adózás, illeték és pénzügyek


zsuzsa 56 # 2010.11.16. 18:17

Tisztelt Szakértők!
Férjem adóbevallásának az elszámolására az APEH-ot bíztuk meg Még időben visszaküldtük a nyomtatványt a Férjem aláírta
Sajnos Ő március elején meghalt Azóta semmi értesítést nem kaptam az APEH -től
Egy ismerősöm ott dolgozik és tegnap utána nézett az adószáma alapján és kiderült hogy jár vissza több mint 50ezer forint
A hagyatéki eljárás már lezárult Van egy nagykorú gyermekünk
Most ez az összeg kit illet (ez természetesen nem vita kérdés köztünk) és mi a teendőnk Együtt kell intéznem a lányunkkal?
Sajnos az ismerősöm nem tudta megmondani
Milyen iratok kellenek hozzá?

Válaszukat elöre is köszönöm
Üdv:Zsuzsa

guru55 # 2010.11.15. 12:45

Tisztelt Szakértők!

Két kérdéssel fordulok Önökhöz:
Részvényárfolyam nyereség után mennyit kell adózni? Össze kell e ezt vonni a munkából származó jövedelemmel?
Előre is köszönöm a segítséget!

öregbika # 2010.11.13. 18:48

Tisztelt Hozzáértők!

2001-ben vásároltam és összevontam több szántó megnevezésű földterületet, igy lett 1900 m2.
Amennyiben nem fogom tudni a továbbiakban hasznosítani mivel nyugdijas vagyok és eladnám, mennyi adót kell fizetnem.

lewho # 2010.11.11. 11:58

Nem kell adóznod.

/illetéket az fizet, aki megszerzi a lakást, nem az aki eladja/

1keren # 2010.11.11. 10:39

Tisztelt Szakértők!
2001-ben vásároltam egy lakást, 6,2MFt-ért.
Most szeretném eladni cca.8Mft-ért és nem szeretnék másik lakást venni a pénzből.
Kérdésem: kell-e adóznom ez után? Kell-e illetéket fiznem? Ha igen, akkor milyen mértékben?
Válaszukat előre is köszönöm

kattanas # 2010.11.10. 19:53

Tisztelt Szakértők

Páromnak, 10M forint feletti adóhátraléka van. Érdekelne, hogy leendő gyermekünk örökli-e, illetve ha házastársak lennénk feleségként milyen teher nyomná a vállamat.

válaszukat előre is köszönöm

nandy # 2010.11.10. 18:31

Kedves Peti, alapvető adózási kérdésekkel sem vagy tisztában, miért várod, hogy majd itt a fórumon szép türelmesen elmagyarázunk mindent az alapoktól?

végrehajtó1 # 2010.11.10. 18:22

kérj állásfoglalást az Apehtől.

szabo.peti00 # 2010.11.10. 18:03

nandy: köszönöm kérdésre kérdés válaszod!!!
Ennek a fórumnak szerintem nem az a lényege, hogy kérdésre kérdéssel válaszoljunk, nem tudhatod miért kérdezek!!!!!

Felteszem újra, valaki csak válaszol :)

"Tisztelt fórumozók!

Nos, ha cég ként külföldről rendelek árút, akkor azt vámkezelik, és kapok egy határozatot a szabad forgalomba bocsájtásról, amely az árú ÁFA-janak felel meg. A kérdésem az lenne, hogy ezen összeg visszaigényelhető e adóbevalláskor?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv.: Peti"

pimpa74 # 2010.11.09. 15:44

nandy: kosz az infot, nem tudtam mert eddig mindig a csekkre vartam pfff mindegy es forditva is igaz tehat majus 20-ig megkaptam volna a penzt ha tobblet befizetesem van???

nandy # 2010.11.09. 09:11

pimpa: az szja-tartozásodat legkésőbb 2009.05.20-ig kellett volna kifizetned. Mivel te ezt csak novemberben tetted meg (és kamatmentes részletfizetést, vagy halasztást sem kértél), ezért jogos a késedelmi pótlék felszámítása.

Nem elég csak a bevallást beadni.

HeniEtyi # 2010.11.09. 08:13

Tisztelt Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni.

Eladtam egy lakást 7 millió forintért. (hivatalosan csak én voltam a tulajdonos, bár több mint 10 éve a férjemmel, gyerekünkkel laktuk)

11.300.000,–ért vettünk egy másik lakást közösen a férjemmel.

Az adásvételi szerződésben:

* én : 70/113,
* férjem : 43/113 arányban lett tulajdonos.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha hivatalosan ilyen arányban lett megállapítva a tulajdon rész, akkor mennyi illetéket kell fizetnünk?
(illetve hogy minél kevesebb illetéket keljen fizetni, van-e ennél jobb arány megosztás, vagy valamilyen megoldás… )

Köszönettel:
Heni

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/23/25540#…

pimpa74 # 2010.11.08. 17:05

Udv!

2009.05.18-an megcsinaltattam a konyvelovel az adobevallasomat majd masnap elvittem az apehbe ellenorzesre (surgos volt).Ok vissza is adtak hogy elkeszult, minden rendben van es meg annyit mondtak hogy a jovedelemadom hatralekos lett a 2008-as evre 176.000 Ft. Mondtam, koszonom szepen. Viszlat. Es vartam egeszen 2009.11.12-ig amikor megkuldtek a csekket hogy fizessem be, befizettem. Majd ezutan szinte pontosan egy evre ra kaptam egy kesedelmi kamatos levelet toluk amelyben leirtak hogy 2009.05-2009.11 idoszakban felszamolnak nekem 14.000Ft kesedelmi kamatot? Kerdezem en a tisztelt itt levoktol. Ez most komoly? Kifizettem idoben a penzt vagy akkor kellett volna kifizetnem amikor visszaadta az apeh a bevallasomat. Nem tudom. En vartam a csekket ami megjott. Nem igazan vagyok toppon a kerdesben. Segitene valaki?
Koszi:pimpa

nandy # 2010.11.01. 12:46

kedves Peti, nincs könyvelőd???

nandy # 2010.11.01. 12:46

Vegyék meg a lányok a Kft-től az ingatlant. Más megoldást nem látok, mert cég nem ajándékozhat csak úgy ingatlant... Akár még sikkasztás is lehet belőle!

vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.10.28. 17:02

kbs
Szeretnénk kíváltani a kft-ből és a kft bérelné a lányainktól ill.a túlajdonosoktól.
vadvirág

szabo.peti00 # 2010.10.26. 15:03

Tisztelt fórumozók!

Nos, ha cég ként külföldről rendelek árút, akkor azt vámkezelik, és kapok egy határozatot a szabad forgalomba bocsájtásról, amely az árú ÁFA-janak felel meg. A kérdésem az lenne, hogy ezen összeg visszaigényelhető e adóbevalláskor?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv.: Peti

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.26. 07:56

Miért lenne erre az ügyletre szükség? Ti. nem látom mögötte a célszerű okot.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.10.26. 07:51

Tisztelt Fórumozók.
2000 -ben vásároltunk egy családiházat a Kft nevére,ami üzletté lett minősitve.Most is üzleként müködik.
A kft tulajdonosai a férjem és én. 50-50 %-ban.
Hogyan tudnánk a lányaink nevére legkedvezőbben átíratni? Akkor még az ingatlan áfa mentes volt.

vadvirág

budapest08 # 2010.10.19. 20:05

Köszönöm a gyors reagálást!
Nem kaptam határozatot, de az előző lakásomnál (ahol aztán rendesen be is fizettem az illetéket) úgy jártam, hogy a két ajánlott küldeményt nem kézbesitette a postás (gondolom legalábbis), csak a simán a postaládába dobott (3.) levelet találtam meg, épp a határidő lejártakor. Ezért van bennem a félsz, hogy elkallódott....de akkor gondolom jönnének a felszólitások, ugye? És jól tudom, hogy talán 2013 év végén évülne el ez a tartozás?

vicica # 2010.10.19. 19:14

Szeretném megtudni, hogy az ingatlan bérbeadásából származó és önálló tevékenységként adózandó
( 17%-os )jövedelem is szuperbruttósítandó-e.

Köszönöm, nagy segítség lesz a válasz.

nandy # 2010.10.19. 19:07

A zilletéket mindig határozattal írják elő. Ha te ilyen határozatot nem kaptál, akkor nyugi van. :)

budapest08 # 2010.10.19. 17:28

Tanácsot szeretnék kérni, nem találtam ilyen jellegü kérdést korábbról. 2008 januárjában eladtam egy lakást, majd 2008 nyarán vettem egy másikat (nagyobb értéküt). Nem kaptam illetkékfizetésröl levelet azóta sem. Az ügyvédet, aki az adásvételit intézte, többszor kérdeztem, mit tegyek, azt javasolta, örüljek és ne tegyek semmit, hátha elkallódik a dolog. Több mint két éve már, nem kaptam levelet az APEHtöl, pedig a bevallásomban 2009-ben benne volt az adásvétel, mégis sokszor összeszorul a torkom mert idöközben olyan anyagi helyzetbe kerültem, hogy az illetékre félretett pénz is elment. Mi van, ha egyszercsak jön egy levél hogy késedelmi kamatostul fizessek azonnal? Van értelme azt várni, hogy esetleg tényleg elévül a tartozás, vagy keressem én meg az APEHot egyúttal könnyitést kérve? Járt már igy valaki?
Hol tudok utánajárni, hogy van-e a rendszerben tartozásom?
Köszönettel elöre is.

adrus17 # 2010.10.14. 07:11

Köszi,akkor ezt átpasszolom az ügyvédnek,hogy másnak nem adjon "falsch" információt!!!

nandy # 2010.10.13. 20:28

Ha Rexor-nak nem hiszel, akkor íme a törvény:

Szja tv. 59. § Az ingatlan átruházásából, a vagyoni értékű jog visszterhes alapításából, átruházásából (végleges átengedéséből), megszüntetéséből, ilyen jogról való végleges lemondásból (a továbbiakban: a vagyoni értékű jog átruházása) származó jövedelmet azon a napon kell megszerzettnek tekinteni, amikor az erről szóló érvényes szerződést (okiratot, bírósági, hatósági határozatot) az ingatlanügyi hatósághoz benyújtották. Az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzésre nem kötelezett vagyoni értékű jog átruházása esetén a jövedelemszerzés időpontja az a nap, amikor az erre vonatkozó szerződés kelt.Vagyoni értéku jog átruházásából származó adóköteles jövedelme magánszemélynek|3Ingatlan tulajdonjogának átruházásából származó adóköteles jövedelme magánszemélynek|3