pedagógusok, gyakornoki besorolás


KImiDebr # 2015.05.20. 14:00

Tisztelt Szakértő!
Gimnáziumban tanító, kinevezett tanár gyes után ragaszkodhat-e a szülési szabadság előtti óraszámához?
Előre is köszönöm!

gy.anette # 2015.06.11. 22:03

T.Szakértő!
Félállású pedagógust is minősítenek, vagy csak a főállásúakat. Köszönöm válaszát

GuardAngel # 2015.06.26. 13:07

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem, hogy pedagógusi asszisztensként dolgoztam 2 éven keresztük óvodapedagógusi diplomával. Folyamatosan a csoportban voltam, óvónői feladatokat láttam el, amelett, hogy az irodai munkában is segédkeztem. Szeptembertől jött egy lehetőség, miszerint óvónőként dolgozhatok tovább. Hova kell besorolni fizetésileg így? Gyakornoknak, vagy már egyből Ped 1.-be? Válaszát előre is köszönöm.

andoadri # 2015.07.03. 09:07

Tisztelt Szakértő!
2013. július 15-én kezdő óvodapedagógus gyakornoki ideje két vagy három év?
Válaszát előre is köszönöm!

ÉvaLívia88 # 2015.07.08. 08:37

Tisztelt Jogi Tanácsadó!

2015. július 6-i Önnel történt telefonbeszélgetésre hivatkozva szeretném a tanácsát és véleményét kérni az alábbi témában.

2014. január 24-én végeztem a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem-, mozgóképkultúra és médiaismeret- tanár MA szakon.

Fél év álláskeresés után, mint pályakezdő pedagógus állást kaptam.

2014. augusztus 25. óta 100%-os pedagógiai munkakörben, osztályfőnökként és társadalomismeret tanárként kezdtem el dolgozni jelenlegi munkahelyemen a keceli T. G. – Virágdekor Szakképző Iskola és Kollégiumban. Munkáltatóm alapítványi iskola. Határozott időre, 2015. június 30-ig szóló munkaszerződést kaptam.

2015. április 30-án az iskola engedélyével jelentkeztem pedagógiai minősítő vizsgára társadalomismeret tantárggyal.

Június 30-án munkaviszonyom megszűnése után, 2015. július 1-től újabb egy éves munkaszerződést kaptam az alábbi módosításokkal: 50%-ban iskolatitkár és 50%-ban kollégiumi nevelő.

Kérdésem a következő: 50%-os pedagógiai munkakörrel is folyathatom-e második évem, mint pedagógiai gyakornok? Részt vehetek-e a minősítési vizsgámon, mint társadalomismeret tanár? Milyen lehetőségeim, kilátásaim vannak ezekkel a módosításokkal?

Kérem segítsen a kérdésben.
Tisztelettel,
ÉvaLívia88

Gergely2011 # 2015.07.08. 12:08

Tisztelt Szakértő!

Részmunkaidős (fél állású) pedagógus gyakornoknak is kell minősítést tenni? 2014 augusztus óta dolgozom pedagógus gyakornokként.

A 326/2013. Korm.rendelet 14§-ban 3.bekezdése alapján elfogadnak szakmai gyakorlatnak pénzügyi területen eltöltött munkaidőt? Bankban dolgoztam, ahol 8 évet töltöttem el. Nem közalkalmazottként dolgoztam eddig.

KÖszönöm szépen a választ.

Gergely2011

Beus1000 # 2015.07.27. 08:45

Tisztelt Szakértő!

2011 júniusában abszolutóriumot szereztem testnevelő tanárként.
2011 szeptember 1- 2012 július 30 ig határozott idejű munkaviszonyba tanítottam,majd ugyanebben az iskolában 2012 szeptember 1 - december 31 ig szintén.Ezután nem dolgoztam pedagógusként nyelvvizsga hiányában.
2015 januárban sikeres nyelvvizsga után 2015 február 12-től határozatlan idejű szerződéssel ismét tanítok.
Jelentkeztem a 2016. Évi minősítésre,de nem vettek be mivel a diploma nélküli időszakot nem számolják be a gyakornoki évekbe.
DE! 2015 január 1- től az új rendelkezések alapján be lehet számítani az abszolutóriummal tanított időszakot is.
A kérdésem az lenne hogy ez visszamenőleg is vonatkozik?
Egyáltalán nekem kell minősítő vizsgát tennem?
Válaszát köszönöm!

SSReni # 2015.08.14. 21:08

Tisztelt Szakértő!
2007.-ben végeztem a főiskolán, 2007.09.01-2008.08.31-ig, majd (ugyanitt) 2008.09.01-2009.08.31-ig dolgoztam egy általános iskolában tanárként (ez ugyebár pontosan 2 év). 2009.02.-tól táppénzen/betegszabadságon voltam veszélyeztetett terhesként, az utolsó hónapokban a fennmaradó szabadságomat töltöttem. Kisfiam 2009. szeptemberében született. Munkaviszonyom során sem GYES, GYED, TGYÁS, fizetés nélküli szabadság nem volt.
A kérdésem az lenne, hogy ha most felvennének tanárként, akkor Gyakornok vagy Pedagógus 1. lenne a besorolásom? Ha gyakornok, akkor hogyan számíthatom ki a gyakornokságom idejét?
Köszönöm!

árnyika # 2015.08.21. 21:47

Kérdésem a következő: mi a teendőm akkor, ha munkáltatóm - valószínűleg a gyakorlati idő téves kiszámítása okán - jogszerűtlenül átsorolt a Pedagógus II. kategóriába? 2013. szeptember 1-jétől dolgozom a jelenlegi iskolában, közel 19 év pedagógus munkaviszonnyal, de csak 12 év gyakorlati idővel (4 gyermekem van), 2 pedagógus szakvizsgával a hátam mögött. Portfóliómat jóhiszeműen, 2014. április 30-ig feltöltöttem. A"bomba" pár napja robbant, egy más képzés kapcsán a problémára maga az OH hívta fel a figyelmem, s a munkáltató részéről intézkedést várnak. Amennyiben visszasorolnak Pedagógus I.-be, milyen következményekre számíthatok? A munkáltatón milyen mértékben kérhetem számon a hibát?

pozsuzsa # 2015.08.24. 15:53

Tisztelt Szakértő!

Gyakornoki idővel kapcsolatban kérem a segítségét. A fiam 2012. szeptemberében kezdett tanítani határozatlan idejű jogviszonyban, így 3 év gyakornoki időt kötött ki számára a munkáltató. 2014 áprilisában súlyos balesetet szenvedett, azóta nem tudott dolgozni, most szeptembertől engedélyezte az orvos a fokozatos terhelést, így részmunkaidőben vissza megy dolgozni ( 14 óra) Ez év szeptemberében telne le a 3 év gyakornoki idő, de sajnos elveszett több ,mint egy év a baleset miatt. meghosszabbíthatja-e a munkáltató ez esetben a gyakornoki időt, vagy minősítenie kell az igazgatónak az eltöltött évek alapján?

LériG # 2015.08.25. 22:56

Tisztelt Szakértők!

Elég komplex esetem, illetve problémám van.
Jövő héten kezdeném 3. évemet a közoktatásban. Az első évem egy szakképző, szakmunkás iskolában volt (megyei fenntartású), határozott idejű szerződéssel aug 31-ig. Ezután, mivel megváltozott a törvény, lecsökkent az óraszám a szakmunkás osztályok miatt az intézményben, így átkerültem egy kisebb városba egy a Klik által fenntartott intézménybe, a lakóhelyemtől 25 km-re.
A következő (idei) tanévre megnyertem a pályázatot egy helyi iskolában ami viszont NGM-es fenntartású. Tegnap jelzett vissza az Igazgató Nő, h felvettek. Ma adom be az áthelyezési kérvényt.
Kérdésem, h ha nem engedélyezik, akkor mit tudok tenni?
Információim szerint 2 hónap további munkaidőre kötelezhetnek.
Megváltozott családi állapotom ( a barátnőm áldott állapotban van) miatt szükségem lenne az új állásra. Félek attól ha a 2 hónapot le kell dolgoznom a régi munkahelyen akkor elveszítem a mostani lehetőséget, mást vesznek fel. Akkor amúgy sem tudnám a 2 hónapot ledolgozni, külföldön kellene munkát vállalnom a szakmámban (sport) a megélhetésért.
Szeretném tudni, h ilyen estben mik a lehetőségeim, valamint ha köteleznének a felmondási idő letöltésére, és nem jelenek meg annak milyen következményei lehetnek?

Támogatásukat előre is köszönöm!

Egy Testnevelő Tanár!
Gábor

Bridget25 # 2015.08.28. 08:31

Tisztlet Szakértő!

2013. áprilisától dolgozom Szakszolgálatnál határozatlan idejű kinevezéssel. A szerződésemben az áll, hogy 2016. áprilisáig kell gyakornoki vizsgát tennem. A szerződésem végén az áll, hogy: következő magasabb fizetési fokozatba lépés várható ideje 2016.01.01. Ezt nem igazán értem, hogy mit jelent..
Tulajdonképpen a kérdésem az, hogy mikortól fogok átkerülni Pedagógus 1. fokozatba? 2016 májusától vagy gazdasági évet néznek és 2017 januárjától fogok átkerülni??

Tisztelettel és köszönettel: Bridget 25

Johihihi # 2015.08.28. 11:25

Tisztelt Szakértők!

Harmadik évemet kezdem egy általános iskolában magyartanárként. Már korábban is felmerült bennem, hogy nem megfelelő kategóriába soroltak az új bértábla alapján. 2013. januárjában végeztem mesterszakon okleveles magyartanár és okleveles kommunikációtanár szakon az egri főiskolán. 2013. szeptemberétől megkezdtem gyakornoki éveimet a jelenlegi munkahelyemen, ahol felsőfok alap 1-es kategóriájú bért kapok. Kérdésem, hogy végzettségem alapján járna-e a mesterfokozat 1-es kategóriája? Ha igen, akkor ez már a gyakornoki időszakom kezdete óta kellene, hogy járjon?
Egyéb körülmények: idén a harmadik évemet kezdem, és minősítés alatt állok. Eddig minden évben a szakomnak megfelelően tanítottam, sőt az előző két évben mind a két szakomon. Most csak magyart fogok, de felső tagozaton.
Végül kérdésem még, hogy ha valóban jól sejtem, hogy rosszul soroltak be, visszamenőleg kártalaníthatnak-e?

Előre is köszönöm válaszukat.
Tisztelettel: Johihihi

gerle2 # 2015.08.30. 18:25

Kedves Segítő.
A közalkalmazotti besorolásom miatt szeretnék segítséget kérni.
2014. 09. 01-én egy vidéki iskola napközis nevelője lettem. A hivatalos belépési okmányok közt szerepelt egy olyan papír, melyen az szerepelt, hogy az addig elfogadott közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött éveim száma 4 év, 4 hónap, 23 nap. 2015. júniusáig eltelt további 9 hónap, ez alatt folyamatos közalkalmazotti jogviszonyban álltam. 2015. júniusában adta be a munkáltatóm a jelentkezésemet az Oktatási Hivatalba Ped1 besorolásra. Szeretném megkérdezni, hogy ennyi évvel miért gyakornoki besorolásba kerültem:
Köszönöm megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel.

gerle2 # 2015.09.01. 16:12

Tisztelt Szakértő úr vagy hölgy!
Jobban utánanéztem a régi dolgaimnak, és a következő tényre bukkantam: pedagógus munkakörben 23 hónap, 16 napom van, tehát 14 nap híján 2 év. Lehet, hogy semmi értelme, de meg kell kérdeznem, hogy el tudnám-e érni, hogy ennyi idővel pedagógus 1 státuszba soroljanak? Ugyanis jelenleg gyakornok vagyok, és elvileg november 30-ig fel kell töltenem a portfóliómat. De ha valami mód van arra, hogy ped1-ben legyek, az maga lenne a csoda. Én mégis bizakodó vagyok.
Várom megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel.

Pili11 # 2015.09.03. 15:17

Tisztelt Szakértő!
Középiskolai tanár vagyok, két iskolában dolgozom, mert így van meg a 26 órám a teljes álláshoz. Természetesen az egyik iskola a főmunkaadóm, a másikba csak áttanítok.Így hirdették meg az állást is annak idején.13-13 órákat tanítok.
Mivel nyáron átszervezték a szakközépiskolákat, a két iskola két különböző Centrumhoz került.Most a főmunkaadóm szerződést akar módosíttatni velem, hogy félállásba menjek át, mert én így nekem két munkáltatóm van, az pedig nem lehet. A pénzem kevesebb lesz valószínűleg és ez aggaszt. Tehát egy teljes állásból két felet akarnak csinálni. Nekem nem a Nemzetgazdasági Minisztérium a munkáltatóm? A Centrumok odatartoznak.Nincs két munkáltatóm?
ebben szeretnék segítséget kérni. Igazuk van?
Köszönöm, kérem segítsen!

Pili11 # 2015.09.03. 15:49

Még azt szeretném megkérdezni: egy Szakképzési Centrumban vagyok alkalmazásban, nem lehet másodállást vállalni egy másik Centrumban? Attól az nem lesz a munkáltatóm, nem? Én ezt nem értem, kérem segítsen!!!Köszönöm!!

mailo # 2015.09.07. 09:22

Tisztelt Szakértő!

Én Gépészeti Szakképzési Centrum tagintézményében dolgozom PMS iskolatitkárként. 1979-ben végeztem óvónői szakközépiskolában és 1997-ig óvodapedagógusként dolgoztam, ezt követően iskolatitkárként tevékenykedek mind a mai napig. Az új besorolásokhoz lehetőséget adtak a pedagógus végzettségű PMS feladatot ellátóknak, hogy PED.I. fokozatba sorolhatóak. Az lenne a kérdésem, hogy én megkaphatom e ezt a besorolást.

Kérem állásfoglalását az ügyben.

Köszönettel: mailo

atomix # 2015.10.01. 22:12

Tisztelt szakértő!
2015.09.01- én kezdtem pedagógusként dolgozni gyakornoki besorolásban. Előző munkahelyemen 7 évig dolgoztam nem tanárként. Az lenne a kérdésem, hogy vonatkozik e rám a 26/2013 (VIII.30) kormányrendelet : 6§(3) ( Ha a pedagógus-munkakörre foglalkoztatási jogviszonyt létesítő személy nem rendelkezik az (1) és (2) bekezdés szerint számított két év szakmai gyakorlattal, de bármely más munkakörben, vagy részben az (1) és (2) bekezdésben foglalt jogviszonyban, részben más munkakörben szerzett legalább hat év munkaviszony jellegű jogviszonnyal rendelkezik, mentesül az előmeneteli rendszer gyakornoki szakasza követelményeinek teljesítése alól és a Pedagógus I. fokozatba kerül besorolásra. )
Ha igen akkor aHa a pedagógus-munkakörre foglalkoztatási jogviszonyt létesítő személy nem rendelkezik az (1) és (2) bekezdés szerint számított két év szakmai gyakorlattal, de bármely más munkakörben, vagy részben az (1) és (2) bekezdésben foglalt jogviszonyban, részben más munkakörben szerzett legalább hat év munkaviszony jellegű jogviszonnyal rendelkezik, mentesül az előmeneteli rendszer gyakornoki szakasza követelményeinek teljesítése alól és a Pedagógus I. fokozatba kerül besorolásra. )
Ha igen akkor mit a teendőm?
Válaszát előre is köszönöm.

K.K. # 2015.10.05. 11:18

Visszaminősìtès...
2012 júniusban vègeztem óvónőkènt, nyelvvizsga hiányában nem kaptam meg a diplomámat! 2012 óta èn óvónőkènt dolgoztam/-ok minimálbères fizetèsèrt! 2015 ben megkaptam a diplomámat miután bemutattam a nyelvvizsgámat ès ped 1 be soroltak! 2015 majusától kaptam a diplomás bèremet! Most azt mondják h vissza tesznek gyakornoknak mert a 3 èves munkaviszonyom nemszámit ès a fizezèsem is csökkene!
A törvèny szerint lehet visszaminősìteni? Ès ez hogy lehet h nem számit a 3 èves óvónői munkám?

P.néAnita29 # 2015.10.07. 09:41

Tisztelt Szakértő!

2012. októbere óta dolgozom középiskolai szakmai tanárként, határozott idejű szerződéssel, amit minden évben hosszabbítanak. Gyakornoki pozícióba vagyok, ebben a hónapban már lejár a 3 év. Kérdésem az lenne, hogy mikor és miként lehet átsorolni Ped. I fokozatba. Illetve előtte 9 hónapot dolgoztam a szakmámban (úgy tudom szakmai tanárnál a szakmában töltött időt is beszámolják). Tehát, ha be kell ezt a 9 hónapot számolni, akkor engem már 2015. januárjában át kellett volna sorolni??? Válaszát tisztelettel megköszönöm, mivel munkahelyemen nem kapok kielégítő információt...

besorolás # 2015.10.07. 16:19

Tisztelt Szakértő!
2013-ban államvizsgáztam, majd 2013.11.04-én kezdtem el dolgozni pedagógusként, gyakornoki besorolásban. Előtte 7 évig dolgoztam, asszisztensként.

Az lenne a kérdésem, hogy vonatkozik e rám a 26/2013 (VIII.30) kormányrendelet : 6§(3) ( Ha a pedagógus-munkakörre foglalkoztatási jogviszonyt létesítő személy nem rendelkezik az (1) és (2) bekezdés szerint számított két év szakmai gyakorlattal, de bármely más munkakörben, vagy részben az (1) és (2) bekezdésben foglalt jogviszonyban, részben más munkakörben szerzett legalább hat év munkaviszony jellegű jogviszonnyal rendelkezik, mentesül az előmeneteli rendszer gyakornoki szakasza követelményeinek teljesítése alól és a Pedagógus I. fokozatba kerül besorolásra. )
Várom mielőbbi válaszát, mert minősítés előtt állok, és amennyiben rám is vonatkozik a törvény, akkor nem lenne szükségem a minősítésre. Köszönettel.

Hortenzia # 2015.10.08. 20:46

Tisztelt Szakértő!

Egy kolléganőm nevében szeretnék segítséget kérni. Hosszú évek óta (kb 30-34 éve) dolgozik óvónőként. Nincs főiskolai óvodapedagógusi végzettsége, óvónői szakközépiskolában tanult. Arra lenne kíváncsi, hogy rá is vonatkozik-e a minősítési rendszer. Ha igen, Ő is előrébb lép a Pedagógus I-ből a Pedagógus II-be?
Előre is köszönöm válaszukat!

GabeeGirl # 2015.10.12. 17:59

Tisztelt Szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy aki jelenleg levelező tagozaton, óvodapedagógus szakon tanuló másodéves főiskolás,-és most pedagógiai asszisztensként dolgozik-, tanulmányai végzése közben alkalmazható-e óvodapedagógusként? Ha igen, melyik törvény szabályozza ezt? És mikortól dolgozhat? Milyen feltételekkel?
Válaszát előre is köszönöm!

VÉZSÉ # 2015.10.14. 16:01

Tisztelt Szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy felsőfokú pedagógus végzettséggel, iskolatitkárként dolgozva milyen kategóriába kell besorolni, ha 9 évig dolgoztam a szakmában, azóta pedig újabb 9 évet töltöttem el közalkalmazottként, irodában? NOKS-ként csak a szakmai évek számítanak, vagy az összes munkaviszony?
Mivel pl. akinek főiskolai diplomája van, de egyáltalán nem dolgozott a szakmájában, annak milyen lesz a besorolása úgy, hogy ped.I.-be sorolva elvileg a 2 év a minimum?
Köszönettel várom válaszát!