Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Elbirtoklás menete, bizonyíthatósága?

Andrea379 # e-mail 2019.08.29. 17:46

Sajnos nem volt ráírva a papírra csak annyi hogy ügyvéd.azt is csak onnan tudtam hogy elköltözött mert egyszer voltunk apummal azon a címen és oda találtam Dunakeszin.de már más lakott ott.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.27. 20:41

Előbb-utóbb neki is keresnie kellene téged a jogutódlás miatt.

Hogy hívják?

www.kbs-ugyved.hu

Andrea379 # e-mail 2019.08.27. 19:05

Megpróbáltam felkeresni de sajnos elköltöztek és csak a vezetékes telefonszáma volt felírva 1 papírra.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.27. 18:31

Hát kérdezd meg azt az ügyvédet, aki őt képviselte a perben.

www.kbs-ugyved.hu

Andrea379 # e-mail 2019.08.27. 17:33

Szeretném nevemre keríteni az ingatlant.
Csak nem tudom hogy hogyan kezdjem el.
Nem igazán vagyok jártas a jogi úgymenetekben.Édesapám perét tudom e esetleg tovább vinni hogy ne kelljen mindent elölről kezdeni?
Járás bíróságra vagy földhivatalba kell mennem utána érdeklődnöm a dolkoknak?
Fel szeretném venni a fonalat de nem tudom hol kezdjem.közművet sem tudok a nevemre iratni mert tulajdoni lapot kérnek.de azzal sajnos nem szolgálhatok mert a néhai tulaj van bejegyezve tulajdonosnak akitől Nagypapám régen megvette.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.27. 16:57

Ha jól értem, felperesi jogutód vagy egy perben. Ezen kívül mit szeretnél még tenni?

www.kbs-ugyved.hu

Andrea379 # e-mail 2019.08.27. 16:44

Jó napot mindenkinek.

Kérdéssel szeretnék fordulni a fórum tagjaihoz.
Nagypapám vett régen 1 ingatlant amiről adásvételi szerződés keletkezett,de annyira régi ez a papírformátum hogy azt mondták nem használható a mai ügyintézésekhez. A földhivatal felé megvásárlás után nem jegyeztette be magát. Igy az ingatlan a néhai tulaj nevén van aki egyedül élt és család és utód nélkül halt meg.Édesapám már abban a házban született oda volt bejelentve.Nagypapa halálakor kiderült hogy nincs nevén az ingatlan.Édesapám elindított ügyvéd által 1 pert az elbirtoklásért(ezt tanácsolta az úgyvéd úr).Sajnos Édesapám is meghalt még a per zajlott.szeretném végre rendezni az ingatlan ügyeit.
Szerintetek hogyan induljak el ezen az úton?
Mit tudtok tanácsolni számomra?
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.További szép napot.

wers #   2019.08.26. 06:37

hivatalból kell átvezetni a megváltozott lakcímet, a személyiadat- és lakcím-nyilvántartásból vagy a cég-nyilvántartásból történő adatátvétellel, ha a változást a hatóság "eljárása során észleli".

Talán a március-áprilisi tájékoztatás még nem annyira poros, amit a földhivataltól kaptam, hogy ez az "észlelés" jelenleg a tulajdonos bejelentésere történik.

de valami azért van.” :D valami mindig van (olyan nincs, hogy semmi sincs :))

Az elsődleges cél tényleg ez volt már 2015-ben hallottunk róla, de mintha lassan lehetne a célt elérni. Nem tudom mi van a háttérben, de a KCR-t létrehozták, de az még teljesen független a lakcímnyilvántartástól.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.25. 20:14

OFF
Hát...
A 27. § (1) bekezdése azt mondja, hogy a bejegyzett jogosult lakcímváltozását a megváltozását a földhivatal az "érdekelt bejelentése" vagy megkeresés alapján vezeti át az ingatlan-nyilvántartásban.
De a (2) bekezdés b) meg azt mondja, hogy hivatalból kell átvezetni a megváltozott lakcímet, a személyiadat- és lakcím-nyilvántartásból vagy a cég-nyilvántartásból történő adatátvétellel, ha a változást a hatóság "eljárása során észleli".
Ezek szerint automatikusnak nem automatikus - de valami azért van.
ON

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.25. 20:04

Én arról beszélek. Úgy hallottam, már összekapcsolták. Vagy legalábbis eldöntött tény, hogy összekapcsolják.

www.kbs-ugyved.hu

wers #   2019.08.25. 14:22

Persze, nézzél utána.
A kcr nem egyenlő a lakcímnyilvántartással. Szerintem azzal is össze lehetne kötni a földhivatal nyilvántartását.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.25. 09:31

:D Első bejegyzéskor nem kell védeni az adatot, de ha változik, akkor már igen?

Utánanézek.

www.kbs-ugyved.hu

wers #   2019.08.24. 22:29

Mint írtam, az értelmét nem tudom. Hallomásból adatvédelmi bizé... de tudomisén?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.24. 21:28

Ez biztos? Annak nincs sok értelme, hogy csak az ingatlan címe frissül. Hiszen az sokkal ritkábban változik, mint a személyek lakóhelye.

www.kbs-ugyved.hu

wers #   2019.08.24. 16:02

Elnézést a belekotyogásért

megnézi a tulajdoni lapon, ki a tulajdonos, és mi a bejelentett lakóhelye

Ez csak abban az esetben eredményes, ha a tulajdonos ugyanazon címen él, ill. van bejelentve, ahol a tulajdon szerzéskor, vagy utána a változást bejelentette.
A KCR alapján csak az ingatlan címe frissül automatikusan. A tulaj lakcíme nem. A miértet ne tőlem kérdezzétek, a rendszer alkalmas lenne.

gerbera317 # e-mail 2019.08.24. 15:53

Eiiigen, ez az értelmezés is megfordult a fejemben, de amíg ő nem mondja, addig az én verziómban hiszek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.24. 14:58

Úgy értette, megnézi a tulajdoni lapon, ki a tulajdonos, és mi a bejelentett lakóhelye.

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2019.08.24. 12:52

A földhivatal miért nyomozna a tulajdonos után?

Athiss # e-mail 2019.08.24. 11:56

Akkor marad a földhivatal által a tulajdonos megkeresése. Ha egyáltalán van e még gazdája annak az épitménynek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.23. 19:45

Szerintem ez nem rám vet rossz fényt. :) Hogy ti. ez az első eset.

www.kbs-ugyved.hu

aprilismajus # e-mail 2019.08.23. 18:54

Ünnepeljünk, első eset, hogy egyetértek Kovács Béla Sándorral, csak azért egészítek ki, hogy a kérdező is tisztában legyen mindennel, elbirtoklás útján nem szerezhető tulajdon, ha bűncselekménnyel, erőszakos úton jutott a dolog az elbirtokolni szándékozó birtokába. Márpedig ha ki akarja a lezárt területet nyitni vagy nyittatni, akkor könnyen a magánlaksértés bűnébe eshetünk.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.08.23. 16:28

Ez nem jogi kérdés. (Ami mégis jogi benne, az a számodra nem kedvező, tehát ne firtasd.)

www.kbs-ugyved.hu

Athiss # e-mail 2019.08.23. 15:54

Tisztelt tagok!

Garázsügyben irnék. Adott egy belterületi garázssoron lévő szélső garázs. Amit körülbelül 25 éve már senki nem használ.( Egyedül ott van még fadobozos villanyora a soron) rozsdás kapuja és gazos területe is egyértelmüen jelzi, állapota folyamatosan romlik. Maga a beton garázs önkormányzati telken van, ha jol tudom.valamikor a 70 es években épült a garázssor Az lenne a kérdésem hogyan tudnám birtokba venni ha az ajtaja levan zárva. Mert ahogy értelmeztem csak ugy lehet elbirtokolni ha 10 évig használjuk. De ahhoz ki kellene nyittatni vagy nyitni. Mi ennek a menete? Köszönöm választ előre is.

drbjozsef #   2019.06.25. 08:26

bugyba,

Ha van is ilyen, akkor legfeljebb visszaolvasással, és a gugli forgatásával fogsz tudni erről találni infót - pici az esélye, hogy egy régebbi kérdező itt vár, hogy valakinek elmesélhesse a történetét.

Mire kell számítanod? Hogy pert indítanak az elbirtoklásra, és megpróbálja elbirtokolni az illető.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

bugyba # e-mail 2019.06.24. 23:06

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Valóban felmerült bennem az ügyvéd gondolata. Viszont - lehet, naív vagyok - feltételezem, nem a 70-es éveit taposó édesanyám az egyetlen, aki ma Magyarországon hasonló helyzetbe került. Mielőtt akár saját magamat, akár a nyugdíjas, ráadásul mozgássérült édesanyámat kitenném egy alapvetően pénznyelőbe is fordulható (lássuk be, az esélye megvan), ráadásul évekig elhúzható rémálomnak, szeretnék tájékozódni, hogy egyáltalán érdemes-e. Tudom, a föld mindig érték, de ilyen-olyan problémák/folytonossági hiányok miatt hiába a jóhiszemű tudatlanság, a jog nem feltétlenül kedvez a vétlen félnek. Viszont hasonló tortúrán átesett vagy előrébb járó sorstársak tapasztalatai segíthetnek valamelyik irányba továbblépni.