Adójóváírás, családi adókedvezmény


dipo # 2014.09.06. 12:43

"A magzat(ok) a várandósság orvosi igazolása alapján a fogantatástól számított 91. nap hónapjától az
élveszületés napját megelőző hónappal bezárólag vehető figyelembe"

Az adóelőleg nyilatkozatból fenti szövegezés vége mit jelent? A születés után nem jár vagy újra kell igényelni vagy automatikusan vált valami?

ObudaFan # 2014.08.15. 10:21

moncsillag

Ha egyszer nincs jövedelmed, akkor mire vennéd igénybe az szja-kedvezményt?

moncsillag # 2014.08.13. 07:00

Egy olyan kérdésem lenne, ha mesterképzésben hallgatói jogviszonnyal rendelkezem, akkor hogy-hogy igénybe vehetem a családi adókedvezményt? Azt nem csak akkor kapnám, ha munkaviszonyban álltam? egyedülálló anya, jövedelem nélkül

Timy32 # 2014.04.14. 06:43

Szép Napot!Kérhetnék egy választ valakitől az előző kérdésemre?Most a fiam apukája vagy a jelenlegi élettársam veheti igénybe az adókedvezményt?Megköszönném,ha valaki válaszolna.

tarjani # 2014.04.02. 10:19

Légyszi aki tudja a választ írja már meg mert közeleg az időpont.Köszönöm.

peugeot617 # 2014.03.31. 10:44

Segítséget szeretnék kérni.
Kisfiam 10 éves ,nem vagyunk házasok az apukájával ,és én kapom az egyedül álló családi pótlékot, viszont most már egy háztartásban lakunk és van papírunk a közös felügyeleti jogról,ebben az esetben párom igénybe veheti a családi kedvezményt ? Vagy én meg oszthatom vele?

Timy32 # 2014.03.28. 19:58

Segítséget szeretnék kérni.Kérdésem ,hogy van 2 fiam 13 éves és egy 2 éves.2 apukától,a kisebbikre a jelenlegi élettársam,a kicsi apukája veszi igénybe a családi adókedvezményt,mert a könyvelőnk azt mondta a nagyobbikra nem igényelheti,mert nincs közjegyző által aláírt élettársi kapcsolatunk.A nagyobbik fiamra a volt élettársam akivel nincs közös lakcímünk már 4 éve nem élünk együtt igényelheti-e a családi adókedvezményt,mivel én gyesen vagyok a kicsivel és így én nem tudom,lemondanék róla.Szóval igényelheti-e a fia után,ha nem élünk már együtt?A családit én kapom.
Köszönöm válaszukat.

tarjani # 2014.03.28. 16:08

T.Hozzáértők.
Kérdésem a következő: van három gyermek a családi adókedvezményt-én kettő után Ő egy után de közösen a három - a feleségemmel vesszük igénybe megosztva.Most a legnagyobb májusban betölti a 20 évet és befejezi az iskolát is mert most nappali tagozatos.Most nekünk júniustól nyilatkozni kell,hogy csak kettő után kérem én a kedvezményt?Iskola végéig jár azaz júniusig vagy májusig amikor betölti a 20 at? Vagy a három gyermekes adóévre jár egész évben? Köszönöm a választ.

nandy # 2014.03.27. 20:30
Cznelli # 2014.03.25. 12:09

Tiszteletem

A következő kérdésem lenne. 9 éves korom óta siket vagyok az egyik fülemre. Jár e az 5% adókedvezmény?
Orvosom H9190 kódot írt papíromra.

Segítségét előre is köszönöm

nandy # 2014.03.12. 11:58

Igen, szerepeltetni kell, mivel megosztjátok a kedvezményt.

A várandósság 91. napjától jár a kedvezmény. Ha év közben későbbi időponttól vetted igénybe, akkor az adóbevallásban tudod érvényesíteni a különbözetet.

mimooo # 2014.03.11. 14:46

Én is szeretném a segítségetek kérni.
Várandósságom 2013.04.28-án érte el a 91. napot, de én csak májustól igényeltem a családi kedvezményt a baba születéséig (október, 6 hónapra). Ezt követően (novembertől, 2 hónapra) párom vette igénybe a családi kedvezményt.
Kérdésem az lenne, hogy ez közös igénylésnek számít-e, azaz szerepeltetnünk kell egymást a bevallásainkban?
Illetve másik kérdésem, hogy nekem elvileg áprilistól járna a kedvezmény, akkor 7 hónapra vagyok jogosult? (azaz 7*62500Ft-ot írjak a 21.sorba?) vagy mivel családi pótlékot igényeltem októbertől, akkor arra a hónapra nem jár?
Segítségetek előre is köszönöm.

pazs # 2014.03.10. 10:23

igen, de lehet váltani is.

Mea02 # 2014.03.10. 08:28

Tisztelt Szerkesztőség!

2014. januárjától, 91 napos várandósságomra tekintettel én veszem igénybe a családi adókedvezményt. Kérdésem a következő, a szülést követően a TGYÁS ideje alatt, majd a GYED mellett is jogosult vagyok a családi adókedvezmény érvényesítésére, vagy inkább a férjemnek kellett volna igényelnie?

nandy # 2014.03.09. 23:00

bobita100: már nem.

nandy # 2014.03.09. 22:59

Teljes havi.

Andizajn # 2014.03.07. 22:59

Szeretnék segítséget kérni!
Párommal megosztva kértük a családi adókedvezményt a 3 gyerek után (ő 2 én 1 után), de a munkáltatója csak az SZJA-t fizeti ki és a járulékot nem. Sajnos a teljes kedvezményt még így megosztva sem tudjuk igénybe venni, akkor sem, ha a járulékokat kifizetnék.
Természetesen nyilatkoztunk év elején mindketten.
Mit tehetünk, ha nem fizeti ki a cég?
Nyilatkozat után is visszaigényelhetjük az adóbevallásnál?
Köszönjük a segítséget!

wickyd # 2014.03.06. 21:37

Én is segítséget szeretnék kérni.
Ha a várandósság 91. napja dec 18, akkor mennyi adókedvezmény jár? Időarányosan, vagy teljes havi?
Köszönöm előre is!

bobita100 # 2014.03.06. 12:43

Segítséget kérek !
Az aki munka mellett önköltséges, szakirányú OKJ-s tanfolyamot végzett,(hivatalos számla van) az kaphat erre valahány % adójóváírást? Köszönöm előre is a választ. Tisztelettel: bobita100

nandy # 2014.03.03. 22:54

Amidala:

Nem kötelező a másik szülő munkáltatójával aláíratni a nyilatkozatot.
Ha a munkáltatód mégis ragaszkodik hozzá, akkor nyilatkozzál te arról, amit itt is leírtál.

De nem tudom, miért ragaszkodnának hozzá, hiszen ha jogosulatlanul vennéd igénybe a kedvezményt, akkor az a te felelősséged, neked kell bírságot fizetned.

rokonfajta # 2014.03.01. 14:17

Kedves Fórumozók!
Köszönöm a válaszokat!

anne01 # 2014.02.28. 14:28

rokonfajta

Nem tehetsz olyan nyilatkozatot, hogy kéred a családi járulékkedvezményt, ugyanis az úgy működik, ha kérted a családi adókedvezményt, automatikusan jár a családi járulékkedvezmény is. Ezért kell arról nyilatkozni, hogyha esetleg nem szeretnéd, akkor nem kéred a járulékkedvezményt is. Ezt a nyilatkozatot azért biztosították, mert előfordulhatnak olyan esetek, hogy valaki igénybe veszi a járulékkedvezményt, de év végén emiatt adóhátraléka keletkezik.

PowerRD # 2014.02.28. 13:47

Amidala! Nem értem a munkáltatódat. Alaphelyzetben ilyenkor az van, hogy mivel nincsen házastárs/élettárs, ezért a házastársra/élettársra vonatkozó rész üresen marad. Én a biztonság kedvéért még egy szép hosszú vonallal a 2. blokkot még keresztbe át is húznám. Ha ebből nem értenek, akkor kérd meg szépen őket, hogy magyarázzák el neked, hogy honnan tudnád ennél egyértelműbben írásba adni, hogy gyermekedet egyedül neveled. És igen, a leírtak alapján a kedvezmény jár neked.

PowerRD # 2014.02.28. 13:41

rokonfajta: a nyomtatványokba való belenyúlkálásnál nincs nagyobb örömöd az életben? Jóeséllyel keresztbe szivattál akár 4-5 embert is. Az ilyesmivel csak azt tudod elérni, hogy a bérszámfejtésen/HR-en fogalommá válik a neved, valamint ha sok ilyet művelsz, odáig is szivathatod az ügyintézőket, hogy írásbeliket kelljen benyelniük miattad. Gratulálok!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.02.28. 12:07

A nyomtatványokat azért találták ki, mert óriási adatmennyiséget kell feldolgozniuk rövid idő alatt.
Ha egy előre elkészített nyomtatványba beleszerkesztesz, megváltozik a tartalma és nem alkalmas a nyilatkozattételre. Vagy elfogadod, vagy nem, de nem lehet beleszerkeszteni. Éppen ettől gyors és tömegével használható.

Egyet tehetsz, saját kezűleg fogalmazol egy kérvényt és azt nyújtod be.

(Megj.: a szarfűrészelés ott kezdődik, amikor másokat hátráltatsz ok nélkül a munkájukban)