Nyugdíj


Lyonee # 2016.01.11. 18:48

A 2 hónapos lemondási idő alatt akarnak neked 8 hónapos felmentést adni!? Röhejes! Mert csak felmentéssel szüntethetik meg a jogviszonyodat egyoldalúan.

mamamacoka # 2016.01.11. 21:18

Ne hagyd magad! légy határozott! és ne engedd magad félrevezetni !

Egyébként a lemondó nyilatkozatodat te írod, és arra válaszolniuk kell, - nem tudja megakadályozni senki - egyébként mivel még van 7 hónapod, most ne erősködj, - nyáron írd meg, és add be a születésnapod előtt, - és ne írj alá mást semmit, amit nem akarsz, ha ők akkor a felmentést dugják az orrod alá, akkor mondd, ezt nem fogadod el, mert itt a lemondásod, - és kész! még indokolni sem vagy köteles, - ezalatt a 7 hónap alatt pedig végezd a munkádat mint máskor, ;

nefe2 # 2016.01.12. 07:27

Nem hagyom magam.
De az alapkérdés továbbra is az, hogy a 2 havi felmondási időm alatt (2016.07.1 - 2016.08.31.) erre a határozatra hivatkozva,
"Kormány 1700/2012. (XII. 29.) Korm. határozata a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről"
megtehetik-e hogy a születésnapomon elindítják a 8 hónap felmentési időt.
Megtehetik-e vagy nem?

mamamacoka # 2016.01.12. 14:44

Nem, mert te megelőzheted őket ! de a a szabadságoddal kell sakkozni, - és kérem Lyoneet ellenőrizzen le, jól számolok-e, :D

Tehát:

1.)2016.június végén 2016.07.01-vel beadod írásban a lemondásodat a közalkalmazotti állásodról;Június 30-ig ;

2.) Időarányosan jár neked 31 nap a 2016-os évre szabadság, ebből 3 napot elvisz a tavaszi szünet, marad 28 munkanap, a júliusi hónap összesen : 21 nap, tehát, a június 30 előtt még kivehetsz 7 munkanap szabit;

3.) Július legyen a lemondási hónap első fele, és az éves szabidból a 21 nap, - ez a ledolgozós része a felmentési idő egyik felének;

4.) Az augusztus pedig a felmentési idő második nem ledolgozós fele

Agyő iskola és KLIK , meg humánpolitikai ügyintéző!

LYONEE, - JÓL VAN EZ ÍGY ? FELTÉTLEN KÉRLEK SZÁMOLJ UTÁNAM !

Ha Lyonee helybenhagyja akkor így :)

mamamacoka # 2016.01.12. 15:02

és még annyit, ha ez így jó Lyonee szerint is, akkor a lemondási nyilatkozatodban ezt így kell megírni, hogy a lemondási két hónapot így akarod letölteni.

Lyonee # 2016.01.12. 17:52

A lemondási idő alatti munkavégzésről nem valószínű, hogy eltekintenek. Hisz így is át akarják verni.
Én az első beírásodra gondoltam, hogy a legjobb megoldás az öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor a munkáltatói felmentés.

Lyonee # 2016.01.12. 18:06

nefe2
Abszurd. A lemondásodat kötelesek tudomásul venni. A lemondási idő végén megszűnik a jogviszonyod.
Előbb pedig nem szüntethetik meg, ha te nem akarod. És később sem, mert magától megszűnik a lemondási idő végén.
A munkaügyetlen kolléganő nincs a helyzet magaslatán, egy kis továbbképzés nagyon ráférne.
Azért azt megkérdezheted, hogyan gondolta a születésnapon való megszüntetést? Szerintem csak azt akarta elérni, hogy te szüntesd meg a szülinapodig a jogviszonyodat. A munkáltató csak kezdeményezi a megszüntetést, vagyis elindítja a felmentést a nyugdíjkorhatár betöltésekor. Aztán majd letelik a felmentési idő 8 hónap alatt.
Én ezek után biztos, hogy nem mondanék le. A 40 éves jubileumi jutalmat már megkaptad?

mamamacoka # 2016.01.12. 19:09

igen Lyonee, én is azt tartanám a legjobb megoldásnak, de látod, hogy nem akar bemenni már egy napot sem a következő tanévben :P

nefe2 # 2016.01.13. 09:40

Kedves mamamacoka és Lyonee!

Hálásan köszönöm az ötleteket. Ritka jószándékú, segítőkész emberek vagytok.
Úgy döntöttem, hogy 2016. 07. 01. dátummal lemondok, így a két hónap végén meglesz a 45 évem, 2016.08 31-én. Ha ezalatt nem mentenek fel a munkavégzés alól, lelkük rajta, mint pedagógus, majd jókat dolgozom július-augusztusban...miután kivettem a maradék 27 nap időarányos szabadságom.

Tisztelettel üdvözöllek benneteket: nefe2

Óvónéni # 2016.01.13. 10:14

Szép napot!
47százalékos rokkant ellátott vagyok,érdeklődni
szeretnék,hogy 2016.05.28-án töltöm az 57 évet
marad-e a most kapott összeg vagy küldenek ujra
vizsgálatra vagy lejebb veszik az összeget!
Köszönöm válaszukat előre is!

mamamacoka # 2016.01.13. 12:46

nefe2 - légy bizalmatlan, ne mondd el a munkahelyeden hogy mire készülsz, - annyi jóakaró van - mondd -PSZ tag vagy ?
Mert akkor tudnék adni elérhetőséget, a Pedagógus szakszervezetnek nagyon jó jogászai vannak és nem tudnának átverni ! - kérlek ha túl leszel az egészen, írd meg ide hogy élted túl az egészet :)

mamamacoka # 2016.01.13. 12:49

Óvónéni - ne haragudj, a te ügyedhez nem értek, ezen a fórumon kérdezd meg légyszí, szerintem ott kapsz használható eligazítást :

http://www.jogiforum.hu/forum/16/11498

Micike52 # 2016.01.13. 13:25

Tisztelt Fórum!

tegnap este találtam ezt az oldalt, rögtön regisztráltam is és kérdeztem is. De hol van? Se kérdés, se válasz?

üdv
Micike52

mamamacoka # 2016.01.13. 14:38

katt rá, nekem most is kinyílik - nem értem ;

Lyonee # 2016.01.13. 18:10

nefe2
Még egy dologra hívnám fel a figyelmedet. Figyelj arra, hogy csak annyi szabadságot adjanak ki, amennyi jár, mert visszafizettetik veled a többlet napokat!

nefe2 # 2016.01.14. 07:19

Ismételten megköszönöm a segítségeteket. (A 40 éves jubileumi pénzt már a 40. évemnél megkaptam)

Üdv.: nefe2

mamamacoka # 2016.01.14. 16:21

micike52 - mit keresel és mi a kérdésed ?

mamamacoka # 2016.01.14. 16:29

micike 52, az történhetett, hogy az új regisztrácóknak az első két-három hozzászólása még nem jelenik meg, - moderálva van - valószínű amit most olvasunk az a harmadik, vagy a negyedik megszólalásod, és ez már látható, ismételd meg a kérdésedet - légyszí, hátha tudunk, vagy valaki hátha tud segíteni - nem biztos, de megpróbáljuk ;

Lyonee # 2016.01.14. 18:14

Micike52!
Egy másik topicban (40 év munkaviszony után nyugdíj) kérdeztél és választ is kaptál méghozzá mamamacokától.

mamamacoka # 2016.01.15. 07:39

ja, tényleg, - köszi Lyonee, - XD !

nyerseri # 2016.02.03. 09:10

Kedves fórumozók!
Közalkalmazott vagyok, 1953. április 30-án leszek 63 éves. Felmentéssel mennék nyugdíjba, a szoros határidők miatt érdeklődöm.
8 hónap a felmentési időm (április 30-án kezdődik?).
Azt szeretném, ha kijönne a 8x30 napom a 8x0.5 % érdekében, és még ebben az évben nyugdíjas legyek a jövő évi nyugdíjemelés miatt. Kijön ez, ha elfogadom a 63 évem betöltésekor a felmentésemet?

És még egy: 2010-től a munkáltatóm tud tájékoztatást adni a jövedelmemről. Kötelező-e ezt megadniuk, mert nem túl készségesek?

Köszönöm a segítséget: nyerseri

Lyonee # 2016.02.03. 20:08

Néhányszor már beírtam, hogy nem szabad decemberben nyugdíjba menni. A várható valorizációs szorzó 3%-4% lesz 2016-ban, a nyugdíjemelés pedig csak 1,6% lett.
Tavaly hasonlóképpen, a régi nyugdíjak 1,8%-kal nőttek, az új nyugdíjak pedig (v.szorzó) 3% -kal. Akkor ki járt jobban?
A nyugdíjemelés az inflációhoz van kötve, ami nagyon alacsony volt, sőt több hónapban defláció volt. Nagy az esélye annak, hogy 2017-ben is a nyugdíjemelés lesz alacsonyabb. Dec. 31-én még eldöntheted, hogy mikortól kéred a nyugdíjat, akkor már a nyugdíjemelést is lehet tudni.
A 8x30 nap is kijön, hisz a felmentési idő 60 nap+6 hónap.

Bernát # 2016.02.06. 07:06

Tisztelt Fórumozók!
Egyházi fenntartású intézmények pedagógusainál milyen jogszabályok érvényesek az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor a munkaviszony megszüntetésénél? Nekem, mint mérnök végzettségű szakiskolai szakelmélet tanárnak (sz:1953) milyen teendőim vannak ezzel kapcsolatban a közelgő 63. életévem betöltésekor a 48.5 év szolgálati idő után, melyből az utolsó 5.5 évet, pedagógusként dolgoztam?
Szíves választ előre is köszönöm.

Lyonee # 2016.02.06. 09:19

A Munka Törvénykönyve vonatkozik rád.
Felmondasz, a felmondási idő pedig 30 nap, amit le kell dolgozni, nem kell megindokolni a felmondást.
A munkáltató indoklás nélkül a nyugdíjkorhatárod betöltéskor mondhat csak fel, a felmondási idő 30+15 nap, fele időre felment a munkavégzés alól. Ha szükség van a munkádra, nem fog felmondani. A kormányrendelet nem vonatkozik MT dolgozókra.
Jöhet még a közös megegyezés, ehhez mindkét fél akarata szükséges.
Ha esetleg van Kollektív Szerződés, melyben + juttatások is vannak, akkor aszerint. Nem jellemző, az egyházi és alapítványi iskolákra.
MT 65.§-67.§

temp55 # 2016.02.15. 11:37

Tisztelt Fórum!
60,5 éves közalkalmazott nő vagyok.Jelenleg a munkahelyemen a pozícióm nem a legstabilabb lábakon áll.
Sajnos a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjba vonulásához még 3 évre lenne szükségem.Valószínűleg meg fog szűnni a munkahelyem.Azt olvastam hogy a koromnál fogva a NŐK 40+ programban létezik olyan lehetőség,hogy miután elmúltam 60 éves és megszűnt a munkahelyem,kérhetem a nyugállománya vonulásomat. A feltételek amit olvastam a következők: 60.élet év betöltése, 1 hónap munkanélküli segély és 1 hónap állás kereső tevékenység teljesítése.( nem számít hány éves munkaviszonyom volt ill.hogy még nem értem el a 40 év munkában töltött évet)
Kérem szíveskedjen válaszolni,hogy ténylegesen így van e törvényi lehetőség,vagy ez csak légből kapott álom. Esetleg van más törvényes lehetőségem,hogy nyugdíjba mehessek?
Válaszát előre is köszönöm.
További szép napot kívánok Önnek.
Üdvözlettel