pedagógusok, gyakornoki besorolás


vi555555 # 2014.03.12. 14:45

Köszi a gyors választ!!!!!!!!!!

jahanna # 2014.03.28. 20:41

Tisztelt Szakértők!

Sajnos a kérdésemet illetően folyton falakba ütközöm, így gondoltam megpróbálom ezen az oldalon, hátha valaki tud valami okosat mondani:)
A 2011/12-es tanévben kezdtem el gyógypedagógusként dolgozni, volt benne megszakítás, de összesen ez a 29. hónapom, azaz a 2 évem már megvan, de ez nem 2013. szeptemberre lett meg, hanem idáig.
A diplomámat viszont idén (2014.)januárban szereztem meg. Gyakornoknak tettek be, s végig kell járnom a 2 év gyakornokságot, mentorral, mindennel..ez valóban így lenne? Véleményem szerint, az eddigi munkám is beleszámít, de amíg ezt alátámasztani nem tudom, sajnos így maradok.. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

schneeeule # 2014.04.01. 16:36

Tisztelt Szakértő!

Minősítésemmel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni.
Gyakornok besorolásban vagyok és részt veszek a pilot, októberben írtam alá a szerződést, hogy kontrollcsoport tagjaként részt veszek a programban, feltöltöm a portfóliómat és júniusban minősítő vizsgát teszek. Azóta sem kaptam semmilyen tájékoztatást, a feltöltési felülethez szükséges "regisztrációs" kódot.

Azóta szerzett információim szerint, azoknak a gyakornokoknak, akik már 2013.szept.1. előtt dolgoztak pedagógusként, nem kell portfóliót feltölteniük, minősítő vizsgán részt venniük. Nem találtam meg a rendeletben a vonatkozó részt.

Melyik vonatkozik rám, ha:
2012. szeptember 5 és 2013. június 30 között határozott idejű szerződéssel gyógypedagógiai intézményben napközis tanárként,
2013. szeptember 9- (határozatlan idejű szerződéssel) kollégiumi nevelőtanárként,
(2014. január 15 - 2014 június 15-ig középiskolai óraadó tanárként) dolgozom?

Számít-e 2 évnél az eltérő intézménytípus és a határozott idő június végi lejárta?

Segítségét előre is köszönöm!

Strawberry5 # 2014.04.13. 09:07

Tisztelt Szakértők!

Pedagógus I. kategóriára történő besorolásra jelentkeztem,de az interneten található, abszolút nem egyértelmű követelményeken kívül nem tudok semmi pontosat.
Mi számít művészeti tevékenységnek/munkának?
Mely óratervezetek számítanak konkrét tanórának? Mivel gyógypedagógusként dolgozom, ide sorolhatom-e az egyéni foglalkozásaimat?
Létezik-e egy portfólió minta amely alapján el lehet indulni?

Köszönöm!

bdia # 2014.04.14. 13:04

Kedves Szakértő!

Mivel én már 2013. szeptember 1 előtt munkaviszonyban álltam és addig sajnos nem telt le a 2 év munkaidőm, ezért jelenleg is gyakornoki státuszban vagyis és ahogy olvastam a fórumot, ezért sajnos az én esetemben akkor 3 év a gyakornoki idő és nem kell a minősítő vizsga és portfólió.
Ennek alapján nekem 2015 októberben telik le a 3 év.
Viszont én júniusban szakvizsgázom Tehát ha minden jól megy, júniustól szakvizsgázott gyakornok leszek, ami számomra kicsit paradox.
Iskolapszichológusként dolgozom, a munkakör betöltéséhez, szakvégzettség szükséges, vagy pedagógus és pszichológus végzettség együtt.
Érdeklődnék, hogy van-e esetleg olyan kitétel, hogy a szakvizsga megszerzésével át lehet kerülni pedagógus 1-be?

Köszönöm a válasz előre is!

zpintova # 2014.04.24. 18:18

Tisztelt Szakértő,

segítségét kérném az ügyben, hogy kell-e számomra kötelezően jelentkeznem a 2015. évi minősitési eljárásra?
2012 szeptembere óta dolgozok pedagógusként, mint friss diplomás, jelenleg gyakornoki státuszban vagyok.

A jelentkezési lapon a következőket olvastam:
"A 2013. szeptember 1-je és 2013. december 31-e között jogviszonyt létesített, jelenleg Gyakornok besorolású pedagógusoknak* kötelezően jelentkezniük kell a 2015. évi eljárásra".

Amit én nem teljesen értek, hogy én már 2012. szept.-re óta dolgozom, amikor még ez a jogszabály nem lépett életbe, igy nem biztos hogy rám vonatkoznak-e a mostani szabályok, illetve mint gyakornok nem rendelkeztem mentorral, ami most már gyakornoki feltételhez kötött a gyakornoki időszak alatt.

Köszönöm előre is a választ!

Mné Judit # 2014.04.29. 15:56

Tisztelt Szakértő!

2011.09.01.-vel dolgozom óvodába,az első nevelési évben oktatási asszisztensként lettem felvéve,mert még nem volt meg a nyelvvizsgám,de már óvodapedagógusi munkakörben dolgoztam. A következő év nyarán sikeres nyelvvizsga után bemutattam a diplomámat és 2012.09.01.-vel módosították a kinevezésemet és óvodapedagógusként dolgozok azóta is.Az lenne a kérdésem,hogy most hány évet kell Gyakornokként eltöltenem 2 vagy 3? Kérelmezhetem-e most az átsorolásomat 2014.09.01.-vel Pedagógus I.fokozatban.Ennek a kérelemnek a határideje 2014.04.30.-a ha jól tudom.
A válaszát köszönöm előre is!

Mné Judit # 2014.04.29. 16:00

Tisztelt Szakértő!

2011.09.01.-vel dolgozom óvodába,az első nevelési évben oktatási asszisztensként lettem felvéve,mert még nem volt meg a nyelvvizsgám,de már óvodapedagógusi munkakörben dolgoztam. A következő év nyarán sikeres nyelvvizsga után bemutattam a diplomámat és 2012.09.01.-vel módosították a kinevezésemet és óvodapedagógusként dolgozok azóta is.Az lenne a kérdésem,hogy most hány évet kell Gyakornokként eltöltenem 2 vagy 3? Kérelmezhetem-e most az átsorolásomat 2014.09.01.-vel Pedagógus I.fokozatban.Ennek a kérelemnek a határideje 2014.04.30.-a ha jól tudom.
A válaszát köszönöm előre is!

botos85 # 2014.06.08. 17:15

Tisztelt Cím!
Én jelenleg gyakornoki státuszba lettem besorolva mert eddig tanárként nem dolgoztam. leadtam a jelentkezésemet a minősítő vizsgára tudtommal a vezetőm jelentkeztetett is a rendszerbe. jelenleg várnom kell az értesílést igaz? a portfóliót novemberig kell feltölteni? de nem tudok semmit mit és hogyan? előre is köszönöm

sziszi85 # 2014.06.23. 13:17

Tisztelt Szakértő!

Pedagógusként dolgoztam 2009. februártól júliusig, majd 2010. januártól júniusig. Ez után 2012. augusztusától 2013. júliusig határozott idejű pedagógusi munkaviszonyom volt.
2013. augusztusában új munkahelyem lett, és szeptember 1-ig nem volt meg a 2 év munkaviszonyom (csak 1 év 8 hónap), így gyakornoki státuszba kerültem.

A kérdésem az lenne, hogy mikortól kerülhetnék pedagógus I. fokozatba, és milyen módon? Mely szabály vonatkozik rám? Az új portfóliós minősítő eljárás, vagy a Kjt. szerinti intézményen belüli minősítés?

Köszönettel:
sziszi27

Szasza55 # 2014.06.24. 15:55

Tisztelt Szakértő!

Problémâm a következő: 2013 jùliusàban alkalmaztak pályakezdő òvònőkènt egy òvodában, de nyelvvizsga hianyaban nem tudtam a diplomàmat bemutatni, ìgy ,,csak" technikai dolgozòként soroltak be. A minap megszereztem a diplomàmat. Az eltelt egy év beszàmìt-e a gyakornoki időbe? Hàny év vonatkozik ràm? Nullàròl indulok?

Köszönöm vàlaszát!

kelemenanna # 2014.06.27. 08:15

Magánóvodába ledolgozott munkaviszony beszámít e, (a jelenleg állami) óvodába történő munkaviszony besorolásába?

mokamonimo # 2014.07.01. 05:27

Kedves gyakornokok!

Úgy látom, hogy nagyon kevés az információnk a gyakornoki státuszról. Már nem mérgelődök rajta, mert azzal csak az időm telik, hogy mi értelme van ennek a 2 évnek. A segítségeteket szeretném kérni. Folyamatosan írom a portfóliómat, de állandóan gondolkozom, hogy vajon ugyanolyannak kell lennie, mint azoknak akik április végéig adták. Ugyanoda kell feltölteni majd? Van-e olyan gyakornok köztetek aki szintén rajzból írja a portfólióját? Ha igen vegye már föl velem a kapcsolatot, hogy segíthessünk egymásnak. E-mail címem:
fru.monika@citromail.hu

Nagyon köszönöm!

Üdv.Mónika

saringer tomi # 2014.07.02. 12:11

Tiszteletem !
Gyermekem most végzett a főiskolán mint tanító. Sajnos nem nagyon tudok eligazodni a pedagógusi bértáblán.
Az érdekelne ,hogy ha most elhelyezkedne mint általános iskolai tanító akkor mennyi lenne a bruttó fizetése. Az zavar meg egy kicsit, hogy most bevezették ez a két évig tartó gyakornoki időszakot. Jól értelmezem, hogy a dibloma megszerzése után két évig csak gyakornok lehet és a bruttó bér ebben az esetben megegyezik a mindenkor minimálbér összegével ? Az az jelen esetben a 101.200,-Ft-al ?
Köszönöm a választ !

Lyonee # 2014.07.02. 17:23

165750 Ft lesz a lányod alapilletménye. Erre jöhet még pótlék, de nem biztos. Nem egyezik meg a gyakornok fizetése minimálbérrel.
Elég, ha a lányod kiigazodik a rá vonatkozó jogszabályokon.

tothka # 2014.07.05. 19:25

Tisztelt szakértő!

A kérdésem a következő lenne pedagógus végzettségem van, de eddig 3 évet dolgoztam idősek otthonában közalkalmazottként. Ebben az esetben a bér kiszámításánál figyelembe veszik-e a 3 évemet!

Válaszukat köszönöm!

Lyonee # 2014.07.06. 13:38

Nem vagyok szakértő, csak hozzáértő. Igen. Ezen kívül minden olyan munkaviszony is, amely a ped.diploma megszerzése után keletkezett.

Lyonee # 2014.07.06. 13:44

De először a gyakornoki kategóriába kerülsz 0 évvel, legalább 2 évig. A gyakornoki vizsga letétele után már figyelembe veszik az előző hozzászólásomban írtakat is.

Lyonee # 2014.07.06. 13:44

De először a gyakornoki kategóriába kerülsz 0 évvel, legalább 2 évig. A gyakornoki vizsga letétele után már figyelembe veszik az előző hozzászólásomban írtakat is.

Blanka888 # 2014.07.08. 13:23

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg óvónőként ped. 1-be vagyok besorolva,fizetésem bruttó 160167 Ft. Mielőtt pedagógus lettem a gyermekvédelem területén dolgoztam, de nem pedagógusként.Így 11-12 év munkaviszonyom van, közalkalmazottként a jelenlegi ped. évek mellett. A kérdésem az lenne, hogy a kategóriák megállapításánál figyelembe kell-e venni ezeket a közalkalmazotti éveket?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lyonee # 2014.07.08. 14:10

Minden közalkalmazotti jogviszonyt figyelembe kell venni.

Blanka888 # 2014.07.08. 18:13

Köszönöm az előző választ!
Ha a jogszabályi háttért is pontosan megkapnám, nagyon örülnék. Többször átnéztem már a jogszabályokat,de nem teljesen egyértelmű.Köszönöm!

Lyonee # 2014.07.09. 08:43

köznevelési tv.
97.§
(20)A nevelési-oktatási intézményben és a pedagógiai szakszolgálati intézményben pedagógus-munkakörben foglalkoztatott, továbbá a 65. § (9) bekezdésében meghatározott alkalmazott, aki 2013. szeptember 1-jén már legalább 2 éves szakmai gyakorlattal rendelkezik, első minősítéséig a Pedagógus I. fokozatba és a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény alapján közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek minősülő, továbbá a fizetési fokozat megállapításánál beszámítandó idő szerinti kategóriába, aki két évnél kevesebb szakmai gyakorlattal rendelkezik, Gyakornok fokozatba kerül besorolásra. A munka törvénykönyve hatálya alá tartozó munkavállalók esetén a Pedagógus I. fokozatba történő besorolásnál a munkaviszonyban töltött időt kell alapul venni a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvényben meghatározottak alapján.

kjt 87/A.§
(1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,

c)457 a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,

  1. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  2. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  3. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  4. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  5. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

(2) Ha jogszabály, kormányhatározat vagy a bíróság jogerős ítélete alapján megállapítható, hogy a munkaviszony megszüntetésére a közalkalmazott politikai vagy vallási meggyőződése, továbbá munkavállalói érdek-képviseleti szervezethez való tartozása, illetve ezzel összefüggő tevékenysége miatt került sor, a munkaviszony megszüntetésétől 1990. május 2-áig a munkaviszonyban nem töltött időtartamot az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően a közalkalmazotti jogviszonyban töltött időbe be kell számítani.

(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

  1. a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,
  2. az 1992. július 1-jét megelőzően fennállt munkaviszony teljes időtartamát, továbbá
  3. a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatban, illetve a polgári szolgálatban, valamint

d)az (1) bekezdés f) pontja alá nem tartozó foglalkoztatónál ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban eltöltött időt.

(4) A (3) bekezdéstől eltérően a közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő számításakor figyelmen kívül kell hagyni a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak, illetve a polgári szolgálatnak azt a tartamát, amely e § rendelkezése szerint egyébként közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek minősül.

(5) Ha a közalkalmazotti jogviszony megállapításakor azonos időtartamra több jogviszony vehető figyelembe, közülük erre az időre csak egy jogviszony számítható be.

Tnéjudit # 2014.07.11. 05:40

Tisztelt Szakértő!
Korábban F5 kategóriába voltam besorolva, most a munkáltatóm (egyházi fenntartású intézmény) a már elismert jogszerző munkaviszonyt csökkenteni akarja, mivel az nem volt közalkalmazotti jogviszony. Ezt milyen formában teheti meg? Ugyanis most szeretne 2013. szept-i dátummal F2 kategóriába visszasorolni.
Válaszát köszönöm!

Lyonee # 2014.07.11. 08:03

Ha nem volt jó az előző besorolás, akkor megteheti, sőt meg is kell tennie.
Ha beírod, hogy mikor kaptál diplomát és azóta milyen jogviszonyokban és milyen munkakörökben dolgoztál, akkor tudok csak segíteni, hogy melyik besorolás a helyes.