Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Vh-ügyes # 2014.09.29. 08:22

Valójában homályzóna... Nem a tiéd de nem vagy köteles elszámolni vele.

cezar777 # 2014.09.28. 12:34

Tehát kell egy befogadói nyilatkozat a hulladék átvételéről, amit a szeméttelep ad ki?

De miért is dobnám ki? ha esetleg nekem is kell?

Meddig vagyok köteles őrizni?

Vh-ügyes # 2014.09.23. 09:01

Hulladékként kezelhető.
Azonban a tulajdonjog nem változik, tehát ha megvan, ki kell adni.
Persze a plusz költség (tárolási díj követelhető. (na de hát...)

cezar777 # 2014.09.22. 17:24

Tisztelt Mindenki!

A kérdésem az lenne hogy adott egy lefutott végrehajtás.
Birtokbaadás megtörtént, az adós jelenlétében.

A cuccait azonban nemtudta a birtokbaadás napjáig elvinni...
És ezt azóta sem tette meg. Tudomásom szerint a "lomtalanításra" a birtokbavétel napjától 30 nap áll a rendelkezésére.

Mi történik ha addig nem jelentkezik? (Ugyanis én hivogatom..)

Leltár nincs.

Mit követelhet rajta a 31. naptól kezdődően?

Neki kell bizonyítania azt hogy milye volt ott?

A 31. naptól meg is tarthatom? Ergo a tulajdonjoga rám száll az ingoságoknak?

Köszönöm a segítséget.

Vh-ügyes # 2014.08.05. 20:02

legjobb, ha a végrehajtód teszi a dolgát...
Ha nem, akkor intézd el Te!

KBS

veled ellentétben:)

kkc82 # 2014.08.05. 19:53

tehát akkor hogy a gyorsabb a tulajdonjogom bejegyzése ???

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.05. 19:41

:D Egyre jobb vagy.

Vh-ügyes # 2014.08.05. 18:56

Közjegyző hiteles másolatot készít a neked adott "közokiratról" (földhivatalnak 3 eredeti ill. hiteles pld. kell)

Az ingatlan-nyilvántartás pedig kérelemre műkszik (formanyomtatvány)

Tőled is jó, mert "érdekelt" vagy.

kkc82 # 2014.08.05. 18:35

Kérelem a földhivatalnak ??? Közjegyzővel hitelesítve a jegyzőkönyv vagy hogy érted ??? Köszi

Vh-ügyes # 2014.08.05. 17:58

apropó: igen, mulasztási kifogás...

Vh-ügyes # 2014.08.05. 17:57

nos, igen de abból egy példányt a vevő is kap!
(azt meg ugye közjegyzővel...)

érdekelt félként pedig írhat kérelmet a földhivatalnak...

gerbera317 # 2014.08.05. 15:33

te is megpróbálkozhatsz vele

Az csak próba marad, mert a "sima" árverési jegyzőkönyv földhivatali bejegyzésre nem alkalmas. A földhivatal a tulajdonjogot kizárólag az 1/2002. IMr. 29/A. § szerinti biztonsági papírra nyomtatott jegyzőkönyv alapján jegyzi be, azt pedig csak a végrehajtótól kaphatja meg.

kkc82 # 2014.08.05. 14:47

Köszönöm a válaszokat ! Tehát mehet a vh kifogás ezek szerint mert magától nem küldi a papírokat a földhivatalnak ...

Vh-ügyes # 2014.08.05. 14:28

tulajdont szereztél, a vh-nak kérnie kell az átvezetést az ingatan-nyilvántartásban (te is megpróbálkozhatsz vele...)

kkc82 # 2014.08.04. 16:14

Július 26.-tól nem foganatosítható , amik folyamatban vannak szüneteltetni kell stb stb . Itt már minden megvolt lezárt árverési jegyzőkönyv kifizetés stb. Nem kell hogy birtokba adja nekem csak a tulajdonjog bejegyzés kell ... de az szerintem akkor sem helyes vh hozzáállás hogy rám nem vonatkozik 153 és 154 paragrafus sem mert ilyen nincs itt .

redsea # 2014.08.04. 15:15

kkc82: devizahiteles magánszemélytől vásároltad? Én -laikusként- úgy értelmezem a módosítást, hogy -mivel semmilyen végrehajtási cselekmény nem foganatosítható- a tulajdon bejegyzéssel is várni kell az új devizahiteles törvényig, vagy az év végéig.
Kérdés, hogy valós és gyors jogorvoslatra van e lehetőség, hiszen a pénzed benne áll + nem ezekkel a feltételekkel licitáltál. Szerintem nincs, de ha megtudsz valami pozitívat, kérlek jelezd itt is.

kkc82 # 2014.08.04. 13:18

07.22.-i hozzászólásom fejleményeit leírom és kérnék egy kis megerősítést hogy vajon én vagyok ennyire értetlen vagy tényleg úgymond semmibe néz a végrehajtó.
Mint írtam 06.19.-én árverésen vásároltam ingatlant, jegyzőkönyv kiállítva vételásr megfizetve 07.01.-jén , semmilyen kifogás nem érkezett ami kitolhatna bármilyen időpontot. Nos az egyik 30napos időpont 07.19.-én lejárt nem történt semmi, most 07.31.-én lejárt a kifizetéstől számított 30nap is de a tulajdonjog mégsem került bejegyzésre.
Végrehajtónál ma voltam ahol persze magával a vh hölggyel nem tudtam beszélni. Infót annyit kaptam hogy a július 26.-án életbe lépett 94.évi LIII. törvény módosítása miatt nem jegyzik be a tulajdonjogomat .
Nos megnéztem a törvényt értelmeztem az MBVK oldalán kitett írást is én ezt sehol nem találtam meg hogy lezárt érvényes árverésre vételár megfizetése után sem lehetek tulajdonos .
Na most akkor hogy is van ???

redsea # 2014.07.24. 08:32

ius latratus: jogos, köszönöm. Beszámolok majd a fejleményekről, persze csak ha megnyerem a licitet.

ius latratus # 2014.07.24. 08:17

Nem mutat túl, egyértelmű, s világos választ kaptál. Cseréld le azt a sztárügyvédet, s mindjárt megoldódik a probléma. Ami tkp. nincs is.

redsea # 2014.07.24. 07:01

Ezért mondtam, hogy az ügy túlmutat e fórum keretein :)

gerbera317 # 2014.07.24. 05:25

Én feladtam...

redsea # 2014.07.23. 20:26

gerbera317: nagyon szépen köszönöm. Jó hír, hogy a cégekre nem vonatkozik a moratórium. De mivel a cég devizahitelt vett fel, gondolom erre az ügyre is érvényes, hogy a végrehajtó nem foganatosíthat végrehajtási cselekményt az új devizahiteles törvény hatályba lépéséig?!

gerbera317 # 2014.07.23. 19:52

Kft. adós??? De hát ez az egész hisztéria természetes személy adósokról szól, őket védik, csak az ő esetükben szüntel a végrehajtás, és csak rájuk terjed ki a kilakoltatási moratórium. Tedd fel a kérdést az árverező végrehajtónak is!

redsea # 2014.07.23. 19:37

Köszönöm.

Be vagyok regisztrálva, a licitnek nincs akadálya. Még van több mint 2 hét a licitálási szakból, az előleget legkésőbb 3 munkanappal a lejárat előtt kell beutalni. Tehát még semmivel sem vagyok elkésve.

Ahogy egyre jobban beleásom magam, úgy hullanak ki a csontvázak a szekrényből. A felmerülő kérdések annyira speciálisnak látszanak, hogy azok túlmutatnak mind a végrehajtó kompetenciáján, mind e fórum keretein. Az általános, céges ügyekben jó ügyvéd szintén csődöt mondott. Az ügyben eljáró végrehajtó jelenleg még a jogszabályt értelmezi (ugye most lépett hatályba, hogy a devizahiteles ügyekben végrehajtási cselekményt nem foganatosíthat), előbb-utóbb nyilván eldönti, hogy felfüggeszti az árverést vagy sem. Eddig nem tette.
Igy egyelőre laikusként próbálom levezetni a lehetséges forgatókönyveket.

Vegyük azt, hogy lezárult az árverés, megnyertem a licitet és kifizettem a teljes vételárat.
Ha megszületik a devizahiteles jogszabály -és az nem tartalmaz semmi olyat, ami érvénytelenítené az árverést- szerezhetem meg a tulajdonjogot. Ezután -de ha nem sikerül megegyezni az adóssal akkor csak a moratórium lejártával- vehetem birtokba az ingatlant. Eddig tiszta.

Az ingatlan elhagyatott, már legalább fél éve nem lakják. A gépészet mozdítható részeit leszerelték, tehát azt vélelmezem, hogy lemondtak az ingatlanról.

Ha a tulajdonjog bejegyeztetése után önhatalmúlag veszem birtokba az ingatlant (hívok egy lakatost és zárat cseréltetek, az ingóságokat felmérem tanuk előtt és eltároltatom), akkor az a legrosszabb eshetőség, hogy az adós Kft képviselője kifogást emel. Ennek milyen jogi következménye lehet?

gerbera317 # 2014.07.23. 15:01

Kérdezd meg az árverező végrehajtót. Úgyis kell regisztrálnod, amihez személyes megjelenés szükséges, akkor felteheted neki minden kérdésedet.