végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


gerbera317 # 2017.02.05. 21:33

Ha a végrehajtó több bankszámlát talál, mindre (bankonként egyre) átutalási megbízást ad ki a teljes követelés összegére, aztán teljesít, amelyik teljesít. Ha több is teljesít, és emiatt több folyik be a kelleténél, a többletet visszautalja.
sebaj 35 nap múlva már valószínű csak egyszer lesz rajta
Ez meg nem igaz. Nem lesz rajta egyszer se, mert létezik olyan szabály, amit nem minden hozzászóló ismer.

Danceman # 2019.03.21. 13:02

Tisztelt fórumozók! A feleségemmel közös tulajdonban lévő ingatlanunk felét, az én részemet árverezésre bocsájtotta , úgy, hogy a feleségemet hivatalosan nem értesítette semmiről. Az árverés utolsó pillanatában valaki licitált, most kaptam az értesítést a végrehajtótól , hogy érvényes volt a licit. Előtte személyesen kerestem fel több ízben, hogy számolja ki a pontos összeget, kifizettem egyben. Nem tudta kiszámolni a pontos összeget, majd szó nélkül árverésre bocsájtotta az ingatlant. Ráadásul vevőnk is lenne az ingatlanra. Tudok valamilyen jogi lépést tenni az árverezés érvénytelenítésére? Van esetleg más lehetőség, jogi út ? Köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2019.03.21. 13:15

Add elő ugyanezt az árverési jegyzőkönyv ellen előterjesztett végrehatási kifogás formájában is, és majd a bíróság megvizsgálja, hogy igaz-e, amiket állítasz. Valószínűleg nem igaz (azon kívül, hogy vevőd lenne az ingatlanra).

Edit466 # 2019.08.03. 14:08

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni. Végrehajtási eljárás indult ellenem.
Felhívtam a Végrehajtó Irodát, akik megadták az Intrum telefonszámát, hogy vegyem fel velük a kapcsolatot. Az Intrum azt az információt adta, hogy a Raiffeisen Bank adott át nekik 2014-ben egy 6.707 Ft-os tartozást, amiért most 51.835 Ft-ot akarnak végrehajtani.
Volt egy Raiffeisen-es folyószámlám, amit én 2012-ben megszüntettem és be is zárták azt a számlát. Hívtam a bankot, hogy meg tudnák e mondani, hogy mikor zárták le a számlámat, ahol azt az információt kaptam, hogy ők csak annyit látnak a rendszerben, hogy volt egy számlám és hogy az meg lett szüntetve, semmi mást pl. dátumot nem látnak. Annyit mondott még az ügyintéző, hogy nem is zárták volna le a számlát, ha azon bárminemü tartozás lett volna.
Már kerestem a papírt, amit a bank a számla lezárásakor kiadott, de egyenlőre még nem találtam meg. Mit tehetek ilyen esetben?
Előre is köszönöm.

gerbera317 # 2019.08.03. 14:22

Mit tehetek ilyen esetben?
Például azt, hogy érdemi információt közölsz az ügyről, nem pedig a lenti vízfestéket.

Edit466 # 2019.08.03. 14:38

Érdemi információt? Ami mit is takar pontosan?

gerbera317 # 2019.08.03. 14:47

Azt, hogy 1) milyen körülmények között és mikor emelkedett jogerőre a fizetési meghagyás, és 2) hogy mikor és hogyan szereztél tudomást az ellened folyó végrehajtásról.

Edit466 # 2019.08.04. 18:16

2018.07.03-án kaptam egy fizetési meghagyást az Intrum Justitia Zrt-től, melyben 17.700 Ft-ot kértek, amit igaz, hogy 23 nap késéssel, de befizettem. Nem tudom, hogy mikor emelkedett jogerőre, mert amit most kaptam 2019.07-20-án ajánlottan, az már ez a Bírósági Végrehajtói Felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére, 51.835 Ft-ról. Most pénteken hívtam az Intrum J-t, azt mondták, hogy a levelek, amiket ők kiküldtek, nem lettek átvéve. Azt mondják, hogy ők a tartozást (6.707Ft) 2014.04.28-án vették át a Raiffeisen Banktól. Én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem.

Edit466 # 2019.08.04. 18:24

2012-ben a számla meszüntetésekor hétezer valahányszáz forintot kellett befizetnem, hogy megszűnjön a számlám.

Edit466 # 2019.08.04. 18:39

Ezt az 51.835 Ft-ot én holnap befizetem. Mivel nem tartom jogosnak, ezért kérdezem, hogy mit tehetek ebben az esetben, hogyan tudom igazolni, hogy én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem, ha nem találom az erről szóló papírt?

gerbera317 # 2019.08.04. 19:40

2018.07.03-án kaptam egy fizetési meghagyást (...) amit (...) befizettem
Na. Ez az érdemi információ! Látod? Elfér nyomi kis kétharmadnyi sorban. Minden más csak vízfesték!
hogyan tudom igazolni, hogy én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem
Igazolni sehogy. Te legfeljebb csak állíthatod, esetleg - ha van bizonyítékod - bizonyíthatod. Gy.k.: az 'igazolni' valami egészen mást jelent. Egyrészt.
Másrészt pedig, ha vitatod a követelés jogosságát, azt a fizetési meghagyásnak ellentmondva tehetted volna meg. Azzal, hogy nem mondtál ellent, hallgatólagosan elismerted a követelést mind jogalapját, mind összegszerűségét tekintve.
Nem tudom, hogy mikor emelkedett jogerőre
Jajj, dehogynem. Az átvételt követő tizenötödik napon, vagyis július 18-án. Ha nem hiszed, nézd meg a végrehajtótól kapott végrehajtási lap 7. pontját!
Most már csak azt teheted, hogy megfizeted a végrehajtónál a... Nos, nem a felhívás szerinti 51.835 forintot, mivel abból már megfizettél 17.700 forintot közvetlenül az Intrumnak. Hanem csak a különbözetet. Egyúttal bemutatod a 17.700 Ft megfizetéséről a bizonyítékot, és kéred a végrehajtót, erre folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást.

Edit466 # 2019.08.05. 14:17

Köszönöm szépen az információkat.
"Ha nem hiszed, nézd meg a végrehajtótól kapott végrehajtási lap 7. pontját!"
El tudom küldeni a végrehajtási levél másolatát, nincs semmiféle 7.pontja.
Amit még nem értek, az az, hogy most a napokban,amikor felhívtam az Intrum Justitiát, megkérdeztem, hogy amikor befizettem a 17.700 Ft-ot, akkor avval miért nem szűnt meg a követelésük? Azt a tájékoztatást kaptam, hogy mert nem annyi volt a tartozás, hanem 46 ezer valamennyi (akkor miért nem arról az összegről küldték ki a fizetési meghagyást??)
Sőt, fel kellett volna őket hívnom a befizetést követő negyedik napon, mondta az ügyintéző. Ez sem szerepel a levélben ezt mégis honnan kellett volna tudnom?

gerbera317 # 2019.08.05. 14:54

Olyan, hogy "végrehajtási levél", nem létezik! Értelemszerű, hogy 7. pontja sincs. Nem úgy a végrehajtási lapot, amit a végrehajtó postázott neked egy felhívás kíséretében. Te kértél segítséget - megkaptad. Legyél szíves nem vitatkozni! A többi kérdésed nem végrehajtási kérdés.

Edit466 # 2019.08.05. 15:11

Eszembe nem jutott vitatkozni, elnézést kérek, ha ez annak minősült.

Grave7 # 2019.08.05. 16:01

@Edit466:
Ajánlom figyelmedbe a "Telekom fizetési meghagyás, BAR lista" (https://www.jogiforum.hu/forum/41/152825) témában született hozzászólásokat, a befizetésed ellenére fennálló tartozás összegével kapcsolatban.

Ott gerbera317 írta:
Ami a teljesítésedet illeti: ellenőrizd, hogy a teljes összeget megfizetted-e. A fizetési meghagyás ugyanis részösszegeket sorol fel, legalább kettőt, de telefontartozásnál inkább négyet, és még csak véletlenül sem összesíti őket.

Ezt meg én írtam ott:
Meg az összegszerűen nem, de a kezdődátum és % szerint megadott kamatot is kiszámítottad, átutaltad, ugye?

Edit466 # 2019.08.05. 16:25

Köszönöm szépen Grave7.

Daveee27 # 2019.09.06. 12:29

Ajdj

Daveee27 # 2019.09.06. 13:49

Tisztelt fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni egy ingatlan végrehajtási üggyel kapcsolatban.
Az adott ingatlan egy vidéki családi ház ahol jelenleg én, anyukám és nagymamám lakunk. Nagymamám és nagypapám épitették a házat. Nagypapám halála után az ő 1 vérszerínti lánya kapta meg a tulajdonjogot. jelzáloghitel miatt végrehajtásra került sor. Úgy gondoltam, hogy szeretném megnenteni a házunkat, így a licitálás során 7,5 millió forintért sikerült az árverést megnyerni. Testvéremmel ketten szeretnénk kifizetni a vételárat.
2 hónap haladékot kértünk a végrehajtótól, ebből 1 hónap már letelt. Sajnos adós-adóstársként nem kapjuk meg a maradék 7 millió forint kölcsönt,(5-6 volt a plafon amit ajánlottak a bankok) annak ellenére, hogy mindketten havi tiszta 250-300.000ft igazolható nettó jövedelmmel rendelkezünk.
Most két külön kölcsön felvételével próbálkozunk, mert így jobbak az esélyek, de kezdek nagyon kétségbe esni a határidőből való kicsúszás miatt. A házat mindenképpen szeretnénk megvásárolni! Belerokkannék 27 évesen, és a családom is ha valamiért ez nem sikerülne. Ráadásul ha következő licitre kerül sor,és kevesebbért vásárolja meg valaki,akkor a kulombseget a nyakamba várják!?
A házat nagymamám haszonélvezeti joga terheli, amivel persze probléma nincs, hiszen jelenleg is közösen lakunk itt. Mit tegyek? Végrehajtó tud segíteni? Bármilyen megoldás érdekelne, ebben a nagyon rossz helyzetben..Tanácstalan vagyok..

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 13:54

Mi a kérdés? Azt nyilván tudod, hogy ha nem tudod kifizetni a vételárat, akkor nem lesz tiéd az ingatlan, sőt, még a letéted is bánja. (Még sőtebb: a letéted akkor is bánja, ha végül fizetsz, csak késedelmesen.)

Daveee27 # 2019.09.06. 14:03

Kedves Kovács úr!

Lényegében az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtóval tudok-e egyezkedni bármilyen formában?
Gondolom itt ilyesmire, hogy kifizetném a vételár egy nagyobb részét 50-60%, akkor esetleg nem buknám a foglalót, maradék osszegre pedig még kapnék haladékot? Esetleg segítene a végrehajtó, hogy jelzáloghitel bevonásával vegyem meg az ingatlant?

gerbera317 # 2019.09.06. 14:27

A végrehajtó nem adhat ilyen könnyítést. A jelzálogban mivel segíthet a végrehajtó? A kölcsönhöz bank kell. Árverést nehéz finanszírozni, mert a folyósításkor még nincs meg a biztosíték. Ezért nagyfokú rugalmasság kell hozzá, amivel jelenleg - tudomásom szerint - csak az OTP rendelkezik.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 14:32

Igen, nekem is azt mondta egy OTP-s hitelügyintéző (nem a pultban ülő), hogy náluk megoldható az árverési vétel finanszírozása. De azért ott is időben el kellett volna indítani a folyamatot.

Daveee27 # 2019.09.06. 17:38

Köszönöm az eddigi válaszokat. Felveszem a kapcsolatot az OTP bankal is mindenképpen a jelzaloggal való kölcsönnel kapcsolatban.
Az ingatlanárverési hirdetményben az szerepelt, hogy " ha a következő árverésen során kevesebbet ajánlanak, mint amennyit a mulasztó árverési vevő nyertes vételi ajánlatként megtett, akkor a kulombozetet a mulasztó árverési vevő megtéríteni".
Az én ingatlanárverési jegyzőkönyvemben ez nem szerepel viszont az előleg elvesztését igen,"amennyiben a befizetést/átutalást elmulasztja, úgy árverési előlegét elveszti,az árverés sikertelen lesz és új árverés kitűzésére kerül sor".
Tételezzük fel a legrosszabb esetet és nem tudom semmilyen körülmények között megvenni.Ha olcsóbban kerül eladásra a következő licitáláson, akkor rajtam a különbséget ebben az esetben befogják hajtani vagy nem? Válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2019.09.07. 10:34

Daveee27,

Be fogják hajtani, mert ez a Vht. szerinti szabály. Akkor is, ha külön nem írták bele a jegyzőkönyvedbe.

László003 # 2019.10.02. 14:43

Tisztel Fórum!
Kérdésem: hogy lehet megállítani,felfüggeszteni egy végrehajtást, ha a tartozás kialakulása bűncselekmény következménye.Feljelentésem nyomán a nyomozás és a per 9 éve tart.Jogerős ítélet nincsen. Nyugdíjamat letiltja a végrehajtó.Bankszámlám ellen hatósági beszedési megbízást adott be, így jövedelmem 66 %-át elvitte.
László003