Válás, külföld, gyerekek


ObudaFan # 2012.01.11. 19:38

Amíg pénzbírságot nem szab ki a gyámhatóság, addig aligha tartja bármi vissza az anyukát ettől a magatartástól. Egy év után valóban vagy a hozzájárulásod kell, vagy ennek hiányában a bíróság hozzájárulása. Természetesen ez utóbbival lehetnek gondok, ha az anyuka ezt a magatartását folytatja. Végső soron, ha így megy tovább, esetleg el lehet gondolkodni az elhelyezés megváltoztatása iránti peren.

rick74 # 2012.01.11. 17:18

Tisztelt Forum. Segitséget,tanácsot szeretnék kérni,két kisgyermekem londonban élnek 2011 agusztus 2.dika ota,édesanyukkal,én egy elkeseredett apa vagyok.A gyermekeim láthatását a gyámhivatal egyeségben határozatba foglalva minden isklai nagyszűnetre álapitotta,őssszi tavaszi téli ill nyári,ugy hogy anya Budapestig hoza őket.Az ősszi elmult amit jegyzőkőnyvben felvettetem gyám hiv on,ők irásban azt hiszem figyelmezteték az egyeség betartására,én mondtam a hőlgynek,nem azt szeretném ha pénzbirságot szabjon ki mert azt a gyeremeimtől veném el.Most elmult a téli szűnet karácsonnyal,gyermekeim nélkűl,ezt is jelezem,jegyzőkőnyveztesem?mit tegyek?S ha tavaszi szűnetbe sem jőn stb mlyen jogaim vannak még?S ha letelik az 1 év kint tartozkodás,kell e a beleegyezésem hogy kint maradhasanak?kérem tanácsoljanak valamit,segitsenek.tisztelettel egy apa

gbibi # 2011.12.20. 21:48

sziasztok,
lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni!

A férjem külföldi állampolgár (nem EU) és úgy tervezzük, hogy egy időre kiköltözünk az ő hazájába. Van egy közös kisfiunk (6 éves), nem vagyunk összeházasodva. Szeretném, ha írnánk egy papírt arra vonatkozóan, hogy ha valami nagy gond lesz és én haza akarok jönni, akkor a gyerek velem jöhessen és nálam maradhasson Mo-on. Van ilyenre lehetőség? Közjegyzőnél, úgyvédnél? Esetleg rögtön bíróságnál kellene közösen megegyezni erre vonatkozóan?

Előre is köszi a tippeket!

gbibi # 2011.12.13. 22:21

sziasztok,
lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni!

A férjem külföldi állampolgár (nem EU) és úgy tervezzük, hogy egy időre kiköltözünk az ő hazájába. Van egy közös kisfiunk (6 éves), nem vagyunk összeházasodva. Szeretném, ha írnánk egy papírt arra vonatkozóan, hogy ha valami nagy gond lesz és én haza akarok jönni, akkor a gyerek velem jöhessen és nálam maradhasson Mo-on. Van ilyenre lehetőség? Közjegyzőnél, úgyvédnél? Esetleg rögtön bíróságnál kellene közösen megegyezni erre vonatkozóan?

Előre is köszi a tippeket!

ObudaFan # 2011.10.28. 10:49

Ha odaköltözés szándékával hagyták el az országot, akkor kérheted a Hágai Egyezmény alapján a gyermekek hazahozatalát. Egyébként minden elmaradt kapcsolattartás után 30 napon belül kérhetsz végrehajtást, már eddig sem ártott volna ezt minden alkalommal kérni. Nehéz küzdelemre készülj.

Kicsi29 # 2011.10.27. 22:09

Segítséget kérek!

A volt feleségemmel 2007.December 27-én szűnt meg az életközösségünk,de akkor a gyerekek, 2 kislány velem maradtak,mert Ő külföldre költözött,és rám hagyta a gyerekek nevelését! Nagyon nehéz időszak volt ez nekem,és a lányoknak is,mivel akkor még eléggé kicsik voltak. Szandika akkor 4, Vanda pedig alig 3 éves volt.
Sajnos ezután úgymond rámszált a gyámügy,mivel egyedül neveltem őket,és mivel férfi vagyok,mindenbe belekötöttek. Amit tőlem tellett,mindent megtettem,hogy a gyerekek ne szenvedjenek hiányt,és sokszor anyjuk helyett anyjuk is voltam. De az anyjuktól sosem tiltottam el a gyerekeket. Majd 2009 márciusában betelt a pohár,és sajnos annyira elgyengültem lelkileg,hogy akkor úgy döntöttem odaadom a gyerekeket az anyjuknak,hogy ő nevelje tovább,mert én már nem bírtam sem anyagilag,sem lelkileg a megpróbáltatásokat! Ekkor kezdődtek meg a problémák. Feleségem erre beadta a válókeresetet,ami önmagában még nem is baj,de innentől kezdve a gyerekeket is kisajátította magának,és ellenem kezdte el nevelni őket! 2010 augusztusában kimondták a válást,és megállapították a fejenként 10 ezer Ft gyerektartást is,amit a mai napig sem tudok fizetni sajnos,mivel semmilyen jövedelmem nincs. A gyerekeket emiatt nem láthatom,mert az anyuka nem engedi,sőt hogy még jobban összetörje a lelkemet, másfél héttel ezelőtt elköltözött a gyerekekkel Németországba,hogy elvegye még azt a kis reményt is tőlem,hogy valaha láthassam a gyermekeimet!

Az lenne a kérésem,hogy ilyen esetben mit lehet tenni? Nyugodjak bele a történtekbe,vagy esetleg van még esélyem rá,hogy valaha láthassam őket?
Tisztelettel egy kétségbeesett apuka!

ObudaFan # 2011.10.25. 12:42

Leginkább egy német ügyvédhez. Magyar bíróságnak itt nem lesz joghatósága a 2201/2003/EK rendelet 8. cikke értelmében, hacsak kifejezetten a magyar joghatóságban nem állapodtok meg.

Shakespeare # 2011.10.25. 10:22

Segítsetek!
Németországban éltem néhány évig a családommal, 2009-ben haza jöttem és elváltam. A volt feleségem kint maradt a gyerekekkel. Kint a volt feleségem pert indított, mert szerinte kevés gyerektartást fizetek. Minimálbérem van, ebből 50 ezer forintot fizetek havonta.
A német bíróság 200-200 eurót állapított meg gyerekenként, plusz 8000 eurót visszamenőleg.
A házunkat, itt Magyarországon a volt feleségem kiadta,ezt az összeget is ő kapja. Én albérletben lakom.

Tehetek valamit? Hová, kihez forduljak?

ObudaFan # 2011.10.24. 20:55

Minden alkalommal 30 napon belül lehet végrehajtást kérni a gyámhivataltól, és ha van rá lehetőség, a pótlás elrendelését.

rick74 # 2011.10.24. 16:45

Tisztelt ObudaFan!Az őn tanácsait kértem,eddig is s teljes köszönet érte s nem önt kérdőjelezem ez űgyben,ám a hatoság gyengeségét!!!!!Hosszu táv,vagy rövid táv?!Azt mond az érdekelt ami jo neki.....,bár az esetemben nem volt titkolt hogy hosszu táv!Ujra szabájzás?!Igen megtörtént összes nagyobb szünidőre kiterjesztve ősszi tavaszi téli nyári, igen ám most pont itt a héten Angliában az ősszi,s a gyerekeim?interneten láthatom őket ennyi..... téli szűnet? ááááá majd áprilisban tán......nem tehetek semmit ha kimentek, már futhat az ember...Ön tanácsolta hogy forduljak a gyám űgyihiv hoz,s ha elharapozik a hejzet akkor a birosághoz ujjragyermekelhejezést kérjek,őn szerint mit tehetek ebben a hejzetben,tanácstalan vagyok hogy ezt megteheti az anya s semmisnek tekinthet egy gyámhivatali határozatot!

ObudaFan # 2011.10.24. 14:25
  1. A kérdező hosszú távú munkát említett.
  2. Egy évnél rövidebb idő esetén is a kapcsolattartás újraszabályozására van szükség.
rick74 # 2011.10.24. 14:14

Tisztelt CSaszi 27. Egy évig az ég világon senki beleegyezése nem kell ha a gyermek nálad lesz elhejezve.Tisztelt ObudaFan,nálunk sem volt se másik szűllői fél se Biroi hozájátulás.

ObudaFan # 2011.10.21. 15:04

Azért vannak nehézségek ilyen esetben a tartásdíj alapjául szolgáló jövedelem megállapításakor, főleg egyéni vállalkozóknál. De meg kell próbálni.

Munci # 2011.10.21. 13:38

Kedves ObudaFan!
A volt párommal most lesz a válásunk,van egy 5 éves kisfiúnk.Én jelenleg munkanélküli vagyok,csak járadékot kapok,ami 54000Ft.A volt párom jelenleg kint dolgozik külföldön.Nem alkalmazottként dolgozik,hanem mint egyéni vállalkozó és illetményt kap.A kérdésem az lenne,hogy ebből le tudnám vonatni a tartásdíjat azaz a 20%-ot?Ha igen akkor az azt jelentené,hogy akár kaphatnék 150.000Ft gyerektartást is?
Köszönöm előre is a választ!

ObudaFan # 2011.10.21. 06:34

A másik szülő hozzájárulásával, ennek hiányában bírói engedéllyel.

csaszi27 # 2011.10.20. 15:30

Tisztelt Obuda Fan!
Éppen a válás közepén tartok a gyermekünk nálam van de szeretnék külföldön dolgozni mert kaptam egy jó állásajánlatot!hogy oldhatom ezt meg úgy hogy a gyermekemmel tudjak menni!Ez hosszútávra szóló munka lenne esetlegesen kiköltözéssel!Canadában lenne az állás!

ObudaFan # 2011.10.12. 07:19

Nincs mit.

rick74 # 2011.10.12. 07:08

Értem,köszönöm a válaszát ObudaFan!

ObudaFan # 2011.10.11. 19:44

A gyámhivatalon mindenképpen. És esetleg el lehet gondolkodni egy elhelyezés megváltoztatása iránti peren, ha végképp elfajul a dolog.

rick74 # 2011.10.11. 17:57

Tisztelt szakértők Tisztelt Obuda Fan!Kérdezni szeretnék,2 kislányom 9 ill 11 éves agusztus elején angliába ment exemmel a beleegyezésem nélkűl,ekkor válaszoltak őnők nekem kérdésemre.Most ugy álok hogy ugye egy évig nem kell a beleegyezés.Kimenetel előtt helyi gyám űgy átűtemezte a láthatást minden nagyobb szűnetre.őszi tavaszi téli nyári,az angliai rend szerint.Eről határozat szűletett.Én az ősszitől mivel most mentek ki 2 honapja megértően eltekintem,ám szeretném karácsonykor ithon tudni őket.Anyuka áprilisban jőnne csak,érdeklődnék hogy szankcionálhato ez?Jelentenem kell s hol gyámon?Esetleg űgyvédi és a gyámos határozattal a biroságos?válaszukat előre is kőszőnőm.

ObudaFan # 2011.09.14. 09:36

Nincs mit.

Babérlevél # 2011.09.14. 09:26

Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.09.14. 09:21

Keresetet kell benyújtanod a bíróságon a bontás iránt.

Babérlevél # 2011.09.14. 08:39

És ahhoz mit kell tennem? Erről hol tudok tájékozódni?

ObudaFan # 2011.09.14. 08:13

Közös megegyezéssel nem tudtok válni, ha nem jön ide, csak tényállás megállapítása mellett.