Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


gerbera317 # 2017.03.24. 09:13

Volt egy időszak, amikor akár egy putri fedezetként való felajánlásával tízmilliókhoz lehetett jutni.
Ehhez hasonlít valamennyre, amikor a kölcsön felvételekor az ingatlan ugyan fedezte a követelést, csak közben az árfolyam-változás miatt a követelés irreálisan megnövekedett.
Nem is lenne ezzel semmi gond, ha emellé jogszabály kimondaná, hogy a bank a követelését a fedezeti ingatlan hitelfedezeti értékének erejéig követelheti. Ezért, ha árverésen elkél az ingatlan, a hitelező a fennmaradt követelését továbbra is követelheti.
Azt már kevesen tudják, hogy az ügyek nagyobb hányadában a bankok önként lemondanak a további követelésükről. Én csak egy-két kirívó esetet ismerek, hogy ez nem történt meg, de a gyakorlat azt mutatja, hogy igenis lekattannak az adósokról. És még ennél is kevesebben tudják, hogy a követeléseket engedményezéssel megszerző követeléskezelők sem ragaszkodnak az utolsó fillérig a követelésükhöz, hanem egy reális megtérülést követően kedvezményesen befejezhető náluk is a végrehajtás.
Az Attika által emlegetett nyugati gyakorlat az Eszközkezelős ügyletnél törvényes keretek között nálunk is megvalósul, aholis, ha a Magyar Állam megvásárolja a fedezeti ingatlant, akkor a jelzálogjogosult hitelező _köteles_ elengedni a további követelését. Az egy másik dolog, hogy ilyenkor viszont nincs árverés, nincs licit, az ingatlan csak minimáláron kel el. Cserébe viszont az adós akár vissza is vásárolhatja az ingatlanát. Mindez persze nem segít az egyéb hitelezőkön, értem ezalatt a társasházak közös költség követelését, a közüzemi szolgáltatók számlakövetelését stb., az ő követelésük továbbra is fennmarad, és érvényesíthetik is, és érvényesítik is (már amennyire az a nagy sorbanállással eredményes lehet), és nagy igazságtalanság, mitöbb, jogalkotás körében elkövetett bűncselekmény volna, ha ezeket bármiféle törvény kötelezné a követelésük elengedésére.

MajorDomus # 2017.03.24. 21:05

Részben egyetértünk!

Nekem is a képembe röhögött az adós,hogy nincs már közös költség tartozása,mert az Eszközkezelő megvette a lakást.

4 hónappal később ,amikor az első részletet levonták a nyugdijából,sirva jött a felesége,hogy megélhetésre sem marad pénzük a letiltás miatt.

Mondtam neki,hogy most röhögjön a férje!

Manfanatics # 2017.03.27. 18:21

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy árverésen vettem egy lakást. De egyelőre laknak benne. Holnap megyek a végrehajtóhoz aláírni az árverési jegyzőkönyvet.

Viszont amin meglepődtem, hogy a (volt) tulajjal a jegyzőkönyv aláírása után nekem kell egyezkednem, hogy költözzön ki. Azt gondoltam, hogy ez a végrehajtó feladata.

Olyan problémák fordultak meg a fejemben, hogy mit csináljak, ha be sem jutok még a lépcsőházba sem? Vagy nem együttműködő?

Mi ilyenkor a teendő?

A segítséget előre is köszönöm.

Manfanatics # 2017.03.27. 18:23

Jaj igen, még azt akartam megkérdezni, hogy ugye olyan eset nem fordulhat elő, hogy kifizetem a vételárat és nem tudom birtokba venni az ingatlant?

Grave7 # 2017.03.27. 19:59

@Manfanatics: Beköltözhetően volt árverezve az ingatlan? Ha igen, akkor előbb-utóbb birtokba veheted.

A Végrehajtási jog - > Vevői jogai - ingatlan végrehajtás témában (http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237) olvass vissza, kérdéseidre bőven fogsz választ kapni, mert kb. hetente megkérdezi valaki. (Előző héten mondjuk volt kb. 2 oldalnyi trollkodás, de azt lapozd át.)

Egyébként: miért nem a licitálás előtt kérdezted meg ezeket? Vagy miért nem az eljáró végrehajtótól?

MajorDomus # 2017.03.27. 21:14

Nézd meg az árverési hirdetményt!

Manfanatics # 2017.03.27. 21:18

Beköltözhetően persze. Mondta is a végrehajtó, hogy birtokba vehetem. Csak mégis elbizonytalanított ez a cécó, ami körülötte van.

Vadsuhanc # 2017.03.27. 21:19

Manfanatics

Ugy őszintén... Az árverés előtt nem tájékozódtál ?

Vadsuhanc # 2017.03.27. 21:24

Bocsánat ezt Grave már kérdezte..

De ugy öszintén, csak kopácsoltál a kalapáccsal és azt sem tudtad mi a helyzet a lakásban ?

Manfanatics # 2017.03.27. 21:26

Dehogyis nem, tájékozódtam. Beköltözhetően vettem, a végrehajtó is mondta, hogy az enyém.

Én csak azt nem értem, hogy miért nekem kell felszólítanom a lakót, hogy költözzön ki. Ha nem fog (és ugyan nekem miért tenné), akkor egy kérelmet kell benyújtanom és még 2 hónap, mire lesz valami.

Holnap kell mennem aláírni a jegyzőkönyvet, egyelőre az árverési előlegen kívül nem fizettem ki semmit sem.

Manfanatics # 2017.03.27. 21:28

De tudtam. Tudtam, hogy laknak benne, de azt is hogy ha lesz nyertes licit, akkor ki kell költöznie. Se haszonélvezet, se özvegyi jog nincs az ingatlanon. Se albérlő.

Így is láttok valami problémát?

Grave7 # 2017.03.27. 21:36

@Manfanatics: Ismét leírom:

A Végrehajtási jog - > Vevői jogai - ingatlan végrehajtás témában (http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237) olvass vissza, kérdéseidre bőven fogsz választ kapni, mert kb. hetente megkérdezi valaki. (Előző héten mondjuk volt kb. 2 oldalnyi trollkodás, de azt lapozd át.)

Kb. utolsó 20 oldalt olvasd el ott, benne lesz a válasz kérdéseidre.

Vadsuhanc # 2017.03.27. 21:39

A lakás akkor lesz a Tiéd,ha majd kifizeted a teljes árverési vételárat. Addig nem.

Mi lenne ha beszélnél a végrehajtóval, egy ügyvéddel, vagy elolvasnád a végrehajtásról szóló törvényt ?

Tisztelettel.

Manfanatics # 2017.03.27. 21:43

Vadsuhanc: Holnap megyek a végrehajtóhoz.

Manfanatics # 2017.03.27. 21:46

Grave7: Olvasom.

MajorDomus # 2017.03.28. 21:44

Ha kifizetted a teljes vételárat,a végrehajtó birtokba adja neked!

balmis # 2017.03.30. 12:31

Helló Szakértők!
Ha árverésen kívül árverési vételben szeretnék megegyezni az adóssal és végrehajtást kérőkkel ez esetben a nyilatkozatban mit érdemes beleírni hogy a végrehajtó elfogadja?
(Kértem a végrehajtót hogy küldjön nekik nyilatkozat mintát ezt ügyvéd javasolta, de azt a választ kaptam hogy ez költséggel jár amit ők nem tudnak kitől beszedni...!

Előre is köszönöm!

Vadsuhanc # 2017.03.30. 12:41

Először is a végrehajtótól azt kellene megtudnod, hogy az általad ajánlott vételár, fedezi-e az összes végrehajtást kérő igényét és a végrehajtót megillető összeget. ( Mindent ) Utána kapisgálj szerintem. Az a kapisgálás meg tényleg nem a végrehajtó dolga.

gerbera317 # 2017.03.30. 12:46

mit érdemes beleírni hogy a végrehajtó elfogadja

El vagy tévedve! A törvény azt mondja, hogy a végrehajtó a felek kívánságára eladja az ingatlant annak és annyiért, akit és amennyit ezek egyhangúlag kérnek. Az viszont a te feladatod, hogy ezek egyhangú kérelmet terjesszenek elő.

balmis # 2017.03.30. 13:44

OK! Köszönöm!

Maxima07 # 2017.03.30. 17:49

Tisztelt Fórum?

Van-e különbség az ügyviteli és végrehajtói cselekmény között?
Üdv.Margit

Vadsuhanc # 2017.03.30. 17:53

Maxima07

Mire gondolsz pontosan ? Egyébként van. Szerintem.

Grave7 # 2017.03.30. 20:34

@Maxima07: Ki és mire mondta az ügyviteli cselekményt, vagy hol láttad ezt leírva? Ennyiből nem állapítható meg, hogy az illető mire gondolt, lehet ő keverte a fogalmakat.

Grave7 # 2017.03.30. 20:38

@balmis: Az 1994. évi LIII. törvény 157. § szól az árverésen kívüli vételről, leírja a feltételeket, kérelem tartalmát is.
Minta ehhez nincs, mert csak egy-egy kb. 9 db szóból/szókapcsolatból álló levelet kell írniuk a feleknek.

MajorDomus # 2017.03.30. 21:38

És egyűttesen!