végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


bolygo # 2012.03.20. 01:52

Segítséget szeretnék kérni. Postán kaptam egy végérahajtási jegyzőkönyvet a végrehajtótól, miszerint a fűtésszámla miatti tartozásomra végrehajtást foganatosít, a gépjárművemre, a levelet 2012.03.01.-én vettem át. 2012. február 23.-án azonban még a levél érkezése előtt a Távfűtőműveknél én rendeztem a tartozásom. A végráhajtót megpróbáltam elérni és elmondtam mi a helyzet, ott azt válaszolták, hogy csak a végrajhajtást kérő értesítése alapján fogadják el, hogy kifizettem a tartozást. ( Itt megjegyzem a szolgáltatónál nyilvántartott tatázásom és a végrehajtó által közölt közt van kb. 30.000.-Ft különbség pluszban. Ezt is kifizetném csak nem tudom kinek, ezt le is írtam és levélben elküldtem a végrehajtónak. Erre a mai napon kapok egy levelet azaz 2012.03.19.-én, hogy a lefoglalt autóm forgalomból kívánják és annak iratait rendszámát a jogerőre emelkedéstől számított 5 napon belül adjam le. Ez is az első kérdés ez mit jelent. Ezzel szerben az irat szerint élhetett fellebbezéssel ami halasztó hatályú. De én szeretném rövidre zárni befizetni és kész, csak a kocsit hagyják békén vonják vissza a kivonásra vonatkozó utasítást, és töröljék az elidegenítési tilalmat. Megjegyzem az Autó hitellel terhelt. Sérelmezem, hogy a végrehajtási jkb.- 2012.02.21.-én íródott, én 23.-án a szolgáltatónál fizettem, a postán 01._én kaptam meg a levelet és mégis minden megy tovább. tehát ha a végrehajtó kijön és én fizetek kp.- akkor mi van, ha felszólít levélben miért nem ad időt, vagy mondja meg hová fizessek, ésa mikor mielőtt elvinni a tárgyaimat, vagy erre még nekem nincs ilyenkor lehetőségem, és bár kifizettem a tartozásom mindenféle hátrányos következmény terhel? nem tudom mit tegyek, a gépkocsi kívánását mindenképpen szeretnél megelőzni. Kérem megtisztelő válaszukat, tanácsukat.

tag13 # 2012.03.20. 11:41

Tisztelt Jogi Fórum!
Tegnap az élettársam (aki az én címemre van bejelentkezve) kapott bírósági végrehajtótól levelet. Nem voltam otthon, ő külföldön tartózkodik. A levél a postán vár.
Tudtam némi régi kölcsönéről, de azt mondta minden rendben. Hát tegnap sikerült belőle kihúznom, hogy nem némi, hanem elég tetemes kölcsönt tartanak a nevén nyilván, amit ő már egy ideje nem fizet.
Ősszel ismerkedtünk meg, azonnal be is költözött hozzám.
Az ég világon semmit nem hozott magával a pár ruhadarabján kívül.
Most mire számíthatok? Egyszer csak megjelenik a végrehajtó és lefoglalja a bútoraimat? A kizárólagos tulajdonomat képező lakásomat gondolom nem veszíthetem el, sem jelzáloggal nem terhelhetik.
Mi lesz?

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.20. 12:02

Igen jön, foglal.
Jelentkezzen ki (pl település szintre) és kész.
Vagy adok címet....

gerbera317 # 2012.03.25. 09:33

Jelentkezzen ki

Nem tudok egyetérteni. A végrehajtónak tudomása van erről a címről, úgyhogy szükség esetén oda be is fog menni, akkor is, ha nincs otthon senki. Ha pedig ilyen módon bemegy, akkor foglal is. Aztán lehet igénypereskedni.

Ennél messze jobb, ha van otthon valaki, aki elmondja a végrehajtónak, hogy az adós fél éve élettársként lakik ott, most éppen külföldön tartózkodik, közös vagyon nincs, a lakás a benne található ingóságokkal mind a nem adós tulajdonosé, az adósnak legfeljebb csak személyes holmija található ott. A végrehajtó erre bólintani fog egyet, esetleg megnézi azt a szobát, ahol az adós dolgai vannak, aztán elmegy.

Nos, melyik tűnik értelmesebbnek?

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.25. 12:25

Új lakcím, másik megyében, végrehajtót értesítve.....

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.25. 12:27

én nem hagyatkoznék a végrehajtó "megértésére" "jóindulatára"!

gerbera317 # 2012.03.25. 19:25

Itt szó sincs megértésről vagy jóindulatról. Miért xopatná meg magát a végrehajtó néhány 10 ezer forint értékű ingóság lefoglalásával, amit azután igényperben úgyis visszaperelnének? A végrehajtó (pontosabban: a helyettese) kifejezetten örül, ha nem kell a helyszínen foglalnia, mert ő nem abból él, hanem abból hogy minél több helyszínt felkeres.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.25. 21:50

Há me szemét ! Egytül eggyig mind!

szsysy # 2012.03.26. 06:24

segitséget szeretnék kérni!03.21-én ezt kaptam kézhez a végrehajtónál.jegyzőkönyv eljárás befejezéséről:készült 2009.magyar talakom nyrt.végrehajtás kérőnek xy adós elle.az eljárás során magállapitást nyert,hogy a követelés behajtása érdekében tett intézkedések,azaz helyszini eljárás során,továbbá az adós lakcime ismeretlen,ezért a vht.52.....az eljárás szünetel,amely az 1/2002....rendelet pontja szerint befejezettnek minősül.a végrehajtási eljárást a vht....ponja szerint abban az esetben lehet folytatni,amennyiben a végrehajtást kérő valoszinűsitette,hogy az adósnak van olyan vagyontárgya amely lefoglalható.Ez egy 2005-ös telefon tartozás,és 2007-es a végrehajtói okirat.az a kérdésem most akkor szünetel,vagy lezárták?nem évült még el?a végrehajtónál azt mondták,hogy 5 év./nem 1év?/

gerbera317 # 2012.03.26. 20:21

Szünetel, mert behajthatatlan. Ha a végrehajtást kérő valószínűsíti, hogy behajthatóvá vált a tartozás, akkor újra lehet indítani. Hacsak addig el nem évül. A telefonos szolgáltatók éppen az a fajta, akik a behajthatatlan követelést azonnal kivezetik a nyilvántartásukból, és örökre elfelejtik. Szerintem felejtsd el te is!

gerbera317 # 2012.03.26. 20:22

KBS

Ércsük mi a tréfát, csak éppen nem szeressük... :-P

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.26. 22:04

Ami azt illeti, nekem sem tetszik az úr vicces kis honlapja. Az meg egyenesen pofátlanság, hogy "végrehajtásiügyintézőnek" nevezi magát. Vagy nem tudja, mit jelent.

Bandi17 # 2012.03.27. 16:57

Tisztelt Szakértők!

Kérdésem a következő lenne. Diákhitel tartozásom végrehajtási szakba került, napokban érkezik hozzám a NAV végrehajtója.
Édesanyám lakásában élek, nincs tulajdonomban, a nevemen semmi. Lefoglalhat bármit is a végrehajtó? Igazolnom kell e valamivel a nincstelenségemet?

Köszönöm !

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.27. 19:25

Hmmm....Ez nem volt szép!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.27. 21:04

Lehet. De a te tevékenységed biztosan nem az. Adósokat a tartozás alóli kibújásra biztatni, a kibújáshoz tippeket adni; a végrehajtókat általánosságban és differenciálatlanul rossz színben, mintegy ellenségként feltüntetni... És mindehhez olyan nevet választani, ami azt a látszatot kelti, hogy hatósági dolgozó vagy.

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.28. 04:43

Ezen a fórumon inkább az Adósok kérnek tanácsot.
Ha a tiéd az, hogy "tessék mindent kifizetni!" ám legyen. (azt tanácsolsz amit akarsz)
Az elnevezésről nem tehetek, fedi a valóságot.
Olyan nincs, hogy foglalt....
(nem akarok megtéveszteni vele senkit!)
A végrehajtókról meg legyen elég annyi, hogy én személyesen ismerek belőlük sokat…..

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.28. 06:19

Pacta sunt servanda. És ezt nem én találtam ki; nagyon is régi jogelv; sőt, mifelénk erkölcsi is.

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.29. 07:08

"Hát minden nagy eszme,
Nemes cselekmény konyhánk gőze csak,"
Madách 14. szín
Biztos olvastad de kérlek tedd meg újra mert Lucifer minden szava igaz és most különösen aktuális!
Rám pedig ne haragudj, én is csak életben akarok maradni..

tizedes1226 # 2012.04.12. 07:49

T.Fórumozók!
Volt élettársam részére saját néven lévő hitelem bedőlt,a bank mindennemű megegyezés elől elzárkózott és ügyemet átadta behajtó cégnek.
Tartozásom összege 770ezer forint.Kezesként volt élettársam szerepel,jövedelme GYES.
A behajtó cég 3 hónapot adott haladékul.
Szüleimmel élek közös háztartásban.
Ha nem találok megoldást és foglalásig fajul az ügy akkor szüleim ingó és ingatlanát lefoglalhatja a behajtó?
Személyes tárgyaimon kívül nincs ingóságom a házban ill. házrész sincs tulajdonomban a megadott címen,gépjármű nincs a tulajdonomban.Tanácsot kaptam,hogy nyilatkozzam,miszerint a megadott ingatlanban ingó és ingatlannal nem rendelkezem minden ingó és ingatlan szüleim tulajdonában van.Ezzel elérhetek valamit foglaláskor?
Ha nem tudnak foglalni mi a következő lépés?

rita0426 # 2012.04.12. 09:24

Tanácsot szeretnék kérni egy végrehajtási ügyben.
Kb 2 hónapal ezelött jártam egy önnálló birosági végrehajtónál erste személyi kölcsön miatt ott megállapodtunk hogy mivel van munkahelyem ezét tiltani fogják a fizetésem 33%-át.ez meg is történt.De rá kb pár hétre jött egy papir miszerint az esrste bank rákerült a tujajdoni lapra aztán utána kijötek a helyi önömányzatól felértékelni a házat.A kérdésem az lenne,hogy nem igazán értek egyet a felértékeléssel mert szerintem nagyon alul értékelték a ingatlant.igaz az ingatlan üdülö övezetben található de belterületen,igaz nem nagy mert kb harmincöt négyzetméteres alápincézet téliesitet faház+ytong+ kert is tartozik hozzá és a csatornán kivül minden bevan vezetve,és ennek elenére,lakottan 2100000,belötözhetöen 3000000ft ra értékelte az önkörmályzat.szerintem ez nagyon kevés mert szigetcsépen egy üres telekét kérnek ugyan ennyit.Tehét mit tehetek ez ügyben?
Válaszokat elöre is köszönöm!


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.12. 09:27

Emelhetsz kifogást a becsértékkel szemben, ki is fognak rendelni szakértőt, de te fizeted a díját.

rita0426 # 2012.04.12. 10:32

Köszönöm a válaszát.De sajnos nincs fölösleges 30000-40000ft-om egy értékbecslésre.Még egy kérdés akkor ennyiért árverezhetik a házat,akkor is ha van rajta jelzálog hitel,egy másik bank felé?


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Barbesz # 2012.04.12. 13:30

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a napokban járt nálam egy végrehajtó, mert a Telenornál 97 000 Ft-os kötbéres tartozásom áll fenn, holott több mint egy éve nem használom a SIM kártyámat, se számlákat, se felszólítókat nem kaptam. 2 hónappal ezelőtt egy 28 Ft-os csekket kaptam, amit be is fizettem. Mielőtt végrehajtanak, úgy tudom előtte fizetési letiltással kezdenek. De honnan tudhatja meg a végrehajtó a munkahelyemet? Hol kapnak információt rólam?

Előre is köszönöm a válaszát.

gerbera317 # 2012.04.12. 20:44

rita

A tartozás valakivel szemben áll fenn, a hitel valakinél van, és egyik sem valaki felé. Bocsika a többiektől.

Érdemben:
Az árverési vevő tehermentesen szerez tulajdonjogot, ezért érdektelen, mennyi tartozással van megterhelve az ingatlan. Ő megveszi 2,1 millióért, ez felosztásra kerül a felosztási szabályok szerint, aztán ki-ki úgy boldogul a kapott összeggel, ahogy tud. A vevőnek pedig lesz egy tehermentes ingatlana.

vegrehajtasugyintezo # 2012.04.13. 18:32

rita

úgy tűnik sok az adósságod....
a ház megy a levesbe az már látszik.
kérdés mikor?