Fizetés nélküli szabadság


drbjozsef # 2020.09.23. 18:57

Ki beszélt balesetről?

efi99 # 2020.09.24. 10:22

Wers 23-án, 13:10-kor.

wers # 2020.09.24. 10:34

efi, az üzemi baleset gyűjtőfogalom. Szállópor, levegőben káros anyagot is belélegezhetsz stb. Az is egészségkárosító. Üzemi balesethez nem kell feltétlenül kezed lábad törni.

drbjozsef # 2020.09.24. 11:33

efi99,

Jogos, bocsánat. Sima balesetet kerestem, nem tudom, hogy jött ide az, de az üzemi baleset más.

efi99 # 2020.09.25. 16:30

wers
Baleset: az emberi szervezetet ért olyan egyszeri külső hatás, amely a sérült akaratától függetlenül, hirtelen vagy aránylag rövid idő alatt következik be és sérülést, mérgezést vagy más (testi, lelki) egészségkárosodást, illetőleg halált okoz.

drbjozsef # 2020.09.25. 17:28

efi99,

1997. évi LXXXIII. törvény, 52.§

Különös tekintettel a (3) és (4) bekezdésre.

efi99 # 2020.09.25. 20:12

Ugye az a, és b, alpontokat is elolvastad? Miért nem? Az, hogy valaki az Adriáról magával hozott szuvenírként egy vírust és éppen a munkahelyén adta át Gipsz Jakabnak az piszkosul nem "a munkavégzéssel, a foglalkozással kapcsolatos, a munkavégzés, a munkafolyamat során előforduló fizikai, kémiai, biológiai, pszichoszociális és ergonómiai kóroki tényezőkre vezethető vissza, vagy

  1. a munkavállalónak az optimálisnál nagyobb vagy kisebb igénybevételének a következménye."

Ilyen alapon minden sima nátha is üzemi baleset...

drbjozsef # 2020.09.26. 05:00

Látom van, akinek mindig szükséges visszalépnie a kályháig.

Mit kérdezett wers? Ha minden betűt ismersz, akkor észrevehetted volna :

"ha a munkahelyen ill. munkavégzés közben kapja el"

Ez üzemi baleset. Erre írtam, hogy ennek bizonyítása nehéz. Ahogy az influenza, a kankó vagy az agylágyulás is üzemi baleset a (4) szerint, ha azt munka közben kapod el, csak ezt jellemzően nem veszik annak, pont azért, mert nem tudod bizonyítani, hogy nem a teszkóban vagy a focimeccsen kaptad el (bár ott állítólag nem fertőz semmilyen vírus).

Ha jól esik, akkor igen, igazad van, ha az Adriáról hozza haza a vírust szuvenírként, akkor az nem üzemi baleset. Gratulálok a megfejtéshez.