcsa, hogy (2X) nem kaptam meg a mikuláscsomagot (nem hevernek szerte-szét az utcán, azt meg nem hiszem, hogy valaki zsebre rakja).
2.Ha megkaptam volna az elsőt, akkor másodszor/harmadszor nem követem el ezt a hibát, és összesen 6000 Ft-ba került volna az egész.
3. Mindig minden levelemet megkapom, nagyon érdekes, hogy pont a Centrumé veszett el a postán.
Előre is köszönöm a válaszukat!

zgina # 2011.07.11. 11:19

Sziasztok!

Nem teljesen tiszta nekem ez az elévülési idő, mikor 1 mikor 5 év és ebben kérnék segítséget, van e alapom fellebbezésre. Az én esetem: múlt héten kaptunk bíróságtól fizetési meghagyást, miszerint 2002-2003-as évre vonatkozó parkolási díj tartozásaink vannak. A levél melléklete egy 2006.októberi fizetési felszólítás a parkolótársaságtól, bár erre a levélre annyira nem emlékszem. Ha 5 év az elévülés és az utolsó értesítő számít akkor még jogos a követelés, de ha 1 év akkor nem. Van alapom fellebbezni, mert eleve 8-9 éves állításokkal állok szembe, amit ennyi év után nem tudok megállapítani jogos e?!
Megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni!

Üdv, zgina

ObudaFan # 2011.07.11. 12:16

1 év.

rudab # 2011.08.03. 05:38

Tisztelt Fórumozók.

2011.07.25.-én Eger belvárosában a járdán parkoltam, tábla nem tiltotta, bár útburkolati jel sem volt felfestve, de más is ott állt, az út szélén nem tudtam megállni, mert ott megállni tilos volt ,gondoltam nem csinálok rosszat,a járdán csak a bal első kerék volt fent, tehát csak részben álltam a járdán. 4 nap múlva kaptott a férjem, mint üzembentartó egy csekket 30.000 Ft.-ról.
erről a változásról tud valaki valamit?
jogos volt a büntetés egyáltalán?
ha tud valaki kérem segítsen.Köszönettel.

parapali # 2011.08.03. 05:49

Rudab!
Járdán csak akkor lehet ha azt táblával jelölik!
Sajnos itt csak vesztes lehetsz!:-(

Jogos a bünti! Sajnálom!

Jjans # 2011.11.12. 14:13

A parkolás szabályait, ha a KRESZ szerint értelmezik, a Gazdagréti lakótelepen, ahol lakok, az autósok felét naponta büntethetnék, mert sokan állnak részben vagy egészben a járdán és parkolni csak akkor lehet járdán, ha ezt jelzőtábla vagy útburkolati jel engedélyezi.
A többség reggel elmegy, de pechemre szerdán későn mentem el és ráadásul a közterület felügyelet is arra járt, és bírságról szóló cédulát helyezett ki az autómra.
Ennél nagyvonalúbb magatartást várnék el a közterület felügyelettől vagy ha különösebb érdeket sért ezen a területen a parkolás, akkor miért nem éjszaka jönnek ki, amikor ott 10-15 autót is birságolhatnának?
Amit indokként irt a közterület felügyelő a cédulára, h a járda felénél nagyobb helyet foglalok, nem jó érv, mivel ha csak félig állok fel a járdára, akkor félig belógva az útra a forgalmat a keskeny úton erősen akadályozom vagy akár lehetetlenné tettem volna.
Van-e esélye, h eltekintenek az esetleges birságtól?

solarenqu # 2011.11.17. 09:54

Sziasztok,
Tanácsot szeretnek kerni. Megbuntetett a parkoloor mert nem volt ervenyes jegyem, illetve 5 perc helyett 7 perc utan kuldtem csak az sms-t amit nem fogadtak el mert 5 percen belul kell lennie. A kocsi egy elhunytnak a neven van jelenleg, es nincsen meg atiratva, ahova o be volt jelentve ott nem lakik kb 15 eve.
Azt szeretnem kerdezni hogy, kit fognak tudni elovenni ezzel kapocsolatba? Ha nem fizetem be.

Koszi a valaszt.

vation # 2011.11.30. 16:12

Az lenne a kérdésem, hogy kaptam egy levelet parkolási be nem fizetett felszólításról, és hogy mennyire kell komolyan vennem. A helyzet az, hogy már valami végrehajtói iroda küldte a levelet és, hogy 15 napon bélül várják a pénzt. 2009-es parkolásról van szó.
Mit tudok tenni? 3x57 ezerről van szó
Köszönöm

Gaborarnold # 2012.01.28. 09:09

T.Szakértők!

Az én esetem nem teljesen megszokott, mivel én a büntetést is kifizettem- méghozzá határídőn belül!
2003-ban parkoltam 10percet amiért megbüntettek, de ezt az órába bedobva 960forint-helyett 1000forinttal rendeztem.
Pár nap múlvs megjött a felszólítás, hogy fizessel X forintot a Centrum parkolási kft-nek.
Ment az e-mailezés, hogy én már befizettem.Kérték, hogy küldjem el az EREDETI igazolószelvényt amire én nem voltam hajladó-lévén ez a bizonyítékom, csak lefénymásoltattam és azt küldtem el.Postai díj többszáz forint...
Azt mondták nem érkezett meg, ismét elküldtem.Ismét posta.
Csönd következett, majd a követeléskezelő írt, hogy 7400forintot fizessek be.Ezeknek is írtam-talán még postán is küldtem.Visszajelzést nem kaptam a dologról, de rá x időre újabb felszólítás jött.
Azóta elköltöztünk onnét, és semmit nem kaptunk.
De mivel arról sem értesítettek, hogy már nem áll fent a tartozá igy elkézelhető, hogy azóta is csak gyülik különböző cimszó alatt.

Ma találtam meg a befizetést igazóló eredeti szelvényt+büntetőcédulát.Már alig látszik!
Ha 1-2év múlva megtalálnak nem fogom tudni bizonyítani, hogy fizettem.
Mit tegyek?Piszkáljam meg az ügyet?
Megint fizessek postának, telefonálgassak stb?
Félek egyszer majd Xév múlva milliókat kell fiztenem...
Egyébként vicc, hogy befizettem, postáztam stb mégsem törlöték-válaszoltak soha!
Szintén vicc, hogy ök tartoznak nekem 40forinttal amit majd ha egyszer megbüntetnek jóváírnak nekem... de ha nem büntetnek?

Gabicsek # 2012.01.28. 21:36

vation!

Ha már a végrehajtó szólít fel, akkor túl van az ügy egy fizetési meghagyáson, ami jogerőssé vált. Valószínű, nem vetted át.
Nincs más hátra, mint fizetni, különben végrehajtják.

ghini83 # 2012.02.03. 11:00

Tisztelt Jogiforum!

Kaptam egy fizetési felszólítást (nem bírósági, hanem ügyvédi), amelyen egy 2007.09 hó parkolási büntetést részleteznek. 2009-ben 200 000 Ft-ot fizettem ki, részben inkasszós, részben magamtól, majd utána felhívtam a Centrum Parkoló Kft-t, hogy akkor most le vagyunk rendezve-e. Akkor azt a tájékoztatást kaptam, hogy semmilyen tartozásom nincs feléjük, és így teljesen rendben vagyunk. A jelenlegi felszólításról az elmúlt (2009-2012) semmilyen értesítést nem kaptam. Nekem ezt most be kellene fizetnem, vagy írhatok egy "kösz, de kösz nem" levelet?

Üdvözlettel
Gönczi László

ObudaFan # 2012.02.03. 14:28

Ha nem szólítottak fel az elmúlt 1 évben, akkor elévülni ez mindenképp elévült.

staffii # 2012.02.06. 11:05

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
kaptam egy levelet németl László ügyvéd Úrtól, miszerint 2006-os parkolási bírságok okán, fizessen 24 ezer pár forintot, illetve tájékoztatnak, hogy ha nem teszem, akkor végrehajtási eljárást indítanak ellenem, mert bitrokukban van ehhez a jogerős bírósági határozat, a fizetési meghagyás miatt, amiről soha semmilyen értesítést nem kaptam.
Kérem a hozzáértőket, hogy informáljanak, az elévülés dátumait tekintve!
Én úgy tudom, a bírságolástól számítva 1 évük van a fizetési meghagyás beadásáig, és a jogerőre emelkedéstől számítva újabb 1, hogy végrehajtsák. Jól tudom?
Előre is köszönöm a segítséget!!

ObudaFan # 2012.02.06. 11:25

Amíg nincs jogerős fmh, addig ha évente küldenek egy felszólító levelet, az is megszakítja az elévülést.

staffii # 2012.02.06. 11:27

És ha megvan a jogerős fizetési meghagyás?

staffii # 2012.02.06. 11:27

illetve a felszólítást ajánlott levélben kellett hogy küldjék?

Kenderice # 2012.02.06. 12:04

Ajánlott levél az kevés, tértivevényes levél szakítja meg csak az elévülést.
Szerintem csak fenyeget, nincs jogerős FMH a kezében.

ObudaFan # 2012.02.06. 17:46

Nem kell tértisnek lennie.