Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


segitseget kerek # 2016.11.02. 15:03

Az világos hogy nekünk kell kifizetni, viszont az nem, hogy ha egy zálogjoggal rendelkező pénzintézet rákényszerül hogy csatlakozzon az eljáráshoz, aztán megegyezés miatt kéri a végrehajtás megszüntetését, azrt miért kapna 650 E Ft behajtási jutalékot a végrehajtó?

Tökmag89 # 2016.11.07. 09:14

Üdv!

Egy nagyon érdekes dolog közepén vagyunk párommal.
Licitáltunk egy ingatlanra, majd kiderült, hogy egy ingatlan iroda( direkt nem akarom leírni a nevét, nehogy rágalmazás legyen) rendelkezik az ingatlan kulcsával már évek óta. Nekünk nem akarták megmutatni az ingatlan, illetve le is tagadták, hogy lenne kulcsuk. Azonban szomszédoktól megtudtuk, hogy mikor mi elkezdtünk licitálni onnanstól ki-be járnak általuk az ingatlanba...gondolom saját maguk akarják értékesíteni. Felhívtuk a vezetőt, aki közölte, hogy megbízásos szerződésük van a tulajjal, hogy árulhatják a házat.
A végrehajtó irodában azt a tájékoztatást adták, hogy nem árulhatnak, adhatnak el házat, csak végrehajtás útján.
Továbbá beszéltem a tulajdonos egyik felével ( már külön mentek) ő nem tud semmilyen szerződésről.
Itt annyiról van szó feltételezhetően, hogy az ingatlan iroda akar licitálni és átverni a vevőt, hogy magasabb összeget kér.
Ügyvédhez fordultunk, illetve ma megyünk az irodavezetőhöz.
Volt valakinek hasonló esete? Úgy gondoljuk ez törvénytelen..

ius latratus # 2016.11.07. 13:54

Úgy látszik, hogy ma mindenki megevett reggelire egy hülyebogarat.

Burn Out # 2016.11.07. 14:41

majd megírnád, hogy mennyit fizettetek az ügyvédnek? :DDD

ius latratus # 2016.11.07. 14:59

...áh!, nem volt ez ügyvédhez, akkor nem írná ide a hülyeségeit.
Különben meg az ügyvédek manapság kapják a kamarai leveleket az új ügyvédi tv. tervezetéről, s nagyon harapósak mostanában, Tökmagot meg is ette volna az egyik szerintem...

:)

ius latratus # 2016.11.07. 15:02

A manapság sem rossz, de azt a telefonom okoskodta ki, a mostanában a helyesebb.

Tökmag89 # 2016.11.07. 15:10

Sziasztok!

Ma voltunk az irodavezetőnél, azt mondták attól, hogy árverés alatt van az ingatlan és elindult a licit, ők ugyanúgy értékesíthetik adás-vételi szerződéssel.
Arra viszont, hogy nekünk miért nem adtak kulcsot, csak a saját vevőiknek nem válaszoltak...
Kifejtenétek lécci bővebben mire gondoltok?

Köszönöm

gerbera317 # 2016.11.07. 15:32

Azt hogyan kell értelmezni, hogy "licitáltunk egy ingatlanra" (így, múltidőben), meg hogy "azt mondták attól, hogy árverés alatt van az ingatlan és elindult a licit"? Ezek nagyon ütik egymást, mintha nem is ugyanarról az ingatlanról lenne szó.

Az pedig egyértelmű, hogy rád, mint árverési érdeklődőre, az ingatlanos nem fogja pocsékolni az idejét. Hatósági értékesítés esetén ő ugyanis semmit nem profitál, miért is dolgozna ő tehát a végrehajtó érdeklődőjének?

Tökmag89 # 2016.11.07. 15:47

Licitáltunk az ingatlanra, egy hónap múlva jár le a licit.
Itt az a kérdés, hogy végrehajtáson kívül értékesítheti-e az ingatlaniroda az ingatlant, megszakítva azzal az árverést?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.07. 16:01

Szerintem szórakozol velünk.

Tökmag89 # 2016.11.07. 16:07

Licitálunk december elején jár le a licit, szerintem ezt nehéz félreérteni :D

gerbera317 # 2016.11.07. 16:18

Aha. És még mindig a te ajánlatod a legmagasabb ajánlat? Mert ha nem, akkor nem ártana még egy kicsit licitálni.
Egyébként igen, még mindig lehetséges az árverésen kívüli értékesítés, de olyat még nem láttam, hogy ez az ingatlanos ügyködése nyomán jött volna létre.

Gabcsi27 # 2017.02.22. 14:43

Kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni

A szomszédunkban van egy társasházi lakás amin 7 éve végrehajtás van de nem tudják eladni árverezéssel sem.
Mi szeretnénk árverésen kívül megvenni a ingatlant de a minimum ajánlható ártól sokkal olcsóbban.
Az ingatlant 20 millió Ft-ra becsülték fel mondván hogy 125 nm ,15-20 éves,gázfűtés van benne és azonnal beköltözhető.
Gyakorlatilag az ingatlan 55 nm plusz az alagsor,nincs bevezetve a gáz és az alap is beázott.
A ház 4 éve ott áll üresen és nem lakik benne senki. A tulajdonos szóban már beleegyezett hogy adnánk érte 5 millió Ft-ot , tekintve hogy mennyit kell költeni rá.

Beszéltünk a végrehajtó irodával aki azt mondta hogy megpróbálhatunk a minimum ár alatt árajánlatot tenni (14 millió a minimum) de ha csak 1 végrehajtást kérő is elutasítja akkor felejtsük el.

A kérdésem az lenne hogy mennyi idő után várható a válasz a banktól akinek nem fizették a hitelt, illetve mennyi a remény rá hogy hajlandóak ezért a sokkal kevesebb összegért belemenni az eladásba tehermentesen.

Köszönöm,

MajorDomus # 2017.02.22. 21:48

30 nap .
esélyes. nekik is érdekük lezárni az ügyet

,

Lacaca # 2017.02.23. 03:06

Szakértőtől szeretnék kérdezni:
Az adósaim ingatlanja tavaly októberben lett feltéve a "Folyamatos elektronikus ingatlan árverésre".

Az érdekelne, hogy várható-e elévülés a követelésemnél, és mikor? 2007-től megy a végrehajtási eljárás.
A vh-t kérdeztem, de erre nem adott választ.
Köszönöm a segítséget előre is.

gerbera317 # 2017.02.23. 07:40

Általános szabály szerint öt év az elévülés, a legutolsó végrehajtási cselekménytől számítva. Mielőtt elévülne, kérni kell az újabb árverés kitűzését, és az megszakítja az elévülést.

Grave7 # 2017.02.23. 08:40

@Gabcsi27: Ha a bank érdemben fog foglalkozni a kérdéssel, akkor szerintem ki fog küldeni értékbecslőt, hogy az ingatlan reális értékét megállapítsa és várhatóan ettől teszik majd függővé a beleegyezésüket.

MajorDomus # 2017.02.23. 23:30

Meg attól is hogy végre le tudják zárni az ügyet.

Lacaca # 2017.02.24. 06:29

gerbera 317 :
Köszönöm szépen a tájékoztatást előző kérdésemre.
Azt szeretném még megkérdezni, hogy mivel az ingatlan 10 évvel ezelőtti értékbecslésével nem vagyok megelégedve, túl magasnak tartom, ha új értékbecslést kérek a végrehajtótól az idő múlására, és az eddigi eredménytelen végrehajtásra hivatkozva, azért kell-e fizetnem, vagy díjmentes.
Köszönöm előre is a segítséget.

gerbera317 # 2017.02.24. 07:39

Az ingatlan újbóli becsérték-megállapítását a Vht. 140. § (8)-ra hivatkozással lehet kérni, ha a becsérték-közléstől 3 év eltelt. Indokolni nem kell, de azzal lehet, hogy a megállapított becsértéken az ingatlan értékesíthetetlen marad, ami sérti a végrehajtást kérő(k) kielégítéshez való jogát.
Fizetni nem kell érte, de megeshet, hogy a szünetelő ügy folytatására hivatkozással a végrehajtó újból igényt tarthat a költségátalány 50%-ára. Ez teljesen a végrehajtón múlik.

MajorDomus # 2017.02.24. 23:54

És kérni is fogja!

Dorina0215 # 2017.03.02. 10:22

Kedves Fórumozók!

Különleges helyzetbe kerültünk a párommal. Ingatlan árverés során vettünk egy házat. Az árverést érvényes vételi árral lezárták, a licitnaplót aláírtuk, a vételárat még nem fizettük ki, mert menet közben a tulajdonos elhunyt. A papírokat postán fogjuk megkapni tértivevényesen ugyanúgy mint a tulaj. Így ezzel az üggyel kapcsolatosan több kérdésem is lenne. Ha a tulajdonos élettársa átveszi a levelet, akkor az ügy folyik tovább. Ha pedig nem veszi át, akkor pedig az ügy úgy folytatódik tovább, hogy meg kell várni, hogy az örökösök lemondanak-e a tartozásról és ezzel együtt a házról, vagy választhatják azt is, hogy kifizetik a tartozást? Így akkor a miénk most az ingatlan? Előfordulhat olyan eset, hogy az árverést újra kiírják?

Segítségüket előre is köszönöm!

gerbera317 # 2017.03.02. 10:52

Ha az árverést határidőre nem támadják meg jogorvoslattal, akkor az jogerős, az ingatlan pedig birtokba adható.
Az a kérdés, mit jelent az, hogy "menet közben"? Mert ha még az árverés meghirdetése előtt történt a haláleset, akkor az árverést nem lett volna szabad megtartani. Tehát, ha kifogás érkezik az árverés ellen, ez lehet az egyetlen alap a kifogásra. Ha viszont nem érkezik kifogás, akkor megkezdődhet az ingatlan átadása.
Ez csak az én véleményem, az eljáró végrehajtó ettől eltérhet.

Dr.Attika # 2017.03.02. 12:51

Figyelmébe ajánlom az ingatlanokat árverés útján kívánok részére a ma benyújtott T/14298. sz. törvényjavaslatot. www.parlamet.hu/irományok/folyamatban lévő törvényjavaslatot. A törvény hatályba lépését követő naptól ingatlant a becsérték alatt nem lehet árverezni.

Vadsuhanc # 2017.03.02. 13:37

Dr. Attika !

Nagyon helyes ez a döntés, de a forintosítás után nagyon sok embernek már mindegy, hogy 15 millióval vagy 13 millióval fog tartozni. Kicsit elkésett ez a gondolat szerintem, de mindenképpen üdvözlendő még akkor is, ha késő.

Nekem a román döntés ( ritkán értek velük egyet ) az jobban tetszik:-)