Ingatlanügyek


MajorDomus # 2019.03.14. 21:01

És ne felejtsd el be is fizetni!

drbjozsef # 2019.03.18. 16:48

Loner, szerintem nagyjából igen.

MajorDomus # 2019.03.18. 20:48

Nevetségesen olcsó!

ma inkább 37 millió !
2014-ben 15 millió!

gerbera317 # 2019.03.18. 22:47

milyen hivatalos adat alapján mondod?
Meglehetősen vicces egy kérdés. Az ingatlanpiac nem hivatalos adatok alapján, hanem a saját törvényei szerint működik. Ez nagyjából azt jelenti, hogy ha Csepelen egy 50 m2 körüli lakás ára 22-28 millió forint, akkor 35 millióért senki nem vesz meg egy ilyen putrit, illetve 7 millióért senki nem kínál eladásra egy ekkora palotát. Jelenleg. De te 2014-ről kérdezel. Ki emlékszik már arra? De akár lehetett is.

drbjozsef # 2019.03.19. 06:46

loner,

Én csak arra, hogy az önkormányzat, 2013-ban, egy kőbányai 49nm-es tégla lakást 7 millióra értékelt.
Érzésem szerint az is akkor egy kicsit alacsony volt, de akkor kb. reális az állapota alapján. Azt mondanám, állapottól függően esetedben a 7.5M inkább az alja, és inkább többet, mint kevesebbet ért 2014-ben. Szerintem 18-at biztosan nem.

drbjozsef # 2019.03.19. 06:51

https://www.ingatlannet.hu/…ker%C3%BClet

Eszerint 2014-ben 150e/nm körül volt egy csepeli panel, tehát 8.1millió átlagosan. Állapottól függően akár ez alatt is lehetett.

Ma nomináláron 410e/nm körül van a grafikon szerint (22.1M).

Ezek szerintem reálisak is. A 2008-as válság után 2013-2014 fordulóján volt a lakáspiac a legalján, nominálban is kb. 20%-kal a 2008-as ár alatt.

drbjozsef # 2019.03.19. 10:28

Ők? A NAV?

Nem tudom az otthontérkép milyen adatokból dolgozik, biztos nem közvetlenül a NAV adatbázisból, de valszeg a KSH adathalmazát megkaphatták, ami a NAV adatain alapul.

Vagyis igen, valahogy így számolnak ők is.

A NAV adatbázis a befutó szerződésekből készül, úgyhogy a pillanatnyi "átlag" piaci árat elég jól tükrözi. A szórás persze az állapot miatt elég jelentős is lehet.

drbjozsef # 2019.03.19. 10:29

JA, hogy az ingatlanszakértő az "ők". Igen, nekik se igen van más lehetőségük.

drbjozsef # 2019.03.19. 10:53

Sehonnan.
Ha ez a másik topikban folyó földről lemondós köteles rész története, akkor a perben majd vitathatod az esetlegesen túl magas értéket, bemutatod a számláidat, és hivatkozol a felújításokra. Merthogy ez, mármint a szakértő vizsgálata, leginkább perben fog számítani.

drbjozsef # 2019.03.19. 11:42

Hát az, hogy 2014-ben is állt a lakás. Az a köze.

Megnézi a szakértő a falazatot, a fűtésrendszert, meg egy csomó mindent. Értsd : nem azt, milyen most, csakhogy milyen típusú. Neki is mondhatod, mit csináltál Te azóta, mutathatsz számlákat. A legjobb fényképek lennének, amik bizonyítanák a 2014-es állapotot.

Aztán ha nem veszi figyelembe pl. a számláidat, és te vitatod az összeget, majd bemutatod a bíróságnak.

drbjozsef # 2019.03.19. 13:34

A NAV ritkán szórakozik vele.

De nekem volt olyan ingatlan, ahol kijöttek, körbenézték (mondjuk nem 4 év után, hanem 3 hónap múlva), és felbecsülték egy kicsivel többre.

A per az más. Ott a szakértő szava dönt, ki tudja, mit gondol a kis fejecskéjével.

AlKyMa # 2019.03.19. 18:02

Tisztelt Tanácsadók,

Vásároltunk egy lakást egy lakóparkban. A lakásban a falak még nem álltak, engedték az utólagos kialakítást. A tervezgetéseink során kiderült, hogy a lakópark által megadott bruttó nm nem stimmel. Sok-sok vita után kimérték a lakást és kiderült, hogy falak nélkül 7 nm-el kisebb a lakás, mint a szerződésben aláírt. A használatbavételi engedélyt közben a lakásra megkapták, közfalak nélkül. Majd elkészült a lakás és átvettük. A bruttó különbözet miatt visszakaptunk valamennyit, vagyis a végén kevesebbet kellett fizetnünk. Az átvétel után feltűnt, hogy az energetikai tanúsítványon 20 nm-el több van feltüntetve, mint a földhivatalba beadott nm. Kihívtam újra az energetikai tanúsítványost, aki kimérte a lakást és a földhivatalba beadotthoz képest 10 nm-el kisebb a lakásunk. Az albetétesítés még folyamatban van. Felhívtam a lakópark figyelmét erre és kértem a módosítást, de ők ezt a bonyolultságra tekintettel nem akarják módosítani. Nekünk viszont így 10 nm-el több közös költséget kell fizetnünk. Ha pedig eladjuk a lakást, akkor ki lesz az, aki megveszi úgy, hogy több a közös költség, mint a valóság és a nm sem stimmel?! Mit tudunk tenni?

Köszönöm!
AlKyMa

MajorDomus # 2019.03.19. 18:54

Hááát!
nem lesz könnyű!
sajnos új Alapitó Okirat kell.ami a helyes m2 adatokat tartalmazza!
a baj ott van,hogy a ti lakásotok méretének pontositásával,
mindenkinek megváltozik a tulajdoni hányada,tehát sajnos
100 % beleegyezés kell hozzá!
nem kesz könnyű beszerezni!
másik lehetőség,hogy birósághoz fordulsz, a biróság itéletével elrendelheti az A.O kijavitását.

drbjozsef # 2019.03.20. 07:41

Mit tudunk tenni?

Például keresni egy jó ügyvédet. Az építő hozzáállását nézve ez nemigen lesz megúszható, ha nem akarjátok így hagyni.

BertaZoltán # 2019.03.20. 09:24

sziasztok.

Van egy külön helyrajzi számmal rendelkező "ikerházam" ahol se tűzfal se külön bekötések ( egy gázcsonk ) és én leszigeteltem a házat és egy homlokzathoz illesztett előtetőt építettem. A szomszédnak ez nem tetszett feljelentett és most kaptam egy határozatot hogy az építésügyi hatóság kijön szemlére. Na most ilyenkor mi a helyzet? Ikerháznak minősül vagy nem?

drbjozsef # 2019.03.20. 11:18

Zoltán,

ezt kicsit érthetőbbé kellene. Mi a különbség az ikerház és az "ikerház" között?

wers # 2019.03.20. 11:30

Én értem, egyes főépítészek úgy vélik, hogy rontja az utcaképet, ha egy háznak a felét újítják csak fel.

Furcsa hozzáállás. Akkor ha az egyik tulaj hagyja lepusztulni a házrészét a másik ne tartsa karban, ne korszerűsítsen?

AlKyMa # 2019.03.20. 14:43

drbjozsef és MajorDomus köszönöm... Szerintem a bíróságot választom.

MajorDomus # 2019.03.20. 19:07

Jól teszed

BertaZoltán # 2019.03.21. 13:47

a helyzet az, hogy a helyi jegyzővel beszéltem és helyi rendelkezés nincs, sem bejelntési kötelezettségem, majd felhívtam egy építészt és végül a járási kormányhivatal építészeti hatóságát. Majd miután kiviteleztem a szigetelést és a a meglévő árnyékoló előtető bővítését utána ő elrohant és nem tudom panaszt tett, majd most kaptam egy végzést, hogy kijönnek megnézni.... Vicc az egész.

gerbera317 # 2019.03.21. 13:51

Most mit vagy úgy oda? Előre értesítettek, hogy ki fognak jönni szemlére. Ha nem értesítenének, akkor meg az lenne a bajod. Azon pedig, hogy ez egy végzés, nem kell fönnakadni. A közigazgatási eljárásban minden intézkedés végzés, ha az nem határozat.

MajorDomus # 2019.03.21. 21:25

azért jönnek ki megnézni,
hogy a szomszédodat is kötelezzék,ilyen szépen kell a portált felújitani.
(ez vicc volt)

drbjozsef # 2019.03.22. 06:13

Igen.

wers # 2019.03.22. 08:01

mikor ajándékozták neked?

drbjozsef # 2019.03.22. 08:07

marcsi,

A köteles rész alapjába beleszámít az örökhagyó hagyatéka, és a halála előtti 10 éven belül bárkinek juttatott ingyenes adománya. Ebből igényelhet.

Más tulajdonából nem igényelhet. Ezt ennél egyszerűbben nem lehet mondani. A te vagyonodból nem jár neki, az enyémből sem, és Mészáros Lőrincééből sem (pedig az nem lenne rossz).