Adósság öröklése


miletiby # 2009.11.25. 21:53

...ha bíróságra megy a kockaHázikó ügye milyen kimenetel várható?...ha a tőke összege valahogy rendeződik is(árverés,behajtás stb) a horribilis kamattal mi lesz?

ObudaFan # 2009.11.25. 18:25

Ők kezesként felelnek, és amit kifizettek, azt a főadóstól követelhetik. Ez nem változott.

miletiby # 2009.11.25. 18:23

...a tőkeösszeg régi kezeseit miként érinti az ügy?Üdv tiby

ObudaFan # 2009.11.25. 09:52

A tőkeösszeg tekintetében a bank felé valóban nem csak a rájuk eső rész értékének erejéig felelnek az örökösök, hanem egyetemlegesen, mindenki legfeljebb annyiért, amennyit örökölt. Egymás között természetesen egyenlő arányban, vagyis a túlfizetést mindenki követelheti a másiktól.

monalisa1 # 2009.11.24. 22:40

Ha nincs készpénz a családban/rokonságban akkor meg kell próbálni felvenni személyi kölcsönt és abból rendezni az adósságot. (Azt hogy az örökösök közül melyik hitelképes majd megvizsgálja valamelyik bank/takarékpénztár.) Aztán körforgóan negyedévenként mindenikre jut egy-egy aktuális csekk.

Ha ez esetleg nem működne akkor előbb-utóbb lecsap a végrehajtó: mindenkitől elvesz valamit - előszőr mi mást mint az autót, melyet aztán ca. 40% piaci áron értékesít... Ha ez kevés az adósság rendezésére akkor ismét megjelenik a végrehajtó...

De legelőszőr is az adósság tárgyát az évekkel ezelőtt örökölt kis házat próbálja árverezéssel pénzzé tenni - valamennyi csak bejöhet belőle. (Majd ő kínálja annyira áron alul hogy csak lesz rá vevő.)

A többit lásd fentebb.

"Mona"
laikus hozzászóló

miletiby # 2009.11.24. 21:52

Üdv!
1993-ban 1/4 arányban örökölt az egyik szülőm egy családi ház részt.
A hagyatékin 800eFT-ra értékelték (4/4) akkor....ott kiderült van rajta 400eFT kölcsön (Vállalati+Belvizes).
Nem gond gondolták ha elkel majd kifizetik...nem kelt el...közben eltelt tizen pár év...a kockaházikó pedig kitermelt kb 2M kamatot.
Az ügyvéd azt mondja a ránk eső adósság részt ki sem fizethetjük csak az összest egyben (egyetemlegesen felelnek az örökösök),valamint megváltozott a "hagyaték erejéig felelés" és most már az örökösök az egyéb nevükön lévő dolgokkal is felelnek az adósságért.(ház,nyugdíj stb)
Az OTP Back Office eddig nem vitte az ügyet bíróságra csak évről évre egyre nagyobb összegről küld értesítést.A kamat növelésnek nincs felső határa?
Az után érdeklődnék ,hogy kb lesz ez az ügy befejezve???
Üdv MT

moli1m # 2009.08.27. 12:54

Köszönöm Wasp ! Azt a néhány cuccot átadtam a kórház szociális munkásának még amikor élt. Mindent el is intéztem hivatalosan,emberségesen,csak a lányát nem érem el. Próbálkozom tovább és köszönöm a segítséget.

_Wasp_ # 2009.08.27. 12:46

kérd az örököstől a tartozást, és jelezd neki, hogy átadod a nálad maradt ingóságokat.

ha nem teljesít, akkor fizetési meghagyás, ha (ellentmond: per) -> végrehajtás.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

moli1m # 2009.08.27. 12:29

Tisztelt fórumozók! Nagyon béna vagyok jogi ügyekben, kérlek segítsetek! Lakásbérlőnk meghalt.Tudomásom szerint nem volt senkije. Önkormányzatnál bejelentettem , hogy az elhunyt adós maradt bérleti díjjal+rezsivel.Itt közölték, hogy van egy lánya, de lemondott az örökségről. Az iratok rendben voltak, így ma megkaptam egy öröklési bizonyítványt.Ezen a lánya szerepel, mint örökös. Meg több felé(2 bank) szép nagy adósságok. Mit kell tennem, hogy a pénzemhez jussak?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 11:08

Fekete Laci erősebb nálam; a szatmári szilva erősebb a citromos Radlernél. De hogy a kezesség erősebb-e az örüklési jognál...
Maradjunk annyiban, hogy a kezes a teljes vagyonával felel a tartozásért, az örökös meg csak az örökrésze erejéig.

örökös # 2009.08.26. 10:57

Tisztelt Cím!
Egyik családtagom édesanyja halála után örökölte annak korábban felvett személyi hitelét. A hagyaték mértéke viszont nem nyújtott fedezetet ennek kifizetésére. Így a bank eltekintett a hitel megfizetésétől az örökös részéről. Viszont családtagom ugyanezen hitelnél nem csupán mint örökös, hanem mint kezes is szerepel a szerződésben, így a bank szerint mint kezes kell helytállnia, nem mint örökös. Kérdésem az lenne, hogy a kezesség erősebb-e az öröklési jognál.
Köszönettel

ObudaFan # 2009.08.26. 08:43

A macera elkerülése végett, ha tuti negatív lesz, kizárhatja őket.

Tigerbabee # 2009.08.25. 16:52

Egy ingatlan kb. 1/4-e és rajta kb. 10 milla jelzálog. Akkor nem szükséges semmi hozzá szerinted? Nem vagyok jártas az öröklési jogban.....
Köszi a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 20:13

Felesleges. Amúgy sem lehet negatív hagytékot örökölni. Ha meg nem negatív, miért kellene őket megfosztani tőle?

Tigerbabee # 2009.08.24. 19:53

Üdv!

Adott egy ingatlan, melyre rengeteg tartozás, jelzálog van bejegyezve. Az ingatlan tulajdonosa nem akarja, hogy a gyermeke örökölje a tartozást. Mi a legcélszerűbb megoldás szerintetetk a tartozás öröklésének elkerülésére? Én arra gondoltam, hogy végrendeletben kizárja a gyerekeit és azok leszármazóit. Mi a véleményetek erről? Attól félek csak, hogy a bank támadná a végrendeletet.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
A.

gabesz24 # 2009.08.24. 19:17

Szép estét mindenkinek!

Monalisa1, ObudaFan. Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat.

Üdv:


Gabesz

ricsi975 # 2009.08.18. 14:25

oké,köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 22:55

Azt én nem tudhatom. De annyiból, amit elmondtál, egyértelműen kizárni sem lehet.

ricsi975 # 2009.08.17. 19:36

azt sejtettem ,hogy nem a te problémád ! akkor szerinted a lényeg az hogy nekem kellene fizetnem?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 18:37

Nem érted, mit mondtam. De azt hiszem, ez nem az én problmám.

ricsi975 # 2009.08.17. 18:09

nagyszülö-unoka rokonságot csak nem lehet élettársi viszonynak nevezni nem ? Gondolom azt ugy kell érteni hogy párok akik nincsenek összeházasodva az élettárs felel a tartozásért,de ott általában szerepel is az élettárs a hitelszerzödében.Vagy jogilag hogy kell ezt értelmezni?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.17. 15:13

Nono. A közös háztartásban élők vagyoni viszonyaira az élettársi vagyonközösség szabályait alkalmazni kell.

ricsi975 # 2009.08.17. 14:06

köszönöm szépen erre voltam kiváncsi !!!

nandy # 2009.08.17. 13:55

Ptk. 679. § (1) Az örökös a hagyatéki tartozásokért a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezőknek.

nandy # 2009.08.17. 13:51

Hát ha kezes, vagy adóstárs voltál, akkor igaza van a banknak. De egyébként nincs...

Örökös van, de hagyaték nincs, és ez a lényeg.