Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


Grave7 # 2017.03.02. 16:05

Nem éppen pontos a törvényjavaslat ismertetése:
az nem az összes árverésre és ingatlanra fog vonatkozni, csak a Vht. 143. § (3) bek. szerint egyébként 70%-os minimálárral árverezett lakóingatlanokra, ha a végrehajtás fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés behajtására irányul.

Felek megegyezése esetén, illetve időmúlás hatására lehet majd a kikiáltási árnál alacsonyabb a minimális vételár.

Vadsuhanc # 2017.03.02. 16:43

Tisztelt Grave7!

Engem pont az általad leírtak miatt nem vakít el a javaslat. Sokakat el fog, de ez a hiteleseken már nem fog segíteni... És még sok kérdést felvett a javaslat. ( Kamatot, hogy számolják, meddig visszamenőleg.... stb )

Vadsuhanc # 2017.03.02. 16:48

Nem mellesleg a Vht. is módosítani kellene ( magyarul kéne ) :-)

gerbera317 # 2017.03.02. 18:55

Mi nem elég magyar benne? Nincs benne elég felézős frázis, vagy mi a pcs@?

MajorDomus # 2017.03.02. 21:01

Megint egy hülye javaslat!
A becsérték áráért a szabadforgalomban is lehet lakást venni!

gerbera317 # 2017.03.02. 21:08

A kormány jófejségében soha ne keress logikát, csakis azt lásd, hogy jövőre választások. Az viszont logikus, hogy ezt nem idén fogják bedobni.

MajorDomus # 2017.03.02. 21:28

Majd egy év múlva!

Dorina0215 # 2017.03.03. 06:34

Kedves gerbera317!

Azt, hogy "menet közben" azt úgy értem, hogy amikor az árverés megkezdődött (2016. december) akkor, a tulajdonos átvette a levelet. Ezután az árverés lefolyt, a licitnaplót aláírtuk (2017.február), azonban az árverési jegyzőkönyv átvételekor a levél úgy ment vissza, hogy "elhunyt". Örökös 2 gyermek. Ilyenkor mennyivel hosszabb ideig fog elhúzódni az ügy? Az eljárás végén miénk lesz az ingatlan? Egyáltalán milyen eljárás veszi ilyenkor kezdetét?

gerbera317 # 2017.03.03. 07:21

Ez pech. Szerintem a Vht. 39. § (4) a helyes eljárás. Neked ez nem jó hír, mert meg kell várni a hagyatéki eljárás végét, utána pedig a jogutódlásos eljárást is. De miért itt érdeklődsz? Kérdezd meg a végrehajtót, hogy ő mit fog csinálni!

Dorina0215 # 2017.03.03. 08:21

Köszönöm a segítséget!
Azért itt érdeklődtem, mert még nem tudtak biztosat mondani, és kíváncsi voltam, hogy valaki más átment-e már ilyen ügyön.

Dorina0215 # 2017.03.03. 08:25

Kedves gerbera317!
Ha lezárult a hagyatéki eljárás, ill. a jogutódlás, és a jogutódok lemondanak a tartozásról, akkor az ügylet végén az ingatlan a miénk lesz?

gerbera317 # 2017.03.03. 10:52

A tartozásról nem lehet lemondani. Az örökségről annál inkább. De akárki legyen az örökös, a leszármazók vagy a Magyar Állam, az köteles lesz tűrni, hogy az ingatlan az árverési vevő tulajdonába és birtokába jusson.

MajorDomus # 2017.03.03. 23:10

Végül is egy befejezett eljárásról van szó!

drbjozsef # 2017.03.03. 23:12

Egyáltalán nem. A hagyatéki tárgyalás lesz legfeljebb befejezve, de a kérdező végrehajtási tulajdonszerzése még egy darabig biztosan nem.

MajorDomus # 2017.03.03. 23:24

Dehogynem.
A végrehajtó lefogkalta az ingatlant,onnan már a tulajdonos nem rendelkezhet vele,az árverés szabályszerűen ki lett tűzve,meg us történt,ezzel a tulajdonjog megszűnt.pont.

drbjozsef # 2017.03.04. 08:38

Te tudod. Én nem érzem "befejezett eljárásnak" azt, amikor csak széljegyen vagyok bejegyezve, és egy hagyatéki eljárás miatt áll is az egész.

Gondolom, Te ebben az esetben megnyugodva hátradőlnél, nem érdeklődnél, nem járnál utána, nem is érdekelne, hogy bejegyeznek-e a tulajdoni lapra, és töröltek-e minden más végrehajtási- és jelzálog jogot. Elvégre be van fejezve, nincs itt semmi látnivaló.

Gerbera írt valami olyasmit, hogy Vht 39 szerint kell eljárni, meg megvárni valami hagyatéki végét, de hát ezek nyilván egy befejezett ügy szokásos velejárói.

vierzo # 2017.03.04. 17:21

Tisztelt Fórumozók!

Vételi ajánlatot tettem egy ingatlanközvetítőnél egy ingatlanra, de egyenlőre még nincsen elfogadva (csak az ingatlanközvetítő irodájában szembesültem vele, hogy végrehajtás alatt áll az ingatlan, addig azt mondták, hogy csak banki jelzálog van rajta). Egy panel lakás a vétel tárgya, ami üres (eladóval nem találkoztam), de több végrehajtási jog is be van jegyezve rá, illetve egy banki tartozás, ami a tulajdoni lap szerint duplája mint a vételár. 32 M Ft banki tartozás van bejegyezve, ami állítólag majd 15 M lesz, mert a bankkal tárgyalt az eladó. ezen felül Díjbeszedő, parkolási bírság, társasházi közös költség elmaradás is végrehajtó által bejegyezve. Idő közben kiderült, hogy szinte mindenhol adós az eladó Főtáv, elmü stb de ezek az ő nevén vannak, meg van fél milliós közös költség tartozása (panelprogram miatt) (ami tudom, hogy a lakással megörökölhető).
Egyenlőre arra várok, hogy vajon a felajánlott vételár majd ténylegesen tehermentesíti-e az ingatlant, mert csak így vállaltam a vételt. Azonban a végrehajtási joggal terhelt adásvétellel kapcsolatos eljárást csak most olvasom. Érdemes ilyenbe bele kezdeni, vagy inkább jobb kiszállni még az elején?? Azt olvasom, hogy az eladónak tilos pénzt adni, mindent inkább én fizessek a banknak és a végrehajtónak.

  • a bank nem ad nekem tájékoztatást a banktitok miatt
  • úgy tudom a végrehajtó sem, csak általánosan a menetről
    • itt összesen 4 végrehajtási jogot kell levetetni a tulajdoni lapról (olvasom, ha ez nem történik meg, akkor megkapom a lakással együtt végrehajtást)

Honnan tudhatom meg, hogy összesen mennyi teher van az ingatlanon? a végrehajtónak kell kiadni egy igazolást? Állítólag a bank 15 M ft megfizetése esetén elengedi a többi hitelt, egyrészt ez mennyire hosszú folyamat , a végrehajtóhoz ez mikor jut el? (pénteken adta be az eladó a kérelmét a bankba)

gerbera317 # 2017.03.04. 19:28

Írni kell a végrehajtónak, és hivatkozva a tulajdoni lapon talált végrehajtási ügyszámokra bejelenteni az alábbiakat:
1. vételi ajánlatot teszel az ingatlanra (helyrajzi szám, cím),
2. az ajánlattevő neve és egyéb személyi adatai,
3. a felajánlott vételár összege, valamint
4. kérni kell a végrehajtót, hogy az ajánlatot azzal a tájékoztatással szíveskedjen megküldeni a feleknek, hogy a Vht. 157. § szerint kérelmet terjeszthetnek elő, hogy a végrehajtó az ajánlattevőnek adja el az ingatlant.

Ha nem ezen a vonalon indulsz el, hanem ragaszkodsz a szabadkezes adásvételhez, akkor csak szaladgálhatsz egyik végrehajtást kérőtől a másikig, és sehogy sem jutsz velük semmire.

Vadsuhanc # 2017.03.04. 19:39

A válaszodat én is köszönöm gerbera317! Nagyon hasznos számomra.

MajorDomus # 2017.03.04. 23:44

Drb

2 különböző dologról beszélünk !
Egh dolog az ingatlan árvetése ,mésik dolob a vevő tulajdonjogának bejegyzése!
Az utóbbi annak függvénye hogy az ingatlan per tdher ls igénymentes legyen,és ne kegyen másik tulajdonos nevén .ez az árveréssel megvalósult. A bejegyzés másik történet,és idő kérdése.

MajorDomus # 2017.03.04. 23:46

Vierzo
Helyezd ügyvédi letétbe a vételárat,az ügyvéd abból tehermentesiti az ingatlant.
Ő ugána tud nézni a terheknek.

gerbera317 # 2017.03.05. 08:09

Duplája a teher a vételárnak. Ilyenkor mindegyik azt kérdi, neki mennyi jut a vételárból.
Árverés utáni felosztásból a kicsik nem kapnának semmit, ezért ők a szabadkezes értékesítést jobban szeretik, mert így többet kapnak, és így engedékenyekek is.
Ugyanezért a bank a hatósági értékesítést szereti, mert úgy nem kell osztoznia.
Sosem érnek a végér az egyeztetéssel.

vierzo # 2017.03.05. 12:22

Köszönöm szépen a választ, írok a végrehajtónak.
Értem a 157 -es paragrafust is, aminek a lényege, hogy jobb áron tudja eladni az adós az ingatlant, mint egy árverés.

Amit nem értek.

Ha írok a végrehajtónak és megteszem a vételi ajánlatot (egyenlőre csak írok neki és tájékoztatást kérek) akkor még ezen kívül kell egy adásvételi szerződés egy ügyvéddel is?

Mivel ez egy lefoglalt ingatlan, tehát az adós ha jól értem már nem rendelkezik felette.
(így már azt sem értem, hogy egyáltalán jogosan tudott-e adni megbízást az ingatlanközvetítőnek. Illetve ha én megállapodok a végrehajtóval (az adós bevonása nélkül), akkor mi a garancia számomra, hogy kapok kulcsot az ingatlanhoz és normálisan át lesz az adva nekem.
Vagy ha a végrehajtónak teszek ajánlatot, abba bele vonják az adóst is??

((a végrehajtás és a licitálás lényegét kezdem érteni, de pont azért nem licitáltam még ingatanra, mert egy végrehajtó mondta kb 2-3 éve nekem, hogy tulajdonjogot kaphatok, de a birtokba adással ők már nem törődnek kvázi "lebeszélt" a licitálásról)

Egyenlőre még nem látom ez mennyire kockázatos vétel lenne számomra és milyen gyorsan lehet véghez vinni, az általam ajánlott ár közel piaci ár, árverésen lényegesen kevesebbet kapna érte a végrehajtó.

gerbera317 # 2017.03.05. 12:44

Értem a 157 -es paragrafust
Ha értenéd, ezt itt mind le nem írtad volna. Kérdezőként pedig nem kéne itt magyaráznod, mi az, hogy lefoglalt ingatlan. És főleg nem kéne azon változtatni, amit javasoltam. Nem tájékoztatást kell kérni a végrehajtótól, mert nem köteles rá, és itt egyébként is megkaptad már. Add elő a vételi ajánlatodat úgy, ahogy javasoltam, és várj.

ius latratus # 2017.03.05. 14:31

off

Egyenlőre áll a Fradi, s az Újpest közötti párharc. Egyelőre még senki nem tudja megmondani, hogy ki lesz a bajnok az idén.

on