Ingatlanszerzési illetékkel kapcsolatos kérdés


Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.26. 05:34
  1. Az csak egy kérelem. Kérni meg szabad.
  2. A kötelmi jogi igények általános elévülési ideje 5 év.
  3. Első körben. Aztán, ha maga nem teszi meg, akkor a felelősségbiztosítójához.
  4. A kár az a tényleges kár. Itt szerintem az ügyvédi munkadíj nem kár.

(+1 Mit vártál valakitől, akiről látod, hogy csal?)

Rexor # 2021.04.27. 19:35

(+1 Mit vártál valakitől, akiről látod, hogy csal?):

:) Talán azt, hogy az ügyvéd az ügyvédi esküjéhez híven betartja a jogszabályokat (többek között az adójogszabályokat is...) és nem mutyizik a számlával. Van egy olyan naív elképzelésem, hogy aki a jogászi szakmát választja ne próbálja meg megkerülni a jogszabályokat, főleg ne ilyen primitív módon.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.28. 05:22

Épp ezt kérdeztem. Hogy ti. látta, hogy az ügyvéd csal a számlával. Innen kezdve mit várt tőle a munkavégzés gondossága terén? Azt hitte, hogy csak az államot csalja meg, de mindenki mással szemben hótt tisztességes?

Anna998 # 2021.04.28. 07:29

A pénzt az első találkozáskor kérte el, számlát pedig az ügylet végén kaptak.
Kártérítési igény lesz benyújtva, ez biztos. Ez együtt fog járni vajon bírósági tárgyalásokkal?

wers # 2021.04.28. 07:32

A pénzt az első találkozáskor kérte el, számlát pedig az ügylet végén kaptak.

Ez sem épp szabályos.

Anna998 # 2021.04.28. 07:58

Tudom. De azért valljuk be, kevés ember merné számonkérni egy ügylet legelején az ügyvédet.

drbjozsef # 2021.04.28. 09:26

Ugyan miért? Nem hatóság, egy szolgáltatást veszel igénybe, te fizeted, van belőlük sok, szabadon választható, ha nem felel meg, mész másikhoz. Pláne, ha a vevő vagy, általában a vevő választja és fizeti az ügyvédet.
(Ha eladó lennél, akkor szűkebb a lehetőséged, de ha nem tetszik az ügyvéd, akkor meg nem kötsz szerződést, az is egy döntés.)