Válás, külföld, gyerekek


Babérlevél # 2011.09.14. 06:43

Tisztelt szakértők!
Külföldi álampolgárral kötött házasságomat szeretném felbontani. Érdeklődni szeretnék, hogy mi lehet a megoldás, ha ő már kb 2 két éve külföldre távozott és a válóperes tárgyalásra nincs módja idejönni. Nincs közös gyermekünk sem vagyontárgyaink. Közös megegyezéssel történne a válás. Esetleg van e bármilyen nyilatkozat amit ő kitölt és ezt elfogadja a bíróság?
Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.09.06. 14:23

Kivéve, ha a bíróság kifejezetten megszüntette az apa felügyeleti jogát.

ObudaFan # 2011.09.06. 14:23

Kell. Vagy a bíróságé.

anna12345 # 2011.09.06. 12:09

Tisztelt Jogi Szakértők!

Kizárólagos felügyelezi joggal rendelkezem kislányom felett.

Érdeklődni szeretnék, hogy 1 éven túli külföldi tartózkodáshoz is kell az apa hozzájárulása?

Köszönettel

ObudaFan # 2011.08.10. 08:20

Akkor a Hágai Egyezmény alapján a gyermek hazahozatalát lehet kérni, és meg lehet próbálni utána az elhelyezés megváltoztatását is kérni.

rick74 # 2011.08.10. 06:41

Tisztelt Obuda Fan!Köszönöm a válaszát.Már közben el is utaztak Angliába.Nagyon nehéz ilyen távolságban tudni az ember gyermekeit,értem hogy az anya szabadságát is nézik,ám hogy jelen pillanatban a gyerekek érdekeit a gyámhatoság nem igazán nézi s az apáét sem ez is biztos.Azomban ha az egy év letelik akkor mit tehetek s van e értelme?A gyerekek beileszkedése most lesz nehéz s ha egy év letelik lehet hogy én is máskép álok hozá,ám a távolság nem rővidűl.Akkor a gyermekelhelyezés megváltoztatását kell majd kérnem a biroságtol vagy csak hogy nem járulok hozá hogy kint éljenek?S itt magyar biroság dönt vagy angol?Válaszát előre is ismét köszönöm.

ObudaFan # 2011.08.07. 13:21

A gyámhatóság bírságolja a kérésedre, ha nem tartja a kapcsolatot a gyerekével. Csak kérdés, hogy ennek van-e értelme.

oliverkisfiam # 2011.08.07. 11:39

Köszönöm szépen a válaszát, reméltem, hogy nem lehet.
Csak hát nem tudom ráerőszakolni a gyermekét.

ObudaFan # 2011.08.07. 10:35

Erre van, csak ez nem azt jelenti, hogy kapcsolattartási joga és kötelezettsége ne lenne.

oliverkisfiam # 2011.08.07. 08:37

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Szeretném Öntől megkérdezni, hogy arra van-e lehetőség, hogy közös megegyezéssel kizárólagos szülői felügyeletet kérjek?
Sajnos ő szeretné így, nem én.
Tisztelettel megköszönöm válaszát.

ObudaFan # 2011.08.06. 13:35

Nincs mit.

oliverkisfiam # 2011.08.06. 13:26

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2011.08.06. 13:25

El fogja fogadni, ha ebben megegyeztek.

oliverkisfiam # 2011.08.06. 13:15

Tisztelt Fórum!

A szíves segítségüket (vagy javaslataikat) szeretném kérni!
Két hete kaptam a gyermekem édesapjától (volt élettársam 11 évig) sms üzenetet, hogy külföldön új életet kezdett egy nővel.
Azt írta, hogy szeptember közepén hazajön, és addig intézzem el a "papírmunkákat" és ő mindent alá fog írni, amit én kitalálok.
Elég nehéz helyzetben vagyok, mert nekem nem ez volt a családról az elképzelésem, és én azt szeretném, ha a 4 éves kisfiával tartaná a kapcsolatot.
De ezt hogy találjam én ki? Mivel ő nem hajlandó hazajönni rendszeresen, akkor milyen gyakorisággal tartsa a kapcsolatot a kisfiával? Hosszabb időre nem fog tudni hazajönni, mert nincs nyári szabadsága.Negyedévente jár majd haza kb.Ha én beadok egy kérvényt, hogy a kapcsolattartás negyedévente 6 nap és ő aláírja, ezt elfogja fogadni a bíróság?
Ez nagyon kevés.
Minden mást megrágtam a gyermekünkkel kapcsolatban, hogy hol fognak találkozni, stb, de ebben nem jutok dűlőre.
Előre is köszönöm a válaszaikat!

ObudaFan # 2011.08.05. 08:33

A gyámhatóság határozata ellen megpróbálhatsz fellebbezni, illetve bírói jogorvoslat is van a másodfokú határozattal szemben. Az ilyen ügyekben mindig egyensúlyozni kell a gyermekkel együttélő szülő "mozgásszabadsága" és a kapcsolattartási jog között, így az ügy pontosabb ismerete nélkül nehéz hasznos tanácsot adni. Mindenesetre az egy éven túli kiköltözésről nem a gyámhatóság, hanem a bíróság dönt, ha nem járulsz hozzá.

rick74 # 2011.08.05. 06:30

Tisztelt Fórum!Érdeklődnék hátha tud valaki segiteni.A volt feleségemnél lettek elhejezve 2006 ban válás után gyermekeim 2 lányom 10 ill 8 évesek most,a láthatás 2 heti ill szűnidők fele.A volt feleség Angliába kiván kőltőzni uj férjel s 1 éves kőzős gyermekűkel és az én két lányommal most agusztusban.A GYámhivatal semiben nem ált melém mondván unio szabad világ mehetnek.Én persze nem szeretném a távolság miatt mert nagyon hiányozni fognak nyelvet sem tudnak.GYámhiv anyit tett hogy a két heti láthatást átűtemezte 1 határozattal az iskolai szűnetekre.Tehát negyed évente találkozhatom talán a gyermekeimmel.Kértem a hivatalt hogy csatoltasa a gyermekek iskolai cimét lakhejűk cimét az anyával,még semmi.Kérdezném 1 évre elvIleg mehetnek engedélyem nélkűl is sőt ha végleg kint maradnak akkor tiszteltGYám hiv megkérdez engem de igazándibol ő dőnt.Mi van ha eltelt az 1 év illetve mit tehetnék még?várom tisztelt válaszukat. ObudaFan véleményére is kiváncsi lenék tisztelettel egy édesapa

Millatri # 2011.08.04. 12:57

Kedves abigel1 !

Ha minden jól megy,én pár héten belül fel tudom hozni a saját példámat!Sajnos a gyámhatóságnál nem jártam túl sok sikerrel,ugyanis szinte kinevetett a gyámügyes mikor a Hágai Egyezményt emlegettem.A rendőrséghez fordultam,az ügy folyamatban...remélem hamarosan visszakapom a gyermekeimet !!!

ObudaFan # 2011.08.03. 15:29

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő(k)től.

marta1955 # 2011.08.03. 14:07

Sziasztok !
Legyetek szívesek segíteni,a nővérem 6 éves kis unokáját vinném 1 hétre Londonba az útlevélen kívül kell még valami ?

KittiKitti # 2011.08.03. 08:48

Köszönöm a segítséget!!!

abigel1 # 2011.08.02. 13:49

Ja, és a feltett kérdésemre esetleg tud valaki példát említeni?? Történ már hazahozatal különélő, itthon maradt szülő kezdeményezésére?? Van erre precedens?Mert kutatásaim ellenére, semmit nem találtam, és már mindent megtaláltam ezen kívül, ami érdekelt.

abigel1 # 2011.08.02. 13:45

"Abban az esetben, ha a szülő a nála elhelyezett gyermekkel egy évnél rövidebb időre távozik külföldre, a gyermek elvitele önmagában nem jogellenes, és a belföldön maradt szülő a gyermek visszaadását csak abban az esetben kérheti, ha előbb a gyermek elhelyezésének megváltoztatása iránt pert indít, és a bíróság a gyermeket a belföldön élő szülőnél helyezi el."

másik rész:
"A kiskorú gyermek külföldre utazásához különélő szülők esetében is szükség van a másik szülő hozzájárulására. A gyakorlat a rövidebb időre szóló - pl. nyaralás, rokonlátogatás, kirándulás -, illetve a határozott idejű (tanulmányok idejére szóló vagy egy évnél nem hosszabb) külföldi tartózkodáshoz alakszerű (írásbeli, hatósági jóváhagyással ellátott) beleegyezést nem követel meg."

ObudaFan # 2011.08.02. 07:07

Kiskorút a másik szülő beleegyezése nélkül csak akkor lehet külföldre költöztetni, ha ehhez a bíróság hozzájárul. Majd úgy 14-16 évesen már figyelembe veszi a gyámhatóság, ha nem szeretne menni. Egy 8 éves még a legtöbb esetben nem magától dönt így.

KittiKitti # 2011.08.02. 06:59

Sziasztok!
Elváltan nevelem 12 éves gyerekemet. Párom külföldön dolgozik, tartósan. Szeretnénk kiköltözni hozzá, de az exem nem engedi, pedig a láthatást bizrosítanám számára. Nem akarom őket elszakítani egymástól, csak a párommal szeretnék öszzeköltözni, hogy egy családként élhessünk. Szeretnénk összeházasodni és közös gyereket.
Mit tehetek? Hány éves kiskorút lehet külföldre vinni az apja beleegyezése nélkül?

Másik kérdés: a gyerek hány évesen mondhatja az apjának, hogy nem akar hozzá menni? Mert már 8 éves korától nem szívesen megy az apjáékhoz, de muszáj odaadnom, mert a bíróság így rendelkezett (2 hetente + az iskolai szünetek fele jár neki).
Milyen lehetőségeim vannak jogilag?

abigel1 # 2011.08.01. 18:51

Tisztelt Fórumozók,
Tud esetleg valaki konkrét, megtörtént,Hágai egyezmény alapján hazatoloncolt, Jogellenesen kivitt gyerekek ügyéről? Hazahozattak már valakit egyáltalán, aki kivitte jogellenesen a gyerekét, különálló szülő hozzájárulása nélkül? Nem találtam erre példát!
Elméletbe tudok mindent, mi mivel jár, mit lehet, és mit nem, de nem találok megtörtént eseteket, nem hogy eseteket, egyetlen esetet sem találtam erre vonatkozólag!!