Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


esőcsepp # 2013.01.06. 08:25

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

sajnálom, de nem értem, hogy ez mit is jelent pontosan.....

Elnézést az értetlenkedésért.
esőcsepp

esőcsepp # 2013.01.06. 08:25

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

sajnálom, de nem értem, hogy ez mit is jelent pontosan.....

Elnézést az értetlenkedésért.
esőcsepp

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.06. 08:49

A zárlat biztosítási intézkedés. Ha elrendelték, akkor a tulajdonossal szemben fenáll egy olyan követelés, amelyről vagy nem jogerős bírósági döntés (esetleg fizetési meghagyás) van, vagy már jogerős is, csak még nem telt el a teljesítési határidő.

Majd megveszed az árverésen.

gerbera317 # 2013.01.06. 08:53

Esetleg, ha a kérdést pontosítanád:
Biztos, hogy zárlat? Biztos, hogy vh-ügyszám? A kettő többnyire üti egymást.

esőcsepp # 2013.01.06. 09:08

Köszönöm a válaszokat!

Ez van írva pontosan:
3. bejegyző határozat, érkezési idő: 49996/2011.11.15
Zárlat
vh. ügyszám: 0001.MV.2620/....
utalás: II/4.
jogosult:
név:MAGYAR ÁLLAM
cím: _

Az ügyszám végét kipontoztam nem szeretném megsérteni a személyes jogait a tulajnak.
Köszönöm:
esőcsepp

gerbera317 # 2013.01.06. 09:15

Aha. Bűnöző az embered. Ez még eláll egy darabig.

esőcsepp # 2013.01.06. 09:24

Ezt hogy lehet a számokból megállapítani?
Hogyan értesülhetek, hogy árverés alá kerül ez az ingatlan?
Köszönöm a választ .
esőcsepp

esőcsepp # 2013.01.06. 10:03

Azt szeretném még megkérdezni, hogy ha elárverezik az ingatlant, érvényesíthetjük az elővásárlási jogunkat?
Ez a jog a hegyközségen be van jegyezve, de a tulajdoni lapon nem szerepel a földhivatalban.
Hogy biztosíthatjuk be magunkat önök szerint?
Az 5 évvel ezelőtti meghiúsult vételnél már a téglákat is megvettük. Azóta is ott áll a telken :-( És azóta sem tudunk építkezni (3 % beépíthetőség) miatt.

MajorDomus # 2013.01.06. 14:06

az idő neked dolgozik.mivel csak rajtad keresztül lehet megközeliten,az ingatlant,nem lesz tömegverekedés az árverésen,a töredéke összegért veszed meg,amiért a tulaj árulja

MajorDomus # 2013.01.06. 14:08

az elővételi jogodat jegyeztesd be az ingatlanra, ebben kbs a szaktekintély hogy tudód megtenni.
akkor a tudtod nélkül nem kel el.

esőcsepp # 2013.01.06. 20:20

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor
gerbera317
MajorDomus!

Köszönöm a segítséget!!
Üdvözlettel:
esőcsepp

gerbera317 # 2013.01.06. 21:56

Ezt hogy lehet a számokból megállapítani?

Látszik, hogy törvényszéki végrehajtó jár el az ügyben. Másrészt a zárlatot mint biztosítási intézkedést ingóságra lehet elrendelni. Az ingatlanra elrendelt zárlat - elnevezéstől függetlenül - bűnügyi zárlat kell hogy legyen.

Hacsak nem vagyonelkobzásról van szó, árverés lesz a vége. Kívülállóként nem értesülsz róla, csak ha szorgalmasan nézed az árverési hirdetményeket vagy a bíróságon, vagy a polgármesteri hivatalban, vagy a földhivatalnál.

A végrehajtásban nincs elővásárlási jogod.

esőcsepp # 2013.01.07. 06:16

Tisztelt gerbera317!

Köszönöm a válaszát.

Üdvözlettel: esőcsepp

esőcsepp # 2013.01.07. 06:42

Minden válasz felvet legalább még egy kérdést. :-)

  • Lehet, hogy már megpróbálták elárverezni de senkinek sem kellett?
  • A NAV elektronikus árverési felületén minden árverésre meghirdetett ingatlan megjelenik?
  • Hogyan lehet kideríteni, hogy melyik végrehajtó foglalkozik az üggyel?

köszönöm.
esőcsepp

MajorDomus # 2013.01.07. 23:04

1./ hogyne tiz esetből hét sikertelen árverés
2./ dehogy
3./ onnan,hogy az ingatlan melyik végrehajtó, ,területén,, fekszik
a város körzetekre van osztva v.hajtó illetékességileg is

esőcsepp # 2013.01.10. 12:28

Tisztelt MajorDomus!

Köszönöm a választ.
esőcsepp

kekszem # 2013.01.10. 19:53

Tisztelt Ügyvéd Ur!
A MKB Bank nak nincs fizetve atörlesztő részlet havi 60. ezer ft ,a férj halála miatt a Kérhetem, hogy a lakásba maradok és lakbérért .? Mennyi lehet összegszerüen, hogy számolják ki a lakbér összegét?
Mi kell ahhoz, hogy a lakásba maradja?
Válaszát várom Üdv. kekszem

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.12. 17:50

Nem tiéd a lakás fele? Ki örökölt?

MajorDomus # 2013.01.12. 23:47

nem ez a gond.
nem tud fizetni,és nem akarja hogy elárverezzék.

ajánld fel a lakást az eszközkezelőnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.13. 07:48

Sejtettem. A felét az örökösnek kell fizetnie. Akkor rá csak 30 ezer esik.

Kalevala66 # 2015.01.28. 18:26

Tisztelt Fórumozók!

Az a kérdésem hogy A MBVK által meghirdetett ingatlant más módon is meglehet vásárolni ? A banktól közvetlenül ,vagy a végrehajtón keresztül,akár egy esetleges sikertelen árverés után ?
A másik kérdésem hogy ha MBVK által meghirdetett árverésen megnyerek egy ingatlant a vételár kifizetése után az ingatlan volt tulajdonosa élhet valamilyen jogorvoslattal ami megakadályozza az ingatlan birtokbavételét /nem lakóingatlan /.

kovacsbandi # 2015.02.19. 09:40

Tíz év után végre jogerősen befejeződött egy árverésen vásárolt ingatlan peres ügye.
Egykoron az árverésen az adós árverési jegyzőkönyvben vállalta, hogy 15 napon belül üresen átadja az árverési vevőnek az ingatlant.
Az átadás lassan 11 éve még mindig nem történt meg, mivel perfeljegyzés volt az ingatlanon, így értékesíteni sem lehetett azt korábban.
Mára letörlődött minden a tulajdoni lapról.

Kérdésem, eredménnyel perelhetem-e lakbér vagy hasonló címmel a bank által kezdeményezett árverésen adósként szereplő személyt, aki nem tett eleget az ingatlan átadási kötelezettségének?
Eddig nem tehettem, hiszen az adós, és én - mint új tulajdonos -, mindketten alperesek voltunk egy azon perben, amit a korábbi tulajdonos indított ellenünk színlelt szerződés miatt.
Hab a tortán, hogy a perindító, adós előtti tulajdonos lakta mindvégig az ingatlant minden jogcím nélkül.

Köszönöm az iránymutató segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 10:15

Hát ezt így...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.02.19. 10:45

Eddig nem tehettem

Nem volt ügyvéded, úgye?

Ezt az esetet megéri majd a történelmet. Még most is röhögök rajta.
A színlelt szerződések nem tulajdoni igényűek, legfeljebb kötelmi igényűek. Kérhetted volna a bíróságot, hogy adja át részedre az ingatlant. Szerintem a perfeljegyzésnek sem volt meg a jogi feltétele.

kovacsbandi # 2015.02.19. 12:32

Az adós kötött színlelt szerződést a bentlakóval árverés előtt három évvel. 11 év pereskedés után meg is állapította a bíróság, rendezte is köztük az anyagikat jogerős ítéletében.

Röviden: az adós színlelt szerződésben, 1/3-ad áron „megvette” az ingatlant, átírták a nevére és felvett rá jó sok hitelt a bentlakó eladóval egyeztetve (az eladó nem kapott hitelt valami oknál fogva). Közösen költötték el (bentlakó és adós) a pénzt rossz beruházásra. Ez volt a színlelés alapja.

Mivel nem fizette sem az adós, sem az eladó a hitelt, elárverezték a házat, miközben a régi tulajdonos lakott benne! Őt kellett volna kiraknia az adósnak, de nem tette meg.

Azért nem „tehettem” eddig, mert alperes nem indíthat viszontkeresetet a másik alperes ellen (tudtommal).

Volt (már nincs) ügyvédem természetesen. Mivel az én esetemben az árverési vevői jóhiszeműséget vizsgálta a bíróság (!) felperesi beadványra 11 évig (!), hiába kértem volna az ingatlan átadását ténylegesen a bíróságtól, hiszen a tulajdonjog volt a per tárgya, függetlenül attól, hogy árverésben vettem kihirdetési áron.
Amúgy ez a per az ingatlanjog állatorvosi esete volt. Két elsőfokú (4 bíró), két másodfokú eljárás.

A perfeljegyzést felperesi kérésre a bíróság rendelte el, nem tehettem semmit.