Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 15:55

Az adós maga is kérhet felszámolást.

Juhúka # 2019.02.07. 16:03

Köszönöm a válaszokat.
Akkor mi történik, ha én nem tudom kifizetni ezt az összeget? Bizonyithatóan(e-mailek) kértem a cégmegszűntetést, a cégalapítás után 1,5 hónappal. Továbbá miért engem terhel ez az összeg, amikor a könyvelő nem adta be időben a mérleget? Eléggé kiborító ez így. Ha nem fizetem ki ezt az összeget, akkor a lakásomra ráterhelhetik?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 16:07

Valaki azt mondta, hogy neked kell kifizetni?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 16:09

Meg mit is kellene kifizetni? Nullás bevallások mellett?

Juhúka # 2019.02.07. 17:59

A könyvelő mondta, hogy ezt a 320.000.- engem terhel. Ugyan nullás bevallások vannak, de ez az adótartozás büntetés(2x-i), mert a mérleget nem adta be időben így megbűntették a céget.
De ezt az összeget én nem tudom kifizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 18:23

Feltételezem, nem tudod, miért hívják a korlátolt felelősségű társaságot korlátolt felelősségűnek.

Juhúka # 2019.02.07. 18:31

Nem tudom :( én sosem értettem ilyenekhez. Nem vagyok totálisan hülye, vezető beosztásban voltam az egészségügyben, de semmi közöm nem volt ilyenekhez soha. Tényleg nem tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 20:19

Mert a tag felelőssége csak a szolgáltatott vagyonra korlátozódik, főszabályként a társaság tartozásaiért nem felel. Az ügyvezető felelőssége még ennél is áttételesebb.

Mindamellett nem tudom kizárni, hogy téged mint ügyvezetőt személyedben is bírságoltak a mulasztásért. De azt neked kézbesítették volna.

Juhúka # 2019.02.07. 20:27

Én nem kaptam ilyen értesítőt. Bár a könyvelő hozzá fér az ügyfélkapumhoz, mert ott adta be a mérleget. Lehet hogy csak törölte?
Én mennyire vagyok számonkérhető? Követtem el a tudtom nélkül szabálysértést vagy bármit?

Szomorú örökös # 2019.02.08. 05:01

KBS

Valaki azt mondta, hogy neked kell kifizetni?

Bocsi, én a kérdezőnek azt jeleztem, hogy a tartozást ki kell csengetni, akkor lehet egyedül „általa” megszüntetni a céget, akkor lesz valójában végelszámolás és akkor annak is lesz egy rakás díja ugyebár. Hogy ki fizeti majd ezt ki, azt nyilván nem próbáltam találgatni, de az eddig leírtak alapján a könyvelő nem fog semmit kifizetni, mert a kérdező beleköpött a levesébe, amit a kérdező volt párjával együtt főztek ki. Azt ne tudom, hogy ő mennyire kényszeríthető ezért. Főleg hogy a kérdező leírta, hozzáférése volt az ügyfélkapujához, így „az ő nevében” adta le késve a mérleget, amit aztán simán le is tagadhat, hogy ő volt. Ha ekkora gazember, mint ami eddig lejött, akkor úgy gondolom, hogy bármire képes lehet a saját megmenekülése érdekében. :-O

Meg mit is kellene kifizetni? Nullás bevallások mellett?

Csupán azt a 320 ezres bírságot, ami jelenleg a cég adószámláján szerepel.

a tag felelőssége csak a szolgáltatott vagyonra korlátozódik, főszabályként a társaság tartozásaiért nem felel. Az ügyvezető felelőssége még ennél is áttételesebb.

Szerintem itt a kérdező épp ügyvezetőként van a kft-ben. Mellesleg én a helyében hallgatnék erről a sztoriról a NAV előtt, amit a legelső posztjánál leírt, lehet nem nagyon tetszene nekik. Az ember tudatlansága sosem mentesít a felelősség alól. Márpedig ha megállapítják a mögöttes felelősséget, akkor nagy gáz van.

Szomorú örökös # 2019.02.08. 05:01

Juhúka

Bizonyithatóan(e-mailek) kértem a cégmegszűntetést, a cégalapítás után 1,5 hónappal.

Azért ez nem ilyen egyszerű, ügyvéd nélkül nem lehet elindítani egy cég megszüntetését, csakis ő jelezheti ezt a cégbíróság felé. Szép is lenne, ha mindenki kénye kedve szerint emailezgetne, hogy „nem tetszik nekem ez a cég, bocsi, töröljék már! lécci, lécci, lécci!” Ne legyél már ennyire naív!

oligaliga # 2019.02.08. 05:04

Menj be a kormányhivatalba, hogy segítsenek megváltoztatni az ügyfélkapus jelszavadat és az e-mail címet, amire az értesítőt küldik. Utána nézz körül az ügyfélkapudon az üzenetek között.

istibetyár22 # 2019.03.13. 08:27

Sziasztok!
Cégalapítás előtt állok.
Kft-és tag 25%-os tagsági résszel.
Mennyiben felel a Kft esetleges tartozásaiért?
Mire figyeljek, csak passzív tag szeretnék lenni?
A felelősség mértéke függ a tagsági vagyonrésztől?
Teljesen amatőr vagyok, minden segítség, tanács jól jönne!
Köszi!


pityu

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.13. 10:32

Korlátolt felelősségű társaság...

drbjozsef # 2019.03.13. 11:34

Teljesen amatőr vagy? Jó tanács?

Ne vágj bele, amíg amatőr vagy.

goyoo # 2019.05.08. 13:33

Tisztelt Tanácsadó!

A segítségét szeretném kérni egy jogi kérdésben.
Magánszemélyként köthetek-e kivitelezői vállalkozói szerződést a saját egyszemélyes Kft.-vel?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.08. 17:33

Mint megrendelő? Persze.

janosr # 2019.05.11. 19:38

felújításért tulajdoni arány változtatás

Egy kft és egy magánszemély 50-50% tulajdonában áll egy budapesti kétlakásos családi ház 20 éve. A családi kft-ben a magánszemély ⅙ tulajdonos, nem ügyvezető, nem alkalmazott, munkát nem végez.
A magánszemély 2012-ben jelentős értéknövekedést létrehozó felújítási munkálatokat végzett saját finanszírozásában az egész házon és 1999-2019 között minden más karbantartási, felújítási költséget is csak a magánszemély fizetett.
Ezen költségek ellentételezéseként a taggyűlés (mindenki) azt szeretné határozni, hogy a kft tulajdonrésze 50%-ról 30%-ra csökkenjen, a magánszemélyé 50%-ról 70%-ra nőjön.
Milyen szerződéssel lehet ezt elérni?
A lakóingatlan négyzetméterre nem változott, emeletráépítés nem történt, egy alapos felújítás történt (belső falakat bontottunk és építettünk, szigeteltünk, aljzatbeton csere is volt, teljes elektromos, víz-, fűtésrendszer csere, lépcsőcsere, az összes ajtó és ablak cseréje).
Ráépítési szerződés így alkalmatlan a feladatra?
Adásvételi szerződést lehet úgy kötni, hogy a kft-nek ne keletkezzen bevétele (hiszen az jogalap nélküli gazdagodás lenne), a magánszemély ne pénzzel fizessen most, hanem csak az értéknövelő beruházást ismerjék el, pénzfizetés nélkül?
Ajándékozási szerződést köthet a kft és a magánszemély? Ekkor a 9% ajándékozási illetéken kívül kell szja-t, ehót, osztalékadót fizetni? Milyen adót kell még fizetni?
Milyen szerződés típus felel meg e tulajdonrész változtatás céljára?
Ön mennyiért írja meg és jegyzi ellen a szerződést?

ObudaFan # 2019.05.13. 11:27

Ez nem ajándékozás, hiszen nem ingyenes a szerzés. Ráépítési szerződésben el lehet térni a törvényi követelményektől, tehát ez leginkább egy atipikus, a ráépítési szerződéshez közelálló megállapodás. (A ráépítést a szerkezetet érintő változások eredményezik a törvény szerint, de a Felek kisebb munkák ellentételezése esetén is megállapodhatnak ebben.)
A NAV véleményem szerint a 4% visszterhes szerződési illeték megfizetésére tarthat igényt.

oliver777 # 2019.07.04. 20:00

Kedves Szakértők!

A következő tényállásra szeretnék segítséget kérni:
Egy építőipari kft. elvállalt 1.700.000 forintért egy munkát, mely teljes egészében kifizetésre került, azonban a munkát nem fejezték be. Emiatt más vállalkozóknak a munka befejezésére további ~900.000 forint került kifizetésre. Az említett kft. időközben kényszertörlési eljárás alá került. Mi elsődlegesen a kifizetett 1.700.000 forintról szeretnénk számla kiállítását, melyre nem került sor. Másodlagosan a kárunk (a más vállalkozóknak kifizetett további 900.000 Ft) megtérítését. Ezeket az igényeket be lehet jelenteni a kényszertörlési eljárásban, illetve mi ennek a módja, hol kell benyújtani? Mi már azzal is beérnénk, ha az említett 1.700.000 millió forintról a számlához hozzájutnánk.

A segítséget előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.04. 20:14

Ajaj.

oliver777 # 2019.07.06. 16:13

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Rövid válasza nem sejtet túl jót.
Kérem, kicsit kifejtené?
Ha túl bonyolult és hosszadalmas, akkor annyi segítséget kérhetek, hogy hova és meddig lehet beadni az említett igényeket.

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.06. 16:32

Nagyon valószínű, hogy ez egy üres, fizetésképtelen cég. Ezzel szemben eredményesen igényt érvényesíteni nem lehet.

Mivel nem működik, adószámla fel van függesztve, számlát sem fog kiállítani. De ha átutalással fizettek, akkor szerintem a bizonylat alapján is le lehet könyvelni.

oliver777 # 2019.07.07. 17:06

Köszönöm a választ. Sajnos készpénzes fizetés történt.

Ha nincs is sok esély az igény érvényesítésére, azért megpróbálnánk.
Hova és meddig lehet az igényeket beadni? Ebben az esetben a kényszertörlési eljárás felszámolási eljárássá alakul?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.07. 17:16

Nincs bizonylat? Egy nyugta se?