Fórum magánjog régebbi elöl     új hozzászólás

elővásárlási jog

prof laikus # e-mail 2019.09.18. 01:56

kbs parancsba adta

szerintem neki egy saját fórumról kellene álmodoznia savanyú vidéki stílusban vagy hasonlóról

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.17. 23:09

Szerintem pihenned kellene, Kolléganő...

www.kbs-ugyved.hu

prof laikus # e-mail 2019.09.17. 22:32

ha nem fizet, akkor kénytelen leszek engedni visszalépni

főleg ha behajtani sem tudom

de ügyvédi letétre gondoltam erre az esetre nézve

Tud az ügyvédi letét ilyen esetben jól működni?

Azaz....szerződés és ügyvédi letétbe a vételár.

Ha létrejön a szerződés, eladó kapja a letétet, vevő az ingatlant.

Ha az elővásárlási jogtulajdonos beigenel, akkor vevő kapja vissza a letétet stb...

Immaculata # e-mail 2019.09.17. 21:40

A szerződés a vevővel érvényesen létrejött, ki is kényszerítheted, hogy teljesítse a vételárat.

Ha engeded visszalépni, akkor sajnos a másik vevővel új szerződést kell kötnöd.

prof laikus # e-mail 2019.09.17. 21:35

„hanem a másik azonos ajánlatot tevővel azonnal létrejöjjjön az üzlet, ha az első visszalép?”

Nem. Akivel megkötöttétek a szerződést azzal fog a szerződés érvényesen létrejönni, ha az elővásárlásara jogosult a megadott határidőre nem válaszol, vagy nemleges választ ad.
Azt kell benyújtani a földhivatalba az elővásárlásra jogosult válaszával, vagy felhívó levelével és a kézbesítés igazolásával együtt.

Immaculata

a kérdés az lenne, hogy ha akivel megkötöttem a szerződést, az a személy visszalép.....végül mégis,

de volna más vevő, azonos feltételekkel

akkor újra kell futni a kört az elővásárlási jogtulajdonosokkal?

Immaculata # e-mail 2019.09.17. 21:30

A jogosulttal létrejött szerződésen az eredeti vevő nyilván nem tud már változtatni.

Nem jön létre a jogosulttal újabb szerződés. Adott a vevővel megkötött szerződés és ehhez jön az elővásárlásra jogosult nyilatkozata. Így együtt kerül be a földhivatalba átruházásra.

Immaculata # e-mail 2019.09.17. 21:23

hanem a másik azonos ajánlatot tevővel azonnal létrejöjjjön az üzlet, ha az első visszalép?

Nem. Akivel megkötöttétek a szerződést azzal fog a szerződés érvényesen létrejönni, ha az elővásárlásara jogosult a megadott határidőre nem válaszol, vagy nemleges választ ad.
Azt kell benyújtani a földhivatalba az elővásárlásra jogosult válaszával, vagy felhívó levelével és a kézbesítés igazolásával együtt.

Immaculata # e-mail 2019.09.17. 21:18

Esetemben azt szeretnénk készpénzes azonnal fizető vevőmmel a szerződésbe foglalni, hogy a vevő szeptember végéig készpénzben fizet.

A feltételnek ugyan olyannak kell lennie. Ha a vevő 3 hetet kap a fizetésre, akkor az elővásárlásra jogosultnak is 3 hetet kell biztosítani. Ebben az esetben nem a határnap, hanem a rendelkezésre álló idő a mérvadó.

prof laikus # e-mail 2019.09.17. 21:13

az ajánlati kötöttség ideje alatt nyilatkozhatnak az elővásárlási jog tulajdonosai

e-mail üzenetekben lehet e témában érvényesen kommunikálni?

(oligaliga - nálad még mindig totális a homály....

a fórum nem ügyfél és nem ügyvéd...hanem a kommunikáció további, egyéb síkja....itt azért jönnek össze az emberek, hogy az fejeződjön ki amihez éppen ez a sík kell......

veled is kifejeződik sajnos valami....és ez nekem célom is....)

oligaliga # e-mail 2019.09.17. 19:45

prof laikus

Pont a kérdéseid miatt kellene ügyvédet felkeresned, aki helyben, azonnal, szóban tudna válaszolni, és nem a fórumokon összeszedett okosságokkal vágnál bele az adásvételbe, amigez egyébként kell az ügyvéd.

oligaliga # e-mail 2019.09.17. 19:43

Szervusz, másik laikus mindentudó.

prof laikus # e-mail 2019.09.17. 19:42

oligaliga elismételte ugyanazt a bunkóságot még egyX.de nem ismeri fel szegény

alfateam kösz a linket, megnézem

mint írtam, engem a gyakorlata érint most igan élesen....

megszereztem a 2 darab társtulajdonos hivataléos címét....

a jogszabályt ismerem....

de pl.: hány nap a megfelelő idő válaszolásra?

hobbyhippy # e-mail 2019.09.17. 19:39

na kedves oligailga... szerinted engem letiltottak..és mért tiltottak volna le?

de látom, ha egy igazi kérdést tesznek, akkor az olyan "pszeudójogászok" mint te

a személyeskedésen kívül semmire nem képesek

no szerintem ennek semmi helye a fórumon

így talán téged tilthatnának

oligaliga # e-mail 2019.09.17. 18:16

most akkor fizessek..... de ha hülységes kérdeznék akkor mért kellene fizetnem

Hát pont azért, hogy megtudd, mi az, ami hülyeség abban, amit kérdezel. Tudod, van a mondás: Jó pap is holtig tanul.

alfateam # e-mail 2019.09.17. 17:04
prof laikus # e-mail 2019.09.17. 16:08

ez nagyon ellentmondásos

most akkor fizessek..... de ha hülységes kérdeznék akkor mért kellene fizetnem

nem te túl ostoba oligaliga?

amúgy aki szerint egy kérdés hülyeség, az tényleg nagyon buta és bunkó....

prof laikus # e-mail 2019.09.16. 19:20

öröm olvasni a sok csevejt az elméletről...biztos nagyon ráértek..... egy piilanatra próbáljátok elképzelni, milyen lehet a gyakorlat....

Esetemben azt szeretnénk készpénzes azonnal fizető vevőmmel a szerződésbe foglalni, hogy a vevő szeptember végéig készpénzben fizet.

Ezt akkor elküldöm a tulajdonostársnak. Ő majd jó késve veszi át a levelet. Majd esetleg azt válaszolja, hogy a feltételek nem egyenlőek a számára, hiszen neki már kevesebb ideje maradt a készpénzes fizetési határidőig.

A joggyakorlatban, hogyan kezelik ezt az azonnali fizetéses feltételt? Érvényes az elővásárlási jogtulajdonossal szemben? Valahol egy mérlegelnivaló eseti kérdésnek érzékelem..

Az én esetemben a társtulajdonos évek óta szórakozik a vétellel. Már értéktanúsítványt is készíttettem, az abban megállapított árért sem vette meg stb. stb.

MÁSIK KÉRDÉS:

Jelenleg intenzív hirdetés után több azonnali fizető vevő volna. Ha azonos ajánlatot tesznek, akkor megoldható, hogy ha mondjuk az egyikkel megírjuk a szerződést, és az elővásárlási jogtulajdonos nem mond igent, akkor ne kelljen újabb kört menni, hanem a másik azonos ajánlatot tevővel azonnal létrejöjjjön az üzlet, ha az első visszalép?

Vagy a saját magam biztosítására az elővásárlási jogtulajdonos megkínálási idejére ügyvédi letétbe kérhetem a vételárat.....

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.09.16. 16:49

A vételi ajánlatot teljes egészében kell közölni az elővásárlásra jogosulttal. Ez a gyakorlatban az aláírt szerződés közlését jelenti. (V.ö.: megkínálás) A jogosultnak megfelelő határidőt kell biztosítani a nyilatkozatra. Ha ebben a határidőben azt nyilatkozza, hogy él a jogával, akkor a szerződés vele jött létre. A jogosulttal létrejött szerződésen az eredeti vevő nyilván nem tud már változtatni.

www.kbs-ugyved.hu

oligaliga # e-mail 2019.09.16. 10:55

Nem kínálhat rá. "Bukta" az ingatlant.

gerbera317 # e-mail 2019.09.16. 10:38

em alakul ki. Az elővásárlásra jogosult annyiért veszi meg, amennyit a vevő először kínál érte.
De a vevő rákínálhat, nemde? Tudom, hogy ciki az 'árverés' kifejezést használni, de hozzátettem azt is, hogy 'kvázi'. Aztán érti, aki érti.

oligaliga # e-mail 2019.09.16. 09:58

És ha jelzi az elővásárlási szándékát, a vevő pedig nem nyugszik bele, hanem rákínál, és ezzel kialakul egy kvázi árverés?

Nem alakul ki. Az elővásárlásra jogosult annyiért veszi meg, amennyit a vevő először kínál érte.

gerbera317 # e-mail 2019.09.16. 09:33

átadni neki az adásvételi szerződést
A megkötött, aláírt szerződést? És ha jelzi az elővásárlási szándékát, a vevő pedig nem nyugszik bele, hanem rákínál, és ezzel kialakul egy kvázi árverés? Akkor mindannyiszor, akár napokon-heteken át, újra és újra meg kell jelenni a szerződést elkészítő ügyvédnél, hogy aztán azt újra és újra megfúrja az elővásárlás jogosultja?

lajcsó # e-mail 2019.09.16. 09:17

"KÉRDÉS: meg kell még egyszer kérdezni a tulajdonostársat?"
Igen, de nem kérdezni kell őt, hanem igazoltan átadni neki az adásvételi szerződést.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

oligaliga # e-mail 2019.09.15. 21:33

drbjozsef

Igazad van, ez ő. Ezek szerint letiltották a mádik nickjét.

gerbera317 # e-mail 2019.09.15. 17:06

Hmm. Ajánlatot nem az eladó tesz, hanem a vevő.
Az elővásárlási jog jogosultja vásárlás útján érvényesítheti ezt a jogát. Ezt csak akkor tudja megtenni, hogy tudomására hozod az eladás szándékát és a vételárat. Tehát szólni kell neki. Tudomásom szerint nincs gondolkodási idő, a válasz csak igen vagy nem lehet, illetve A gondolkodási idő kérése is a 'nem'-mel azonos.