Vízművek, vízórák kezelése


Immaculata # 2017.04.23. 18:31

Pld a kukákat mivel mossátok ?

Mosószerrel.

Vadsuhanc # 2017.04.23. 17:46

A közös vízhasználat szerintem mindenkit terhel. A lakóház egyéni mérőinek mért összege és a lakóház fogyasztása közötti eltérés a lakókat terheli egyetemlegesen.

( Pld a kukákat mivel mossátok ? )

hkati2 # 2017.04.23. 17:33

Arról szeretnék érdeklődni , hogy társasházban a fő és a mellékmérőkre /minden lakásban van mellékmérő/ jogos-e az alapdíj kiszámlázása ?

MajorDomus # 2015.12.18. 21:23

Van!
A közműves vízellátásról szóló törvény.
A lényeg az hogy az elszámolás alapja a főmérő. A lakásban és a kertben lévő,, mérők,, csak
Mellékmérők.

A főmérő és Mellékmérők különbözetet kötelesek vagytok megfizetni, mert azt közösen elhasznaltatok.

Hogy ki, azt pofozzátok le egymás között.

nikó51 # 2015.12.18. 20:37

Üdvözletem ! 4 lakásos kertes "társasházban" lakom. Van mellékmérője mindenkinek a lakásban - a kertben is - egy lakó kivételével, akinek a kertjében nincs mellékmérő felszerelve.
Állandóan van + vízfogyasztás 1-2 köbméter a főmérőben, ezt nem tudom hogy lehetséges ????
Szeretném megkérdezni, hogy miért kell nekem 1/4 részt fizetnem, ha van a kertben és a lakásban is mellékmérőm felszerelve hivatalosan.
Mi van akkor, ha én személyesen kizárólag 10 %-ot fizetek ki a főmérőben keletkezett + -nak???? - megbüntethetnek érte ? Van erre valami jogszabály ????? pld: most is 2.975.-ft + van a főmérőben - forintosítva. Köszönöm szépen a válaszát.
Üdvözlettel

MajorDomus # 2015.12.17. 23:58

Meg
Télen is ki kell fizetni a számlát

Melani27 # 2015.12.17. 09:35

üdvözlet !

mai napra van értesítés hogy kizárják egy ismerősömet a víz-fűtés szolgáltatásból. téli időszakban ezt megteheti a szolgáltató ? illetve mit tudnak tenni, mármint a szolgáltató, ha nem engedi be a tulaj és az ott lakók a szolgáltató embereit ? köszönöm a választ !

K.attila78 # 2015.12.09. 23:07

Segítséget szeretnék kérni. Mai napon vettem észre, hogy ellopták a vízórát az ingatlanomból. Egy olyan pincehelyiségről van szó, ahová csak ritkán (2-3 havonta) járok le. A vízóra hitelessége lejárt, ezért egyeztettem egy szakcéggel a vízóracseréről. A helyszínen a szerelőkkel tapasztaltuk, hogy a vízórát ellopták. Mit tegyek?

groszfater@gmail.com # 2015.12.05. 21:27

Én meg azt írom le, hogy nálam is két mérő van és csak egy helyrajzi szám van, az van amit leírtam, pont.

MajorDomus # 2015.12.05. 21:19

Nem az a lényeg, hogy mi itt mit és hogyan értelmezünk, hanem hogy az van, amit leirtam. Pont.

groszfater@gmail.com # 2015.12.04. 19:34

10. ivóvízszolgáltatásba bekapcsolt ingatlan: az az ingatlan, amelyen legalább egy olyan vízvételi hely található,
amely a közműves ivóvízszolgáltatásra lehetőséget ad;

És ezt a "legalább egy"-et értelmezed úgy, hogy az EGY ?!

MajorDomus # 2015.12.04. 18:59
groszfater@gmail.com # 2015.12.04. 18:53

Egy ingatlanon egy hrsz alatt, egy darab főmérőt engedélyez a törvény

Másold ide légyszíves ezt a törvényt!

MajorDomus # 2015.12.04. 18:46

Eleve hülyeség.
Egy ingatlanon egy hrsz alatt, egy darab főmérőt engedélyez a törvény.
6 lakás alatt nem vagytok kötelesek társasházként működni, és nem vonatkozik rátok a társasházi törvény.
Vagyis szerződjon veletek a vízmű.

Ispy # 2015.12.02. 16:53

Sziasztok!

A következő gondom támadt:

egy 4 lakásos társasházban lakunk, mindenkinek saját almérője van, 8 éve mindenki fizeti a saját számláját. De most szolgáltató csere történt, átkerültünk a Fővárosi Vízművekhez, akik ki jöttek nyáron, hogy az almérőket lecserélik. De kiderült, hogy az összes óra főmérőként van bejelentve, nem almérőként. Tudtommal társasházzá nem alakultunk anno, most akkor mi lenne a helyzetnek a normális rendezése? A vízmű egyénenként nem hajlandó lecserélni az órákat, társasházzal akar szerződni.

MajorDomus # 2015.11.24. 20:49

Kbs
Nem!
Éppen azért nem, mert külön vizóra nélküli tarifa van.

Az kétségtelen, hogy a halál napjáig a társasház követelheti a vizóra nélküli közös költséget, de utána nem.
Az már jogalap nélküli gazdagodás lenne.

A kérdező kössön egyezséget a tarsashazzal.

Zsankapanka # 2015.11.24. 07:22

Köszönöm a válaszokat! Ha jól értelmezem, akkor nem tudok mást tenni, mint fizetni?!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.24. 06:13

Nem vízdíj ez, hanem a közös költség egy része, úgy is kell kezelni.

MajorDomus # 2015.11.23. 23:08

Ja, és a társasház kifizette a 400 m3 vizdijat még többet is, de nem tudni hogy abból mennyi a tiétek.

MajorDomus # 2015.11.23. 23:06

Döntetlen

A társasház az szmsz alapján joggal követelheti a vizdijat, mert nem tudod bizonyítani a fogyasztást, ha már édesapadnak nem volt annyi esze hogy vizórát szereltessen, és háromszor annyi vizdijat fizetett ki, mint amennyit elfogyasztott .

A halála után, nincs jogalap követelni a vizdijat, mert az személyhez kapcsolódó fogyasztás, aki már nem lakott a lakásban.

A halála után a felújítási alapot pld. köteles vagy fizetni, de vizdijat nem.

Zsankapanka # 2015.11.23. 07:51

Kedves Fórumozók!

Azért regisztráltam ide, mert eddig sehol sem kaptam választ kérdésemre, ezért kérem segítségüket!
Édesapám után örököltünk egy ingatlant, amelyen jelentős összegű vízdíj tartozás halmozódott fel. Az ingatlanban 3 éve nincs hiteles vízóra. A vízdíjat 10 m3/hó/fő (édesapám egyedül lakott a lakásban) összegben állapította meg és vetette ki a Tárasaház közössége. Ezt SZMSZ-ben rögzítették. Becsléseink szerint ez alatt az időszak alatt valójában csupán 99 m3 víz fogyott el, ezzel szemben mindösszesen 400 m3 vízet szeretnének velünk kifizettetni. Miután kézhez kaptuk a hagyatékátadó végzést, természetesen gondoskodtunk hiteles vízmérő beszereléséről, de ez a folyamat fél évig húzódott. Ezalatt az időszak alatt is folyamatosan számlázta a közös képviselő a havi 10 m3 vizet, miközben a lakásban senki nem lakik édesapám fél éve bekövetkezett halála óta. Kérdésem arra vonatkozna tehát, hogy a Társasház jogosan akarja-e velünk kifizettetni az el nem használt vízet? Vagyis a mellékvízmérők és a főóra által mutatott vízóraállás különbözetén felül számlázhatnak-e ki vízdíjat? A társasház a 400 m3 vízet nem fizette ki a Vízmű felé, tekintve, hogy azt senki el nem használta. Várom szíves válaszukat, melyet előre is megköszönök!

MajorDomus # 2015.11.10. 20:54

Használd egészséggel

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

http://dvcsh.hu/…to/_38-1995_(_iv5)_korm_rendelet.pdf

Gabo. # 2015.11.10. 11:02

Valaki megmondaná, hogy hol van ez leírva? Én nem találok róla semmit.

nanemaaa # 2015.11.10. 08:50

Gabo.
Nem azért, mert olcsóbban vetted, hanem azért, mert így vetted. ;)

Gabo. # 2015.11.10. 00:37

Értem.
Ennek van valami jogalapja vagy csak azért fizessek, mert olcsóbban vettem?