Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


gerbera317 # 2020.03.02. 15:08

nekem ez a 3 kérdés ugyanazt jelenti
Hát, sajnálhatod. De nem gond, a puszta túléléshez tulajdonképpen még írni-olvasni sem kell tudni.
a végrehajtó a tulaj beleegyezése nélkül eladhatja-e az ingatlant.
Árverésen eladhatja. Árverésen kívül viszont csak az adós (és a végrehatjást kérők) kérelmére, és az egyéb érdekeltek beleegyező nyilatkozatára.
lehet ajánlatot tenni e-mailben a végrehajtónak amit vagy elfogad vagy nem
Attól függ, mit értünk azon, hogy "elfogadja". Ha 'befogadja', akkor befogadja, persze. Ha jófej, talán még a feleknek is továbbítja, hogyha gondolják, előadhatják az itt tárgyalt kérelemet. De nem köteles rá válaszolni a harmadik személynek. És olyan végrehajtó is van, aki if e-mail then goto kuka.
Ha úgy érted, hogy 'elfogadja' (mármint az ajánlatot), akkor bizony nem fogadhatja el, mert nem döntheti el a felek helyett, a nyilvánosság kizárásával, hogy csak úgy valaki az utcáról megvásárolhatja-e az ingatlant.

LoOlita # 2020.03.02. 15:31

gerbera317
Köszi a választ.

De méééér..mér kell egy forumon egyből a másikat offolni :D
Látszik, hogy értesz hozzá. Egyértelmű. A válaszod hasznos is, mert megértettem amit írtál. Szóval tényleg köszi.

Nyilván egy fórumon lesznek hülye/nem egyértelmű kérdések meg olyanok is amik ismétlődnek, de az nem az jelenti, hogy az illető hülye :D

Amúgy főleg a jog olyan amiben nem mindesz hogy fogalmazol mert tök mást jelent. Ez a legtöbb ember számára amúgy nehéz, főleg azért mert nem használja a mindennapokban :)

Mindenesetre jót mosolyogtam :D
Ne aggódj tudok írni meg olvasni is és elég jók a túlélési esélyeim.

Komolyan ne haragudj már :D legyünk inkább barik. Nekem olyan jó napom volt. Remélem egy kicsit neked is az lesz attól a rendgeteg hülyeségtől amit itt összehordtam neked :D

Pacsi

MajorDomus # 2020.03.02. 18:26

A higgadtság nagy erény....

drbjozsef # 2020.03.02. 19:06

LoOlita,

Ne haragudj, a te érdekedben, és minden rosszindulat nélkül vagyok kénytelen (kell? szükséges? elégséges?) mondanom, de : a te felkészültségeddel most lehetett jó napod, de ha licitálsz, és nyernél, sok sokkal rosszabb napod is lesz.

Az árverés a profik műfaja, nem amatőröknek való.

(Ha tényleg átnézted a jogszabályokat, fel se merülhetne olyan kérdés, amiket feltettél.)

gerbera317 # 2020.03.02. 20:40

Hagyd. Nagyon szimpin fogadja a gorombaságomat. Az ilyennek segíteni kell.

drbjozsef # 2020.03.03. 06:11

Szerintem én azt tettem. Tényleg jószándékúan. Egyfajta segítség.

kataraider # 2020.10.27. 14:29

Kedves Fórumozók!
Sajnos van 2,5 millió forint adótartozásom, részletfizetést nem kaptam meg, van egy házunk ami 1/1 az én nevemen van.Olyan lehetséges lenne , hogy elajándékozom a felét a kiskorú gyermekemnek és így nem tudják elárverezni az ő részét?Vagy eleve adótartozással el sem lehetne ajándékoznom kiskorúnak ?Inkasszó van a számlámon , így csak kp-ben tudom felvenni a fizetésem mert 28.000 ft-ból nem tudom kihúzni egy hónapban. Így személyi hitelt sem tudok felvenni , hogy kifizessem a tartozást.Így most nem tudom mit tehetnék.

gerbera317 # 2020.10.27. 14:52

részletfizetést nem kaptam meg
És mi tart vissza attól, hogy ennek ellenére fizess? Gondolod, hogy a megfizetett összegeket sértődötten vissza fogják utasítani?
a felét a kiskorú gyermekemnek
Vht. 138. § (6) A lefoglalt ingatlanra vonatkozólag jogot csak azzal a feltétellel lehet szerezni, hogy az a végrehajtást kérő végrehajtási jogát nem sérti, és a végrehajtás célját nem hiúsítja meg. - Hát csak tessék.

MajorDomus # 2020.10.27. 18:47

Azonkívűl szerintem fedezetelvonásnak is minősül az akció.

kataraider # 2020.10.27. 20:08

Gerbera317

Fizethetek amennyit tudok havi szinten , de a végrehajtás akkor is tovább fennáll , ugyanúgy kijöhetnek foglalni illetve árverezhetnek ha akarnak.Arra keresek megoldást hogy részletekben fizethessek de erre nem nyitottak , inkasszó miatt pedig még a bankszámlámat sem tudom igénybe venni ezért nem tudok még személyi kölcsönt sem felvenni hogy kifizessem a tartozásom. Olyan a szitu mintha nem akarnák hogy fizessek , inkább vinnék a házat.Nagyon belehúztak 2019-ben vettük a házat 2020 májusban Szja járulék-illetékből van ez a tartozás , és augusztusban már inkasszó + minden kérelmem elutasítva.

Akkor az ajándékozásos ötlet úgy látom halott.

gerbera317 # 2020.10.27. 20:10

de erre nem nyitottak
Tehát a teljesítéseidet mind-mind sértődötten visszautasítják? Ezt máshol meséld, ne itt.

kataraider # 2020.10.27. 20:22

Gerbera 317
Sajnos nincsen egyben 2,5 millióm , ha havi szinten 50,.000 ft-ot fizetnék megtehetem , de ugyanott tartanák mint most , csak csökkent 50.000 ft-al , a probléma még mindíg fenn áll nem szeretnék eljutni az árverésig , nem függesztenek fel semmit ,tehát mit tehetnék ?

gerbera317 # 2020.10.27. 20:27

Mióta tart ez a huzavona? Egy éve? Ennyi idő alatt már tizenkétszer 50 ezret megfizethettél volna. Ehelyett nem fizettél semmit, csak a kifogásokat keresed. És akkor csodálkozol, a ingatlanárverésbe torkollik az egész.
Tényleg ennyire nem érted, mit jelent az, hogy fizetni?

kataraider # 2020.10.27. 20:35

Nem egy éve hanem most 2020 májusában lett beadva az szja ,Júniusban jött levél a pontos összegekről, egy eladott ház után és a megvásárolt új ház illetékéből lett ez az összeg ,kérelmet beadtam eltelt egy csomó idő majd újra be kellett adnom egy módosított kérelmet mert hiányos volt az előző majd megint várni kelletta válaszra ,és végül nem kaptam részletfizetést , és augusztusban már inkasszó.

gerbera317 # 2020.10.27. 20:54

Ez csak mennyiségi különbség. A minőség ugyanaz.

kataraider # 2020.10.27. 21:04

Sajnos úgy látom nem kapok segítő választ, tanácsot , azért köszönöm.

drbjozsef # 2020.10.28. 06:06

kataraider,

Sajnos az a helyzet, hogy erre nincs más tanács.

(Előre lehetett volna : hiszen az SZJA és az illeték összegével is tisztában kellett (volna) legyetek, így az egyetlen okos tanács csak az lehetett volna, hogy ennyivel olcsóbb új házat vásároljatok.)

Nem tudod kivonni az ingatlant a végrehajtás alól jogszerűen.

gerbera317 # 2020.10.28. 09:00

Sajnos úgy látom nem kapok segítő választ, tanácsot
Erre az összegzésre nincsenek szavak. Érdekes, más ha magától nem is, de kis rávezetéssel azonnal megérti, hogy a teljesítés ígérete nem azonos a teljesítéssel, és hogy itt rontotta el. De kataraidernek már meg sem kísérlem újra elmagyarázni.
azért köszönöm
Szívesen.

kataraider # 2020.10.28. 13:58

Értem , köszönöm szépen mindenkinek.

MajorDomus # 2020.10.28. 19:44

Próbálj a végrehajtóval megegyezni. Ott kérhetsz részletfizetést.

Grave7 # 2020.10.28. 22:02

Adótartozásra nem adhat részletfizetést az önálló bírósági végrehajtó.
Ráadásul a kérdező leírása alapján valószínűleg öbv-ről szó sincs, közvetlenül a NAV jár el.

MajorDomus # 2020.10.29. 16:07

Az a rosszabbik eset.

fuji3 # 2021.03.22. 17:04

Tisztelt fórumozók!

Lehetséges egy árverési oldalon meghirdetett ingatlant jóval a hirdetési ár alatt megvenni úgy, h az állítólagos ezzel foglalkozó cég pár millióért átirányít ahhoz a másik céghez, aki megmutatja a végrehajtás iratait, ha 30 százalék előleget befizetek? Majd ezt követően ők rendezik h a tulajdonomba kerüljön? Az átverés lenne? Úgy h hivatalosan, ügyvéd előtt történik minden?

gerbera317 # 2021.03.22. 17:58

Átverés.

drbjozsef # 2021.03.22. 19:32

"egy árverési oldalon"

Hacsak az nem valami saját árverési oldal.
Nyilván a NAV vagy az MBVK oldalnál ez kizárt.