végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


gerbera317 # 2013.06.08. 19:23

Ksanyi,

Nem bírok rájönni, milyen szakban van az ügyed. Fizetési meghagyás? Ha igen, akkor derítsd ki a néhány háztömbbel arrébbköltözött adós pontos címét (pl. úgy, hogy meglesed), és kérd az fmh végrehajtói kézbesítését arra a címre.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 21:04

mi van akkor ha a bíróság kiküldi az idézést, és megint az van hogy ismeretlen helyre költözött?
Kirendelnek neki egy ügygondnokot, és az elveszti a pert, ahogy kell.

ksanyi52 # 2013.06.09. 08:06

Gerbera!
Igen fizetési meghagyás. Amikor az eset történt a szülők és a gyerekek, (gyerek és élettársa) egy háztartásban éltek, majd a gyerekek külön albérletbe költöztek, de nem jelentkeztek ki a korábbi lakásból.
Hiába keresem meg az új címet ha nincsenek bejelentve és a nevük sehol nem szerepel. A posta "Címzett ismeretlen". Vissza küldi a levelet. Gondoltam felkeresem a munkahelyén az élettársat, (mert csak az övét tudom)kérdés nem veszik e zaklatásnak? Emiatt nem szeretnék én bajba kerülni. Minden hájjal megkentek ezek. Korábban megkerestem az egyik szülő édesanyját, és megkérdeztem: Tudja e hogy a házát jelzálog terheli?
Olyan patáliát csaptak, hogy én a szegény öreg asszonyt ilyenekkel idegesítem. Az nem idegesítő hogy a házát eladhatják a feje felől ha nem tud róla. De visszatérve a kérdésre, ott tarunk hogy a közjegyző "Hiánypótlásra" szólított fel mert a megadott címről ismeretlen helyre költözött. De onnan ki nem jelentkezett, és máshova be nem jelentkezett. És most nem tudom mi tévő legyek. Tisztelettel: ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.09. 08:49

Mindig ilyen nehéz fejed volt, vagy a kor teszi?

ksanyi52 # 2013.06.09. 13:26

" Mindig ilyen nehéz fejed volt, vagy a kor teszi?"

Csak gerberának írtam, mert nem látott bele hol tart az
az ügy. Köszönöm a segítséget,szerettem volna kikérni a véleményed a meg írt kereset levélről, de sajnos citromailes vagyok és olvastam a honlapodon hogy nem tudsz válaszolni. A határidőket be kell tartani? Meg kell várnom míg a közjegyző az (fmk) hivatalból elutasítja,és csak utána 30 napon belül adhatom be a keresetet? És még egy kérdés csak a tisztán látás végett: „mi van akkor ha a bíróság kiküldi az idézést, és megint az van hogy ismeretlen helyre költözött? ”
Kirendelnek neki egy ügygondnokot, és az elveszti a pert, ahogy kell." Az ügygondnokot az adósnak rendelik ki? Úgy gondolom, de azért szeretek megbizonyosodni róla. És attól még ők bujkálhatnak a hatóság elől az idők végezetéig? Tisztelettel ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.09. 15:12

Hát csinálj egy gmailcímet. Kb. két perc.

A határidőket be kell tartani. Ha van egy jogerős, végrehajtható ítéleted, akkor nem olyan nagy probléma, hogy bujkálnak. Csak legyen végrehajtható vagyonuk.

gerbera317 # 2013.06.09. 20:02

De onnan ki nem jelentkezett, és máshova be nem jelentkezett.

Ebben az esetben ő mulasztott, aminek a jogkövetkezményeit viselnie kell.

ksanyi52 # 2013.06.09. 21:21

Mindkettőtöknek köszönöm. Holnap megpróbálom.
Tisztelettel ksanyi.

BobekWO # 2013.06.10. 11:37

Tisztelt fórumozók! Tanácsot szeretnék kérni egy igen kacifántos ügyben. Édesanyám egy alkuszcéghez fordult hitelért. Ők összepárosították egy idegenidős házaspárral, így az adós egy 39-es születésű úr lett, anyám pedig adóstárs. A feleség kezes. Személyi kölcsön lett 1.5 millió forint amiből anyám papíron 470 ezer forintot kapott, valójában 900ezret. Egy év után nem tudta fizetni és közben az idős bácsi is meghalt. A díjbeszedő faktorház részletfizetésre ad lehetőséget ami 6 évre 60 ezer ft azaz majdnem 4 millió. Nem tudjuk fizetni a 60 ezret mivel anyám fizetése 75 ezer ft. Lehet valamit tenni? Jelzálogot tehetnek az anyám lakásrészére ha mondjuk ő nekem ajándékozza? Megtámadható bármi ebben az ügyben? Várom a válaszokat.... Köszönöm

ksanyi52 # 2013.06.12. 17:23

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
"Hát csinálj egy gmail címet. Kb. két perc."
Csináltam és elküldtem. Üdv ksanyi.

runningman # 2013.06.12. 23:01

BobekWO

Anyukád házrészét ha menteni akarod, arra kell figyelni, hogy a kötelezettség (adósság) már fennáll. Innentől kezdve az ajándékozást könnyen minősíthetik fedezetelvonó ügyletnek.

PTK
"203. § (1) Az a szerződés, amellyel harmadik személy igényének kielégítési alapját részben vagy egészben elvonták, e harmadik személy irányában hatálytalan, ha a másik fél rosszhiszemű volt, vagy reá nézve a szerződésből ingyenes előny származott.

(2)219 Ha valaki hozzátartozójával vagy olyan jogi személlyel, amellyel való viszonyában többségi befolyás áll fenn, továbbá ha a jogi személy a tagjával vagy vezető tisztségviselőjével, illetve annak hozzátartozójával köt ilyen szerződést, a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet vélelmezni kell. Ugyancsak vélelmezni kell a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet azonos természetes vagy jogi személy befolyása alatt működő jogi személyek egymás közötti szerződéskötése esetén, akkor is, ha közvetlen vagy közvetett többségi befolyás nem áll fenn."

Azaz ha a vevő rosszhiszemű volt vagy ingyenesen (ajándékba) kapja a dolgot akkor megállapítják, hogy az ügylet a hitelező irányában hatálytalan.

Rosszhiszeműnek kell feltételezni a Ptk 685§ b) szerinti személyeket (+ befolyás alatti jogi személy általában gazdasági társaság) sőt hiába van adásvételi köztük, még az ingyenességet is vélelmezni kell.

Tehát ne ajándékozza neked...

/addig érdemes menteni az ingatlant amíg szabadon mozgatható, később sokkal-sokkal nehezebb bármit tenni/

runningman # 2013.06.12. 23:07

Még egy, ha tesztek valamit a házrésszel:
közjegyző által hitelesített okiratban foglaltakat valósnak kell tekinteni ellenkező bizonyításáig.

Azaz egy közjegyzős szerződés erősebb mint egy ügyvéd által ellenjegyzett ami erősebb mint egy sima kéttanús. /Persze legerősebb a jogerős bírósági ítélet/

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.13. 06:07

A bizonyítékoknak a Pp. nem tulajdonít meghatározott erőt, súlyt vagy sorrendet, ezért a közokirat is olyan "erős", mint egy magánokirat. HA a teljes bizonyító erőre célzol, azzal az ügyvéd által ellenjegyzett okirat éppúgy bír, mint a közokirat (vagy éppen a két ügyleti tanúval készült magánokirat.) A fedezetelvonó jelleget pedig egyik sem szünteti meg.

Közjegyző-e vagy-e?

végrehajtó1 # 2013.06.13. 09:18

egy ügyvéd által ellenjegyzett ami erősebb mint egy sima kéttanús.
Nem"erősebb".Ez tévedés

ksanyi52 # 2013.06.13. 19:02

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

"Hát csinálj egy gmail címet. Kb. két perc."
Csináltam és elküldtem. Üdv ksanyi.

Nem kaptad meg az gmailemet? Nem kérem én ingyen a segítséget! Csak olvasd el és véleményezd! Azután megbeszéljük. Tisztelettel ksanyi.

Katilukacs # 2014.07.02. 11:02

Tisztelt Fórumozók!

Sajnos egy használt ingóság adás-vétele nem várt 3 éves pereskedésbe torkollt és több milliós perveszteséget eredményezett, most már sajnos másodfokon. Kimondták, h jogerős, az értesítés után végrehajtható. Olvasgattam a végrehajtási törvényt, és érthető, hogy ingatlan és ingóság tulajdonok lefoglalásával, értékesítésével árverezésével hajtják be. De mi történik, ha az adósnak ilyenjei nincsenek? A fizetést tiltják, azt értem, bár tartásdíjat fizetek és a fizetésemből maradó összeg nem éri el az öregségi minimum nyugdíjat, így elvileg ebből nem tudják vagyis törvényesen nem vonhatják. Az ingatlan a gyámügy jóváhagyásával a gyermekeim tulajdona. Sőt, be sem vagyok jelentve. Így az ingatlan és a benne lévő tárgyak, melyek a gyermekeim illetve édesanyjuk tulajdonai, elvileg szintén nem vonhatóak végrehajtás alá. Ezt jól tudom?

  • Milyen törvényes folyamat történik az ítélet után?
  • Mennyi idő, míg az I. fok kézbesíti?
  • Mennyi idő van az átvételtől a végrehajtás megkezdéséig?
  • Mit tesz a követelő, végrehajtást elrendelő?
  • Ő a bíróságot kell felkérje a végrehajtásra, vagy egy behajtó céget?
  • Ítélkezési nyári szünetben is zajlik a folyamat?
runningman # 2014.07.11. 03:21

A házastársak felelnek a házasság alatt egymás dolgaiért visszterhes ügyleteknél. (Pl egymás adótartozásáért, közlekedési bírságáért nem, de a házastárs által kötött adásvétel miatt igen) Azaz érdemes körültekintően eljárni, nehogy befoghassák a feleséged a dologba. De akár kezességet is vállalhatott érted valaki, akkor ő is felel(het). Azt nem tudom, hogy az ingatlan átíratását a gyerekek nevére - ha már a folyó per alatt történt - esetleg nem minősíthetik -e fedezetelvonó ügyletnek, régen ebbe az irányba nem mentek, de nagyon éhes lett újabban mindenki.

Márta71 # 2014.08.03. 20:24

Tisztelt Fórumozók!
Az ev vállakozó férjem NAV tartozása mennyire érint engem? Az ingóság végrehajtásnál tudom,hogy teljesen, csak a gyermekek dolgai maradnak meg, de a fizetésemmel mi lesz? Abból is vonják már évekig a 33%-ot? Ha elválunk akkor is?

reményteljes # 2014.08.04. 06:42

Szeretném megkérdezni, hogy a kilakoltatási moratórium vonatkozik-e július 16-án árverezett ingatlanra, mivel a Magyar Közlönyben úgy jelent meg, hogy a júl. 26-a előtt már folyamatban lévő ügyekre nem. Az árverés egy 2003-4. évi tartozás miatt, amit a Díjbeszedő ért, történt, Az ingatlanon van 2008-ban felmondott deviza jelzálog hitel is. Érdemes-e a 15 napon belüli kifogást benyújtani, és milyen indokkal?
Köszönöm a választ.


reményteljes

kasaslaci # 2014.08.04. 08:57

Üdvözlet!

A következő ügyben kérném a tisztelt hozzáértők segítségét:
a kilakoltatási moratorium fennáll akkor is, ha a lakásom tulajdonosa (akitől elárverezték) egy Kft? Én mint magánszemély lakom benne.

gerbera317 # 2014.08.04. 15:17

Ha az ingatlant beköltözhetően árverezték, a kiköltözési kötelezettség az adósra és az adós jogán az ingatlanban lakó személyekre vonatkozik. Ha az adósra kiterjed a moratórium hatálya, akkor a az adós jogán az ingatlanban lakó személyekre is kiterjed. Ha a moratórium az adósra nem alkalmazható, akkor az adós jogán az ingatlanban lakó személyekre sem. Ebben az esetben az adós gazdasági társaság, tehát a moratórium hatálya nem terjed rá ki, és így az adós jogán az ingatlanban lakó személyekre sem.

Összefoglalva: Ha az ingatlant beköltözhetően árverezték, ki kell költöznöd, akárki is legyél.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.04. 20:05

Nem mondta, hogy beköltözhetően árverezték. (Igaz, jószerivel semmi érdemit nem mondott. Valóságos művészet így kérdezni.)

gerbera317 # 2014.08.05. 06:01

Végső soron ezért válaszoltam meg minden variációt. Ahogy Golyós Sherlock mondaná: "Isten majd kiválogatja"...

taes # 2014.08.06. 17:22

Sziasztok!

A végrehajtási ügyemben a végrehajtó eddig kétszer kint volt az adósnál, de annak székhelye zárva volt?

Mennyi idő után köteles a végrehajtó feltörni az ingatlan zárát, és úgy foglalni? Nyújtsak be végrehajtási kifogást, mivel ha így haladunk, akkor sose megy be?

gerbera317 # 2014.08.06. 22:35

Nyilatkozz a végrehajtónak, hogy jelen kívánsz lenni a következő helyszíni eljárásnál, továbbá viszel magaddal lakatost és 2 tanút is, valamint megelőlegezed a felnyitás várható költségeit. Enélkül a végrehajtó nem fog kimenni harmadszor is, és a bíróság sem fogja rá kötelezni. A végrehajtáshoz nem arc kell, hanem pénz. Ugye érted?