Válás, külföld, gyerekek


bandibandi # 2009.10.18. 00:44

"nem tudom ki mondta azt, hogy az egy éven túli elvitel számít jogellenesnek, de ennél nagyobb baromságot nem is mondhatott."

Tisztelt Derill!

A rendőrségen kaptam ezt az információt, hogy ne türelmetlenkedjek.

Tegnapelőtt megkaptam a külföldre csempészett kisfiam felkutatására 14 hónappal ezelőtt kezdeményezett rendőrségi eljárás eredményét, egy eljárást megszüntető határozat formájában.

Azt írják az indoklásban, hogy: "az eljárás során tartózkodási helyüket megállapítottuk, de az a 23/1994/X.26./ sz. BM. rendelet 13. § /5/ bek. alapján - "a felkutatott személy nem járul hozzá lakcímüknek közléséhez" - Önnel nem közölhető."

Apaként és gyerekként, mint valami állat, jogfosztottak vagyunk Magyarországon.
Ahhoz sincsen jogunk, hogy ismerjük egymást a saját gyermekemmel.

Az a kérdésem, hogy tiltja-e valamilyen jogszabály, hogy más állam kormányához forduljak jogsegélyért és támogatásért alapvető jogaink védelmében.
Abban bízom, hogy a világ néhány részén a férfiaknak is egyenlő jogaik vannak, és a gyermekek jogait is tiszteletben tartják.

monalisa1 # 2009.10.14. 15:29

Valószínüleg érvényes, de hiteles fordítást kell csínáltatnod róla. (Országos Fordító és Fordításthitelesítő Iroda, mely a fővároson kívül minden megyeszékhelyen megtalálható.)

Azzal aztán keresd fel a lakhelyed szerint illetékes anyakönyvi hivatalt.

"Lisa"
laikus hozzászóló

pinokkio # 2009.10.14. 14:16

Sziasztok,

Meg uj vagyok itt, igy remelem, hogy jo helyen jarok...
Rovoden: Magyarorszagon kotottem hazassagot es Amerikaban valtam el. (birosagi vegzes meg van) azota haza jottem. Az exem kinn van meg, sajnos bortonben. kerdesem, ez a papir itthon is ervenyes vagy itt is el kell valnunk? ha igen akkor megtudom ezt tenni nelkule is? (mert hat egy darabig nem fog tudni haza jonni)
segitseget elore is koszonom.
udv,
e.

derill # 2009.09.11. 18:06

bandibandi: nem tudom ki mondta azt, hogy az egy éven túli elvitel számít jogellenesnek, de ennél nagyobb baromságot nem is mondhatott. Az egy éven túli elvitelnél ugyanis már nem hozzák vissza, ahogyan nyuszika01 is írta. Aki csak kérdezősködik, azt néhány helyen elhajtják ha tudják, de sok helyen (ahol a jogszabályokat is ismerik) azonnal jó tanácsot tudnak adni. Ilyen esetben az IM Nemzetközi Jogi Főosztályához kell fordulni írásos kérelemmel, ők intézkednek. Annak az országnak a joga irányadó, ahonnan a gyermeket elvitték és bár a hágai egyezmény tényleg nem rögzíti, hogy mit tekint szokásos tartózkodási helynek, nálunk van rá pár BH ami meghatározza, egyébként meg 2006. áprilisában a Monory v. Magyarország v. Románia ügyben épp azért marasztalták el Strassbourgban Romániát, mert kissé átértelmezte a hágai egyezményt. Igaz, "kapott" Magyarország is, ő pedig épp azért, mert "tologatta" az ügyet.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2009.09.10. 19:14

Lehet, csak nem közös megegyezéssel, hanem a hosszú és kellemetlen tényállásmegállapításos úton.

szirpacska # 2009.09.10. 16:57

Üdvözlöm!

Szeptember végén lesz a válóperem,amikor is én külföldön leszek.A kérdésem az lenne,hogy képviselhet e valaki ,illetve hogy lehet a megjelenésem nélkül elválni?
Köszönettel:B.Dóra

ObudaFan # 2009.09.10. 09:33

Ez azért nem feltétlenül így van, a magyar joggyakorlatban semmiképp, de az igaz, hogy a gyermek jelenlegi tartózkodási helye szerinti bíróság fog eljárni, az pedig eltérően értelmezheti a Hágai Egyezményt, mert az Egyezmény sajnos a szokásos tartózkodási hely fogalmát nem definiálja.

bandibandi # 2009.09.09. 21:11

Kedves Nyuszika 01!
Nagyon köszönöm, hogy legalább tőled megtudhatom, hogyan érvényesülnek a valóságban a "jogszabályok"!
Kezd már összeállni bennem, hogy miért nem válaszolt a leveleimre a Gyámhivatal nyolc hónapon keresztül, a rendőrség pedig egy éven keresztül abban az időben, amikor a fiamat tudtomon kívül külföldre csempészték.
Kezdem azt is érteni, miért hazudta többször is a bíróság, hogy nem folytattak gyermekelhelyezési pert.
Köszönöm a kedvességedet! Még összefoghatunk, éhségsztrájkokhoz, tüntetésekhez elég edzett vagyok!
Én nagyon dühbe tudok jönni, ha a fiam életével szórakoznak a magyar hatóságok!

nyuszika01 # 2009.09.08. 16:59

Kedves Bandibandi!
Igaz nem vagyok ügyvéd, csak egy sorstárs, a férjem révén.
Amennyire én tudom akkor lehet - elméletben - visszahozatni a gyereket, ha még nincs egy éve külföldön, ha már eltelt egy év azóta, hogy kivitték, akkor kb annyi lesz a válasz, hogy a gyerek már megszokta az új környezetet, beilleszkedett, és nem áll érdekében, hogy hazahozzák. A "hoppon maradt" szülő pedig cserébe fizetheti a nemzetközi per költségeit...
Ennyit a családjogról! Nyuszika

bandibandi # 2009.09.07. 23:33

Kedves dr. Regász Mária!
A gyermekem összesen másfél éve van Angliában. Úgy tudom, hogy egy éven túli elvitel számít jogellenesnek.
Mitől kezdődik az Ön által említett egyéves határidő a visszahozatal kezdeményezésére?

ObudaFan # 2009.09.07. 08:12

Tekintettel arra, hogy a külföldi ország hatóságai intézik a hagyatékot, először azt kellene megtudni, hogy ott egyáltalán a magyar jogot fogják alkalmazni, vagy a saját jogukat.

blueorchid # 2009.09.06. 11:26

Tisztelt Szakertok!

Sajnos gyermektelen hazassagban elek. Ferjemnek elso hazassagabol van ket gyermeke. Az egykori felesegnek koszonhetoen a gyerekekkel en alig talalkozom, s ha megis, vegig a gyerekek ellenszenvevel kell kuzdenem. (Gondolom, ez valtozni fog, ahogy nonek, okosodnak.)
Mi a ferjemmel kulfoldon elunk, s hamarosan szeretnenk egy kis lakast vasarolni magunknak.
Kerdeseim: mit tehetnek, hogy

  1. halalom eseten ne a ferjem (majd outana az o gyermeki), illetve
  2. egy idopontban bekovetkezo halalunk eseten ne az o gyermekei

orokoljek meg a teljes vagyonomat, hanem testverem gyermekei.
Megoldast jelent, ha elvalunk?
Hogyan tudom ferjemet biztositani arrol, hogy esetleges halalom utan halalaig hasznalati jogot elvezhessen a most kozosen vasarolt lakasban?
Szeretnem meg sokaig elvezni ferjem oldalan az eletet, megis fontosnak tartom e kerdesek idoszeru tisztazasat.
Valaszukat varom es elore is nagyon koszonom.
Tisztelettel
Blueorchid

derill # 2009.09.02. 14:28

bandibandi:
2006 novemberében találkoztunk utoljára a legkisebb fiammal. Azóta hiába keressük, az édesanyja elzárta előlünk, másfél éve pedig jogellenesen Angliába vitte, és ott rejtegeti.” A visszahozatalt egy éven belül kell elindítani, ha az eltelt, akkor már nem foglalkoznak vele, sőt az onnan való önkényes elhozatal válik jogellenessé.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

ObudaFan # 2009.09.02. 10:17

Ha haza tudsz jönni egyszer, akkor egy tárgyaláson gyorsan megoldható lesz. HA nem, akkor lassú lesz és körülményes.

Olga81 # 2009.09.02. 10:14

Tisztelt Fórumozók,
kérdéssel fordulnék Önökhöz(remélem jó helyen).Külföldön élek és szeretnék elválni a férjemtől,aki Magyarországon él.Nincs gyermekünk, közös vagyon,semmi ami bonyodalmat okozna és mindketten válni szeretnénk.A kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan megoldás, hogy úgy válnánk el, hogy nem utaznék haza(postai úton), vagy mindenképpen szükséges egy tárgyalás?
Segítségüket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.08.29. 09:46

Talán próbáld meg itt összefoglalni az ügyedet, mert a kérdéseid enyhén szólva nem ellentmondásmentesek.

bandibandi # 2009.08.29. 01:01

Kedves Jogi Fórum!

Megoldást jelentene, ha az előbbiekben vázolt, számomra áttekinthetetlen és ellentmondásokkal terhelt ügyemet részletesen leírva a Legfelső Bíróság és/vagy az Alkotmánybíróság részére megküldeném, hogy ők találják meg az illetékes eljáró hatóságokat?

bandibandi # 2009.08.29. 00:40

"A másodfokú bíróság hatáskörébe, időben előterjesztett fellebbezés esetén."

Kedves ObudaFan!

Abban az esetben mi számít időben előterjesztett fellebbezésnek, amikor nemcsak a bírói ítélet meghozatalának időpontja, de magának a tárgyalásnak a megtörténte is kérdéses?

Továbbá, milyen jogorvoslati lehetőségek és határidők vonatkoznak arra az esetre, ha abban áll a törvénysértés, hogy a tárgyalást előzetes és utólagos tudomásom nélkül folytatták le, és ha így a fellebbezés lehetőségétől is meg voltam fosztva?

ObudaFan # 2009.08.28. 17:02

A minden bizonnyal törvénysértő bírósági gyermekelhelyezés és gyámhivatali intézkedések körülményeinek tisztázására milyen lehetőségeink vannak?

A gyámhatóság döntésével szemben fellebbezni lehet, a másodfokú döntéssel szemben pedig a bírósági felülvizsgálatra van lehetőség.

Melyik hatóság jogkörébe tartozik a bírói ítélet létezésének és jogszerűségének a kivizsgálása?

A másodfokú bíróság hatáskörébe, időben előterjesztett fellebbezés esetén.

bandibandi # 2009.08.28. 15:29

"...az nem biztos, hogy olyan nehéz ügy lesz az, hogy ott neked képviseltetni kell magad feltétlenül."

Kedves ObudaFan!

"_Wasp_ # e-mail 2009.08.24. 11:44 (ügyvédhez fordulni amúgy is érdemes, ami időt és pénzt ráfordít, töredékére szorítható le, és a siker esélye is nő. Jogi ügyekben ugyanis ügyvédhez mindig jó ötlet fordulni.)"

Nem így van???

bandibandi # 2009.08.28. 15:25

Kedves Wasp!

Nagyon köszönöm eddigi segítségét és a beidézett jogszabályt!

A költségviselés tisztázása után azonnal megkíséreljük az eljárás megindítását, és reménykedünk.

A minden bizonnyal törvénysértő bírósági gyermekelhelyezés és gyámhivatali intézkedések körülményeinek tisztázására milyen lehetőségeink vannak?

Melyik hatóság jogkörébe tartozik a bírói ítélet létezésének és jogszerűségének a kivizsgálása?
Milyen felülvizsgálati lehetőségek vannak?

ObudaFan # 2009.08.28. 09:01

Az tény, hogy az angol bíróság fogja vizsgálni az ügyet, ha benyújtod ezt a kérelmet, de az nem biztos, hogy olyan nehéz ügy lesz az, hogy ott neked képviseltetni kell magad feltétlenül.

_Wasp_ # 2009.08.28. 09:01

ez nagyon furcsa.

én úgy tudom, hogy vonatkozik ránk a 1986. évi 14. törvényerejű rendelet ami a Gyermekek Jogellenes Külföldre Vitelének Polgári Jogi Vonatkozásairól szóló, Hágában az 1980. évi október 25. napján kelt szerződés kihirdetéséről rendelkezik.

ebben a jogszabályban ez van:

     III. fejezet
     A gyermekek visszavitele
     8. Cikk
     Az a személy, intézmény vagy más szerv, amely azt állítja, hogy a gyermeket a gyermek feletti felügyeleti jog megsértésével vitték vagy
rejtették el, a gyermek visszavitelének biztosításában való közreműködés iránt akár a gyermek szokásos tartózkodási helye szerinti, akár
bármely más Szerződő Állam Központi Hatóságához fordulhat.

     A kérelemnek tartalmaznia kell
     a) a kérelmező, a gyermek és azon személy személyazonosságával kapcsolatos információt, aki feltehetően elvitte vagy elrejtette a
gyermeket;
     b) ha rendelkezésre áll, a gyermek születésének időpontját;
     c) annak a körülménynek a megjelölését, amelyre a kérelmező a gyermek visszavitele iránti kérelmét alapítja;
     d) minden rendelkezésre álló információt a gyermek valószínű tartózkodási helyéről és arról a személyről, akivel a gyermek feltételezhetően
együtt van.
     A kérelemhez csatolható
     e) bármely - jelentőséggel bíró - határozat vagy egyezség hitelesített másolata;
     f) a gyermek szokásos tartózkodási helye szerinti Állam Központi Hatósága vagy más, arra jogosult hatósága vagy személy által az Állam - e tekintetben jelentőséggel bíró - jogszabályairól kiadott igazolás vagy tanúsítvány (törvénybizonyítvány);
     g) bármely más releváns okirat.
     9. Cikk
     Ha az a Központi Hatóság, amelyhez a 8. Cikk szerinti kérelmet intézték, okkal hiheti, hogy a gyermek egy másik Szerződő Államban van: a
kérelmet közvetlenül és késedelem nélkül továbbítja a másik Szerződő Állam Központi Hatóságához és erről - az esettől függően - vagy a megkereső Központi Hatóságot vagy a kérelmezőt értesíti.

     10. Cikk
     Annak az Államnak a Központi Hatósága, ahol a gyermek van, a gyermek önkéntes visszavitelének elérése érdekében minden szükséges
intézkedést megtesz vagy azok megtételét kezdeményezi.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bandibandi # 2009.08.28. 03:07

"az IRM lenne illetékes.
mi volt a kérelmet elutasító határozat indoklásában?"

Kedves Wasp!

Az IRM nem utasította el a kérelmünket, hanem nagyon segítőkészen a szükséges nyomtatványokkal is ellátott, és arról tájékoztatott, hogy az angol bíróság előtt, az angol törvényekben járatos ügyvéd segítségével magamnak kell gyermekem kiadásáért perelni.
Felkerestünk egy alkalmasnak látszó ügyvédet, aki elvállalta volna az ügyet, ha van erre tíz évünk és néhány milliónk.
Az eredmény pedig kétséges.

Ez egészen más, mint az, hogy kérésünkre haza fogják hozni a gyermekemet. Ez tkp. csak egy engedély arra, hogy irreális feltételek között az angol bíróság előtt pereskedhetek.

_Wasp_ # 2009.08.28. 02:43

az IRM lenne illetékes.

mi volt a kérelmet elutasító határozat indoklásában?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása