Jogi segítségkérés


Kovács_Béla_Sándor # 2023.05.25. 12:21

Szerintem ez alapból tévedés. Ez a jog megilleti az ún. korhatár előtt ellátásban részesúlőket - de pont a rokkantsági nyugdíjasokat nem.

Kujak # 2023.05.25. 19:30

rosszul fogalmaztam
Rokkantsági ellátásban részesül C csoportos véglegesített

Majordomus # 2023.05.25. 21:06

Igen,ha eléri a rá irányadó nyugdijkorhatárt. Általában jobban jár.

László88 # 2023.06.22. 07:55

Üdv, egy hibás alkatrész miatt hetente érdeklődőm hajlandó e vissza venni vagy megegyezni, ami 200eft volt, plusz szerelési költség, hangfelvételt felveheti a beleegyezésem nélkül? ill. hetente ha érdeklődőm az már zaklatás?

drbjozsef # 2023.06.22. 09:05

Minek érdeklődsz hetente, hogy akarja-e, ha elsőre nemet mondott??? Szereted a hangját?
Ha szerinted neked van igazad, lépj tovább, követeld írásban amit akarsz, elutasítás esetén FMH vagy PER.

Vizum # 2023.06.30. 11:16

Üdvözlöm!
Kérdésem a következő: kaphat külföldi állampolgár Magyarországon vízumot, ha magyar állampolgárral házasságot köt? Köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2023.06.30. 19:11

Aki megházasodik, az házassági anyakönyvi kivonatot szokott kapni. Én még nem láttam olyat, hogy az anyakönyvvezető vízumot nyomott volna az ifjú pár kezébe.

Majordomus # 2023.06.30. 19:21

Csak egy pohár pezsgőt....

Csak nem érdekházasságot szándékozol kötni?

lookup # 2023.07.01. 12:41

T. Fórumozók!
8 évvel házasságunk felbontása után is a volt nejem email címében a vezetéknevem szerepel (az övével együtt). Ez sért engem és kértem sokszor már, hogy törölje, hiába.
/A házasságunk (hibát követtem el, hogy belementem) lényegében azt a célt szolgálta, hogy a volt nejem akkor a szülei és 10 testvére felé mutathassa: íme neki is van férje, aki gyermeket is tud nemzeni (korábbi házasságomból volt már kettő). Azaz: a vele szemben lévő elvárások teljesítéséhez használt. 14 év után viszont "a mór megtette kötelességét, a mór mehet" és válást vitt véghez. Mindezt lényegében évekkel a válás után fogtam föl. Elismerem, vak voltam agyilag és hibáztam. Röviden ez a háttér lényeges momentuma. /
Tehát így továbbra is "használ", ami neki fel sem tűnik, mint aki alacsonyabb rendű fajhoz tartozónak tekintene engem. Ez sértő.
Van valami problémamegoldási lehetőség? (megkövetem azokat, akiket ezen problémával óhatatlan megterheltem) Üdv: Zoli

Majordomus # 2023.07.01. 19:43

Ez jogi úton nem fog menni. Hogy a volt nejednek milyen emailcíme van,abba nincs beleszólásod.

Lehet akár a "alookuphulye@gmail.hu" is.
Az emailcím magántulajdon.
Ezen az alapon a tőle született gyerekeidnek is megtiltanád a neved viselését?

Szomorú örökös # 2023.07.01. 22:15

lookup

a volt nejem email címében a vezetéknevem szerepel (az övével együtt)

Egy email cím megváltozása elég nagy tortúrával jár, én már csak tudom.
Nekem a szolgáltatás szűnt meg, aki az email címem korábban biztosította.
Ahány helyen változtatni kellett, megőszültem, mire mindenhol megtörtént.
Csak azért, mert ez téged sért, még nem sért vele semmilyen jogot. Nyugi!

lookup # 2023.07.02. 06:14

Köszönöm a hozzászólásokat.
Az, hogy engem sért a nevem bitorlása és nem sért jogot, a jog hiányossága is (nyilván az enyém is, miért nem vagyok olyan, aki le sem tojja a múltját)
Az email cím magántulajdon. De a gyerekeim az enyéimek is és ők nem tulajdonlás tárgyai! Azok névviselésének megtiltása egészen más kategória, email címmel nem említhető egy síkon.
Még egyszer köszönet!

gerbera317 # 2023.07.02. 06:48

a jog hiányossága is
Hát, ha egy email-szolgáltatónak az igénylésekor a foglaltságon túl azt is vizsgálnia kellene, hogy a lookup-ok mimóza lelkét ne érje semmilyen inzultus, akkor hónapokig tartana egy-egy címigénylés elbírálása. Nem is értem, hogyan gondolja ezt a kérdező. Netán úgy gondolja, hogy ahol a sérelmezett cím felbukkan (pl. pizzarendelésnél), ott napokig azon csámcsognak, hogy 'lám, ennek a lúzer lookup-nak a neve nyomokban felfedezhető az exe email-címében'? Hihetetlen, milyen emberek vannak. Megérett a világ a pusztulásra...

Szomorú örökös # 2023.07.02. 07:13

lookup

Az, hogy engem sért a nevem bitorlása és nem sért jogot, a jog hiányossága is

Nem feltétlenül, mivel egyáltalán nem számít ez név-bitorlásnak. Meg fogsz lepődni, de ha nem akarna nevet változtatni a válást követően, az sem lenne legkevésbé sem jogsértő. Addig viseli tovább az asszonynevét, akár benne a te vezetékneveddel is - azt a házasságkötéskor ugyebár ő választotta így és az bizony már az ő neve marad - amíg csak jólesik neki. És ezt te nem kérheted rajta számon, mi több, ez sem számít a jog hiányossággának. Hogy rossz a viszonyotok azóta, az már nem jogi kérdés, hanem inkább etikai.

Majordomus # 2023.07.02. 19:25

lookup

Változtass vezetéknevet mondjuk Lookup Lajosra s máris megszűnik a problémád.

László88 # 2023.09.07. 12:54

Üdv, belerobbantak a tégla építésű kerítésünkbe, autón volt kötelező biztosítás szerencsére, de van lakás biztosításom is, mind kettő helyről várhatók kártérítési összeget? Nekem kell a kárt okozó autó biztosítójával felvenni a kapcsolatot?

gerbera317 # 2023.09.07. 13:22

Ez egy jogi fórum. Itt robbanásról csak akkor beszélünk, ha robbanás történt: Ha autóval belehajtottak a kerítésedbe, akkor azt kell írni, hogy 'autóval belehajtva megrongálták a kerítésemet'. Vágod?
A káron szerzés az egy tilalmas dolog. Márpedig, ha mindkét biztosító megfizeti a károdat, az éppen ilyen. Más persze, ha nem is tudnak egymás teljesítéséről. Ugyebár.
Igen, az igényedet neked kell bejelentened a károkozó biztosítójánál. Nehéz elképzelni, hogy majd az fog neked könyörögni, hadd fizethesse meg a károdat.

Szomorú örökös # 2023.09.07. 13:33

László88

autón volt kötelező biztosítás szerencsére, de van lakás biztosításom is, mind kettő helyről várhatók kártérítési összeget?

Mindkét helyről várhattok, de ha kiderül, akkor nagyon csúnyán fognak nézni rád. Jó eséllyel utána fognak nézni a biztosítónál belső vonalon keresztül, hogy van-e lakásbiztosításod és oda be lett-e jelentve. Ha igen, akkor az autó biztosításánál már udvariasan el fogják szerintem utasítani a kárigényedet - jogosan. És persze ez fordítva is igaz, azaz a lakásbiztosítást fogják elutasítani, ha a kocsi felelősségbiztosítójánál már folyamatban van a kárrendezés.

László88 # 2023.09.07. 16:54

köszönöm. de azonos összeget adhatnak vagy lehet eltérés benne? meg a teljes káromat rendezik 100% vagy csak részben?

Szomorú örökös # 2023.09.07. 17:47

László88

azonos összeget adhatnak vagy lehet eltérés benne?
meg a teljes káromat rendezik 100% vagy csak részben?

Ezek azok a kérdések, amelyekre itt nem fogsz választ kapni, csakis a biztosítónál.

Majordomus # 2023.09.07. 20:08

Add be mindkét biztosítóhoz és ott vedd fel a kártéritést ahol a kárszakértő magasabb összeget állapít meg. A másikat meg vond vissza,mert az biztosítási csalás ha mindkettőt felveszed és hamar lebuksz vele.

László88 # 2023.09.08. 09:49

köszönöm, ezen felül indíthatók kártérítési pert az elkövető ellen? továbbá ha nem éli túl a balesetet, kit perelhetek? már a család tagok fenyegetőznek. :(

drbjozsef # 2023.09.08. 10:17

László88,

Mi van mivel?
Fenyegetőznek, de miért?

Baleset történt, a biztosító kifizeti a károdat, lesz új kerítésed, minek perelnél bárkit is még, és mi okból?

gerbera317 # 2023.09.08. 10:22

De hát túlélte. Vagy életveszélyesen sérült?
A kárt az ő biztosítója fogja megfizetni. Ha nem fizet eleget, akkor a biztosítót kell perelni.

László88 # 2023.09.08. 11:30

életveszélyben van, a szülők most mindenkit hibáztatnak egy szem fiúk balesetéért. Az elkövető roma származású volt minek magyaroznak, az édesapa uszító jelegű videókat osztott meg a baleset után. A videó után privát üzenetben kaptam fenyegetést, meg szóban is.